Skocz do zawartości

Nowe iPod'y, czy ja gdzieś już tego nie widziałem...


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

apple-logo.jpg

 

 

 

 

Wczoraj podczas prezentacji nowego iPhona zostały zaprezentowane też nowe iPody. Modele Touch i Nano, które znów przestało być "nano". Zobaczmy czym się prezentują nowe dzieci jabłka.

 

 

 

 

 

Apple iPod Nano

 

2012-ipodnano-gallery1-zoom.jpeg 2012-ipodnano-gallery6-zoom_GEO_PL.jpeg

 

Dane techniczne:

 

 

 

Wyświetlacz

  • Panoramiczny wyświetlacz Multi-Touch o przekątnej 2,5 cal
  • Rozdzielczość 240 na 432 pikseli przy 202 pikselach na cal

Odtwarzanie dźwięku

  • Pasmo przenoszenia: od 20 Hz do 20 000 Hz
  • Obsługiwane formaty audio: AAC (od 8 do 320 kb/s), Protected AAC (ze sklepu iTunes Store), HE-AAC, MP3 (od 8 do 320 kb/s), MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3 i 4, Audible Enhanced Audio, AAX i AAX+), Apple Lossless, AIFF i WAV
  • Użytkownik może skonfigurować maksymalny poziom głośności

Obsługiwane formaty wideo

  • ideo H.264: 720 na 576 pikseli przy 30 klatkach na sekundę, Baseline, Main i High Profile, poziom 3.0 z dźwiękiem AAC-LC do 256 kb/s, dźwięk stereofoniczny 48 kHz w formatach .m4v, .mp4 i .mov
  • Wideo MPEG-4 do 2,5 Mb/s, 720 na 576 pikseli, 30 klatek na sekundę, Simple Profile z dźwiękiem AAC-LC do 256 kb/s, dźwięk stereofoniczny 48 kHz w formatach .m4v, .mp4 i .mov

Radio FM

  • Ustawienia regionalne dla Ameryk, Australii, Azji, Europy i Japonii
  • Funkcja Live Pause umożliwiająca wstrzymanie odtwarzania audycji radiowej i przewijanie jej wstecz (w ramach 15-minutowego buforu)

Czujnik

  • Przyspieszeniomierz

Zasilanie i bateria

  • Wbudowany akumulator litowo-jonowy
  • Czas odtwarzania muzyki: do 30 godzin po całkowitym naładowaniu
  • Czas odtwarzania wideo: do 3,5 godziny po całkowitym naładowaniu
  • Ładowanie przez przewód USB podłączony do komputera lub przez zasilacz sprzedawany osobno)
  • Czas szybkiego ładowania: około 1,5 godziny (do 80% pojemności baterii)
  • Czas pełnego ładowania: około 3 godzin

Ułatwienia dostępu

  • VoiceOver — czytnik ekranu obsługiwany gestami
  • Wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości z możliwością dostosowania
  • intensywności podświetlenia dla komfortowego czytania przy słabym oświetleniu
  • Inwersja kolorów
  • Dźwięk mono

Apple iPod Touch

 

hero_image.jpg design_loop_slate_image.jpg

 

Brak informacji na polskich stronach sprawił że dane zostały skopiowane z angielskojęzycznej strony.

 

 

Rozmiar i waga

  • Height: 123.4 mm (4.86 inches)
  • Width: 58.6 mm (2.31 inches)
  • Depth: 6.1 mm (0.24 inch)
  • Weight: 88 grams (3.10 ounces)

Łączność bezprzewodowa

  • 802.11a/b/g/n Wi-Fi (802.11n 2.4GHz and 5GHz)
  • Bluetooth 4.0
  • Maps: Location-based service
  • Nike+ support built in

Wyświetlacz

  • 4-inch (diagonal) widescreen display with Multi-Touch IPS technology
  • Retina display
  • 1136x640-pixel resolution at 326 pixels per inch
  • 800:1 contrast ratio (typical)
  • 500 cd/m2 max brightness (typical)
  • Fingerprint-resistant oleophobic coating

Aparat, zdjęcia i wideo

  • 5-megapixel iSight camera
  • Autofocus
  • Tap to focus video or still images
  • Backside illumination
  • Hybrid IR filter
  • Five-element lens
  • LED flash
  • ƒ/2.4 aperture
  • Face detection
  • Panorama
  • HDR
  • HD video recording (1080p) up to 30 frames per second with audio
  • FaceTime HD camera with 1.2MP photos and HD video (720p) up to 30 frames per second
  • Video stabilisation
  • Tap to control exposure for video or stills
  • Photo and video geotagging over Wi-Fi

Wejście / Wyjście

  • Lightning connector
  • 3.5-mm stereo headphone jack
  • Built-in speaker
  • Microphone

Zasilanie i bateria

  • Built-in rechargeable lithium-ion battery
  • Music playback time: Up to 40 hours when fully charged
  • Video playback time: Up to 8 hours when fully charged
  • Charging times: Fast charge in about 2 hours (80% capacity), full charge in about 4 hours

Odtwarzanie dźwięku

  • Frequency response: 20Hz to 20,000Hz
  • Audio formats supported: AAC (8 to 320 Kbps), Protected AAC (from iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 to 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+), Apple Lossless, AIFF and WAV
  • User-configurable maximum volume limit

TV i wideo

  • H.264 video up to 720p, 30 frames per second, Main Profile level 3.1 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4 and .mov file formats
  • MPEG-4 video up to 2.5 Mbps, 640x480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps per channel, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4 and .mov file formats
  • Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280x720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format
  • AirPlay Mirroring to Apple TV support at 720p
  • AirPlay video streaming to Apple TV (3rd generation) at up to 1080p and Apple TV (2nd generation) at up to 720p

Czujniki

  • Three-axis gyro
  • Accelerometer

 

 

 

Słuchawki Apple EarPods

 

MD827_AV1.jpeg MD827_AV2.jpeg

 

 

 

 

Ciekawa jest ta ostatnia pozycja, prawda? EarPods kosztują w oficjalnym sklepie 129,99zł.

 

Brak danych technicznych, tylko tyle:

 

W odróżnieniu od tradycyjnych okrągłych słuchawek, słuchawki douszne EarPod firmy Apple odzwierciedlają geometrię ucha. Dzięki temu są one jeszcze bardziej wygodne niż inne słuchawki douszne.

 

Głośniki wbudowane w słuchawki douszne EarPod firmy Apple zostały zaprojektowane tak, aby minimalizować straty dźwięku i uzyskać maksymalną jego siłę na wyjściu. W rezultacie możliwe jest odtwarzanie wysokiej jakości audio, porównywalnego do dźwięku generowanego przez droższe słuchawki.

 

Słuchawki douszne EarPod firmy Apple z pilotem i mikrofonem zawierają wbudowanego pilota, umożliwiającego regulację głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki i wideo oraz obieranie i kończenie połączeń.

 

Najważniejsze cechy

 

Zaprojektowane przez Apple

Głębsze i bogatsze basy

Lepsza ochrona przez potem i wodą

Sterowanie odtwarzaniem muzyki i wideo

Odbieranie i kończenie połączeń

 

 

 

 

Tak wiem. Brakuje informacji, myk polega na tym że musiałem zapisać posta w takiej nieukończonej postaci. Później dopisana zostanie reszta. Spokojnie. :)

Edytowane przez D@rkSid3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecha "zaprojektowane przez apple" zaiste jest w słuchawkach super istotna. No nic, ja pozostanę wierny szósteczce.

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumia była duużo później od P2. Poza tym, wg mnie, nano 7g to zupełna kopia P2: kształt, wymiary (nie znalazłem info odnośnie wymiarów nano, ale podejrzewam, że będą zbliżone do P2, to w końcu grajek), przycisk na dole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple już dawno przestało być innowacyjne, teraz odgrzewa stare kotlety tłumacząc to tym, że produkt jest tak dopracowany iż nie potrzebuje większych zmian.

 

Ewentualnie zrzyna pomysły z innych firm takich jak Samsung czy Nokia.

Bo co ma ten iPhone, czy któryś z iPodów, czego nie mają inne produkty w tej samej kategorii w dodatku często sporo tańsze ?

 

Pisałem na fejsbuku, że Nokia stosując politykę Apple mogłaby pozwać ich (Apple) za zastosowanie anodowanego aluminium w iP5.

To byłoby niedorzeczne, prawda ?

Mimo wszystko nie bardziej niż pozew o prostokątny kształt telefonu czy slide to unlock.

 

Cenię jabłuszko za jakość ich produktów, ale ich polityka skutecznie zniechęca mnie do dawania im pieniędzy, planowałem kupić nową Taczkę, ale nowa seria ich produktów to kpina.

 

Teraz Touch nie jest już nawet iPhonem bez funkcji dzwonienia bo dali mu sporo słabszy procesor...

 

A co do tych słuchawek to już pocisnęli po całości, wyglądają, jakby je ze statku UFO zajumali ^^

Edytowane przez Szalone Mango
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary line out i era dobrego dzwieku chyba odeszła razem Stevem z politiki firmy appe, szkoda :mellow:.

z dźwiękiem to jeszcze nie wiadomo, ale wyjścia liniowego faktycznie szkoda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wygląd nowego nano nie jest taki zły, już pomijając, że to kopia tego czy tamtego, ale te kolory to dopiero tragiedia...

Hipsterom się będą podobać, więc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary line out i era dobrego dzwieku chyba odeszła razem Stevem z politiki firmy appe, szkoda :mellow:.

z dźwiękiem to jeszcze nie wiadomo, ale wyjścia liniowego faktycznie szkoda :/

 

Ja ipody kupuje dla dzwieku z line outua a te nowe może miec dziwne przesłuchy, na oko 3krotnie zmniejszyli liczbe pinów wiec teraz wiekszość pinów może być wykorzystanana 2-3 innych zastosowaniach a nie na zasadzie dzwiek to dzwiek i na tym nic inego nie siedzi. Dlatego rewelacji sie nie spodziewam.

 

Bez line outu to bym kupił p3 za 3x mniejsza cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24h na ipodzie nano 6g to ladny fejk, podlaczony do wzmacniacza, bez korekcji dzwieku, bez dotyku ani przelaczania piosenek ani wylaczania/wlaczania trzyma ponizej 20h. W normalnym uzytku kolo 13h

 

Wysłane z mojego GT-I9100

 

 

Dokładnie... Jeśli nowy nano 7 ma w specyfikacji 30h to tak naprawdę będzie pewnie trzymał jakieś 16-17 przy normalnym użyciu.

 

Ogólnie nowy nano kompletnie mi się nie podoba. W ogóle jego nazwa ma się nijak do rozmiarów. Zestawienie kolorów fatalne. Chyba najbrzydszy nano z całej serii. Jedynie czarna wersja jest strawna... bo przypomina Samsunga.

 

może nano 6g będzie można kupić teraz poniżej 300 zł :D

 

Być może ale raczej nie z powodu pojawienia się na rynku nano 7g bo to zupełnie inne grajki pod tą samą nazwą.

 

 

Nowe słuchawki apple są za to bardzo ładne. Ciekawe jak grają.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24h na ipodzie nano 6g to ladny fejk, podlaczony do wzmacniacza, bez korekcji dzwieku, bez dotyku ani przelaczania piosenek ani wylaczania/wlaczania trzyma ponizej 20h. W normalnym uzytku kolo 13h

 

Wysłane z mojego GT-I9100

z ciekawości sprawdzę ile trzyma mój.

 

Na jakim bitrate'cie i jakim poziomie głośności robiłeś test ? Apple nie ukrywa tych parametrów, na których dokonywali testów. Chyba mp3 128kbs, jakoś połowa głośności, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności