Skocz do zawartości

Nowe iPod'y, czy ja gdzieś już tego nie widziałem...


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Monk, z mojego punktu także by to tak wyglądało, ze względu na ograniczenia finansowe. Jeśli miałbym to jednak gdzieś, to kasy w brud, to wziąłbym pewnie iphone'a dla samego posiadania tylko jednego urządzenia.

 

 

BTW, iphone ma mniejszą impedancję wyjśc. niż touch (przy 4. gen: 0,97 dla iPh, i ~3,7 dla iT; kolejne wersje iPh juz mają trochę wyższą...), jest to więc dodatkowa zaleta - pełna "kompatybilność" ze sprzętami praktycznie dowolnej impedancji - dla toucha to aż 3,7 x 8 = 29,6 ~ dopiero od popularnych 32ohm nie będzie dampingu.

 

 

 

[dopisek] @up, wiadomo, że mozna kupić iPh za mniej niż 2k, ale toucha też dostaniesz za wyraźnie mniej

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze bardziej namieszać w temacie, dodam od siebie, że pogląd Rudiego jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. Potrzeby konsumentów są bardzo zróżnicowane i taki skrót myślowy może dotyczyć tylko ich części. Na co dzień używam trzech mobilnych urządzeń, tj. telefonu, netbooka i małego odtwarzacza. Każde z tych urządzeń ma swoje zalety i nie wyobrażam sobie zastąpienia ich jednym. Kwestią wartą podkreślenia jest również cena samych urządzeń. "Taczki" są relatywnie tanie w stosunku do swoich możliwości, czego na pewno nie można powiedzieć o iPhonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, że wywołam taką "rozprawę" :)

Napisałem tylko to, że (jak dla mnie) noszenie dwóch rzeczy, choćby telefon był wielkości pudełka zapałek jest uciążliwe. Skoro można mieć toucha z funkcją telefonu (iphona), to po co kupować toucha i jeszcze do tego nosić telefon.

To tak jakby kupić bułki i mieć jeszcze miejsce w reklamówce w drugiej ręce, a mimo to nieść te bułki osobno i mieć zajęte obie ręce.

Mi to po prostu zawadza. Idę sobie w krótkich spodenkach z jedną kieszenią i mam portfel oraz telefon z którego słucham. To samo z jeansami. W jednej kieszeni portfel a w drugiej co? komórka i ipod touch (skoro mogę mieć oba w jednym). Może wy macie inne zdania, ale to jest mój pogląd na ten temat.

Kolejna sytuacja: idę na rower, czy biegać to muszę brać telefon i odtwarzacz, gdzie je wsadzę? A tak mam jedno urządzenie.

edit. A co do cen, to wolałbym kupić używkę iP 4 niż nówkę toucha. Wy możecie się nie zgadzać, ale ja zdania nie zmienię.Tym bardziej, że aktualnie są telefony dorównujące jakością dźwięku normalnym playerom.

edit 2 A co do baterii, to mój 3g ma 4 lata, a starcza mi na 4dni baterii. A w ogóle co to ma do rzeczy, skoro nie jest wielkim wysiłkiem podłączyć nawet co noc telefon do ładowania. Grunt żeby ten jeden cały dzień wytrzymał.

Edytowane przez rudi40
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myślę, że gdybym nie potrzebował telefonu w postaci iPhona to po bardzo dobrych doświadczeniach z 4G kupił bym piątke. Tutaj nie tylko procesor gra pierwsze skrzypce, ale tak naprawdę producent wyposażył iPoda touch w praktycznie we wszystko, czego brakowało poprzedniej gerenacji - w porównaniu do telefonu. Mamy więc szybki procesor dwu-rdzeniowy, mamy więcej pamięci ram, mamy ekran Retina, mamy aparat iSight (aparat z T4 za dobry to nie był). W porównaniu do iPhona aktualnego jak i starszych to chyba aktualnie brakuje tylko modemu i modułu gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że całkowicie popieram stanowisko wrq. Jestem właśnie przedstawicielem tych "dziwnych" ludzi, którzy posiadają zwykly telefon do dzwonienia i smsowania (Nokia E52, którą wystarczy ładować zwykle raz w tygodniu) i T4G jako odtwarzacz. Nie wyobrażam sobie konieczności ładowania smartphona co drugi dzień lub codziennie. Nie muszę również się zastanawiać, czy słuchając muzyki podczas powrotu z pracy, nie pozbawię się kontaktu ze światem w wyniku rozładowania baterii w telefonie.

Na Toucha zdedycowałem się ponieważ w czasie wyjazdów potrzebuję niekiedy urządzenia pozwalającego mi na "awaryjne" połączenie z Internetem. Do tego wystarczy mi obecnie hotspot w hotelu czy kawiarni. Przez 99% czasu Toucha używam tylko do słuchania muzyki i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Posiadałem Nano 6G i za największą jego wadę uważałem konieczność doładowywania go w środku tygodnia. Touch ten problem rozwiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka kwestji. Ja np

-nie lubie dotykowych ekranów, tylko tam gdzie to niezbedne toleruje smarfone, a tak wole fizyczne klawiature

-zwykły telefon mam do dzwonienia pisania i ma on działac, zbedne bajery to wieksza wadliwość, smatfone poczta net

-idziecie piszac sms czy cokowiek robiac, zima slisko chwila moment lezycie plecami na glebie a smartfon za 1kzł i wiecej zaraz bedzie miał twarde spotaknie z glebą(przypadek z życia) a wy z 400 do tyłu,

-telefon musi działąc ZAWSZE mp3 nie, a kombajny nie zawsze mam kiedy naładowac no chyba ze co noc i wszedzie ładowarka ze soba

-gdy nie potrzebuje smartfona a nie lubie dotykowców mam go np. w plecaku

-do sprzetu grajacego mam spore wymagania(iMod je spełnia) i tu telefon nie podoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie rozumiem całej tej wrzawy dotyczącej tego czy ipody są ah czy be... Kto chce kolorowego PMP to kupi ipoda i się będzie cieszył i fajnie, kto ma inne kryteria nie kupić i jest OK.

 

Nie pamiętam, aby była taka wrzawa przy takim iriverze HP340, a to przecież kolos jest...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam miales tylko playera (hp340), tu (ipody) masz ..... all in one oprocz slotu na sima, wiec dyskusja jest bardziej nt czysty odtwarzacz vs odtwarzacz + bajery vs telefon jako odtwarzacz z bajerami.

 

ale co kto lubi i jak glebokie ma kieszenie... doslownie i w przenosni.

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka kwestji. Ja np

-nie lubie dotykowych ekranów, tylko tam gdzie to niezbedne toleruje smarfone, a tak wole fizyczne klawiature

-zwykły telefon mam do dzwonienia pisania i ma on działac, zbedne bajery to wieksza wadliwość, smatfone poczta net

-idziecie piszac sms czy cokowiek robiac, zima slisko chwila moment lezycie plecami na glebie a smartfon za 1kzł i wiecej zaraz bedzie miał twarde spotaknie z glebą(przypadek z życia) a wy z 400 do tyłu,

-telefon musi działąc ZAWSZE mp3 nie, a kombajny nie zawsze mam kiedy naładowac no chyba ze co noc i wszedzie ładowarka ze soba

-gdy nie potrzebuje smartfona a nie lubie dotykowców mam go np. w plecaku

-do sprzetu grajacego mam spore wymagania(iMod je spełnia) i tu telefon nie podoła

 

Co mogę powiedzieć, mam podobny punkt widzenia. Jasne, że można podać przykład z kluczami - "to co, mamy nosić wszystkie osobno, żeby w razie zguby czy kradzieży stracić tylko jeden?", ale akurat w tym przypadku rozdzielenie urządzeń uważam za uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy slyszeliscie, ale "Lightning to 30 pin adaper" ma wybudowanego DAC'a - pracuje to na WM8533 :)

http://www.abiresearch.com/blogs/missing-adapter/

Jeżeli komuś udało by się złamać zabezpieczenia Apple, może pewnego dnia dało by się kupić przejściowki bazujace na rożnych kościach od wolfsona, sabre etc :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co szczerze powiedziawszy nie mam bladego pojecia jaki jest ten wolfson :) ale ma to pomniejsze znaczenie - chodzi o sama mozliwosc zmiany, do tego bez koniecznosci uzywania przewaznie drogich licencjonowanych urzadzen.

 

Co do zlacza lightning - samo Apple jest chyba winne calemu temu zamieszaniu. Nawet opis przejsciowki L->30Pin zmienil sie na stronie apple bo byl totalnie mylacy. W tej chwili glosi "Przejściówka umożliwia podłączenie do urządzeń ze złączem Lightning wielu 30-stykowych akcesoriów.* Obsługuje funkcję odtwarzania analogowego sygnału audio, audio USB, a także funkcje synchronizacji i ładowania baterii. Nie obsługuje funkcji odtwarzania sygnału wideo. Cokolwiek to audio USB znaczy. Do tego o ile dobrze pamietam, na dniach miala odbyc sie konferencja pozwalajaca potencjalnym producentom akcesoriow do iUrzadzen cale zlacze ogarnac. Zobaczymy co czas przyniesie.

 

Zlacze Lightning to zlacze w pelni cyfrowe - wiec nawet w tej chwili... patrzac na podana przejsciowke sila rzeczy wychodzi na to ze jednak da sie wyciagnac cyfrowe audio. Pamietaj ze przejsciowka ma wbudowanego DAC'a - ktory karmiony jest cyfrowym sygnalem z telefonu i zamienia go na analogowy sygnal audio. Licencjonowanie tego rozwiazania/mozliwosci to pieniadze z ktorych Apple tak latwo nie zrezygnuje. Chociaz czas pokaze moze sie myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaraz, jeśli tutaj mamy cyfrę z nowego złącza i konwersję na sygnał analogowy przez adapter, w efekcie na wyjściu mamy sygnał analogowy?

 

Idąc tym tokiem rozumowania stare złącza oferowało sygnał tylko cyfrowy/analogowy?

 

Czy po prostu zasada działania jest taka sama, jedynie zmieniło się złącze?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaraz, jeśli tutaj mamy cyfrę z nowego złącza i konwersję na sygnał analogowy przez adapter, w efekcie na wyjściu mamy sygnał analogowy?

Tak, uzywajac tej konkretnej przejsiowki - w efekcie koncowym dostajesz sygnal analogowy (stad ten wolfson w srodku)

Plus to... USB Audio - cokolwiek to znaczy ? - Na razie nie mam pojecia.

 

Idąc tym tokiem rozumowania stare złącza oferowało sygnał tylko cyfrowy/analogowy?

30 pinowe zlocze oferowalo oba rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności