Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, empetrzystor napisał:

Takie samoistne psucie się i naprawianie słuchawek może być spowodowane gromadzeniem się wilgoci w filtrach znajdująch się na końcu tulejki, co może tymczasowo ograniczać przepływ dźwięku. Możesz je zdemontować delikatnie podważając przy krawędzi na przykład igłą. Taki zabieg dodatkowo zmniejszy ilość basu i uwydatni wyższe częstotliwości.

 

Oho, czyli jak teraz słyszę mogłem je łatwo "naprawić" xDDD No cóż, Tripowiny już zamówione, przynajmniej obniżyłem cenę do ~193 zł 😅 Ciekawe jak tam będzie z brudem bez tej siatki, chyba będę musiał częściej czyścić uszy xD A co do dźwięku to szczerze mówiąc nie słyszę wyraźniej różnicy, możliwe że jest trochę mniej basów, ale nadal jest ich całkiem sporo.

22 godziny temu, docentore napisał:

PS. Blony to jedne z moich ulubieńszych słuchawek, dla mnie Mele to takie poprawione BL03, trochę poprawione sterydami :P

No mam nadzieję, że te Mele są lepsze w dźwięku na tyle, żebym mógł usłyszeć różnice pomiędzy nimi a moimi, jednak sprawnymi Blonami xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No mam nadzieję, że te Mele są lepsze w dźwięku na tyle, żebym mógł usłyszeć różnice pomiędzy nimi a moimi, jednak sprawnymi Blonami xd


Tak ja pisałem w swoim poście, to wszystko jest względne. Dla 99% odbiorców Mele są lepsze niż BL03, dla Ciebie nie muszą wcale być takie.
Są trochę inaczej strojone, to powinieneś usłyszeć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, docentore napisał:


 

 


Tak ja pisałem w swoim poście, to wszystko jest względne. Dla 99% odbiorców Mele są lepsze niż BL03, dla Ciebie nie muszą wcale być takie.
Są trochę inaczej strojone, to powinieneś usłyszeć :)

 

 

No nie wiem czy 99%. Przejrzałem wczoraj kilka recenzji, to większość jednak mówiła, że to zbliżony poziom techniczny do Blon 03, tylko trochę inne strojenie.

Jak dla mnie dźwięk na poziomie Blon 03 plus lepsza wygoda to i tak byłby bardzo dobry interes jak za 200 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Mele wygrywają tym, że w swojej cenie są kompletne - dobry zestaw tipsów, super wykonanie, ładne, kabel solidny i nie wymagający natychmiastowej wymiany (jak w BL03), fit jest bardziej pewny dla większości ludzi, etui (zamiast parcianego worka) no i grają lepiej (ale nie jakoś niebo a ziemia lepiej).
Ogólnie fajne słuchawki, na pewno w tych pieniądzach można trafić na większe babole


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No nie wiem czy 99%. Przejrzałem wczoraj kilka recenzji, to większość jednak mówiła, że to zbliżony poziom techniczny do Blon 03, tylko trochę inne strojenie.
Jak dla mnie dźwięk na poziomie Blon 03 plus lepsza wygoda to i tak byłby bardzo dobry interes jak za 200 zł
Technicznie Mele są poziom lub 2 wyżej, conajmniej ;)

Ale Blony można lekko przerobić i podrasować. Wystarczy ściągnąć siatkę z filtrem i zastąpić ją siateczka Tanchjim.
Ściąga to z nich mgiełkę, dusi lekko midbas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał:

Technicznie Mele są poziom lub 2 wyżej, conajmniej ;)

 

No oby, oby :) Osobiście mam nadzieję, że mi te Mele zastąpią Arię i FH3 które mi nie podeszły pod względem strojenia. Znaczy Aria jest ogólnie dobra, ale ten gigantyczny pik na wysokim sopranie psuje wszystko, jak dla mnie. Na wykresach Mele wyglądają lepiej, a jak do tego będzie to technicznie zbliżony poziom do Moondropów i Fiio, to już w ogóle będę szczęśliwy :)

 

Co do filtrów, to te z Mele są ciekawe, bez filtrów Mele wyglądają w pomiarach jak typowa chińska V-ka w stylu KZ, a z filtrami robi się z nich coś blisko krzywej Harmana. Jakby zaczęli sprzedawać same filtry, to byłby dopiero hit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

 

Co do filtrów, to te z Mele są ciekawe, bez filtrów Mele wyglądają w pomiarach jak typowa chińska V-ka w stylu KZ, a z filtrami robi się z nich coś blisko krzywej Harmana. Jakby zaczęli sprzedawać same filtry, to byłby dopiero hit :)

Pokażesz gdzie widziałeś pomar Mele bez filtrów?

Linsoul sprzedaje filtry do Mele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie se kupiłem w promocji (90 zetów) w ubiegłym tygodniu: 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001945966511.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f8nsG9U

 

Nic nie wiem, nic o nich nie znalazłem i nie czytałem. 🙄 

Tak se to tylko napisałem, bo może wątek o mele przygasł...😷

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je prawie od roku mam Janku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je prawie od roku mam Janku
Ja zacofany we wiedzy. Warte czy wywalone złotówki ? Zakładam, że do DT6 nie podskoczą..

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=82012]janek patufka[/mention] Zgaduję, że skoro [mention=64077]Jaro54[/mention] ma je od prawie roku to nie są takie złe. No chyba, że są tak fatalne, iż sprzedać też ich nie idzie.
Pozostanę z wiarą w pierwsze zdanie..

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiekowo warto. Co do ergonomii to sprawdzisz na swoich uszach. Wykonanie bardzo porządne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Dźwiekowo warto. Co do ergonomii to sprawdzisz na swoich uszach. Wykonanie bardzo porządne

 

ufff... ! 😮 Dzięki !! Jakoś je zapakuję.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mnie tak trochu do SSP podobne... Bardziej niz do 03. Jak grają ? Analityka jak to lubią chińscy koledzy na srebrnym kabelku czy coś cieplejszego ?

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ichris napisał:

Jak te Mele wypadają w stosunku do Tanya? Czy jakaś dobra dusza może mi podesłać na PW kodzik 8/50$ na ali jeśli jeszcze działa ;) ?

 

Moim zadaniem Tanya nie ma startu do MELE. 

Kody to chyba tylko w okresie około 11.11 działały. Możliwe że na Black Friday coś się pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności