Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Silu00 napisał(a):

Rozważam zakup jakichś chińskich IEMów, zapewne KZ ZAX, typowo jako słuchawki mobilne wpięte do telefonu, żeby okazjonalnie posłuchać muzyki na zewnątrz. Czy goły smartfon jest w stanie je w ogóle napędzić? Jeżeli nie - czy Apple dongle da radę?


Wczoraj podpiąłem nowe Jaysy do iPhone 14 Pro Max przez Apple dongle i.. tragedia. Jak słuchawki „z kiosku za 10 zł”, totalnie wyprane z brzmienia, stłumione, ścięte wokale, brak przestrzeni, brak detali, ogólnie dramat. Już spisywałem na straty słuchawki i zupełnie z ciekawości podpiąłem pod moje Xduoo X3 II.. i dobrze, że to zrobiłem bo te same słuchawki grają prześwietnie, totalnie inna bajka. Ten dongle od Apple to nieporozumienie jakieś. Nie wiem jak ktokolwiek może słuchać na tym muzyki. Myśle, ze rozwiązałem Twoje rozterki, czy niejasności w tym jednym temacie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, obawiam się, że to nie takie proste..

Być może zadziałało tu to mistyczne zjawisko zwane synergią.

( :

 

Dongle od Apple'a nadal uważany jest za jeden z lepszych, jak nie najlepszy w swojej półce cenowej.

 

Sam jednak miałem już podobne doświadczenia - że po konkretnym ogonku konkretne słuchawki nie brzmią tak, jakbym się tego spodziewał. Podpiąłem gdzie indziej, nawet do słabszego źródła - jest w porządku.

Ni cholery nie potrafię tego wytłumaczyć.

 

Odnośnie zapytania: sam z tanioszek mogę polecić KZ Krila. Jeśli do nich trochę doinwestowujesz (wymienić przewód, założyć inne tipsy), to i ergonomia potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, HappyBlack napisał(a):

Oj, obawiam się, że to nie takie proste..

Być może zadziałało tu to mistyczne zjawisko zwane synergią.

( :

 

Dongle od Apple'a nadal uważany jest za jeden z lepszych, jak nie najlepszy w swojej półce cenowej.

 

Sam jednak miałem już podobne doświadczenia - że po konkretnym ogonku konkretne słuchawki nie brzmią tak, jakbym się tego spodziewał. Podpiąłem gdzie indziej, nawet do słabszego źródła - jest w porządku.

Ni cholery nie potrafię tego wytłumaczyć.

 

Odnośnie zapytania: sam z tanioszek mogę polecić KZ Krila. Jeśli do nich trochę doinwestowujesz (wymienić przewód, założyć inne tipsy), to i ergonomia potrafi pozytywnie zaskoczyć.


mam dokładnie te same doświadczenia.

to kwestia synergii

 

Edytowane przez zOrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Silu00 napisał(a):

OK, czyli wracając do mojego pytania: KZ Zax da radę z telefonem lub donglem Apple? :) 

Tak. One są bardzo skuteczne. Do tego grają jasną Vką, a dongle Apple jest ciepły.

Edytowane przez Play
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/25/2023 at 10:02 AM, zgreg said:

To trzeba szukać wzmacniacza sł. , tak mi się zdawało, że będzie słabo. Zastanawiałem się czy warto dołożyć z He-400se do HiFiMAN Sundara - nie wyglądają tak odpustowo jak 400-tki ;) . HiFiMan Edition XS jakieś takie dziwne są , chodzi o kształt nausznic.  Co do wzmacniacza to raczej wybrałbym jakąś używkę (na AKM) .

 

Jak nie dołożysz teraz, to dołożysz dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/1/2023 at 1:44 PM, ryankgb said:


Wczoraj podpiąłem nowe Jaysy do iPhone 14 Pro Max przez Apple dongle i.. tragedia. Jak słuchawki „z kiosku za 10 zł”, totalnie wyprane z brzmienia, stłumione, ścięte wokale, brak przestrzeni, brak detali, ogólnie dramat. Już spisywałem na straty słuchawki i zupełnie z ciekawości podpiąłem pod moje Xduoo X3 II.. i dobrze, że to zrobiłem bo te same słuchawki grają prześwietnie, totalnie inna bajka. Ten dongle od Apple to nieporozumienie jakieś. Nie wiem jak ktokolwiek może słuchać na tym muzyki. Myśle, ze rozwiązałem Twoje rozterki, czy niejasności w tym jednym temacie ;) 


Wersja US jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jaka jest każdy widzi. Shanling Sono i (kto kuźwa wymyślił tą nazwę?) Letshuoer DZ4. 

Na lepsze zdjęcia jeszcze będzie czas, póki co takie moje wrażenia pierwsze po przesłuchaniu każdej pary po kilkanaście godzin. Jestem pewien, że muszą jeszcze trochę pograć, żeby się w pełni wygrzać, ale myślę, że już coś mogę napisać.

image.jpeg

Pierwsze były Sono, z nimi spędziłem więcej czasu i one też są moimi ulubieńcami z tej dwójki. Diabelnie wygodne - idealny seal prosto z pudła na założonych fabrycznie tipsach. Innymi słowy siadły jak złoto. Dźwiękowo też, bo są dokładnie tym czego szukałem i czego chciałem - ciepłe, posłodzone, rozrywkowe, dość gładkie ale z przyzwoitymi technikaliami. To są naprawdę świetnie zestrojone, zbalansowane brzmieniowo doki, które w połączeniu z Fiio BTR7 grają po prostu wszystko. Nie męczą, nie drażnią, po prostu grają mi muzykę tak, że niezależnie od repertuaru, pory dnia i stopnia zmęczenia zawsze słucha mi się ich z przyjemnością. Gdybym miał coś w nich zmienić, to dodałbym ciut rozciągnięcia wysokich tonów, ale wiem, że to byłoby kosztem czegoś, więc wolę, żeby zostało jak jest. Mam jedynie nadzieję, że nie będą się rysować od patrzenia jak Moondrop KXXS :D 

image.jpeg

Letshuoer DZ4 to też ciekawa sprawa, bo nie tego się spodziewałem po dokach za cztery stówki z wąsem, które pakują do środka 3 dynamiki i pasywny radiator. Na pewno nie spodziewałem się bardzo fajnego etui i jeszcze fajniejszego kabla w zestawie. Do tego kopułki są fenomenalnie wykonane i tak miłe w dotyku, że aż  chce się... dotykać. Jedyny ból to firmowe przezroczyste tipsy, z którymi nie mogę się dogadać. W zasadzie sam komfort jest dość problematyczny, bo z jakiegoś powodu nie mogę idealnie złapać szczelności w prawym uchu nawet na Symbio W Peel, ale muszę jeszcze sprawdzić inne rozmiary i rodzaje tipsów, bo mam tego cały wór. Dźwiękowo jest zaskakująco dobrze. W sensie też są dość zbalansowane, ale jednak w nieco innym kierunku, niż Sono. Tu jest chudziej, ale nadal dość gładko i muzykalnie. Akcent jest na niższy bas, wokale są nieco bardziej z przodu, jest tu więcej powietrza i swobody, niż w Sono. Grają klarowniej, zdecydowanie przestrzenniej, a jednocześnie są całkiem koherentne i nie czuć żadnych dziwacznych dołków w paśmie przy przejściu między przetwornikami. Scena jest duża, napowietrzona, ale nie rozdmuchana zbytnio, więc słucha się tego przyjemnie. Jedyny "ból" to lekki brak wypełnienia w basie i niższej średnicy. Chciałoby się odrobinę więcej mięcha, tupnięcia, nawet kosztem tej przestrzenności i swobody grania. 

 

IMO obie pary są naprawdę spoko. U mnie póki co z uwagi na to, że nie gonię za high-endem i w tyłku mam jakieś dzikie, drogie konstrukcje, a główne kryterium wyboru słuchawek to sygnatura, a nie technikalia - to moim faworytem są póki co Sono. Chociaż jak bym mógł, to ten kabelek z DZ4 bym do nich zabrał :D

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się ze temat zbiorczy o tipsach był ale znaleźć nie mogę.

Poleci ktoś jakieś podwójne tipsy w rozsądnej cenie? Musze sprawdzić czy w połączeniu z Truthear Hola nie spisało by mi się to lepiej niż JVC. Tylko małe jakieś te choinki żeby do ucha wchodziły no i nie za długie. Zdaje się że @Perul w takich gustuje albo coś pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.08.2023 o 15:02, Vaiet napisał(a):

Myślałem, że w droższych to sprzęty za co najmniej tysiak

  

W dniu 6.08.2023 o 15:11, Birken napisał(a):

Nie było chyba na sztywno ustalonej kwoty do więc okolice 4 stów jakoś się tam w okolicach tematu kręcą.

 

Kiedyś w tym wątku była mowa o 50 USD jako granicy "tanich".

 

W dniu 13.08.2023 o 09:50, Birken napisał(a):

Poleci ktoś jakieś podwójne tipsy w rozsądnej cenie? ... Zdaje się że @Perul w takich gustuje

Ostatni kupiłem takie, używam z niektórymi słuchawkami, gdzie potrójne nie pasują

https://pl.aliexpress.com/item/1005001865381097.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/7/2023 at 4:28 PM, Milosz190 said:

hejka czy macie jakies problemy z az09? szukam czegos prostego i taniego na silownie. Jak ma sie jakosc do podobnych cenowo tws np z xiaomi? Najpewniej polacze je z kz edx, moze potem wymienie na cos lepszego.

Ja mam 2 sztuki ( b i qdc, starsza i nowa wersja ) plus 2 sztuki kupowałem dla rodziny. Żadnych problemow od ponad roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 16:28, Milosz190 napisał(a):

hejka czy macie jakies problemy z az09? szukam czegos prostego i taniego na silownie. Jak ma sie jakosc do podobnych cenowo tws np z xiaomi? Najpewniej polacze je z kz edx, moze potem wymienie na cos lepszego.

 

Oprócz tego, że nie byłem w stanie zamknąć etui po połączeniu ich z CIEMami lub nieco większymi UIEMami, to żadnych problemów.

 

Ba, w tej cenie to wręcz świetny produkt.

 

Niestety, powyższy mankament sprawił, że straciły dla mnie rację bytu, więc dość szybko pożegnałem się z nim w ramach rynku wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PKTK napisał(a):

Prawdopodobnie od jutra przez krótki okres w kztws.com będą dostępne za $11.99. 2DD, 10+8 mm
 

kz-castor.jpg

Mógłbyś podać do nich linka? KZ mają szerokie portfolio, co tam można "wyrwać" ciekawego w dobrej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zgreg napisał(a):

co tam można "wyrwać" ciekawego w dobrej cenie ?

 

Niezmiennie polecam KZ Krila - 1DD + 1 BA.

https://kz-audio.com/kz-krila.html

 

KZ x HBB PR2 to też prawdopodobnie jeden z tańszych IEMowych planarów, na które można się skusić. Tylko że KZ po cichu wprowadziło już co najmniej jedną rewizję tego modelu, obniżając koszty produkcji, bez konsultacji z HBB - co nieco zmieniło zamierzoną sygnaturę dźwiękową i odczucia. Więc nie do końca wiadomo, na co się trafi.

https://kz-audio.com/kz-pr2.html

 

Niemniej - KZ ogłasza nowe modele z częstotliwością pracy karabina maszynowego.

Co kolejny, to większa rewolucja i coraz większe banialuki w materiałach promocyjnych. Łatwo idzie się pogubić w ich portfolio. Do tego te mało przydatne switche, które pakują dosłownie wszędzie..

 

Żeby nie było: mogę przyznać, że na pewno brzmią naturalniej i przyjemniej niż ten rok / dwa lata temu, ale chyba nie ma sensu sprawdzać każdej nowości od nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zgreg napisał(a):

Krila, widze tanie jak barszcz- chyba nie da się w tej cenie zrobić audiofilskich słuchawek

 

Audiofilskich pewnie nie, ale dobrze i z przytupem grające, takie w sam raz na siłownię to i owszem, da się 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności