Skocz do zawartości

Motoryzacja


Bednar94

Rekomendowane odpowiedzi

Ty powaznie jezdzisz na 35 po Polsce? no, gratuluje odwagi.

Marudzisz. Wygląda genialnie. Jeszcze tylko lekka gleba i go na rasowego JDM robić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele nie chinskie. Wloskie torra. Gleba bedzie tak z 4cm jak pieniazki wpadna :)

 

Sent from my X909 using Tapatalk

 

Btw, wczoraj zainstalowalem przednie glosniki. Odseparowny zestaw emphaser ecp2600. Wysokie sa piekne, ale woofery kiepsko graja, choc drzwi sa porzadnie wygluszone. Membrana wychyla sie brdzo mocno a niskich tonow malo slychac. Moze to byc wina kiepskiego radia(panasonic cqc1465q)? Glosniki pierdza przy 60% glosnosci, a raczej nie powinny.

Lepiej kupic lepsze radio czy wzmacniacz do nich?

Edytowane przez deadmau52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele nie chinskie. Wloskie torra. Gleba bedzie tak z 4cm jak pieniazki wpadna :)

 

Sent from my X909 using Tapatalk

 

Btw, wczoraj zainstalowalem przednie glosniki. Odseparowny zestaw emphaser ecp2600. Wysokie sa piekne, ale woofery kiepsko graja, choc drzwi sa porzadnie wygluszone. Membrana wychyla sie brdzo mocno a niskich tonow malo slychac. Moze to byc wina kiepskiego radia(panasonic cqc1465q)? Glosniki pierdza przy 60% glosnosci, a raczej nie powinny.

Lepiej kupic lepsze radio czy wzmacniacz do nich?

 

Japońskie blachy nie lubią niskich tonów :) czym wyklejałeś drzwi? bez wzmaka woofera nie bujniesz montowałem taki zestaw kiedyś w "efce pod alpine 3555 i cda 9811 grał oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie może uda się upolować jakąś Toyotę Yaris.

Japoniec z 1999r. wersja base (oprócz ABS nie ma nic, nawet wspomagania, ale jako, że jest lekka to się całkiem lekko kierownicą skręca. Przez ten brak wspomagania lewy biceps -trzymam kierownicę tylko lewą reką- urósł o 1cm w obwodzie =D ) z silnikiem 1.0. Cena części... nie wiem, ja do swojej niczego nie kupuję, bo póki co nie mam potrzeby, a w razie co są zamienniki. Rozrząd na łańcuszku, bezobsługowy.

Auto, które wręcz słynie ze swojej bezawaryjności (oczywiście o ile była przyzwoicie traktowana, ale to się tyczy każdego auta).

Spalanie zależne od dystansu, u mnie w zimę, na dystansie 2x 4km (czyli praktycznie cały czas zimny silnik) pali 7.5-7.8.

Właśnie żeby w tych pieniądzach Yariska upolować, trzeba mieć szczęście :( Te autka zawsze mi się podobały. Idąc tym tropem szukałem tej jeszcze bardziej "legendarnej" Starlet ale ich też jak na lekarstwo :(

 

A ja kupilem 3 tyg temu za 3.8k almere 98r.

Jak na razie przejechalem 1000km i wszystko wporzadku. Blacharka w dobrym stanie, silnik nie zajechany, oleju nie bierze.

Foto na felgach 17"

yquhugyj.jpg

 

 

Dodam jeszcze ze budzet byl do 7k i w takiej cenie szukalem civic i colt. Zaden nie jezdzil tak dobrze i nie byl w takim stanie jak ta almera.

Co prawda z wyposazenia ma jedynie klime, centralny , elekt swiatla i lusterka, ale mi to wystarcza ;)

Sent from my X909 using Tapatalk

 

Gratuluję kupna ;) Na tych felgach zacnie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saab świetne auto, też nad nim kiedyś myślałem. Ale jeśli popatrzysz na części i serwis to szybko zrezygnujesz.
Ja dziś niestety musiałem odwiedzić ASO nissana. Zerwałem gwint od szpilki koła, i trzeba bylo nową kupić. 15zł i część od ręki - a w takim saabie pewnie 100zł i 2 tyg czekania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samochodami z lat 70./80. musisz się liczyć z tym, że części są praktycznie niedostępne, czyli w pewnym stopniu przybijasz sobie gwóźdź do trumny.

 

Tata, miłośnik samochodów zabytkowych, był kiedyś na etapie kupna samochodu zabytkowego, ale pewna osoba odradziła mu takiej zabawki ze względu właśnie na części. W ostateczności kupił replikę. Dzisiaj u nas w rodzinie jest sobie Mercedes 540Z na podzespołach Mercedesa 500 i Morgan (silnik z Poldka).

 

Wysłane z mojego N3 przy użyciu Tapalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze spotykałem się z dobrymi opiniami o Saabach. Tylko właśnie, serwis i części. Coś za coś. Samochód pewnie jeszcze nie w tym roku, najpierw rozglądam się za motocyklem.

Bo Saaby to całkiem fajne samochody, ale nie ma rzeczy, które się nie będą psuły.

 

Żeby nie było OT. Ja jestem zamiłowany do Mini John Cooper Works ;)

 

Wysłane z mojego N3 przy użyciu Tapalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś Focus wylądował na alu. Może nie tak imponujące 17" jak w Almerce ale cal więcej niż 14tki które były robi różnice. Strasznie mnie zaskoczyło o ile lepiej się prowadzi na 195/60 Toyo niż 185/65 Kleberach zimowych. Toyki się kleją jak głupie podczas gdy zimówki potrafiły pływać. Wreszcie widzę skąd te stwierdzenia o świetnym zawieszeniu Focusa.

 

Kurcze, w sumie można go było na 16" posadzić. :D

 

2014-04-09%2019.25.34.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mycie najbardziej boli bo rdzę widać. ;) Acz powoli się przymierzam do warsztatu blacharsko-lakierniczego. Progi nie wpadają więc źle nie jest. A Focus mk1 rdzewieć musi i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności