Skocz do zawartości

Trzy najlepiej brzmiące albumy LIVE ! wg Was


maciekp711

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako wręcz fanatyk słuchania albumów Live ! chciałbym poznać Wasze trzy ulubione albumy które uważacie według Was za najlepiej brzmiące . Do moich ulubionych należą :

 

1.Patricia Barber - Monday Night Live at the Green Mill

2. Miles Davis - Kind of Blue

3.Diana Krall - Live in Paris

 

 

Patricia Barber jak narazie wygrywa w moim zestawieniu . Uwielbiam mniejsze pomieszczenia, szumy rozmawiających ludzi w czasie przerw , kelnera , ekspres do kawy i stukające sztućce :) niesamowite . Bardzo ładna roździelczość i naturalność brzmienia wręcz porażająca . Polecam

Edytowane przez maciekp711
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tangerine Dream - "Poland"

Tangerine Dream - "LiveMiles"

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko pominąć Erica Clapton - Unplugged (1992) :)

 

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kind Of Blue to zdecydowanie album STUDYJNY.
Nie jestem zwolennikiem oceniania płyt pod względem jakości brzmienia, ale spośród płyt koncertowych zdecydowanie wyróznia się moim zdaniem Electric Masada - "At The Mountains Of Madness".

http://www.youtube.com/watch?v=p8V80E7QOQ0

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kind Of Blue to zdecydowanie album STUDYJNY.

Nie jestem zwolennikiem oceniania płyt pod względem jakości brzmienia, ale spośród płyt koncertowych zdecydowanie wyróznia się moim zdaniem Electric Masada - "At The Mountains Of Madness".

 

Nie chodziło mi o jak najwyższą jakośc brzmienia bo to pojęcie względne a bardziej o ciekawość brzmienia i wyróżniające się typy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to The Who "Live At Leeds" (1970 rok) - koniecznie z winyla, za ekspresję brzmienia podkreslającą czad na koncercie - moim zdaniem rockowa koncertówka wszech czasów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd - Live at Pompeii

Zdecydowanie wolę stare koncerty Pink Floyd niż strasznie perfekcyjnie-nudne i ugrzecznione moim zdaniem Pulse.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd - Live at Pompeii

Zdecydowanie wolę stare koncerty Pink Floyd niż strasznie perfekcyjnie-nudne i ugrzecznione moim zdaniem Pulse.

 

"Nowe" Pink Floyd to jest cień minionej chwały :) +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gary Moore: We Want Moore! – album koncertowy wydany w 1984 roku. Pierwsze moje spotkanie z Garym :) ciary...

Praktycznie większość płyt Chesky Records nagrywana jest na 100, za jednym podejściem w wielu słychać "dziwne dźwięki".

U2 - Rattle and hum - chciałbym aby studyjne ich płyty tak brzmiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowe" Pink Floyd to jest cień minionej chwały :) +1

Zgadza się. Ale ja to w ogóle jestem dziwny - najbardziej lubię PF z Sydem Barretem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dziwny? :P Barret to był bardziej psychodeliczny okres PF. Potem poszli bardziej w space rock. Pierwsza płyta jest legendą anyway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo większość preferuje Wish You Were Here lub Ciemną Stronę Księżyca, względnie Ścianę.

Jak dla mnie Astronomy Domine to najmocniejszy kawałek PF.

Tak do Ummagumma (już bez Barretta) grali całkiem fajny avant-psychodeliczny rock. Potem jak wspomniałeś space rock, ale w gruncie rzeczy to mieszanka space i progresu. Przez lata słuchałem rocka progresywnego i tak z perspektywy czasu ciepło wspominam własciwie tylko King Crimson. Pink Floyd - tylko okres psychodeliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności