Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możecie poczytać opinii na temat urbanfunów:

http://www.head-fi.org/products/gemtune-urbanfun-hifi-dual-driver-in-ear-headphones-hybrid-balanced-armature-dynamic-earbuds/reviews/17147

http://www.audiofight.info/urbanfun-hifi-jbzor-gibridnyh-naushnikov

Ja dostałem je w takim zestawie jak w drugim linku , na aliexpressie występuje też wersja w innej kompletacji

Panowie, przymierzam się do swoich pierwszych doków. Chciałbym się do nich spróbować przekonać (kiedyś miałem epizod, ale wtedy szybko zwróciłem je do sklepu, nie próbując się przyzwyczaić), głównie ze względu na potrzebę dodatkowych słuchawek (obok pchełek), które przede wszystkim izolowałyby od otoczenia.

 

Myślicie, że Urbanfuny nadadzą się na pierwszą przygodę? Rozumiem, że kwestia izolacji zależy od rodzaju zastosowanych pianek?

Kup sobie np . takstary 1200 czy urbanfuny - bedziesz zadowolony. Na ten moment sam wybrałbym urbanfuny.

Nie bierz np kz-tów , bo mam ate i zs3 i wypadają blado przy wymienionych wyżej.

Ja kz-tów używam przy bieganiu z ruizu x06

 

Dzięki za odp.

 

Rozumiem, że nie rozczaruję się także np. biegając z nimi na uszach za kosiarką? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To Rock Zircon, KZ ZTS czy urbanfuny?

Nie wiem jak Jak Rock zircony bo ich nie mam ale porównania KZ i Urbanow wypada bardzo słabo dla KZ.

Ja słuchając ich na xduoo x3 , xduoo x2 mogę stwierdzić ,że obydwa odwarzacze na kz-tach wypadają słabo .A gdy założę np . urbany - to jakbym słuchał zupełnie czegoś innego.

Nie potrafię opisać w sposób obrazowy wrażeń z odsłuchów urbanfunów, ale na pewno mogę stwierdzić ,że w moim subiektywnym odczuciu na tą chwilę porónując urbanfuny bezpośrednio z takstarami 12000 , tennmakami ie80 , monkami , bo akurat na razie te miałem bezpośrednio pod ręką - urbanfuny brzmią lepiej . Może nie jest to jakaś kosmiczna różnica ale wypadają zdecydowanie lepiej w całym paśmie. Odbiór jest bardziej klarowny i bardziej szczegółowy Bas jest ale nie jest zbyt nachalny.

 

Słychać dobrze wszystkie instrumenty i wokale. Generalnie jestem z nich zadowolony i tak jak strong6 polecam je tym bardziej ,że promocyjne 15 dolarów to według mnie okazja za to co oferują.

 

Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena. ;)

 

Dodam ,że fajnie też ich kompletacja ja za 17usd dostałem je w ładnym pudełku z kompletem pianek

URBANFUN_Hybrid_02.jpg

No to czas na Urbanfuny, a jak w końcu dojdą porównam z Vivo bo akurat te mam a jeśli prognoza się sprawdzi to będę miał poprawione rzeczy które mnie wkurzają w 800-kach.
Skąd zamawiales? Fajny zestaw jak na tą cenę.

 

Zamawialem tu (jutro w ramach 11.11 będą po 15usd

https://www.aliexpress.com/item/New-URBANFUN-Balanced-Armature-With-Dynamic-In-ear-Earphone-BA-Driver-Noise-Cancelling-Headset/32730352206.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

To Rock Zircon, KZ ZTS czy urbanfuny?

Nie wiem jak Jak Rock zircony bo ich nie mam ale porównania KZ i Urbanow wypada bardzo słabo dla KZ.

Ja słuchając ich na xduoo x3 , xduoo x2 mogę stwierdzić ,że obydwa odwarzacze na kz-tach wypadają słabo .A gdy założę np . urbany - to jakbym słuchał zupełnie czegoś innego.

Nie potrafię opisać w sposób obrazowy wrażeń z odsłuchów urbanfunów, ale na pewno mogę stwierdzić ,że w moim subiektywnym odczuciu na tą chwilę porónując urbanfuny bezpośrednio z takstarami 12000 , tennmakami ie80 , monkami , bo akurat na razie te miałem bezpośrednio pod ręką - urbanfuny brzmią lepiej . Może nie jest to jakaś kosmiczna różnica ale wypadają zdecydowanie lepiej w całym paśmie. Odbiór jest bardziej klarowny i bardziej szczegółowy Bas jest ale nie jest zbyt nachalny.

 

Słychać dobrze wszystkie instrumenty i wokale. Generalnie jestem z nich zadowolony i tak jak strong6 polecam je tym bardziej ,że promocyjne 15 dolarów to według mnie okazja za to co oferują.

 

Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena. ;)

 

Dodam ,że fajnie też ich kompletacja ja za 17usd dostałem je w ładnym pudełku z kompletem pianek

URBANFUN_Hybrid_02.jpg

No to czas na Urbanfuny, a jak w końcu dojdą porównam z Vivo bo akurat te mam a jeśli prognoza się sprawdzi to będę miał poprawione rzeczy które mnie wkurzają w 800-kach.
Skąd zamawiales? Fajny zestaw jak na tą cenę.

Zamawialem tu (jutro w ramach 11.11 będą po 15usd

https://www.aliexpress.com/item/New-URBANFUN-Balanced-Armature-With-Dynamic-In-ear-Earphone-BA-Driver-Noise-Cancelling-Headset/32730352206.html

Biere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

To Rock Zircon, KZ ZTS czy urbanfuny?

Nie wiem jak Jak Rock zircony bo ich nie mam ale porównania KZ i Urbanow wypada bardzo słabo dla KZ.

Ja słuchając ich na xduoo x3 , xduoo x2 mogę stwierdzić ,że obydwa odwarzacze na kz-tach wypadają słabo .A gdy założę np . urbany - to jakbym słuchał zupełnie czegoś innego.

Nie potrafię opisać w sposób obrazowy wrażeń z odsłuchów urbanfunów, ale na pewno mogę stwierdzić ,że w moim subiektywnym odczuciu na tą chwilę porónując urbanfuny bezpośrednio z takstarami 12000 , tennmakami ie80 , monkami , bo akurat na razie te miałem bezpośrednio pod ręką - urbanfuny brzmią lepiej . Może nie jest to jakaś kosmiczna różnica ale wypadają zdecydowanie lepiej w całym paśmie. Odbiór jest bardziej klarowny i bardziej szczegółowy Bas jest ale nie jest zbyt nachalny.

 

Słychać dobrze wszystkie instrumenty i wokale. Generalnie jestem z nich zadowolony i tak jak strong6 polecam je tym bardziej ,że promocyjne 15 dolarów to według mnie okazja za to co oferują.

 

Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena. ;)

 

Dodam ,że fajnie też ich kompletacja ja za 17usd dostałem je w ładnym pudełku z kompletem pianek

URBANFUN_Hybrid_02.jpg

No to czas na Urbanfuny, a jak w końcu dojdą porównam z Vivo bo akurat te mam a jeśli prognoza się sprawdzi to będę miał poprawione rzeczy które mnie wkurzają w 800-kach.
Skąd zamawiales? Fajny zestaw jak na tą cenę.

Zamawialem tu (jutro w ramach 11.11 będą po 15usd

https://www.aliexpress.com/item/New-URBANFUN-Balanced-Armature-With-Dynamic-In-ear-Earphone-BA-Driver-Noise-Cancelling-Headset/32730352206.html

Biere

 

I ja. Nie mam wprawdzie Vivo, ale będę miał porównanie chociażby z Zirconami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie Vivo dotarły w poniedziałek. Osłuchałem się, to i opinię wyrażę.

 

Bardzo dobre słuchawki za swoją cenę, ale nie moje granie. Czemu? Ano spodziewałem się jaśniejszej sygnatury. W sumie to mi góry brakuje... Bas jest fajny, bo i subbasu nie brak i detalu. Świetnie rozróżnia poszczególne oktawy basowe, jak i barwę gitary basowej. To chyba największy plus słuchawek. Midbas lekko wchodzi na niższą średnicę. Wyższa średnica bywa krzykliwa. Ale i tak w średnicy jest sporo plusów, bo nie jest wypchnięta (raczej wyrównana) ale ma bardzo fajną barwę. Za to góra nie wybrzmiewa jak trzeba. Wszelakie cymbałki, talerze, brakuje detalu i dźwięczności. Separacja instrumentów znakomita, na poziomie doków dużo droższych. Scena średniej wielkości, większość dzieje się lekko z tyłu głowy na niezłej szerokości.

 

Najlepiej na nich brzmią małe zespoły, muzyka typu jazz, soul. W klasyce brakuje wyrafinowania. W rocku jest również bardzo dobrze, może gitarom brak pazura. Ale barwowo do rocka się nadają. W metalu z kolei zabraknie basu.

 

Wobec tego spodziewam się, że pozostałe tutaj omawiane słuchawki to już w ogóle będą mułki. Skoro Vivo są jaśniejsze od Urbanfunów...

 

Nie wiem jak je rozebrać, bez uszkadzania, bo tak bym sprawdził te drivery. Doków nigdy nie otwierałem.

Edytowane przez miki_w1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych Urbanfunach - rozumiem, że są 3 razy tańsze od Remaxów? Ale z opisu też wynika że grają jasno. Jezeli wyraźnie jaśniej od Remaxów, to jednak ciesze się,że wybrałem RM-800 - jasne granie w sprzęcie przenośnym w moim przypadku się nie sprawdza. W hałasie komunikacyjnym lepiej odbieram ciemne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie Vivo dotarły w poniedziałek. Osłuchałem się, to i opinię wyrażę.

 

Bardzo dobre słuchawki za swoją cenę, ale nie moje granie. Czemu? Ano spodziewałem się jaśniejszej sygnatury. W sumie to mi góry brakuje... Bas jest fajny, bo i subbasu nie brak i detalu. Świetnie rozróżnia poszczególne oktawy basowe, jak i barwę gitary basowej. To chyba największy plus słuchawek. Midbas lekko wchodzi na niższą średnicę. Wyższa średnica bywa krzykliwa. Ale i tak w średnicy jest sporo plusów, bo nie jest wypchnięta (raczej wyrównana) ale ma bardzo fajną barwę. Za to góra nie wybrzmiewa jak trzeba. Wszelakie cymbałki, talerze, brakuje detalu i dźwięczności. Separacja instrumentów znakomita, na poziomie doków dużo droższych. Scena średniej wielkości, większość dzieje się lekko z tyłu głowy na niezłej szerokości.

 

Najlepiej na nich brzmią małe zespoły, muzyka typu jazz, soul. W klasyce brakuje wyrafinowania. W rocku jest również bardzo dobrze, może gitarom brak pazura. Ale barwowo do rocka się nadają. W metalu z kolei zabraknie basu.

 

Wobec tego spodziewam się, że pozostałe tutaj omawiane słuchawki to już w ogóle będą mułki. Skoro Vivo są jaśniejsze od Urbanfunów...

 

Nie wiem jak je rozebrać, bez uszkadzania, bo tak bym sprawdził te drivery. Doków nigdy nie otwierałem.

A jaki masz odtwarzacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie doki z chińczyków byście polecili, takie "ałdiofislkie", jak najlepsze technicznie, z jak najlepszymi średnimi tonami, przyzwoitą sceną, bliskie neutralności, lekko jasne lub delikatne V? Najlepiej hybrydy, koniecznie z armaturą. Tak do 50$.

 

Mysłałem na Senferami 4in1 lub tymi nowymi DT2. No i są jeszcze Macaw GT100, chociaż to akurat dynamik.

caba67accf06605450375596fe1e4212.jpg

 

Podbijam pytanie.

Nie śledziłem sporo czasu forum i tematu a jutro 11.11 więc pyta na co patrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam na Aliexpress forma płatności Przelewy 24.Kupiłem dziś kz zst i chciałem płacić a tu zonk forma płatności dalej nie obsługiwana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pochwalę się moim zakupem.

Słuchawki mixcder zakupiłem za 6$ (teraz trochę drożej).

Mimo tego że świecą jak psu wiadomo co to są bardzo wygodne i solidnie wykonane, klasa brzmienia podobna do wszystkich słuchawek jakie miałem do około 200zł. Bas ma bardzo mocny punch, a reszta bardzo poprawna. Przyrównałbym je do km660 tylko z mniejszą ilością niskiego basu i bardziej wyrazistą górą. Jak najbardziej polecam poczekać na kolejną promocje.

 

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

a gdzie takie promo dorwałeś?
955bd21d473dfb59b1a8254abd250bf7.jpg

Aliexpress, tylko, że aktualnie jestem w Anglii więc miałem je w domu po 2 dniach.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

30790a1d02c17.png

 

Przez apkę znowu fajna promocja. Wrzucam może ktoś zechce je sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie działają przelewy24, też się w...iłem, senfery pt15 chciałem wypróbować, staromodny jestem więc nr karty kredytowej im nie podam... eksperyment "papa"

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyprzedaże na 11 to tradycyjnie delikatna lipa .
https://www.aliexpress.com/item/New-URBANFUN-Balanced-Armature-With-Dynamic-In-ear-Earphone-BA-Driver-Noise-Cancelling-Headset/32730352206.html?spm=2114.13010208.99999999.264.tSqI68

Tu urbany mialy być po 15usd , a są po 16,82 czyli w normalnej cenie


Nie sądzę, ma ktoś senfery pt15 i chciałby się ich pozbyć? ;)

 

Moje też są już 3 tygodnie w drodze , i być może mi nie podejdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności