Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Birken napisał(a):

nawigacji owszem rozmowy tez się prowadzi.

Muzyki jakoś nigdy ale nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań. I tak z otoczenia nie słychać nic oprócz szumu więc bez różnicy dla bezpieczeństwa.

A na ten szum i tak się używa zatyczek do uszu :), więc pod kątem odcięcia od dźwięku otoczenia też generalnie nie widzę dużego problemu. Co najwyżej przy muzyce widzę jedynie jakieś zagrożenie związane z obniżoną koncentracją jeśli zatracimy się w jakimś utworze ;). Pod kątem słyszenia nawigacji też zdarzyło mi się jechać na słuchawkach, bezproblemowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum w kaskach, szczególnie sportowych z dużym przelotem powietrza, jest bardziej szkodliwy dla słuchu, niż muzyka.

Miałem kiedyś torowy Bell Star w którym wręcz było zimno bo taki miał przewiew i bez zatyczek to myślałem, że mam głowę nawiedzoną, tak wyło w uszach.

 

Nic nie zastąpi uwagi we wszystkich kierunkach i przewidywanie zagrożeń (vide treść książek Motocyklista Doskonały albo Strategie Uliczne) niż sam słuch, który na motocyklu może się przydać tylko stojąc na światłach żeby słyszeć karetkę. Ale tu znowu wystarczy patrzeć w lusterka i zwracać uwagę na otoczenie.

 

Ja mam dwie pary Hola.

Jedne fabryczne z mikrofonem, drugie zmodowane bez.

Dobre słuchawki, jak dla mnie w tej cenie to solidny gemczendżer.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dan821 napisał(a):

A na ten szum i tak się używa zatyczek do uszu

No o to chodzi a cholerę mi bezużyteczne zatyczki jak sobie mogę IEMami zatkać?

W przypadku mojego hełmu jest tak że ze słuchawkami mniej słyszę otoczenie przy prędkościach niskich za to bardziej przy wysokich (!) Nie lubię jeździć bez. Za głośno jest.

 

1 godzinę temu, FranticPhil napisał(a):

Ja mam dwie pary Hola.

Jedne fabryczne z mikrofonem, drugie zmodowane bez.

 

Mi chińczyk napisał że wysyła kabel z mikrofonem. Nawet nr. przesyłki mam ciekawe co w niej znajdę...

A co do moda to warty coś? Góra nie robi się bardziej sucha czy nawet sykliwa?

 

Posłuchałem ich ze 3h i nawet nawet ale na fabrycznych tipsach mimo iż znikają w uszach co strasznie mi się podoba to ledwo wejścia kanału sięgają trzeba bardzo ułożenia pilnować żeby dobrze grały więc jest kiepsko. Na TRI Clarion grają najlepiej ale na tych z kolei za bardzo z uszu wystają. Na Spiral Dots jest minimalnie tylko gorzej dźwiękowo niż na Clarionach ale za to siedzą w małżowinie głęboko niewiele bardziej wystając niż na zestawowych toteż wygrywają u mnie.

 

Jednak postanowiłem ich trochę posłuchać to jakieś wrażenia skrobnę za jakie 15h muzyki.

 

Edytowane przez Birken
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Birken said:

No o to chodzi a cholerę mi bezużyteczne zatyczki jak sobie mogę IEMami zatkać?

W przypadku mojego hełmu jest tak że ze słuchawkami mniej słyszę otoczenie przy prędkościach niskich za to bardziej przy wysokich (!) Nie lubię jeździć bez. Za głośno jest.

 

 

Mi chińczyk napisał że wysyła kabel z mikrofonem. Nawet nr. przesyłki mam ciekawe co w niej znajdę...

A co do moda to warty coś? Góra nie robi się bardziej sucha czy nawet sykliwa?

 

Posłuchałem ich ze 3h i nawet nawet ale na fabrycznych tipsach mimo iż znikają w uszach co strasznie mi się podoba to ledwo wejścia kanału sięgają trzeba bardzo ułożenia pilnować żeby dobrze grały więc jest kiepsko. Na TRI Clarion grają najlepiej ale na tych z kolei za bardzo z uszu wystają. Na Spiral Dots jest minimalnie tylko gorzej dźwiękowo niż na Clarionach ale za to siedzą w małżowinie głęboko niewiele bardziej wystając niż na zestawowych toteż wygrywają u mnie.

 

Jednak postanowiłem ich trochę posłuchać to jakieś wrażenia skrobnę za jakie 15h muzyki.

 

Zrób sobie reverse moda na jakichś tipsach, np od KZ albo od jakichś TWS, bo one są z reguły krótsze na tulei i łatwiej je wyciągnąć. Ja używam takich w Zero i leżą idealnie jak przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2023 rokiem przełączników? Niegdyś opcja zarezerwowana dla drogich słuchawek, a obecnie zadamawia się w segmencie budżetowym.

kz-dfi-00.webp

https://kz-audio.com/kz-d-fi.html

 

Najbardziej mnie jednak dziwi, że KZ zdecydowało się na produkcję dwóch wersji tego modelu tzn. z oraz bez przełączników. Ich ilość też jest wysoka, ale kombinacji jest niby 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

 

Obecnie posiadam same wirelessy (KPP nie liczę...), a przymierzając się do zakupu którejś z konsol Retroida będę potrzebować czegoś wired, bo bluetooth latency na nich jest tragiczne, aptX brak, digital audio via usb - też brak, więc nawet dongle nie zadziała.

 

Jako że ma to być używane portable i leżąc w wyrze, stawiam na doki - nie jestem zbyt wielkim fanem, ale Jabry Elite 3 toleruję, więc dam radę.

 

Problemem jest to, że na codzień słucham Focal Listen Wireless.

 

Są genialne, uwielbiam je i jeśli o wokółuszne idzie, niczego innego nie chcę (może kiedyś Bathys, jak wygram w totka...).

 

Problemem jest to, że jak ostatnio po paru miesiącach przerwy wsadziłem Jabry w uszy, nie wiedziałem czy płakać czy rzucić nimi o ścianę. Po paru chwilach mózg się przestawił, i idąc na spacer jestem w stanie ich słuchać (przy tej pogodzie Focali nie założę), ale czuć różnicę, delikatnie mówiąc. A mówiąc wprost, to jest przepaść.

 

Pytanie, czy znajdę coś w sensownym budżecie, co będzie jak najbardziej podobne brzmieniowo do Focal Listen Wireless, z zachowaniem odpowiedniego poziomu technicznego. Pierwotnie rozważałem Moondrop SSR, ale to chyba nieco inna szkoła, choć nie wykluczam że by mi podeszły. Póki co jednakże jedyne, co do czego mam "tylko" umiarkowane wątpliwości, to Dunu Titan S.

 

Pytanie więc, czy w budżecie powiedzmy do tych 400-500zł, jest coś bardziej pasującego do moich wymagań niż Dunu Titan S? Technicznie są chwalone, ale spotkałem się z opinią że są odrobinę bez duszy. Do Moondrop Aria podchodzę jak do jeża ze względu na problemy z odpryskami farby i filtrami, również w Aria SE, choć brzmieniowo Aria SE pewnie byłaby podobna. Dunu Titan S też miało problemy z jakością (sławna szpara, nie wiem czy bad batch czy notoryczny problem, jeżeli to drugie to słabo to widzę).

 

Nie słucham by analizować, słucham dla funu, ale słuchając dla funu zwracam uwagę na każdy detal, if that makes sense... the worst of both worlds. Potrzebuję czegoś co i porywa jak Focale, i nie odstaje od nich technicznie tak że będzie mnie skręcać. Wiem, wokółuszne vs IEM, apples vs oranges, i na ten sam poziom techniczny nie liczę (choć biorąc pod uwagę że Focale są za 800 nówki, może i nie jest to wykluczone). Mam minimalne doświadczenia z chi-fi, jedne airpods-wannabe (MoriPods) - raczej bezbasie przez konstrukcję, i jedne dokanałowe, też od Haylou, które dwukrotnie oddawałem do x-kom po sprawdzeniu 2 par (niby BA Knowles, i zdaje się hybryda to była, ale konstrukcyjnie zwalona i przy określonym basie brzmiała jakby był clipping - nie do słuchania).

 

Dla jasności, bo wzmianka sprzętu mogła zmylić - nie chodzi o totalne retro, tylko gry z normalną muzyką, w tym streaming, będę też ich używać do słuchania muzyki z telefonu. W dodatkowy DAC/wzmacniacz inwestować nie zamierzam, więc wynalazki cięższe do napędzenia odpadają.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unic0rn proponuję BGVP Q2S. Działają i jako TWSy i po kablu. Dźwięk na bardzo przyzwoitym poziomie. Długi czas pracy na jednym jednym ładowaniu ok 8 godzin. Mają gniazda mmcx. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unic0rn Zobacz Simgot EA500. Aktualny obiekt hype, również na tym forum. Ja ze swoich jestem bardzo zadowolony. W paru recenzjach padło, że brzmią podobnie do Dunu Titan S. Są małe i wygodne ale całe metalowe i przez to dość ciężkie. Jakoś tego nie zauważyłem zanim nie użyłem ciężkiego kabla z nimi. Na firmowym kablu dla mnie są bardzo wygodne.

 

Tutaj porównanie z Dunu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 A to ciekawe. aptX i dual master wygląda nieźle, tylko pomijając fakt że szukam raczej czegoś strictly wired, i w miarę możliwości bym hybryd/BA chciał unikać, a o mmcx nie słyszałem zbyt wiele dobrego, dwie rzeczy mnie w nich straszą:

BGVP-Q2s-Review-8.jpg - z komfortem podobno jest problem, ciekawe dlaczego

- wykresu kompletnie nie ogarniam. Vką bym tego chyba nie nazwał, choć bas lekko podbity a kij wie jaka skala, ale niewielki peak na 2khz zamiast na 3khz, a później dwa wyższe peaki na górze pasma?

- wg jednej z recek brak kabla (większość jakoś zapomina o tym wspomnieć), bas dla bassheadów i cofnięta średnica, zwłaszcza damskie wokale - NOPE.

 

@SebastianTTWyglądają ciekawie, dzięki. Muszę przejrzeć recenzje, na pierwszy rzut oka zapowiadają się pozytywnie.

 

@SebastianTT OK, pooglądałem, poczytałem, to może być to. Pojedyncze wzmianki o okazjonalnie mniej naturalnej barwie niż w Dunu, ale technikalia i wrażenie otwartości podobno wygrywają.

 

Tylko jedno mnie zastanawia, gdzie u licha ludzie z tego forum je kupowali po 3 stówy? Ponad 400 w DD-Audio Store na Ali, Linsoul z ostrożności omijam na kilometr. A, już wiem, Ali anniversary sale. Fuck. Oh well, w okolicy 440 względem 400 za Dunu Titan S, still worth it I guess.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/7/2023 at 8:55 AM, SebastianTT said:

@unic0rn Zobacz Simgot EA500. Aktualny obiekt hype, również na tym forum. Ja ze swoich jestem bardzo zadowolony. W paru recenzjach padło, że brzmią podobnie do Dunu Titan S. Są małe i wygodne ale całe metalowe i przez to dość ciężkie. Jakoś tego nie zauważyłem zanim nie użyłem ciężkiego kabla z nimi. Na firmowym kablu dla mnie są bardzo wygodne.

 

Tutaj porównanie z Dunu 

 

 

Miałem Titan S, te EA500 troche maja podobną barwę dźwieku do Titan S ale inne strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 00:18, unic0rn napisał(a):

Do Moondrop Aria podchodzę jak do jeża ze względu na problemy z odpryskami farby i filtrami, również w Aria SE, choć brzmieniowo Aria SE pewnie byłaby podobna.

 

Nie jestem wielkim fanem Arii (jeżeli chodzi o strojenie, bo technikalia na dobrym poziomie), ale z tymi odpryskami to się kompletnie nie zgadzam. Te słuchawki są pancerne i naprawdę trzeba nimi zdrowo przy... walić i to nie jeden raz, żeby mieć jakieś odpryski farby. Przez kilka miesięcy nosiłem je w kieszeni kurtki i się z nimi nie cackałem i absolutnie zero jakichkolwiek śladów. Zastosowana przez Moondrop farba jest bardzo wytrzymała, to nie jest Fiio FH3 co po jednorazowym włożeniu do kieszeni już miały widoczne zarysowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość chyba ? Tripowin Piccolo....
https://a.aliexpress.com/_EuSUB2L

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania mam odnośnie Truthear HOLA

 

1. Testował ktoś jakiś kabel z lepszych materiałów wraz z HOLA? Jakaś dźwiękowa różnica?

 

2. Ktoś zna jakiś dobry kabel z mikrofonem co by do HOLA pasował? Tak żeby play/pause obsługiwał a całkiem fajnie by było jakby miał resztę funkcji tj. regulacje głośności i zmianę utworów.

Chiniec mi kabla nie wysłał kazał dalej czekać więc założyłem spór póki mogłem i odzyskałem połowę kasy :) Ale widzę w komentarzach że nie tylko ja miałem takie problemy. Nie dziwota jak się na pudełku nie ma oznaczone czy jest mikrofon na kablu czy nie i się śle losowo. 

 

Słuchawki z żywic/akryli itp. są w zasadzie nie zniszczalne pod warunkiem mosiężnej tulejki ale tu dowalili takie tworzywo, że pierwszy raz obawiam się o trwałość słuchawek. Chyba bym dał rade paznokciem w nich dziurę wydrapać. 

Ale dźwiękowo bardzo mi odpowiadają pod warunkiem odpowiedniego napędzenia bo wymagania mają spore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Birken napisał(a):

Nie dziwota jak się na pudełku nie ma oznaczone czy jest mikrofon na kablu czy nie i się śle losowo. 

 

hola2.jpg

 

Mi z shenzenaudio wysłali takie jak zamawiałem, a na pudełku jest opis.

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się nadziwić, jak dobrze radzą sobie Moondrop Quarks (wersja nie DSP).

 

Takie śmieszne popierdółki, a takie wrażenia odsłuchowe..

 

Jako jedne z niewielu słuchawek w kwocie < 100 zł mają średnicę, która idealnie trafia w moje preferencje. Ani przerysowana, ani wycofana. Perfekcyjnie umiejscowiona, o odpowiedniej tonalności.

 

Do tego przyjemny, skontrolowany basik.

 

W uszach leżą, jakby ich nie było.

 

Świetny wybór na tzw. beatersy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, HappyBlack napisał(a):

Moondrop Quarks (wersja nie DSP).

 

Takie śmieszne popierdółki, a takie wrażenia odsłuchowe..

 

Jako jedne z niewielu słuchawek w kwocie < 100 zł mają średnicę

Moondrop Chu też mają fajną średnicę, widać ta firma tak stroi

 

W dniu 16.04.2023 o 14:11, Birken napisał(a):

Chiniec mi kabla nie wysłał kazał dalej czekać więc założyłem spór póki mogłem i odzyskałem połowę kasy :) Ale widzę w komentarzach że nie tylko ja miałem takie problemy.

Dobrze, że napisałeś, do mnie też przyszły bez mikrofonu, a zamawiałem z mikrofonem.

Jak założyłeś spór, sprzedawca Ci oddał kasę, czy Aliexpress?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Perul napisał(a):

Dobrze, że napisałeś, do mnie też przyszły bez mikrofonu, a zamawiałem z mikrofonem.

Jak założyłeś spór, sprzedawca Ci oddał kasę, czy Aliexpress?

W ofercie w której ja brałem a która jest już nie aktywna jest kilka komentarzy z takim samym jak i odwrotnym problemem. 

Zakładasz spór w ciągu bodaj 15 dni od otrzymania i to aliexpress ci zwróci. Wybierasz opcję zwrot i odesłanie albo refund only i dalej robisz jak uważasz. Ja wpisałem pół kwoty bez kuponu i uzasadniłem w komentarzu podpierając dwoma zdjęciami. A że wcześniej miałem korespondencje to się nie bałem. Na decyzje o zwrocie czekałem chyba coś kolo doby. 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Birken napisał(a):

Na decyzje o zwrocie czekałem chyba coś kolo doby.

Ciekawe ile ja poczekam - niedawno reklamowałem ładowarkę, to koło doby był zwrot, ale wczoraj pady które zamiast mikrozamszu welurowe przysłali, i dziś ten kabel bez mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności