Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, wwd napisał(a):

Na moich CRA nie ma  żadnych podobnych objawów.

51 minut temu, Hustler napisał(a):

@Wiher123 Sprawdziłem i moim CRA nic nie takiego nie dolega. W ogóle nie słuchałem ich od dawna i zapomniałem jakie są dobre skubańce, a wręcz szokująco dobre w cenie poniżej 50 zł.

Okej, dzięki za informację, w takim razie może trafiła się wadliwa sztuka, albo oba źródła są skopane, no nic :D A co do samych słuchawek według mnie to mają trochę za dużo basu, ale jak się odejmie im parę dB(tak ze 3-4) poprzez EQ odrobinę subbasu i midbasu, to brzmią bardzo dobrze w tej cenie, ale ogólnie polecałbym je osobom które lubią sporo basu po wyjęciu z pudełka i nie szukają takich typowych marketowych basotłuków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co

W dniu 28.11.2022 o 21:32, PKTK napisał(a):

Dobre sa, nie dostaniesz strojenia tak zacnego za $9 ja to.

 

 Są nawet bardzo dobre, tak jak piszesz świetnie zestrojone. Bas nie zalewa a wysokie nie piszczą, nie tną. Gorąco polecam te KZ-ety bo warto za 30 zeta.

Z minusów kabel na stałe i słabiutkie gumki. Ależ cóż to za takie minimalne pieniądze...🤠 🤠 🤠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś ktoś wie o KZ ZEX PRO jaką to ma sygnaturę mam KZ ZSR i KZ EDX i do czego jest to podobne? Bo widzę dołek od 200hz do około1khz. a od majfriendów jest możliwość kupienia z kuponami za niecałe 124zł.

Edytowane przez piotrek1004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wczoraj przyszły Tiandiren TD10MK2, jakieś jeszcze hybrydy Tiandirena, które w sklepie nie mają żadnego oznaczenia (o, te) oraz Smabat Black Bat 2.

 

Co prawda dużo ich nie słuchałem, ale tak po pierwszych chwilach, to każdy z tych modeli woli jak jest trochę więcej mocy niż z dziurki telefonu.

 

Pierwsze podpięcia i Nietoperze mocno zawiodły. Po prostu szok jaki zamuł, ale okazało się, że w dużej części to wina dołączonego kabla (wersja z mikrofonem), który robi dużo złego z dźwiękiem. Podpiąłem kabelek od Lafitear LF4 i się obudziły. Miały być basowe, no i są. Przy czym jest to bas szybki, dobrze kontrolowany, skupiony na niższych partiach, nie wlewa się na średnicę. Dość szczegółowe, dobra holografia i niezła scena. Natomiast nie bardzo moje strojenie, bo jak na mój gust są po prostu trochę za ciemne. Czytelne zarówno na średnicy oraz górze, z niezłą teksturą instrumentów, ale wolę jak na górze więcej się dzieje. W niektórych gatunkach elektroniki jest fajnie, ale to nie są dla mnie słuchawki uniwersalne.

Dam im pograć, ale coś czuję, że albo szuflada, albo komis.

 

Tiandireny bez oznaczenia, to klasyczne, trochę rozjaśnione V. Bliski pierwszy plan, ale dobrze rozciągnięta scena. Bas szybki i zwarty, środek bezpośredni, z dobrze zarysowanymi instrumentami, ale na górze dzieje się trochę za dużo, chyba że to kwestia kontrastu ze Smabatami. Też dam im pograć, na pewno pokombinuję z tipsami, bo są na nie dość wrażliwe, natomiast chyba dla mnie za bardzo chińskie strojenie.

Jako ciekawostka, mimo zaznaczenia, że mają gniazda MMCX, dostałem z gniazdem QDC, więc pewnie nowsza rewizja.

 

No i na koniec Tiandiren TD10MK2, czyli najtańsze z całego zbioru, no i wiadomo jak z jakością brzmienia... Oczywiście najlepiej wpadające w mój gust. Okazuje się, że w sumie nie kłamali za bardzo na wykresie, bo jest lekkie U, z dobrze ułożonym dołem, lekkim ociepleniem średnicy, ale bez zbytniego przyciemniania przekazu (mogłoby być jeszcze lepiej, ale to przecież niski budżet) i dość łagodną, ale nieźle rozciągniętą i czytelną górą. Scena najmniejsza z tej trójki, ale i tak z dobą holografią oraz bez klaustrofobii, a w bonusie solidna szczegółowość. Uniwersalne, wygodne, świetnie wykonane. Jak za 120 złotych, naprawdę miłe zaskoczenie i najlepsze tanie chińczyki, jakie miałem w uszach, takie lepsze, bardziej dojrzałe Blony BL-03.
Te zostają (chyba).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Inszy napisał(a):

No i na koniec Tiandiren TD10MK2

mmcx czy 2pin? To jakieś różne wersje/rewizje czy różnią się jedynie gniazdem?

A te wersje kolorystyczne ze zdjęć to się da jakoś wybrać czy losowo leci?

50 minut temu, Inszy napisał(a):

najlepsze tanie chińczyki, jakie miałem w uszach, takie lepsze, bardziej dojrzałe Blony BL-03.

no to żeś dowalił do pieca. Bida w kraju a jak tu teraz przejść obojętnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2pin. Chyba w ogólne nie ma MMCX.

Natomiast wersja kolorystyczna jest jedna w tym modelu. Przy czym ma to być drewno stabilizowane, więc każdy model powinien trochę inaczej wyglądać.

 

Jak przejść obojętnie? Lubisz słuchawki od KZ czy TRN? To nie marnuj pieniędzy na te Tiandireny, bo to inne granie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Inszy napisał(a):

Wersja 2pin. Chyba w ogólne nie ma MMCX.

https://pl.aliexpress.com/item/1005004731777734.html?gatewayAdapt=glo2pol

no ja widzę do wyboru.

9 minut temu, Inszy napisał(a):

Jak przejść obojętnie? Lubisz słuchawki od KZ czy TRN? To nie marnuj pieniędzy na te Tiandireny, bo to inne granie

KZ tylko dwa modele i mi się nie spodobały. TRN już lepiej. Modele STM i BA5 cenię ale nie są bez wad. Za to właśnie taka wygodna wersja Blon-03 o lepszym, bardziej ogarniętym basie i bez szelestów wyżej znalazła by miejsce u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ryankgb napisał(a):

Taką specyfikację ciężko zepsuć i będzie albo bardzo dobrze, albo chociaż dobrze :D

mi się już sam wygląd podoba. Całe z tworzywa, fajny kabel, chyba wygodny dla mnie kształt a do tego wydają się małe. Szkoda tylko tego 2pin mogli QDC dać albo mmcx bo ten standardowy rodzi u mnie obawy w mobilnym użytku. 

Po recenzji na YT wyglądają mi jako takie mniej basowe i bardziej szczegółowe QKZxHBB. Jeśli tak jest to było by zacnie. Poczekamy 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Birken napisał(a):

mi się już sam wygląd podoba. Całe z tworzywa, fajny kabel, chyba wygodny dla mnie kształt a do tego wydają się małe. Szkoda tylko tego 2pin mogli QDC dać albo mmcx bo ten standardowy rodzi u mnie obawy w mobilnym użytku. 

Po recenzji na YT wyglądają mi jako takie mniej basowe i bardziej szczegółowe QKZxHBB. Jeśli tak jest to było by zacnie. Poczekamy 😅

 

Dla mnie właśnie 2 pin od zawsze jest najbardziej niezawodne :D 

QDC jest niepraktyczne i niestandardowe, mmcx potrafi się wyłamać albo wyrobić (raz miałem ułamany pin ;) ) :D

Szczególnie tutaj kiedy to złącze jest zatopione w akrylu tak jak w Junear TBS-01 - genialne to jest :D

Wyglądają zacnie, jak dadzą jakiś fajny upust na Ali albo jeśli wlecą na Shopee to biorę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2pin też potrafią się wyłamać, bo pinów nic nie wspiera. No i bywały przypadki, że po wyciągnięciu kabla pin zostawał w gnieździe...

Natomiast do QDC, które miało rozwiązać problem wyłamywania pinów i tak z reguły stosuję zwykłe kable 2pin ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ryankgb napisał(a):

Dla mnie właśnie 2 pin od zawsze jest najbardziej niezawodne :D 

QDC jest niepraktyczne i niestandardowe

niby jak? QDC to 2pin podparty ze wszystkich stron to nie ma prawa się wyłamać. Niestandardowe?

12 minut temu, Inszy napisał(a):

2pin też potrafią się wyłamać, bo pinów nic nie wspiera. No i bywały przypadki, że po wyciągnięciu kabla pin zostawał w gnieździe...

oto to 

12 minut temu, Inszy napisał(a):

Natomiast do QDC, które miało rozwiązać problem wyłamywania pinów i tak z reguły stosuję zwykłe kable 2pin ;) 

Ale podejrzewam że spowodowane jest to nie tyle bardziej odpowiadającym złączem tylko posiadanymi kablami. 2pin bardziej dostępne a jak ktoś robi jakiś lepszej jakości kabel to zwykle taki wali coby większa ilość klientów użyć mogła i więcej sprzedać. 

16 minut temu, ryankgb napisał(a):

złącze jest zatopione w akrylu

no to jeszcze mogli zrobić pod kątem jak choćby w Salnotes Zero. To jest świetne rozwiązanie. 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Birken napisał(a):

niby jak? QDC to 2pin podparty ze wszystkich stron to nie ma prawa się wyłamać. Niestandardowe?

 

Dla mnie najbardziej niezawodne, bo osobiście przez wszystkie słuchawki jakie miałem nigdy z tym standardowym 2 pin złączem nie miałem problemu, nigdy się z nimi nic nie działo i nie psuło ;) 

 

Tak, niestandardowe. Pierwszym i zarazem podstawowym dla azjatów złączem jest 2 pin 0.78 mm, potem powstały 0.75 mm używane najczęściej przez KZ i pochodne marki, potem TFZ (kwadratowe) oraz QDC (owalne), do których ciężej dokupić fajniejsze kable (choć teraz to już i tak jest dużo lepiej niż dawniej). 

 

Nie neguję niezawodności złącz QDC oraz TFZ (i też nigdy nic mi się z nimi nie działo), bo jednak piny są zalane w formie, ale dla mnie takie wystające złącze wygląda mniej estetycznie i później ciężko o fajny (i ładny, bo wtyki QDC/TFZ przeważnie są z przezroczystego plastiku) kabelek. Chociaż np. w przypadku BLON BL-03 takie TFZ ratuje, gdyż podpinając zwykły 2 pinowy kabel do tych słuchawek poprawiamy spapraną przez fabrykę ergonomię (zbyt płasko osadzone słuchawki i krótka tulejka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Birken napisał(a):

niby jak? QDC to 2pin podparty ze wszystkich stron to nie ma prawa się wyłamać. Niestandardowe?

 

Czasami bywa niestandardowe, jak ktoś nie trzyma rozmiarów gniazda i standardowy kabel po prostu nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryankgb napisał(a):

 

Niestety 🤣

 

Tak serio to tutaj jest dość klasycznie - 10mm berylowy przetwornik :D

Taką specyfikację ciężko zepsuć i będzie albo bardzo dobrze, albo chociaż dobrze :D 

 

Akros i HBB określili je w swoich filmach OMG, więc coś chyba jest na rzeczy. HBB wycofał się ze swoich zapowiadanych MAKA przez te Kiwi.

Zielone już pan chińczyk do mnie wysłał, więc jak się pan listonosz postara, to na święta dojadą. Po drodze jest jeszcze pan sortownik, pan pilot cargo, inny pan sortownik, pan celnik. Dużo tych panów, ale liczę że dowiozą ;)

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pierotero napisał(a):

Pany co polecicie do stówki z dobrym dołem, przestrzenią, gładkie i nie raniące uszu? 

Ups, czy qkz hbb spełni powyższe czy szukać dalej 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności