Skocz do zawartości

Moonlight


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam, czy on tak wyglądał, ale podpisane było A1. Słuchawki podpięte do niego to były DT880 ed. 2005, a nie Pro. DT880 Pro były tylko za szybą w gablotce, ale namówiłem pana, żeby mi je wydobył, bo chciałem porównać z ed.2005. O ile nie ma tu takich różnic tonalnych jak w przypadku odmian DT990, to w prezentacji są. Te słuchawki mają inny sposób "patrzenia" na muzykę. DT880 nieco z dystansu, relaksująco. DT880 PRo jakby w powiększeniu, z bliska, można sobie ten dźwięk niemalże wziąć do ręki, pooglądać, zważyć, zmierzyć, i jeszcze jakoś inaczej się nim nacieszyć. Bardziej mi odpowiadały DT880 Pro, więc nie wiem, kto w tym zestawie bardziej "zawalił", słuchawki czy wzmacniacz? :) Prawda jest taka, że napędzał go jakiś "naleśnik" Thomsona, a kabelek trafił się lepszy, gdy mój kolega z Krakowa im pozyczył swój, bo mu się żal słuchawek zrobiło. :D Co do Moonlighta stacjonarnego - wgięło mnie pozytywnie po wpięciu HD600 do niego, bo wcześniej miałem lekki dystans do HD580 i innych wariacji na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo posluchac... lezal na biurku niedaleko Moonlighta i sie nudzil :-)
Tak , wiem . Ale gonil mnie czas ...:-(
Czy mówisz o wzmacniaczu Beyerdynamic, tym cudeńku?:|Bo to naprawdę wypasiony sprzęcik. Coś koło 4kzł kosztuje? Aż ciężko uwierzyć... Jak porównywałem DT 860 i HD 595 w sklepie, to pan sprzedawca dał mi ten wzmak do podpięcia do mojego X5. Imho zagrało to pięknie, ale faktem jest, że nie miałem porównania z żadnym innym....Nieee, to nie może o ten chodzić ;p
Tak , to bylo to cudenko . Moim zdaniem ciala dal prezenter podpinajac jako zrodlo jakis tani dvd thomsona . Dzwiek byl sredni , syczacy no ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pisarzem to ja raczej nie jestem ale w kilku słowach postaram się opisać moje wrażenia dotyczące Moonlight’a ( jeśli ktokolwiek spodziewa się epistoły na temat kształtów, kolorów czy wypukłości dźwięku to niestety może być zawiedziony lekturą ).

 

Przyznam się, że całe to mp3 to dla mnie wielka nowość. Nigdy nie miałem potrzeby używania słuchawek a już tym bardziej w formie mp3 i tych wszystkich malutkich playerów, które do niedawna nie wzbudzały mojego zaufania.

 

Moonlight gra u mnie w zestawieniu z M6 i Hd280 czasami podłączę T60

 

Pierwsze spostrzeżenie jest dość oczywiste wzmacniacz wzmacnia dźwięk tak jak należy nie chodzi mi oczywiście o głośność tylko o szerokość przekazu i wydobycie tych partii, które sam playerek gdzieś tam próbuje liznąć ale ze względu na własne ograniczenia tylko się do nich zbliża nie czyniąc nic zauważalnego.

Moonlight gra czysto zdecydowanie, muzyka jest poukładana wszystko jest tam gdzie być powinno. Dobrze kontrolowany dół i góra. W środku bywa troszkę zamieszania ale nie stanowi to problemu i nie wpływa negatywnie na odbiór jako całość. Basik jest mocny soczysty i czysty tam gdzie trzeba rozlazły a gdzie indziej szybki punktowy jak w przyzwoitych monitorach:).

Góra jest łagodna nie nachalna i jest jej tyle ile być powinno i ani nutki więcej. Najsłabszym punktem zestawu jest środek. Zbyt wyeksponowany ale poukładany i kontrolowany należycie. Trzeba sprawę korektorem potraktować. Po korekcji jest idealnie na tyle na ile całość w tym format pozwala'

Instrumenty są odseparowane słychać każdy oddzielnie a razem tworzą urzekającą całość.

 

M6 z Moonlightem potrafią wspiąć się tam gdzie sam M6 nie bywał. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że momentami zbliża się na mrugnięcie okiem do „poważniejszych” sprzętów stacjonarnych i potrafi sprawić wiele przyjemności z muzyki płynącej do mych uszu.

 

Większość z nas kupując sprzęt przenośny czy stacjonarny kieruje się muzyka jaka będzie na nim grana. M6 plus Moonlight pna HD280 to moim zdaniem doskonały zestaw do muzyki symfonicznej, jazzu i wszystkiego co można pod to krótkie słówko podłączyć. Idealnie gra z wszelkiego rodzaju kombinacjami wokalno-elektronicznymi. Doskonale radzi sobie z każdą formą muzyczną w której pojawia się więcej niż cztery instrumenty :). Wokale są czyste wręcz zbliżone do naturalnej barwy źródła.

 

Często po jakimś czasie zastanawiam się, czy warto było i czy kupiłbym to jeszcze raz ?

Nie mam wątpliwości. Każda nutka, którą słyszę dzięki Moonlightowi warta była kilku złotówek, które na nią poszły.

 

Majkel, dzięki za pomysł i chęci.

Dobrze, że można spotkać pasjonatów, którzy potrafią się podzielić swoją pasją z innymi.

Życzę powodzenia i rozwoju Moonlighta.

Pozdrawiam

g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok. Zadam w takim razie pytania może i oczywiste, ale nie chce mi się przegrzebywać 13-tu stron, a skrzynkę masz przeładowaną. Chodzi mi o cenę, czas realizacji i sposób płatności (przed czy po fakcie) Moonlighta Desktop.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik ważny od 14.04.2009

 

Wzmacniacz przenośny

 

wzmacniacz v4+ - 240zł - do wyczerpania zapasów części

wzmacniacz v7 - 310zł

op-amp upgrade (daje dźwięk a la v4 lub v6) - 20zł

wejście ładowarki - 10zł

interkonekt mini-mini - 25zł + 8gr/cm kabla

akumulator 260mAh - 25zł

ładowarka z kablem sieciowym - 25zł

klips do paska - 15zł

Przejściówka jack 6.3->3.5mm elastyczna - 19zł

 

W planach jest obudowa metalowa.

 

 

Wzmacniacz stacjonarny

 

wzmacniacz v4+ - 360zł - do wyczerpania zapasów części

wzmacniacz v6+ - 410zł

wzmacniacz v7+ - 450zł

obudowa metalowa Hammond do wersji stacjonarnej - 90zł

para interkonektów RCA-RCA kierunkowych 1m - 90zł

interkonekt RCA-minijack - 40zł + 8gr/cm kabla

zasilacz stabilizowany - gratis w komplecie

wysyłka w cenie

 

 

Wzmacniacz stacjonarny seria SL

 

Tylko metalowa obudowa, wliczona w cenę

 

wzmacniacz SL1 lub SL2 komplet - 699zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny cennik:

 

Wzmacniacz v.4+ - 240zł

Wersja stacjonarna - 30zł dopłaty

pudełko metalowe Hammond do wersji stacjonarnej - 90zł

zasilacz stabilizowany (do wersji stacjonarnej) - 40zł

 

To mi wystarczy do wersji stacjonarnej, jeżeli mam kable?

Czy DT-150, bądź Denon D2000 są słuchawkami, do których lepiej pasuje niepoprawiona wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Ci wystarczy jak masz kable. Dobre jakieś? :) Denonów nie słuchałem. Tak w ogóle to każda zmiana w Moonlighcie zmierza w kierunku poprawy jakości dźwięku, ale mając na uwadze lepszej klasy źródło, kable, słuchawki. Chodzi o to, że jak ktoś chce taki sam, jak słyszał u kolegi, to zrobię coś ze starszych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do stacjonarnego potrzebny RCA-RCA, taki też mogę zrobić, konkretnie para takich kabli. Powiedzmy 2x 1m to by było 60zł kompet. Inny dobry kabel, ale drożej, to mogę polecić posiadany od kilku lat IXOS 104, teraz pod nową nazwą http://trimex.com.pl/trimex/index.php?p=3&...idg=3&idt=8

 

Zaliczka mi niepotrzebna, wysyłam po otrzymaniu wpłaty, a upomnę się gdy robota będzie dobiegać końca. Realne by to było bardziej po Nowym Roku.

 

Niniejszym przepraszam za ostatnio wolniejsze tempo produkcji ze względu na zajętość w pracy (zamknięcie roku, wiadomo... <_< ) i wyjazdy. Dziękuję za cierpliwość oczekujących. Pierwszy egzemplarz z obecnej kolejki powinien dotrzeć do wpłacającego w przyszłym tygodniu.

 

EDIT: rodzaj kabla zależy też od źródła. Ja myślałem o CD playerze, ale karta dźwiękowa albo mp3 player, to do stacjonarnego musi mieć mini-jacka z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do stacjonarnego potrzebny RCA-RCA, taki też mogę zrobić, konkretnie para takich kabli. Powiedzmy 2x 1m to by było 60zł kompet. Inny dobry kabel, ale drożej, to mogę polecić posiadany od kilku lat IXOS 104, teraz pod nową nazwą http://trimex.com.pl/trimex/index.php?p=3&...idg=3&idt=8

 

Zaliczka mi niepotrzebna, wysyłam po otrzymaniu wpłaty, a upomnę się gdy robota będzie dobiegać końca. Realne by to było bardziej po Nowym Roku.

 

Niniejszym przepraszam za ostatnio wolniejsze tempo produkcji ze względu na zajętość w pracy (zamknięcie roku, wiadomo... <_< ) i wyjazdy. Dziękuję za cierpliwość oczekujących. Pierwszy egzemplarz z obecnej kolejki powinien dotrzeć do wpłacającego w przyszłym tygodniu.

 

EDIT: rodzaj kabla zależy też od źródła. Ja myślałem o CD playerze, ale karta dźwiękowa albo mp3 player, to do stacjonarnego musi mieć mini-jacka z jednej strony.

 

W sumie to korzystać będę zarówno z karty dźwiękowej, jak i cd playera. Na początek może być ten RCA-RCA, a na minijack sobie z czasem dokupię (pensja za listopad zbyt obfita nie była :/ ).

 

A więc zamawiam.

sold.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: czy jest sens kupywać moonlighta Do v39 + um1?? Będzie jakaś znacząca różnica w dźwięku, czy lepiej zacząć powoli składać pieniądze na um2??

Nie znam tych słuchawek, ale do IEMów to chyba wiele nie wniesie. Pytać raf_kichu, ma ACS T2 i iModa. V39 nie szumi i gra dobrze, a dopieszczać dźwięk można zacząć od equalizera. No ale najlepiej sprawdzić wszystko nausznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym tylko dodac cosik , dla roznych playerkow dodatkowy wzmak w wiekszosci przypadkow wnosi na plus : dynamike , lepszy bas i poziom glosnosci dzwieku . Czasem jest to mala zmiana a czasem spora . Ale po podlaczeniu do PDA jako odtwarzacza roznica jest naprawde ogromna , na plus wzmacniacza . Uwazam ze nawet najlepsze sluchawki nie poprawia dzwieku w takim stopniu w jakim poprawi go dodany w torze wzmacniacz . Niewiele playerkow dysponuje odpowiednia rezerwa mocy i poziomem glosnosci by wzmaka nie uzywac .

Sprawdzilem to na 4 roznych modelach PDA oraz na osiemnastu roznych playerkach ktore ludzie nosza u mnie w pracy . W kazdym przypadku dzwiek z ampem byl lepszy choc raz byla to spora poprawa , innym razem trudnodostrzegalna ale dostrzegalna . Ale zawsze poprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V39 nie szumi i gra dobrze, a dopieszczać dźwięk można zacząć od equalizera

Niestety eq nie "zmiękczy" mi basu, nie doda sceny, której w tych słuchawkach praktycznie brak i nie odseparuje dźwięków. Chyba trzeba będzie poszukać notesika z listą moich dłużników :) (czyt. uskładać pieniądze na nowe iem'y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@$#^%^&^%...

 

jakiego mp3playera?

taka marka - "mp3player"? ...

 

może pomóc.

ale nie wiem jak z barwą.

 

warto zauważyć, że Grado SR60 po podłączeniu do cmoy'a Forzy... tracą. ;]

(z hd595 też kiepsko się zgrywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOTARŁ!

 

Noo, muszę przyznać że sprzęt ten jest wart każdej wydanej na niego złotówki! grosza, centa, kopiejki, feniga, eurocenta... :lol:

 

Naprawdę klasa, dźwięku się zrobiło jakoś więcej, bliżej, zrobiło się po prostu tak, że jest fun przy słuchaniu :rolleyes:

 

na taką prawdziwą reckę przyjdzie jeszcze czas, zrobię taki dział w recce o Proline'ach żeby ukazać różnicę między tym gdy jest podłączony , a tym gdy go nie ma. :)

 

P O L E C A M W S Z Y S T K I M !

 

Dzięki Majkelu za pomoc i za sprzęt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czy taki moonlight pomoże jakoś zestawowi meizu m6 + koss porta pro ? Bo jeśli tak to trzeba zacząć zbierać kaskę :D

 

Na pewno pomoże ale czy zmiana będzie warta wydanych pieniędzy to już trudno powiedzieć. Zainwestuj najpierw w lepsze słuchawki a później w Moonlighta i będziesz miał swój własny malutki hi-end :).

 

Moonlight z Meizu i HD280 lub HD595 komponuje się naprawdę wyśmienicie.

g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie jungli, zaryzykuje teze ze majkel Moonlighta moze zagrac i dostosowac gdy sam ma jakies sluchawki. Jednak jak sie ma dane sluchawki i sie znimi obcuje duzo latwiej pewne rzeczy sprawdzic.

Michał HD580 nie mial, ja mialem wersje 2 Moonlighta i z HD580 sie nie zgrala, mysle ze teraz byloby lepiej ale czy lepiej od HD595, nie wiem.

 

Sadze ze do bayerow czy wysokoohmowych Senkow jednak hybryda lub lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kopaczmopa

Ja tez mialem 2 versje:) i to po tobie z tego co wiem, wierz mi moon dawal rade, wysluchalem v4 odeslalem z sugestiami i spostrzezeniami i malym problemem technicznym, wrocilo poprawione i zmodyfikowane i zagralo jami:)

oczywiscie wysokoomowki, o ktorych mowisz z dobra lampa czy hybryda na prawde rozwijaja skrzydla, co nie znaczy, ze moonlight nie daje rady, jak na nie lampe to nie gra wcale jak nie lampa:)

 

sadze, ze majkel, jest w stanie (i z tego co wiem to to zrobil) jeszcze dopracowac swojego dzidziusia, porownywalem kiedys na meecie w 3miescie rozne sluchawki i wzmacniacze, bylo ciut gorzej od dobrej lampy ale za to duzo lepiej niz dobra budzetowka, dopiero kilkakrotnie drozszy linn minimalnie lepiej gral, ale powtarzam to nie byla wersja finalna moonlighta!

 

zreszta co tu duzo gadac, majkel ma glowe na karku i mysle ze bezproblemowo potrafi swoje dziecko dopasowac do kazdych sluchawek.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności