Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

sama jakość materiałów pewnie inna w balu za 30 a inna w tym za 70 

 

miałem kabelki za 70 i ja jakoś nie czułem różnicy diametralnej ... ale nie mam ucha to raz ... a dwa ktoś tu kiedyś napisał kable nie grają kup coś taniego i polecił kabelek za +100 pln :) więc może nie dane było mi posłuchać kabli lepszego sortu 

 

pofta fi mówił przy której recenzji ze sporo zależy od samych słuchawek a armatury lepiej reagują na zmianę kabla :) a ja mam dynamiki :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Scipio Africanus napisał:

sama jakość materiałów pewnie inna w balu za 30 a inna w tym za 70 

 

miałem kabelki za 70 i ja jakoś nie czułem różnicy diametralnej ... ale nie mam ucha to raz ... a dwa ktoś tu kiedyś napisał kable nie grają kup coś taniego i polecił kabelek za +100 pln :) więc może nie dane było mi posłuchać kabli lepszego sortu 

 

pofta fi mówił przy której recenzji ze sporo zależy od samych słuchawek a armatury lepiej reagują na zmianę kabla :) a ja mam dynamiki :)

Kable nie grają, kup coś taniego.

https://www.aliexpress.com/item/1005003578855827.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6c7e65f4a1UNZa&algo_pvid=b96335d9-616b-4b04-93c8-302d8bc1fd07&algo_exp_id=b96335d9-616b-4b04-93c8-302d8bc1fd07-10&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000026356071808"}

 

Z kablami to jest taka sprawa, że to taki temat tabu, a raczej temat nie poruszalny, bo przeważnie wywołuje wojny na forach około-audiofilskich.

Zawężając temat nikomu nie udało się ukazać zmian sonicznych przy użyciu sprzętu pomiarowego, choć ludzie będą się bić i walczyć do krwi broniąc teorii, że kabel X poszerza scenę i powoduje, że bas jest bardzo punktowy.

Z drugiej strony przewodnik w kablu powinien działać jak filtr częstotliwości (jak w zwrotnicy) i teoretycznie wpływać na dźwięk, tylko tak jak pisałem, nikt nigdy nie ukazał tych zmian przy użyciu pomiarów.

Jak słyszysz różnicę - fajnie, masz dodatkową rzecz na co wydawać kasę. Jeśli nie słyszysz - jeszcze lepiej, nie będziesz marnować kasy na kable, kup taki który Ci pasuje estetycznie.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne że nie ma wykresikow? Spróbuj bylejaki kabel do czułych słuchawek podpiąć a potem zmień na porządny (wcale nie znaczy że musi kosztować majątek) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaro54 napisał:

Czy to ważne że nie ma wykresikow? Spróbuj bylejaki kabel do czułych słuchawek podpiąć a potem zmień na porządny (wcale nie znaczy że musi kosztować majątek) 

To było do mnie? Skoro nie słyszę różnicy i "wykresiki" niczego nie pokazują wg mnie kable nie grają. Nie widzę powodu patrząc na obydwie rzeczy (brak słyszalnej różnicy wg mnie oraz brak różnicy w pomiarach), żeby wmawiać sobie coś innego, nie uważasz?
 
Oczywiście, że próbowałem kilkakrotnie - nada. Jedynie kiedy słyszałem to było przypadku słabo wykonanego kabla o dużej impedancji, ale to nie jest dowód do tezy, że kable grają, jedynie dowód na to, że słabo wykonane kable nie grają.

Edytowane przez docentore
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze opinie o Tinhifi T3 plus pozytywne. Możliwe, że szykuje się hype :)

 

 

 

 

Plus opinia z HF:

 

Okay, this is perhaps the best thing that Tin has made since the T2 made waves when I was just getting into iems. (I’ve owned those, the T2+, T4, and also the regular T3 for a short while.) Tuning is outstanding, soundstage/imaging are above average to good, comfort is the best I’ve ever experienced due to their lightweight shell. To be picky, mid bass is a bit bloomy and treble is just shy of sharp. This is definitely a good competitor to the Mele and Aria, falling in between those price points.

 

Jeśli chodzi o design to ode mnie 10/10, szczególnie w tym budżecie :) 

 

 

No i jeszcze świeżonka ws. KZ Zex Pro, tutaj hype raczej pewny :) 

 

 

 

Edytowane przez ichris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaclav napisał:

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów mógłby napisać jak Mele wychodzą w porównaniu z Geek wold gk10?

Zastanawiam się też nad Rha T20. Czy w Rha będzie odczuwalny skok jakościowy w brzmieniu w porównaniu z Mele i gk10?

Geek mają mocniejszy bas i bardziej cofniętą średnicę. Zyskują bardzo z mocniejszym źródłem i kabelkiem. Mele grają już bardzo dobrze w stockowym zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GK10 to granie nastawione na wow, po kilku minutach staje się męczące. Słabe słuchawki imho, można dostać lepsze słuchawki za tą kasę.

Co do RHA - nie słyszałem, ale słuchawki za taką kasę bez wymiennego kabla to porażka.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GK10 przede wszystkim trzeba wymienić gumki, żeby zaczęły grać solidnie, inaczej to trochę dziwne V. Po wymianie choćby na SpinFity to całkiem fajne granie jeśli ktoś chce rozrywkowego i efektownego brzmienia. Tyle że mają spory spadek na subbasie, co psuje trochę odbiór.

 

Zdecydowanie ciekawsze są tańsze GK12, równiejsze, bardziej naturalne i gładsze. Też warto wymienić tipsy, tylko szkoda, że kabel jest na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swoje Mele i jestem pod mega wrażeniem jak to gra i jak jest wykonane. Wcześniej z IEMów miałem tylko Blony 03 i uważałem je za bardzo dobre słuchawki, ale Mele są półkę wyżej. Mam wrażenie, że grają lepiej od moich nausznych B&O H7 na kablu. Jeżeli się wahacie to bierzcie śmiało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

W GK10 przede wszystkim trzeba wymienić gumki, żeby zaczęły grać solidnie, inaczej to trochę dziwne V. Po wymianie choćby na SpinFity to całkiem fajne granie jeśli ktoś chce rozrywkowego i efektownego brzmienia. Tyle że mają spory spadek na subbasie, co psuje trochę odbiór.

 

Zdecydowanie ciekawsze są tańsze GK12, równiejsze, bardziej naturalne i gładsze. Też warto wymienić tipsy, tylko szkoda, że kabel jest na stałe.

Szczerze to nawet nie próbowałem GK10 na oryginalnych gumkach, nigdy nie słucham doków na oryginalnych gumkach.
Po godzinie słuchania zostały spakowane i oddane w prezencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piter20020 napisał:

Odebrałem swoje Mele i jestem pod mega wrażeniem jak to gra i jak jest wykonane. Wcześniej z IEMów miałem tylko Blony 03 i uważałem je za bardzo dobre słuchawki, ale Mele są półkę wyżej. Mam wrażenie, że grają lepiej od moich nausznych B&O H7 na kablu. Jeżeli się wahacie to bierzcie śmiało.

 

A nie mówiłem?? 

Tak przy okazji, całkiem całkiem sprawdzają się w grach. Multi Halo Infinite jakieś takie przyjemniejsze jest z Mele w uszach.

Ma ktoś niebieskie? Może wrzucić fotki jak realnie wyglądają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że te Mele są nie do pobicia w swoim przedziale cenowym.

Patrzyłem właśnie na dropa i są w dobrej cenie Alpha & Delta ks1 i Massdrop Mee Audio Pinnacle PX. Wychodzą taniej niż Mele. Opinie różne, ale to norma. Czy ktoś może miał możliwość z którychś z nich korzystać i może się wypowiedzieć, czy warto je brać pod uwagę zamiast Mele?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odświeżyłem znajomość z brainwavz delta - biją na głowe tanyę i wszystkie ciepłe v-kujące chifi które miałem w uszach poniżej $25 (z wyjątkiem może c10 które wydawały mi się nieco zbyt gładkie w średnicy i na górze żeby je zatrzymać). polecam.

(basu na wykresie - jeżeli ktoś zwraca uwagę na takie rzeczy - jest więcej niż w rzeczywistości)



 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odebrałem Mele too... wypadałoby coś zamówić. 😁 Dziwnie tak nie czekać na nowe słuchawki. Myślicie, że będzie spora różnica w jakości, jeżeli po Mele kupię Moondrop Starfield? Czy nie zawracać sobie nimi głowy? Zastanawiam się jeszcze czy nie przetestować OpenHeart Resin, bo czytałem sporo pozytywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piter20020 napisał:

Jak już odebrałem Mele too... wypadałoby coś zamówić. 😁 Dziwnie tak nie czekać na nowe słuchawki. Myślicie, że będzie spora różnica w jakości, jeżeli po Mele kupię Moondrop Starfield? Czy nie zawracać sobie nimi głowy? Zastanawiam się jeszcze czy nie przetestować OpenHeart Resin, bo czytałem sporo pozytywnych opinii.

 

Starfield mają lepiej kontrolowany bas (nie rozlewa się tak jak w Mele) i ogólnie są trochę bardziej rozdzielcze. Strojenie jest dość podobne, z tym, że Moondropy mają wielki pik na wysokim sopranie, a Mele ten zakres podają bardzo łagodnie.

Jest jeszcze kwestia użytkowa - Mele moim zdaniem są wygodniejsze, lepiej leżą w uchu a poza tym nie są malowane - Starfieldami raz mocniej uderzysz słuchawką o słuchawkę i już masz odprysk farby.

 

Czy będzie spora różnica jakości, nie podejmuję się ocenić, biorąc pod uwagę jak jest to subiektywne. Dla mnie Aria, Starfield, Fiio FH3, wszystkie są trochę lepsze niż Mele, jednocześnie wszystkie mają swoje mankamenty, więc przesiadka wcale nie musi być odebrana jako wielki skok, a wręcz niektórzy mogą bardziej lubić Mele. ER2XR są świetne, ale większość się boi głębokiego wkładania w ucho. Dlatego rozważyłbym przesiadkę na Kato.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piter20020 To będzie raczej skok w bok, a nie krok naprzód.

OpenHeart Resin są ciekawą opcją i atrakcyjnie wycenioną zważywszy na jakość wykonania, dołączony kabel i ogrom akcesoriów. Weź jednak pod uwagę, że słuchawki są dość duże, choć przyznaję, że świetnie wyprofilowane. Do tego to basowe, a w zasadzie subbasowe granie i gdybym miał je kupić drugi raz to pewnie wziąłbym prawdopodobnie bliźniacze Tiandrirenhe czy tam Fengru z wymiennymi filtrami kosztem akcesoriów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, gdybym nie miał Pinnacle P1 i P2 to bym brał

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności