Skocz do zawartości

Motoryzacja


Bednar94

Rekomendowane odpowiedzi

Fordy - fajne samochody, ale mają jedną wadę ( zresztą podobnie jak VW ) - brak w tym momencie jakiś killer silników. Wszystkie co najwyżej poprawne. Choć w Fordzie jeszcze jako tako sprawdzają się wersje ST oraz 1.6 benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik?

1.6 16v Zetec-SE, w sumie 100KM daje radę ale bez szału. Pali w mieście znośnie (7,5-7,8). Moment mógłby ciutkę niżej mieć. I po dwóch miesiącach toczenia się myślę że mogłem poszukać 2.0 albo ST170 (acz tu już koszta większe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z alternatywnym paliwem, w przypadku silników benzynowych Forda, jest tylko jeden problem - kiepski fachowiec, który źle dobrał instalację/ustawił mapę. Miałem ich kilka w garażu i jakiekolwiek problemy wynikały z niekompetencji kowali, tzw. "gazowników".

 

Który ST, bo jest ich trochę V6 (przynajmniej 3 typy), R4, R4T, R5T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój gazownik jest kompetentny. Poszukaj opinii o Jarku Nawotczyńskim. I sam odradzał mi Fordy i Mazdy. Szczerze nie wiem. Z ST miałem do czynienia tylko raz. Mondek IV ST kumpla.

 

Nie było modelu ST w czwartej generacji Mondeo.

 

Chętnie poznałbym argumenty Pana Jarka.

Edytowane przez Gotycki_Zdun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o tego samego 2.5T co w Focusie mk2 ST było i w Volvo.

 

Ja co do gazowania Forda słyszałem ze do Zeteca trzeba kombinować jakieś lubryfikatory gniazd zaworowych i inne sztuczki. Acz osobiście nie jestem zainteresowany LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile jeździsz. Ja rocznie robię 25kkm. Z czego po stolicy ok 16-18kkm. Godziny pracy i ostatnio skomunikowanie Marek z miejscem mojej pracy sprawia, że bez samochodu pewnie spałbym po 3-4h. A koszt gazu powoli zbliża się cenie biletów miejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gooru Modele ST (Sport Technologies) to odrębna odnoga popularnych modeli, a nie wielkość silnika. Mondeo (MKII - ST24, ST200 oraz MKIII - ST220), od serii różniły się silnikami, czasem skrzyniami i układami wydechowymi, elementami zawieszenia, stylistyką (pakiety spoilerów, inne wnętrza), no i osiągami rzecz jasna. Ponadto ich nakłady były mocno limitowane...

 

@4ndr3 Lubryfikacja jest dobra do prezerwatyw. W autach, to wciskanie kitu. Dobra instalacja IV generacji (Prins, Omegas, BRC), zgodny ze sztuką montaż oraz właściwie zrobiona mapa wtrysków, to klucz do sukcesu (nie dotyczy silników leanburn i wtrysku bezpośredniego GDI etc.).

Edytowane przez Gotycki_Zdun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gotycki_Zdun jeździsz Fordem?

 

Co do różnic w ST, ostatnio czytałem art o różnicach stockowego Focusa mk1 i wersji RS. Ponoć z grubsza poza ogólnym wyglądem to mocno inny samochód. Szerzej, zmodyfikowany zawias i hamulce, silnik robiony bodajże we współpracy z Cosworthem. Z karoserii wspólne ze stockiem to chyba tylko dach i tylna klapa były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ST200. Jednak przez 21 lat (czyli od kiedy mam prawko) miałem przyjemność jeździć całą paletą aut popularnych (na przełomie lat 97-01 sprowadzałem auta z krajów Beneluxu) wyposażonych w LPG własnie. Jednak te instalacje zakładali fachowcy, a nie kowale. Właśnie stąd zaraziłem się i każde swoje auto traktuję gazem (od 2003 roku tylko sekwencja). Najbliższe będzie już wyposażone we wtrysk fazy ciekłej.

Edytowane przez Gotycki_Zdun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten co pisze, że 2.0 tdci nie są tragiczne, zna ich główną bolączkę? Może i nie są, ale łatwo się wpakować na minę. Nikt o zdrowych zmysłach nie sprzedaje tego silnika po naprawie pompy i wtrysków, z reguły jest to sprzedaż "chwilę przed". A potem jest płacz że się nie wiedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wtryski w tdci nie tyle są delikatne. Rozwala je paliwo w naszym kraju. Niby mamy podobne standardy jak UE. Ale jak na zachodzie ma spełniać normy. To na największym wygwizdowie je spełnia. A u nas nawet na dużej sieciowej stacji nigdy nie wiesz co trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym 2.0 TDCi to chyba nie chodziło o paliwo tylko o to że pompa się zacierała własnymi opiłkami. W sumie podobna historia jak 2.0 TDI-PD i ich wycierające się wałki i pękające głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś popołudnie spędziłem motoryzacyjnie. Spot beskidzki, później pozostawienie almery na parkingu w tesco i podróż driftowozem oraz driftowanie na salmopolu.
Piękna sprawa, przyjemność większa niż jakiekolwiek odsłuchy :D
Chyba czas spieniężać audio i kupić jakieś e36 z zaspawanym dyfrem do u*******ania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od prawie roku bujam się takim wozem:

540x405_citroen-c-vts-2522141.jpg

Tyle, że granatowym.

Na razie bezawaryjny (odpukać) - świetnie się prowadzi, kubełki fajnie trzymają - naprawdę polecam z całego serca. Na przyszłą wiosnę muszę mu kupić nowe gumy i wymienić tarcze+klocki. Prezent w sam raz na 100tys. :)

 

To moje pierwsze auto, pierwsze, które sobie sam sprawiłem. W planach mam coś o dużo większym motorku :>

Edytowane przez Arkusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, zawsze mi się c4 podobały w wersji trzydrzwiowej.

Dziękować - też je zawsze lubiłem :) Wersja VTS 2.0 - można już trochę odjechać i TIR'a wyprzedzić :P Dodatkowo kupiłem od babki, która wszystko wymieniała w salonie Citroena - samochód naprawdę jest zacny. Wersja exclusive (chyba niedostępna w Polsce) - nawigacja, zmieniarka, sterowanie radia głosem, skóra - niby ******ły, a cieszą. Jakie to autko musiało być fajne w 2005r., gdy kosztowało 136tys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności