Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, marco-polo napisał:

Ktoś pisał że podobno granie Chu to blessing 2 za 1/10 ceny.

Ja pisałem, bo posiadam Chu i posiadałem Blessing2. Oczywiście chodziło mi o strojenie, technicznie będą odstawać.


Słyszałem też Quarki i są to inne strojenie, nieporównywalne (strojenie) do Chu.
Czy teraz jaśniej jest?

5 godzin temu, fero415 napisał:

może w kategorii strojenia, w kwarkach sporo osób zwracało uwagę na takie se technikalia i o chu piszą podobnie.

chętnie posłuchałbym tego nowego potworka ale mam już za dużo cheap fi w domu które tylko leże i się kurzą.

 

Nie spodziewam się niesamowitych technikaliów w słuchawkach za 20$, nikt nie powinien.
Quarks były dziwnie zestrojone, taki eksperyment jak SSR/SSP - choć te mają fanów i grają znośniej ;)

Jak wychodzę na piwo z kolegami nie mam dylematów, które słuchawki zabrać - mam kilka 20$ par, które grają fajnie (sonicznie) ale nie muszą być techniczne, bo są traktowane jako beaters, do torby czy kieszeni można wrzucić, metalowe kopułki wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, docentore napisał:

Ja pisałem, bo posiadam Chu

Tak żeście hajpa na nie nakręcili, że też sobie wczoraj kupiłem, na shopee-pee-pee-pee-pee ;) . Z kuponami niecałe 93zł wyszło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zainteresowały za namową jednego fajnego kolegi z miasta Wroclaw takie oto zielone za 40, 30 złotego z Szopee... Niewiarygodne co potrafią. A jeszcze ich nawet nie pogrzałem ani minuty. Podmieniłem tylko kabelek. TRN MT1 pro. 502158a15234df3a3d79683ef2d6587e.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Quarkach żeby osiągnąć w miarę równy dźwięk przesadzili z materiałami tłumiącymi i w rezultacie powstały słuchawki pozbawione szczegółów.

Ale obstawiam, że te Chu to raczej ulepszona wersja Arii. Jeżeli nic po drodze nie skopali, to mogą być lepsze niż Blessing 2, bo czemu nie? Użycie kilku przetworników generuje wiele problemów, jeden dobry dynamiczny to niższy poziom zniekształceń, gładsze, spójniejsze pasmo, w sumie same korzyści.

Nie mogę się doczekać, aż moje do mnie dotrą :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smabat jak to złożyć i które są najlepsze?

https://www.aliexpress.com/item/4001268432243.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.29282e0eiLpxUw

https://www.aliexpress.com/item/1005003095627613.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.29282e0eiLpxUw

Czy są ciekawe niedrogie słuchawki na kablu?

Blony 01 zgrzytają metalicznym dźwiękiem i językiem węża.

Chodzi mi o taką budowę.

 

 

SLUCHAWKI-DOUSZNE-PCHELKI-SOUNDMAGIC-EP30-PIANKI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marco-polo napisał:

Smabat jak to złożyć i które są najlepsze?

https://www.aliexpress.com/item/4001268432243.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.29282e0eiLpxUw

https://www.aliexpress.com/item/1005003095627613.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.29282e0eiLpxUw

Czy są ciekawe niedrogie słuchawki na kablu?

Blony 01 zgrzytają metalicznym dźwiękiem i językiem węża.

Chodzi mi o taką budowę.

 

 

SLUCHAWKI-DOUSZNE-PCHELKI-SOUNDMAGIC-EP30-PIANKI.jpg

To nowsza wersja Smabat, ja mam jeszcze lutowane. W nowszej masz wtyki w słuchawce i gniazda na głośnikach. Wybór drivera zależy od gustu. Ja do swoich wziąłem komplet 3 dodatkowych głosników. Gra to porządnie, zresztą Smabat jest znany z dobrej jakości produktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaro54 napisał:

To nowsza wersja Smabat, ja mam jeszcze lutowane. W nowszej masz wtyki w słuchawce i gniazda na głośnikach. Wybór drivera zależy od gustu. Ja do swoich wziąłem komplet 3 dodatkowych głosników. Gra to porządnie, zresztą Smabat jest znany z dobrej jakości produktow

https://www.aliexpress.com/item/1005003015570508.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.52f31c69EBSRUV&algo_pvid=bb9bac8d-76d6-43ec-80b0-f306cd1d04f5&algo_exp_id=bb9bac8d-76d6-43ec-80b0-f306cd1d04f5-1&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000027736139362"}&pdp_npi=2%40dis!NOK!!28.38!!!40.43!!%402101e9d116520353308851840e75f8!12000027736139362!sea

tutaj jakieś filtry tylko 1 sztuka została.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marco-polo napisał:

To filtry do dumpingu, w starej wersji wymieniałeś taki cały krążek, tu uprościli wymieniasz tylko siateczki o różnej gestosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marco-polo napisał:

Czy ktoś wie jak rozpoznać lewą i prawą słuchawkę?

Odpal sobie jakiś test na YT. Jak będzie left a u ciebie right to już wiadomo co jest grane. Ale to i tak przecież nie ważne zależy od kabla.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Birken napisał:

Odpal sobie jakiś test na YT. Jak będzie left a u ciebie right to już wiadomo co jest grane. Ale to i tak przecież nie ważne zależy od kabla.

Jak mam na kablu R czy L to mi gra tak samo niezależnie jak zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Karbon315 napisał:

Niestety tutaj: https://shopee.pl/vopxu.pl

 

Na shopee też można przedłużyć termin wysyłki dla sprzedającego jak Ci upływa i jest przy końcu :P 

 

No cóż, tam jak jest dobra cena to niestety tak bywa. Mi się zdarzyło, że nie wysłali nawet na przedłużonym terminie, a jeden chińczyk oscamował ludzi na dobrej promocji i wysłał w paczce jakąś naklejkę z haczykiem nie wartą złamanego grosza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę zmienię tematykę z hajp trejnu na Moondrop Chu i rzucę trochę światła na Lafitear LF1.

 

Wziąłem te słuchawki dla totalnego eksperymentu, za 33 złote z shopee.

 

Słuchawki wyglądają naprawdę dobrze, imho o wiele lepiej niż CRA, MT1, EDX (i wszystkie warianty Pro). Kopułki są duże, wręcz mogą się wydawać za duże, ale w uchu leżą wygodnie. Stem jest prawie prosto, w przeciwieństwie do większości pudełek od KZ/CCA które mają stem pod kątem który mi nigdy "nie leży".

Budowa jest naprawdę przednia (za te pieniądze) - metalowy nozzle, solidny wtyk QDC (nie taki łamliwy jak miałem w Legacy 3), faceplate z motywem muszli, fajna płytka ze szczotkowanym motywem i logo, słuchawki z wyraźnym oznaczeniem L i R. Wszystko to za 33 złote wręcz nie ma prawa istnieć :) A jednak.. 

Kabel wysokiej jakości splatany z dwóch kabli, w których są zaś schowane dwa kable, powoduje, że kabel wygląda jakby był zrobiony ze splotu czterech żył. Jest lekki i nie mikrofonuje. Wtyk i splitter z wyraźnie teksturowanego metalu (aluminium?). Słuchawki razem z kablem wyglądają, jakby kosztowały o wiele więcej, poza tym spośród wielu modeli jakie się przez moje łapy przewinęły, to te słuchawki nie odstają wyglądem i wykonaniem, a za tę cenę, to wręcz powinny :)

Tipsy w zestawie to najdziwniejszy element - takie cienkie i "sflaczałe" nie pasują do tych słuchawek. Ja sam używam ich ze Spinfit CP100+ L i wszystko leży idealnie. Ale nie powiem - te tipsy od LF1 pasują fajnie do moich Oracle i właśnie w tych słuchawkach te tipsy się sprawdziły :)Fajna niespodzianka.

 

Co do tego jak grają.

Bas ma silny sub i ogólnie niskie częstotliwości nie zalewają środka, co czyni je dobrze słyszalnymi. W kawałku TLC - Creep 1:10 na wejściu pierwszego refrenu słychać wokale bardzo wyraźnie (choć są odrobinę podkolorowane) ale bas dodaje idealnie całości pasma. Jest go odrobinę więcej niż w Oracle, ale ta różnica nie jest ogromna (szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę różnice w cenie Oracle+kabel Kbear Graphene vs standardowe LF1 i fabryczny kabel).

Środek jest klarowny i jak już pisałem kapkę podkolorowany, ale nie na tyle żeby odpychać. Po odrobinie odsłuchu ucho sie przyzwyczaja a różnice słychać dopiero przy bezpośrednim porównywaniu 1:1 (po zrównaniu głośności ofc). 

W Don Broco - Fingernails przy 1:10 jak wchodzi refren jest duży kocioł dźwiękowy, przy słuchawkach z gorszym przetwornikiem/strojeniem potrafi się tam wylać kaszana (BL03) ale w LF1 wszystko jest klarowne, wokal, gitary, klawisze. Wokale męskie są schowane odrobinę bardziej od kobiecych, ale znowu różnica nie jest aż tak duża.

Góra jest akurat bardzo miłym zaskoczeniem, szczególnie po wstępnych opiniach jakie widziałem w necie. Słuchawki grają bardzo muzykalnie, nie ma w nich nacisku na jakieś wymuszone szczegółowości, tym bardziej, że konstrukcja jest w nich ograniczona. Nie wali w nich siarą jak w KZ, skalują się dobrze z wyższą głośnością (choć są bardzo wydajne i najfajniej ich słuchać cicho/średnio głośno dla najwyższego komfortu).

W Don Broco - Fingernails przy 3:14 jak wchodzi dodatkowa gitara w lewym kanale, na jasnych słuchawkach te dźwięki wydają się być aż natarczywe, tutaj wszystko się super zgrywa i nie ma efektu odpychania :) Blachy nie grzeją w miksie i każde uderzenie w crash albo raid daje w miksie fajne rozjaśnienie pasma a nie plazmową wypalarkę bębenków usznych :)

Scena w tych słuchawkach jest ekstremalnie szeroka i nie mówię tego w porównaniu cenowym między, powiedzmy, CCA czy TRN, ale mówię tu już w porównaniu do moich ukochanych Oracle. Oczywiście layering nie jest tak dobry jak w Oracle, ale, biorąc pod uwagę to, że te słuchawki miały być tylko elektro śmieciem (w założeniu przy kupnie), to to, jak one prezentują scenę jest naprawdę wyczynem.

 

Dalej chyba już nie ma sensu się rozpisywać - słuchawki są ładne, wygodne, grają naprawdę świetnie i kosztują tyle co pół kilo kawy. 

Polecam je sobie sprawdzić, albo sprawić je w prezencie komuś, kto wciąż konsumuje muzykę na pchełkach z zestawu z telefonu.

 

Ja ich używam teraz naprzemiennie z Oracle.

Mam lub miałem Tanya, CRA, EDX Pro i inne budżetówki ale LF1 na dobre je wygryzły (Tanya i ten jej szurający kabel niestety komfortem* przegrywają z kretesem).

 

Uf.

Wracam słuchac muzyki :)

 

Piona!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, FranticPhil napisał:

..."rzucę trochę światła na Lafitear LF1 ".....

 

 

nawet takie fajne różowe są dostępne...🤠

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności