Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dzień po, to wychodzi na to, że bimber i łiskacz najlepsze, bo zero efektów ubocznych na drugi dzień.

 

A dziś, z braku laku, z kolo, lodem i cytryno da się znieść smakowo. Grunt, że jutro będę świeży.

 

 

 

20230610_154114.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 minuty temu, Spawn napisał(a):

U mnie taka sytuacja. Może i blend ale zaskakująco dobry i w ciemno to bym powiedział że to single malt. Calkiem złożona i niby przyjemnie owocowa ale dzięki konkretnej mocy fajnie tańczy na języku.

 

20230624_095156~01.jpg


Jestem zdania, ze lepszy porządny blend niż byle jaki malt ;) Ciekawa flaszka, muszę spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To spróbuj @vonBaronCrown Royal Regal Apple. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja w zasadzie nie kupuje tanich blendów ale z jakiegoś powodu tym razem kupiłem.

 

20231008_141543~01.jpg

 

Zaskakująco ale da się to pić bez lodu i coli. Lekkie, dość gładkie o cytrusowych notach. Głębi nie ma, finishu w zasadzie również. Pozostaje w ustach posmak podobny jak po wypiciu wódki (nie mylić z finishem). Zapłaciłem niecałe 7 dych za litr i w tej cenie w markecie kupić coś co da się pić bez dodatków to wyczyn więc nie jest zła.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał(a):

Ja w zasadzie nie kupuje tanich blendów ale z jakiegoś powodu tym razem kupiłem.

 

20231008_141543~01.jpg

 

Zaskakująco ale da się to pić bez lodu i coli. Lekkie, dość gładkie o cytrusowych notach. Głębi nie ma, finishu w zasadzie również. Pozostaje w ustach posmak podobny jak po wypiciu wódki (nie mylić z finishem). Zapłaciłem niecałe 7 dych za litr i w tej cenie w markecie kupić coś co da się pić bez dodatków to wyczyn więc nie jest zła.

To spróbuj 15 letniego Dewarsa, 120 pln za butelkę 0,7. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

To spróbuj 15 letniego Dewarsa, 120 pln za butelkę 0,7. 

Optymalny jest 12 letni za 99 a mnie udało się kupić za 80. To jest mój endgame ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to zalezy co lubisz, bo przeciez kazdy ma inny gust, nie? 😜 jak jestes fanem czystej, to polecam zobaczyc jakas dobra polska wodke, typu Belvedere czy Chopin, mają klasę i fajnie schodzą. a jak wolisz cos na slodko, to moze amaretto? słodkie, migdalowe, do deserkow idealne. teraz jesli lubisz eksperymentowac, to sprawdz sobie jakis single malt whisky, to jest to coś z wyższej półki, z charakterem. a jak w grę wchodzi cos bardziej egzotycznego, to tequila z agawy nie byle jaka, tylko prawdziwa, z meksyku, najlepiej z certyfikatem. rum też może byc strzałem w dziesiatke, szczegolnie jak lubisz klimaty karaibskie, sprawdz sobie jakiegos zygzakiem dojrzewajacego. dla odwaznych jest absynt, taki z prawdziwym piołunem, ale uwaga na głowe, bo to ciężki kaliber. 😵‍💫 i na koniec, jak szukasz czegos na prawde wyjatkowego, to japonska whisky może byc ciekawa, sa takie co to smakiem i aromatem zabierają cię prosto do kraj kwitnacej wiśni. pamietaj tylko, żeby z głowa to wszystko pić, bo zdrowie masz jedno, a dobrze się bawić można też z umiarem. 😉👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności