Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Więć tak: nie posiadam ani Tanyi ani Mele aktualnie pod ręką więc będę pisał na krótko i z pamięci, może koledzy @SeagaLbądź @Nazar70się wypowiedzą.
Tanya ma trochę bardziej ocieplone i dociążone (głownie przez kilka extra db w midbassie) brzmienie, ale bardzo rozluźnione. Bardzo fajnie brzmią na nich kawałki z wokalami damskimi. Mele są bardziej neutralne i chłodniejsze.
Jak bym porównał do zupy to Tanya byłaby Barszczem Ukraińskim, a Mele tradycyjnym barszczem wigilijnym, tylko takim pieprznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, docentore napisał:

Więć tak: nie posiadam ani Tanyi ani Mele aktualnie pod ręką więc będę pisał na krótko i z pamięci, może koledzy @SeagaLbądź @Nazar70się wypowiedzą.
Tanya ma trochę bardziej ocieplone i dociążone (głownie przez kilka extra db w midbassie) brzmienie, ale bardzo rozluźnione. Bardzo fajnie brzmią na nich kawałki z wokalami damskimi. Mele są bardziej neutralne i chłodniejsze.
Jak bym porównał do zupy to Tanya byłaby Barszczem Ukraińskim, a Mele tradycyjnym barszczem wigilijnym, tylko takim pieprznym.

Nie mam odwagi porównywać do potraw :D Ale @docentore ma dobrą pamięć. Tanya cieplejsza - taki usypiacz, Mele bardziej energiczne i żywiołowe. Tylko jedna uwaga - żeby ktoś nie pomyślał - one są chłodniejsze od Tanyi ale to nie jest zimne granie ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Birken napisał:

znaczy najgorsze słuchawki na świecie 💩

 

Jak z ilością basu Tanya vs Blon 03?

 

Wręcz przeciwnie, barszcz ukraiński jest najlepszą zupą ever :P


Odrobinę jest więcej basu z tego co widzę na wykresie, pamięć mnie zawodzi (primo), secundo - moje Blony są lekko zmodowane, więc inaczej brzmią niż stock.

graph(9).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, ale na tym wykresie to Blon 03 mają więcej basu i nie odrobinę, tylko wyraźnie więcej.

 

Osobiście Tanyi nie miałem, miałem podobne do nich Moondrop Quarks i ogólnie je sobie chwaliłem, ale ten pik w okolicach 3 kHz to dla mnie było za dużo, jak ktoś jest wrażliwy na krzykliwość wyższej średnicy, to nie polubi Kwarków i prawdopodobnie z Tanyą też będzie mieć problem.

Edytowane przez Kuba_622
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Nie chcę się czepiać, ale na tym wykresie to Blon 03 mają więcej basu i nie odrobinę, tylko wyraźnie więcej.

 

Osobiście Tanyi nie miałem, miałem podobne do nich Moondrop Quarks i ogólnie je sobie chwaliłem, ale ten pik w okolicach 3 kHz to dla mnie było za dużo, jak ktoś jest wrażliwy na krzykliwość wyższej średnicy, to nie polubi Kwarków i prawdopodobnie z Tanyą też będzie mieć problem.

Może patrzymy na inne wykresy, przy normalizacji @1khz wyraźnie Tanya ma więcej basu. Wrażenia odsłuchowe pokrywają się z tym. (EDIT: pamięc bywa zawodna, pn)

EDIT2: ok, poszukałem, pogadałem z ludźmi, którzy mają obydwie pary na podorędziu - BL03 ma trochę więcej basu, jednak nie tak wyraźnie więcej :P
BL03 ma podbity subbass w porównaniu do Tanyi, gdzie trochę się to skupia na midbasie.

graph_28.png

Zapomniałem dodać, że Tanya lubi prąd, bardzo. Im więcej mocy tym lepiej.

Edytowane przez docentore
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres to nie jest wyznacznik wszystkiego :)
Tym bardziej przy takich sprzętach z chin unit variation jest wręcz pewnikiem - lepiej się posłużyć uchem niż wykresem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kuba_622 napisał:

@docentore Bez obrazy, ale naucz się czytać wykresy ;) Na pierwszym wykresie Tanya ma o prawie 10dB więcej w okolicach 3 kHz! Wg tego wykresu Blon 03 są zdecydowanie bardziej basowymi słuchawkami.

Chcesz mi powiedzieć, że porównując wykresy dwóch modeli normalizujesz przy 3khz? Ok :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, docentore napisał:

Chcesz mi powiedzieć, że porównując wykresy dwóch modeli normalizujesz przy 3khz? Ok :)

 

Nic takiego nie napisałem, natomiast wszystko co Ty napisałeś wskazuje na to, że nie rozumiesz wykresów na które się powołujesz. Więc może poświęć na to 15 minut, porównaj sobie je najpierw tak od strony wizualnej, zastanów się nad tym, dlaczego słuchawki które mają na wykresie trochę więcej basu i znacznie więcej wyższej średnicy i niższego sopranu są wyraźnie mniej basowe. Jak już do tego dojdziesz, to możesz zahaczyć o takie zagadnienia jak krzywe Fletchera-Munsona, to jeszcze się dowiesz, dlaczego różnice rzędu 2 dB przy niskich częstotliwościach są bardzo małe, a 10dB na wysokiej średnicy są bardzo duże.

 

 

37 minut temu, FranticPhil napisał:

Wykres to nie jest wyznacznik wszystkiego :)
Tym bardziej przy takich sprzętach z chin unit variation jest wręcz pewnikiem - lepiej się posłużyć uchem niż wykresem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ale co to ma do rzeczy? Skoro ktoś powołuje się na wykres, to powinien go chociaż potrafić prawidłowo odczytać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

(...)to jeszcze się dowiesz, dlaczego różnice rzędu 2 dB przy niskich częstotliwościach są bardzo małe, a 10dB na wysokiej średnicy są bardzo duże.

 

Serio potrzeba 15 minut na stwierdzenie, że różnica 2dB jest mała, a 10dB to duża różnica? (pomijając pasma)
😅

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, docentore napisał:

Serio potrzeba 15 minut na stwierdzenie, że różnica 2dB jest mała, a 10dB to duża różnica? (pomijając pasma)
😅

Jak narysujemy poziomą linię od peaku 3kHz Tanya, to zobaczymy, że dolne częstotliwości są mocno poniżej. Człowiek słyszy lepiej średnicę niż dół, więc faktycznie patrząc na ten wykres też bym wyciągnął wniosek, że słuchając obu tych modeli na takim samym poziomie głośności Blony będą miały więcej basu. Ale to tylko wróżenie z fusów, bo sam Tanya nie słuchałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał:

Serio potrzeba 15 minut na stwierdzenie, że różnica 2dB jest mała, a 10dB to duża różnica? (pomijając pasma)
😅

 

Serio warto czasem pomyśleć 15 minut zanim się coś napisze, to może uniknie się napisania czegoś niemądrego. Błędnie odczytujesz wykresy, jak nie wierzysz mi na słowo, to sobie użyj EQ na dowolnych słuchawkach, podbij bas o 2 dB, 3 kHz o 10 dB, 5 kHz o 5 dB i zobacz, czy Ci przybyło basu :) Od razu podpowiem, że słuchawki po EQ będziesz słuchał znacznie ciszej, niż przed, bo inaczej nie zniesiesz tych podbić, dlatego wyrównywanie wykresów do 1 kHz nie ma w tej sytuacji sensu (ono jest po to, żeby ułatwić odczytanie wykresu, ale Tobie wyraźnie utrudnia), jakbyś na żywo porównywał dźwięk Tanyi i Blon (o ile grają tak jak na wykresie który podałeś), to na pewno nie wyrównywałbyś głośności do 1 kHz...

 

Tyle ode mnie, nie będę się wdawał w dalsze dyskusje, polecam poczytać jakieś poradnik jak prawidłowo odczytywać wykresy.

 

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale co to ma do rzeczy? Skoro ktoś powołuje się na wykres, to powinien go chociaż potrafić prawidłowo odczytać.

Chodzi mi o to, że (skoro jesteśmy w wątku o tanich słuchawkach z Chin) to różnice pomiędzy jednymi słuchawkami a drugimi, tego samego producenta bywają olbrzymie.
Sam miałem dwa ezgemplarze 03 i oba grały inaczej.
I odnosiłem się do tego co koledzy pisali wcześniej porównując słuchawki które mieli okazję słyszeć i zrobić między nimi 1:1.
Wykresy słuchawek za 20 dolarów są często loterią.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FranticPhil No dobrze, wszystko to prawda, tylko co to ma do rzeczy? Ja nie pisałem o różnicach w dźwięku między słuchawkami, tylko o odczytywaniu wykresu. Skoro ktoś się powołuje na pomiary, to powinien je potrafić prawidłowo odczytać, bo inaczej to oglądanie wykresów mu nie tylko nic mu nie daje, ale jeszcze wprowadza w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma do rzeczy, że ten konkretny temat nie jest o tym, kto ma jakie wykresy, tylko o tym, kto miał możliwość słuchać tych czy innych słuchawek i je organoleptycznie poznać/porównać.

Opieranie się jedynie na wykresach jest zgubne i powie to każdy, kto miał okazję posłuchać TOTL i innych kilobuck czy choćby powiedzmy coś mega solidnego za 400-500 dolarów.

Patrząc jedynie na wykresy można stwierdzić, że różnice są marginalne pomiędzy powiedzmy entry level 1DD a czymś pokroju Illumination.

 

Jeśli padło pytanie wyżej o porównanie Tanya i Mele to powinni się odzywać ci, którzy je mają/mieli.

Onanizowanie się czytaniem wykresów to jak lizanie lizaka przez opakowanie.

 

Więcej luzu, mniej napinki.

O ile nie jest się inżynierem to muzyki należy słuchać a nie czytać, tym bardziej, że każdy z nas ma inne ucho.

 

Piona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FranticPhil napisał:

To ma do rzeczy, że ten konkretny temat nie jest o tym, kto ma jakie wykresy, tylko o tym, kto miał możliwość słuchać tych czy innych słuchawek i je organoleptycznie poznać/porównać.

 

Skoro ludzie tu wklejają wykresy, to chyba jednak mają one w tym temacie znaczenie. I w takim razie warto je potrafić prawidłowo interpretować, a nie błędnie i wyciągać z nich mylne wnioski!

 

Reszta Twojej wypowiedzi, to już jest zupełnie nie na temat. Rozmowa była o proporcjach w paśmie, a te można bez problemu wyczytać z wykresy, nie ważne czy porównujesz "entry level 1DD" czy "TOTL i kilobuck", o ile się prawidłowo te wykresy odczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fero415 napisał:

patrząc po tym jak ludzie tu bronią tanyi to musiał mi się trafić wyjątkowo gó****ny egzemplarz. najgorszy bas jaki słyszałem, jakościowo i tonalnie niżej od panasoniców za 30 zł (hje25 czy jakoś tak).

 

a do czego podpinałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Birken said:

a do czego podpinałeś?


do serenade idsd na wzmocnieniu w okolicach 50% maksymalnego obrotu pokrętła potencjometru, dodatkowo do ibasso dc03. pierwsze - okej, wysoka impedancja wyjściowa, może coś nie zagrało ale nie słyszę żadnej różnicy pomiędzy tymi źródłami a moją integrą na płycie głównej, w każdym razie nie w kontekście jakościowym niższej części pasma.

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ichris napisał:

 

Rzeczywiście :D 

 

W jednym sklepie są za 31,82$. Sam nie wiem czy brać czy czekać na opinie...

 

W KZ Official w aplikacji wyrwiesz za 29,31$. Poczekaj do jutra, będą aktywne kody na Black Friday i jeszcze coś urwiesz.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności