Skocz do zawartości

Superlux HD662MKII i HD681MKII


Accoun

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z czystym sumieniem mogę polecić HD681 EVO, naprawde warto czekać za dostępnością.

Powiem tak:

 

Jeśli polubiłeś HD681 - HD681 EVO pokochasz.

 

Na V mi one nie brzmią napewno :)

Jak dla mnie już są legendarne.

 

Czy można je określić jako słuchawki uniwersalne? Z całą pewnością TAK.

Edytowane przez mic3arena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe HD681 są lepsze od HD330 więc EVO będą lepsze i bardziej przyjazne od mk1. HD330 to takie funowe, ale delikatne w graniu słuchafony z posmakiem beyerowskiej sceny. A HD681 to istny żywioł i technicznie są dość mocne inne światy :)

 

Z 681 słuchałem tylko wersji F, wiem że ma wycofany dół w stosunku do zwykłych. Nie wiem jak na górze, czy są ostrzejsze, czy nie.

W każdym razie przestrzeń, wybrzmiewanie i ogólnie wysokie tony były lepsze w HD330. Do tego HD330 są przede wszystkim bardziej uniwersalne. Słuchanie Hendrixa na 681F to była prawie katorga, przez ostre i nadinterpretujące wysokie tony. Do tego były dość metaliczne, raczej nieprzyjemne. Za to w Bluesie 681 wydawały się dorównywać HD330, ale lepsze na pewno nie były (przestrzeń, wybrzmiewanie instrumentów). HD330 są takie bardziej "audiofilskie", mówiące trochę "zobacz na co mnie stać" i przy dłuższym obcowaniu z nimi dają do zrozumienia że pokazują max siebie tylko dobrze zasilone :) . Bywają jedynie trochę niekulturalne w swoim przekazie (lubią przywalić basem, mówiąć wprost :P).

 

Skoro poprawili w Evo górę, to może zakupie jak będa żeby sobie posłuchać i porównać. W razie czego wylądują w tutejszym dziale sprzedam :P.

 

Superlux wjechał czołgiem na rynek prezentując taką jakość dźwięku, oby nic nie zepsuli i pnęli się w górę, należy się im.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Nie wiem jak tam wersja F ale podobno jest bezpłciowa. HD330 dla mają słabiutką górę. Jest dość szczegółowa, ale bardzo nieobecna i ucięta. Sprawdza się to przy dłuższym słuchaniu albo filmach, ale moim zdaniem do HD681 nie ma podjazdu. Są ludzie którzy narzekali na to, że góra w HD681 jest słaba... no cóż ja się nie mogę z tym zgodzić. Mi się podobało wybrzmiewanie talerzy, cymbałki i inne takie na tych luxach. Jedynym problem dla mnie osobiście była nie sama ilość góry, ale sam wyostrzony przekaz. Nie to, że od razu nie dało się słuchać, lecz było to dla mnie zbyt agresywne by cieszyć się muzyką. Jako słuchawki rozrywkowe a zarazem technicznie grające dalej uważam, że zasługują na uwagę. Lecz jak teraz weszły evo które mają ponoć wyeliminowaną ich główną wadę, czyli właśnie tą ostrość, to myślę, że będzie to jeszcze większy hit od mk1 i zdecydowanie lepsza pozycja od HD330.

 

A tak nawiasem mówiąc - słuchał ktoś K241? jak stoją w stosunku do luxów?

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681 czerwone są ogólnie "funowe" i konturowe. F to rzeczywiście katorga przy ostrzejszych kawałkach, bo to typowo specjalistyczne słuchawki do analizy. Co do 330 to powiem, że byłem w szoku, gdy z kolegą zamówiliśmy sobie po parze i gdy przyszły okazało się, że grają zupełnie inaczej własnie u góry. Jedna para była u góry przycięta nieco i po przesiadce z 681 wydawały się ciemne, a drugie miały tej góry więcej i wydawały się tylko nieco delikatniejsze od 681. Te drugie zostały dla mnie, ciemneijsze wziął kolega. Historia nieciekawa i dająca do myślenia. Mnie to zasmuciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z superluxów jakie "przerobiłem" (HD681, HD668b, HD440, HD330) w żadnych nie podobała mi się góra. Chodzi mi właśnie o jej ostrość, o proporcje wysokich poniżej i powyżej 10kHz (granica umowna, ale mniej więcej tutaj) - tych powyżej superluxy mają dla mnie za mało (stąd odbieram jako ostre). Najlepiej oceniam HD330 (najbardziej w moim guście) zwłaszcza po rozjaśniającym modzie. Jeśli w Evo zmniejszyli ilość wysokich poniżej 10kHz to rzeczywiście mogą być fajne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Superluxy nie mają gładkiej góry rodem z Audeo :P Ale jezeli już mówimy o górze to wg mnie jest w miare ułożona, słyszałem gorsze. To co wiele osób wkurza to wyższa średnica, zaczyna się od 2khz a szaleje od 4 do ok 8khz. Tutaj tkwi przyczyna tych ostrych wokali, sztucznej chrypy, sybilizacja. Jak obniżymy w electri-q dosyć szeroko to pasmo (pisałem wcześniej) to słuchawki grają wyraźnie lepiej. Co do pasma powyżej 10khz zgadzam się z Perulem, wcale nie jest go dużo. Możemy je obniżać ale to nie ono jest nieprzyjemne. Jak zjedzie się ostro to co najwyżej zepsujemy brzmienie, słuchawki grają wtedy "bez powietrza" a a dalej będą siekać.

 

Są ludzie którzy narzekali na to, że góra w HD681 jest słaba... no cóż ja się nie mogę z tym zgodzić. Mi się podobało wybrzmiewanie talerzy, cymbałki i inne takie na tych luxach. Jedynym problem dla mnie osobiście była nie sama ilość góry, ale sam wyostrzony przekaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda, to reckę pewnie się jakoś machnie.

 

Właśnie przyszły K241, grają naprawdę wybornie, ale zupełnie inaczej niż superliuxy. Brzmienie bardziej klasowe, ale wiem już, że ze mną długo nie zostaną, gdyż nie moja sygnatura dźwięku. Monitory pełną gębą. Jest b.dobra scena z czarnym tłem, bardzo dobra szczegółowość, dobry atak na perkusji, całościowo dobrze wyważone, nie brakuje im pazura, ale dźwięk jest w ogóle nie męczący, lekko wyeksponowana średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zakupiłeś i za ile??

 

http://forum.mp3store.pl/topic/104988-zamwienie-z-thomannde-maj-2013-by-flamerunner/

 

Edit. Jak ktoś nosi bryle tak jak ja to niech się nie martwi o ból naciskanych słuchawek na ramki okularów - siedzę już 2h i nie czuję jakiejś niewygody. Wielki plus za to.

Edytowane przez Chim3rA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na stockowych padach w EVO nie da się wyrobić dłużej niż 1h bez przerwy. Grzeją skórę dookoła uszu. Właśnie zrobiłem prymitywny sock mod i z miejsca lepiej.

 

Ps.

Prymitywny, bo bez obszywania obciętych końcówek itp., na szybko.

Edytowane przez Chomiq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności