Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pylaczynski napisał:

Potwierdzam, od wczoraj mam i mógłbym opisać w samych superlatywach. Może nie mają tyle detali w górnym paśmie jak moje wieloarmaturowe Audiosense T800 (które szczerze uwielbiam), ale za to brzmią niesamowicie przyjemnie (muzykalnie, z świetnym niezamulajacym basem) jak za te cenę. Dodatkowo zbudowane są jak czołg, są naprawdę bardzo ładne i przewód fabryczny jest świetny. Jedyne co, to ze względu na budowę (chyba krótka tulejka?) miałem problem z doborem tipow i musiałem długo szukać takich, które me pozwoliły szczelnie zatkać kanał (audiosense s400 M) :)

za 250 zł to jak za darmo, chociażoze warto poczekać na niebieskie, bo BBGAR mówił, że wyjdą na dniach.

 tutaj dużo pochlebnych opinii i jak grają. Wystarczy google translator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fero415 napisał:

...opłaca się do nich dopłacać 100 zł do kabla na ali?

(widziałem parę setów i te z "jelly" właśnie o taką kwotę wzrastają w stosunku do podstawowego)

 

 

 

Właśnie napisali że Tripowin "Melee" jest z bardzo dobrym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fero415 napisał:

widziałem, chodzi mi o to czy ktoś ma porównanie (zakładam że dostajesz dwa w wariancie droższym, może błędnie)

 

Tak, w wariancie droższym dostajesz 2.

 

Moim zdaniem kabel fabryczny jest jednym z lepszych, który widziałem do słuchawek w tym zakresie cenowym i spełnia wszystkie funkcje, które kabel powinien spełniać (jest lekki, miękki, ładny, nie płaczę się, gniazda są dobrze spasowane + przesyła sygnał). Nie wierzę w te historie o znacznej zmianie barwy dźwięku kablem za 1000zl, tylko dlatego, że jego impedancja jest niższa o 0,3 Ohm niż takiego za 50 zł. 

Oczywiście podstawowe przewody w wielu słuchawkach to koszmar i trzeba je wymienić, ale już taki NiceHCK C8-1, TRN T2 czy nawet T1 powinien być wystarczająco dobry, ale akurat Mele mają fabryczny bardzo OK!

12 minut temu, fero415 napisał:

widziałem, chodzi mi o to czy ktoś ma porównanie (zakładam że dostajesz dwa w wariancie droższym, może błędnie)

 

Film z unboxingu Mele z przewodem jelly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fero415 napisał:

...opłaca się do nich dopłacać 100 zł do kabla na ali?

(widziałem parę setów i te z "jelly" właśnie o taką kwotę wzrastają w stosunku do podstawowego)

 

 

 


Nie ma sensu, w zestawie masz wszystko co trzeba. Jak masz dopłacać 100 zł, to odżałuj kolejną 100 zł z małym hakiem, i weź zapasowe MELE. Na 11.11 jakieś kupony na Ali będą i parę zielonych prezydentów przycebulisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał:

 tutaj dużo pochlebnych opinii i jak grają. Wystarczy google translator.

Rozmawialismy z BGGAR/HBB na temat góry w Mele, bo jak koleś w powyższej recenzji napisał góra jest słaba.

Na discordzie kolega się żalił, że jego para ma przycięta górę i talerze Brian jak z tyłka.

Znając HBB, który słucha głównie klasycznego rocka to było nie do uwierzenia.

 

Gdy się zapytaliśmy go o to, odpowiedział: 

(Wolne tłumaczenie):

"Mele były strojone, żeby talerze brialy jak najlepiej. Jeśli w Twojej parze nie brzmią jak należy, cóż - welcome to chifi. W końcu to słuchawki za 50$ i różnice mogą się zdarzyć".

 

Czytając ta zacytowana reckę mam wrażenie, że ten koleś dostał właśnie jedna z nieudanych par. W moich ani nie można było zarzuci nic górze, ani średnica nie była wycofana. No i bas wcale nie jest zmylony jak koleś pisze ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania - cofam moje słowa co do przewodu stołowego od Mele. Niby wszystko fajnie, ale jednak jest sztywny i plączę się jak cholera od samego patrzenia. Nawet w porównaniu do kabli za 30 zł z Ali.

 

Nie mówię, że Jelly za 100 PLN jest konieczny, wystarczy coś po prostu innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pylaczynski napisał:

Po kilku dniach użytkowania - cofam moje słowa co do przewodu stołowego od Mele. Niby wszystko fajnie, ale jednak jest sztywny i plączę się jak cholera od samego patrzenia. Nawet w porównaniu do kabli za 30 zł z Ali.

 

Nie mówię, że Jelly za 100 PLN jest konieczny, wystarczy coś po prostu innego

 

Sztywny kabel w MELE? To chyba masz jakiś dziwny ten kabel. Owszem, plącze się, ale mój jest turbo miękki i elastyczny, dodatkowo jest lekki i w ogóle nie mikrofonuje podczas łażenia ze słuchawkami w uszach.

Ja w każdym razie wyleczyłem się z grubych, wielożyłowych kabli, jak np. FAAEAL - ładne owszem, ale ciężkie, obijają się podczas chodzenia. Jak dla mnie ten dodawany do MELE jest świetnym kablem.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Sztywny kabel w MELE? To chyba masz jakiś dziwny ten kabel. Owszem, plącze się, ale mój jest turbo miękki i elastyczny, dodatkowo jest lekki i w ogóle nie mikrofonuje podczas łażenia ze słuchawkami w uszach.

Ja w każdym razie wyleczyłem się z grubych, wielożyłowych kabli, jak np. FAAEAL - ładne owszem, ale ciężkie, obijają się podczas chodzenia. Jak dla mnie ten dodawany do MELE jest świetnym kablem.

Nie wiem, może mam inny przewód dołączony do Mele, w końcu to chi-fi :) 

 

Po prostu porównuje 1:1 do kabelków od innych słuchawek, które używam równolegle na zmianę (akurat w tym momencie pleciony przewód, 16-core SPC za ok 40-50 PLN (Link do AliExpress)) i czuję dużą różnicę użytkową (dźwiękowo oczywiście nie ma to żadnego znaczenia). Obydwa nie mikrofonują, są bardzo lekkie, ale ten od MELE jest znacznie sztywniejszy i "trzyma/pamięta" zagięcia, które powstają przy zwijaniu przez co potrafi się poplątać. Oczywiście to różnica jest subtelna i i tak MELE mają naprawdę dobry przewód w porównaniu do jakichś KZ.

 

Poniżej zdjęcie na żywo tego TRN, naprawdę robi wrażenie biorąc pod uwagę cenę.

 

 

P_20211102_205654_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/30/2021 at 3:39 PM, Mr Krzychoo said:


Nie ma sensu, w zestawie masz wszystko co trzeba. Jak masz dopłacać 100 zł, to odżałuj kolejną 100 zł z małym hakiem, i weź zapasowe MELE. Na 11.11 jakieś kupony na Ali będą i parę zielonych prezydentów przycebulisz.


chciałem przycebulić właśnie bo to zakupy w ciemno, ale od czterech dni nie mogę złapać kuponu, nawet ze skrypt botem (1k kliknięć na sekundę) - przycisk od razu robi się szary:

https://tinyurl.com/vc5psmmk

ma ktoś jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fero415 napisał:


chciałem przycebulić właśnie bo to zakupy w ciemno, ale od czterech dni nie mogę złapać kuponu, nawet ze skrypt botem (1k kliknięć na sekundę) - przycisk od razu robi się szary:

https://tinyurl.com/vc5psmmk

ma ktoś jakieś rozwiązanie?

Bez problemu ściaga kupony, właśnie 15 sekund temu próbowałem. Moze twojego bota Chińczycy blokuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Jaro54 said:

Bez problemu ściaga kupony, właśnie 15 sekund temu próbowałem. Moze twojego bota Chińczycy blokuja :)


to ja nie wiem, u mnie jest licznik 24 godzinny odliczający w dół do dziewiątej rano a o tej godzinie przycisk odbierz momentalnie robi się szary.

bota próbowałem dopiero przy trzecim i czwartym podejściu sądząc że może jest przydzielana dziennie pula i po prostu się nie łapałem do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fero415 napisał:


chciałem przycebulić właśnie bo to zakupy w ciemno, ale od czterech dni nie mogę złapać kuponu, nawet ze skrypt botem (1k kliknięć na sekundę) - przycisk od razu robi się szary:

https://tinyurl.com/vc5psmmk

ma ktoś jakieś rozwiązanie?

 

Tych kuponów jest chyba 15 na cały świat, i ciężko będzie go wbić. Ja dostałem od Ali kupon na 6$ przy zakupach za 40$ ważny od 11.11. do 13.11. Sprawdzaj w aplikacji, czy nie masz jakiegoś kuponu od Ali, poza tym w okolicach 11.11 sprawdzaj na Pepperze - co roku są jakieś kody zniżkowe i rabat rzędu 7-8$ przy zakupach za 50$ pewnie będzie bez problemu do wyrwania.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AdrianoAlfonso napisał:

Czytałem sobie na jakimś forum audio, że ten kabel jest super do Mele, tylko jakie właściwości ma grafen w kablu?

Może tak jak węgiel w kablach van der hul. Zamula i psuje dźwięk.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Blon BL-max ktos widzial jakakolwiek recenzje, info do poczytania co i jak?

Moje treningowe bl-03 sie rozpadaja, a openheart resin troche ciezkie i jakos nie leza.

Zastanawiam sie nad tymi blonami, ale wydaja sie strasznie duze. 

Skoro OpenHeart Resin są dla Ciebie za ciężkie i kiepsko leżą w uchu to BL-Max bym raczej sobie odpuścił, bo są mniej wyprofilowane i ciężkie, bo ważą 14 g/sztuka. Mnie Resiny akurat dobrze pasowały, ciężar kompletnie mi nie przeszkadzał, ale fakt - są spore i po czasie mogą męczyć.

 

Ja bym celował w KZ DQ6, bo przynajmniej dla mnie są bardzo wygodne (mają podobne profilowanie do KZ ZSX i CCA CSN, ale są mniejsze), świetnie wykonane, przewód jest akceptowalny i grają po prostu świetnie jak na swoją półkę cenową. Polecam zastosować "foam mod" albo "filter mod", aby utemperować nieco wyższego zakresu, dobrać tipsy, bo te zestawu to badziewie i jest bajka. Ewentualnie jak chcesz więcej basu i nieco równiejszą górę prosto z pudełka to dobre są też wspomniane CCA CSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Blon BL-max ktos widzial jakakolwiek recenzje, info do poczytania co i jak?

Moje treningowe bl-03 sie rozpadaja, a openheart resin troche ciezkie i jakos nie leza.

Zastanawiam sie nad tymi blonami, ale wydaja sie strasznie duze. 

Bierz Mele. Wygodne, metalowe i brzmią dobrze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności