Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

A tutaj w tym sklepie widzę, że jakieś promocje i obniżki proponują... może się przyda (?).

https://shopee.pl/product/605154140/20401283150?smtt=0.658296775-1653494403.9

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że i do mnie też nie dotarły Moondrop Chu z shopee (dostałem zwrot kasy), to zamówiłem na Aliexpress w jeszcze lepszej cenie :) https://pl.aliexpress.com/item/1005004318749507.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Perul napisał:

Jako, że i do mnie też nie dotarły Moondrop Chu z shopee (dostałem zwrot kasy), to zamówiłem na Aliexpress w jeszcze lepszej cenie :) https://pl.aliexpress.com/item/1005004318749507.html

 

To mi wygląda na jakieś oszustwo, ale daj znać jakby Ci wysłali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

To mi wygląda na jakieś oszustwo, ale daj znać jakby Ci wysłali :)

 

Nabijanie ilości zamówień i ruchu na sklepie raczej.. Kiedyś też tak kupiłem "okazyjnie" obiektyw za pół ceny i niestety przeciąganie wysyłki aż do samego końca. Cieszę się, że koniec końców odzyskałem kasę bo było to dość dużo gotówki. No, ale może się mylę i tu jest legit :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

Tydzień bez nowego modelu KZ tygodniem straconym. Dwajścia zielonych prezydentów:

https://www.facebook.com/KZEarphones/posts/1437223876708714

ZEX, ESX, EDX, co dalej?? Jak wyjdzie model SEX to kupię, może w końcu będzie mi z SEX'em do twarzy ;)

 

Śmiechy chichy, a wygląda to dobrze. Szczególnie porównanie z Mele, które bardzo lubię, aczkolwiek musiałbym sprawdzić czy wszystkim pomiary wychodzą podobnie tzn. z tak mocno ściętą górą. Gdyby KZ czy tam CCA zrobiło porządnie wykonane IEM-y z dobrym wyposażeniem, oparte na pojedynczym dynamiku z takim strojeniem w cenie poniżej 50$ to byłby hit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDX Pro były dla mnie ciut ostre, CCA CRA już nieco lepiej, ale nadal ma momenty kiedy trochę ta ostrość się przebija. MELE to zupełnie inna para kaloszy, są ciemnawe, ciepłe i relaksujące. Obniżenie podbicia wysokich względem EDX Pro będzie skutkować poprawą brzmienia. Mnie ciekawi, jak się mają względem BLON 03, bo na razie wśród budżetówek to moje ulubione strojenie, właśnie pomiędzy MELE, a CRA, choć bliżej im do CRA :D

 

Dzisiaj będą CHU, jestem ciekawe czy się nie skrzywię tą małą ilością basu :D

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hustler napisał:

Śmiechy chichy, a wygląda to dobrze. Szczególnie porównanie z Mele, które bardzo lubię, aczkolwiek musiałbym sprawdzić czy wszystkim pomiary wychodzą podobnie tzn. z tak mocno ściętą górą. Gdyby KZ czy tam CCA zrobiło porządnie wykonane IEM-y z dobrym wyposażeniem, oparte na pojedynczym dynamiku z takim strojeniem w cenie poniżej 50$ to byłby hit.

 

 

A tak w skrócie, jakie wnioski wyciągnął? Strasznie cichy ten film, a napisy są niedostępne...

Wracając do ESX - wystrugali nowy driver 12mm, kto wie jak to zagra:

https://pl.aliexpress.com/item/1005004325335816.html?spm=a2g0o.store_pc_newArrival.8148356.5.63df1b04F68Xi8&pdp_npi=2%40dis!PLN!162%2C78 zł!97%2C67 zł!!!!!%402100bdcf16535519487325163ea6df!!sh

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega szybkość od KZ Store...w 11 dni ASFy do skrzynki pocztowej za niecałe 45 złotych....f8a06d1a9a87dfd3d9dc6919bf18b8a4.jpg3444abdca52271fc1c5dfcc26cb3b985.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janek patufka napisał:

Mega szybkość od KZ Store...w 11 dni ASFy do skrzynki pocztowej za niecałe 45 złotych....f8a06d1a9a87dfd3d9dc6919bf18b8a4.jpg3444abdca52271fc1c5dfcc26cb3b985.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

za niecałe 45 złotych dolarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

 

A tak w skrócie, jakie wnioski wyciągnął? Strasznie cichy ten film, a napisy są niedostępne...

Wracając do ESX - wystrugali nowy driver 12mm, kto wie jak to zagra:

https://pl.aliexpress.com/item/1005004325335816.html?spm=a2g0o.store_pc_newArrival.8148356.5.63df1b04F68Xi8&pdp_npi=2%40dis!PLN!162%2C78 zł!97%2C67 zł!!!!!%402100bdcf16535519487325163ea6df!!sh

Wiem, dźwięk jest tragiczny i wiele osób napisało to w komentarzach, a gość dalej nagrywa to jakimś szajsem. To już mój mikrofon krawatowy Tracera lepiej zbiera dźwięk.

 

Ogólnie CRA były hitem, potem EDA Balanced, następnie CRA+ i teraz EDX Ultra. Każdy z nich przyniósł zmiany wg niego na plus (EDA Balanced obcięło nieco basu, wyrównało górki, ale też obcięło trochę wyższych częstotliwości, co potem naprawiło CRA+ wzmacniając nieco tzw. pina gain, jeszcze trochę niwelując górki, ale "oddając" iskierki powyżej 13kHz), ale twierdzi, że posiadacze któregoś z ww. modeli raczej nie powinni kupować nowszego i że lepiej pobawić się EQ lub zrobić modyfikację. Wreszcie EDX Ultra na wykresie wygląda jak Tripowin Mele bez ściętej góry lub "dopieszczone" CCA CRA+.

 

Inna sprawa, że jak teraz kupisz EDX Ultra to nacieszysz się tym modelem góra kilka tygodni i zostanie on zdetronizowany przez nowego "budget king". ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dobrze, że rynek nie stoi tylko się rozwija i można za małe piniendze kupić coś co gra na akceptowalnym poziomie. Oczywiście sypanie nowymi modelami na prawo i lewo nie jest jakimś optymalnym rozwiązaniem, bo można wypuścić mniej modeli lepiej dopracowanych, ale to chińczyki :D

 

Po wykresach EDX Ultra mogą lekko kusić, ale CRA+ trochę się obawiam, bo góry więcej niż w CRA, a tu już mi bywało ostro.

graph (2).png

graph (1).png

graph (3).png

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ciężko z góry stwierdzić które IEMy najlepiej brać, bo co chwilę nowe powstają xD Dobra to które będą najlepiej grać z jacka - EDX Ultra(kiedyś miałem EDXy bez pro i podobnych nazw to grały kiepsko, kupione na allegro), CRA czy ZEX(te w wersji czarnej najlepiej wyglądają, EDX najbardziej tandetnie, a CRA jeśli chodzi o design są dosyć nijakie, ładniejsze od EDX Ultra, ale brzydsze od ZEX) o ZEX słyszy się że są bardzo łatwe w napędzeniu(o CRA mówią też że łatwe) i patrząc na graph od Vortex Review, mają najmniej basu ze wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna podmarka KZ albo TRN?

https://www.aliexpress.com/store/1100379081

S323b5772d82a4580952637de4a1e64a1j.jpg

 

Ich flagowiec, a konkretnie faceplate bardzo przypomina TRN BAX. ;)

12_78564fd6-be9d-420e-8f69-d05f8420af05.

 

@Wiher123 Ja mam CCA CRA i spokojnie napędzisz je z byle czego. Ogólnie w kwestii ilości basu to będzie wyglądało to tak: CRA>EDX Ultra>ZEX. Jeżeli chodzi o górę to CRA>EDX Ultra, a ZEX to już musisz sobie sam porównać. Ogólnie brałbym raczej EDX Ultra, ewentualnie CRA, bo w razie czego szybko sprzedasz, a ZEX to już staroć w tym szybko zmieniającym się świecie IEM-ów. Ogólnie najlepiej abyś napisał jakiego mniej więcej brzmienia szukasz i ile chcesz wydać. Nadal za bardzo dobre i tanie uważam BLON BL-03, świetne są też Mele i iBasso IT00, choć już nieco droższe.

 

Wracając do KZ EDX Ultra to wrzucam jeszcze kilka wykresów i jeden KZ ESX.

 

1653530142429.png

1653530154343.png

1653530188688.png

1653530960453.png

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hustler napisał:

Ja mam CCA CRA i spokojnie napędzisz je z byle czego. Ogólnie w kwestii ilości basu to będzie wyglądało to tak: CRA>EDX Ultra>ZEX. Jeżeli chodzi o górę to CRA>EDX Ultra, a ZEX to już musisz sobie sam porównać. Ogólnie brałbym raczej EDX Ultra, ewentualnie CRA, bo w razie czego szybko sprzedasz, a ZEX to już staroć w tym szybko zmieniającym się świecie IEM-ów. Ogólnie najlepiej abyś napisał jakiego mniej więcej brzmienia szukasz i ile chcesz wydać. Nadal za bardzo dobre i tanie uważam BLON BL-03, świetne są też Mele i iBasso IT00, choć już nieco droższe.

A były jakieś nowe edycje CRA? Bo w jednych sklepach piszą o 34om'ah, a w innych o 25om'ah(na oficjalnym Ali też 25om) i czego szukam - umiarkowany harman czyli by średnie nie były za bardzo wycofane(nie chodzi mi o płaskie, a o to by te średnie były "w miarę" wycofane) i by niskich i wysokich było mniej więcej po równo, a jak czegoś mniej, to wydaje mi się że lepiej mniej basu, tak by nie były to kolejne "basotłuki", no i by nie wyglądały za bardzo kiczowato. Nie kupuje ich by potem sprzedać, jak mi za bardzo nie przypasują, to albo wpadną do szuflady albo trafią do kogoś z rodziny lub znajomych - no i cena to uznajmy że na ten moment do 100 zł, jak się już bardziej przekonam do OTE to wtedy będę szukał czegoś droższego, ale to już raczej w tym drugim temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, z dobrego sklepu, za około 50 zeta. Uważam, że warto....

https://shopee.pl/product/545120974/14412218654?smtt=0.658296775-1653727051.9

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, janek patufka napisał:

Spróbuj, z dobrego sklepu, za około 50 zeta. Uważam, że warto....

https://shopee.pl/product/545120974/14412218654?smtt=0.658296775-1653727051.9

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie o tych CRA mówię i tam w opisie jest 34om(i raczej z shopee będę zamawiał, bo jakoś tam lepiej się odnajduje niż na Ali)
A na oficjalnym CCA Store:
Sf2ad6f72997e49f1859d85f6222bbcd4N.jpg
https://pl.aliexpress.com/item/1005003614235707.html
Dlatego wolę zapytać czy były jakieś dwa różne wydania czy po prostu był kiedyś był jakiś błąd z tymi om'ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wiher123 napisał:

Właśnie o tych CRA mówię i tam w opisie jest 34om(i raczej z shopee będę zamawiał, bo jakoś tam lepiej się odnajduje niż na Ali)
A na oficjalnym CCA Store:
Sf2ad6f72997e49f1859d85f6222bbcd4N.jpg
https://pl.aliexpress.com/item/1005003614235707.html
Dlatego wolę zapytać czy były jakieś dwa różne wydania czy po prostu był kiedyś był jakiś błąd z tymi om'ami

 

Na pudełku jest info że 25 om, ale chyba był jakiś błąd po drodze, bo jest to na dodatkowej nalepce na pudełku. Jak zdejmiesz naklejkę, to oryginalnie nadrukowane jest na pudełku 34 om. Tak jest w moich 2 parach (srebrnych i czarnych) obie kupione na Shopee. Więc obstawiam, że prawidłową wartością jest 25 om.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wiher123 napisał:

A były jakieś nowe edycje CRA? Bo w jednych sklepach piszą o 34om'ah, a w innych o 25om'ah(na oficjalnym Ali też 25om) i czego szukam - umiarkowany harman czyli by średnie nie były za bardzo wycofane(nie chodzi mi o płaskie, a o to by te średnie były "w miarę" wycofane) i by niskich i wysokich było mniej więcej po równo, a jak czegoś mniej, to wydaje mi się że lepiej mniej basu, tak by nie były to kolejne "basotłuki", no i by nie wyglądały za bardzo kiczowato. Nie kupuje ich by potem sprzedać, jak mi za bardzo nie przypasują, to albo wpadną do szuflady albo trafią do kogoś z rodziny lub znajomych - no i cena to uznajmy że na ten moment do 100 zł, jak się już bardziej przekonam do OTE to wtedy będę szukał czegoś droższego, ale to już raczej w tym drugim temacie

Są CRA i CRA+. Te drugie mają złagodzone skraje pasma. Pisałem o nich nieco wcześniej i wrzucałem video z YT, gdzie Akros je ze sobą porównywał. ZEX-ów nie znam, więc się nie wypowiem. CRA+ z tym złotym kolorem są moim zdaniem kiczowate, więc celowałbym w nieco mniej kiczowate EDX Ultra, ewentualnie właśnie zwykłe CRA. W tej cenie to naprawdę solidne słuchawki, a w razie zbyt  natarczywej góry łatwo można je zmodyfikować filtrami od Tanchjim Tanya albo pianką wsadzoną w tulejkę lub bezpośrednio w tipsy.

 

W sumie ciekawą opcją są też KZ DQ6 - do wyrwania za ok. 100 zł, a z kuponami poniżej tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Hustler napisał:

W sumie ciekawą opcją są też KZ DQ6 - do wyrwania za ok. 100 zł, a z kuponami poniżej tej kwoty.

Na shopee widzę nawet po 85 i od vopxu.pl(po jietu.pl chyba drugi w miarę zaufany sklep na shopee z słuchawkami) po 93(mówię o cenach gdzie kabel jest z mikrofonem) designowo najlepsze ze wszystkich wymienionych, tylko czy są lepsze lub konkurencyjne dla CRA i jak z napędzaniem ich z jacka telefonu? No i jak wygoda? Bo mają tą drugą górkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiher123 Nie są wymagające odnośnie źródła i z telefonu zagrają równie dobrze jak CRA. Odnośnie wygody to kwestia osobista - dla mnie są wygodne, choć czuć je bardziej w uchu, bo jakby szczelniej wypełniają małżowinę właśnie przez tę wypustkę i są jeszcze bardziej stabilne. Mam oba modele to jak będę miał wieczorem czas to rzucę uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności