Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dawindyk napisał:

Moich również - taka szkocka wiśniówka emoji6.png

Widziałem ostatnio na półce inną wariację - Abelour A'Bundach Alba.

Próbowałeś może?

A może ktoś inny?

Ciekawy jestem czy ją poprawili czy popsuli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glenallchie 12 to moje odkrycie zeszłego roku

Właśnie czekałem na promke aby wziąć Sanaiga (zastępczo za Uigedaila bo już ceny za 220 w Auchan dawno przeminęły) No i coś „zwyczajnego” do popijania po skończeniu kolejnej butelki Deanstona 12 i wlasnie GlenAllachie 12YO w promce był bardzo wysoko na tej liście ;)
A Paul Johny …. Bo lubię egzotykę, o której czytałem ze są solidne a w sportowej cenie warto było się skusić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16571]disaster3[/mention]daj znać czy Ci zasmakuje. A Paul Johny nie znam, ostatnio mniej nowości testuje.

Postaram się jak nie zapomnę natomiast odnośnie samego zasmakowania to już GlenAllachie 12YO miałem sample 50ml wiec znam i bardzo polubiłem. A jeszcze bardziej jak ze 1,5 roku temu w tych cenach festiwalowych „latał” w ok 160 pln
b293885f1cfc1fdc6d7f9acaac17501f.jpg

Wtedy robiłem zbiorcze zamówienie i dla siebie nie wziąłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna flaszka typowo pod Colę. Delikatna, nieprzesadnie słodka. Na czysto nie ma co nawet próbować bo ciężko się tu doszukać smaków, ale pod drina super sprawa i tylko 6 dyszek.

 

IMG_8137.JPG

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że flaszka wyżej szybko zeszła (zaskakująco szybko), to postanowiłem sprawdzić co w Biedrze słychać. Znów szukałem do Coli i znalazłem takie coś.

 

Potwierdzam opinie z sieci - "dobre do Coli". Fajny blend, czuć sporo owoców, takich bardziej dojrzałych. Zdecydowanie więcej smaków, niż we flaszce wyżej. Za stówkę do drinków - polecam.

27f0b061-5095-4a3f-965c-50bbc163207c.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
22 minuty temu, wegiel21 napisał(a):

Jak to ma się do popularnego Burbona wiadomo jakiego.

 

Z Jima Beam'a uwielbiałem devil's cut'a. 4 roses od zwykłego jest wyraźnie lepszy pod względem większej świeżości i lekkiemu posmaków cytrusów na języku. Choć jest bardziej pieprzny. Mocniej dębowy.

 

17 minut temu, Palpatine napisał(a):

Jak pięść do jeża.

Z budżetowych burbonów polecam Buffalo Trace

 

Dałbym jeszcze szansę Kentucky Jack'owi.

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Ja do dzisiaj nie poznałem z burbonów nic lepszego niż Elijah Craig 12 barrel proof

Ło panie 500 zł +/- to nie na kieszeń biednego Węgielka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego i delikatnego burbonu, może ktoś coś polecić? Najchętniej w mocy ok 43-46%

WF - Double Oaked… zawsze, w cenie do 200 najlepszy dla mnie z pitych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, znam. Szukam czegoś nowego do spróbowania.

Nie piłem a słyszałem ze dobry i jest na 1szym miejscu do zakupu jak będę na szukaniu jakiegoś bourbona d5e84bdc9bf04b67d321a3e3172682a2.jpg
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności