Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Glendronach to moja ulubiona destylarnia. Ale widzę, że mają braki w zaopatrzeniu. Ciężko kupić 18, która jest absolutnym sztosem. Co do powyższych zakupów to miło wspominam JD Green

Przecież Jacka Daniela nie da się przełknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila bo się chyba zamotaliśmy.

 

Ja kupiłem Johnny Walker Green label który jest na poziomie single maltów i to już naprawdę niezła whisky. Jeśli mówimy jednak o Red Label to markowa ale tania szkocka whisky i rzeczywiście nie da się tego pić samego ale też nie do picia samego go robią. Nawet sam producent w oficjalnych materiałach promocyjnych nigdzie nie mówi o piciu solo a stwierdza że on służy do mieszania w drinkach.

 

Jack Daniels to znowu technicznie bourbon a wedle producenta tennesse whiskey bo uważają że są lepsi. Nie jest to nic najdzwyczajnego i raczej też z colą ale lepsze od Red Label i można to pić z lodem a nawet samo tyle że smak jest dość słodki, kukurydziany, lekko waniliowy i pieprzny. Ok ale ciężko się zachwycać. Też kupiłem ale dużą butle na promce bo wychodziło tanio za litr. Będzie do drinów albo jakiejś marynaty barbecue.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Spawn napisał(a):

Ja kupiłem Johnny Walker Green label który jest na poziomie single maltów

Świetna butelka, jednak mam wrażenie, że jakość delikatnie poleciała w dół w raz z nową etykietą.

2 godziny temu, disaster3 napisał(a):

GlenDronach smakowitości…. Mam jeszcze 2 butelki w zapasie 18’tki i z tego „pamiętnego miesiąca i roku” czyli 06.2019. Czekają na swoją kolej i oczywiście buteleczkę Parliament 21YO, który jest też sztosem

Z chęcią odkupię jedną 18stkę.

21 też jest świetna, ale osobiście wolę 18.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sprzedaje whisky które kupiłem :) Są do skonsumowania przeze mnie. Mam nadzieję że w tym roku pół bliźniaka „się wykończy” i wprowadzę się do swojego nowego miejsca na ziemi. W końcu wyprowadzka z bloku bloku, będzie kawałek ogródka, taras, leżaczek pod miastem i wieczorkami kieliszeczek dobrej whisky

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Nawet sam producent w oficjalnych materiałach promocyjnych nigdzie nie mówi o piciu solo a stwierdza że on służy do mieszania w drinkach.

No i teraz wszystko jest jasne. Dzięki za uświadomienie, bo czerwonego Janka Wędrowycza skreśliłem już dawno, bo ostry i palił w gardło. A, że czasami lubię sobie whisky  zabarwić colą, to teraz może wróci do łask😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się nie pije tanich blendów bez coli, tak i nie pije się podstawowego Jacka Danielsa bez coli ;)  

 

Co innego Gentleman Jack, jest delikatniejszy i na lodzie nawet wchodzi, ale no nie ma co się tu doszukiwać jakiejś smakowej orgii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piłem jeszcze, zawsze na czysto
Natomiast jeśli idę gdzieś i ma być z whisky ale goście nie mają na ten temat zielonego pojęcia, jedynie trochę głównie przez mnie to mam żelazny zestaw i nie bawię się w żadne blendy ani Jacki Danielsy tylko
Albo Wild Turkey101 albo Buffalo Trace oba obecnie w sportowej cenie w ok 100 z hakiem…. Nie poszarpią kieszeni a jak goście mają ochotę na z lodem czy z colą to nie szkoda a ja sam mogę pić na czysto i się świetnie nadają na imprezce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie dałbym stówy za berbeluchę. W życiu żadnego łyskacza nie kupiłem. Te co miałem to dostawałem. Najczęściej takie tanie i kilka razy od szwagra takie za tysiaka czy więcej. Najczęściej szły dalej do kolegów itp.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, disaster3 napisał(a):

Albo Wild Turkey101 albo Buffalo Trace oba obecnie w sportowej cenie w ok 100 z hakiem….

 

Wild Turkey 101 też lubię, ale coś go ostatnio nie mogłem w żadnym pobliskim sklepie złapać, a jeździć specjalnie po taką flaszkę to mi się nie chce. Ale może jak podjadę do domu Whisky to sobie wezmę z dwie butle na zapas ;) 

 

Buffalo również smaczne, kiedyś (jakoś 2020 jak tam byłem) w Stanach pamiętam była promka na 2x 1.75L za chyba 80 dolców, wzięliśmy ze znajomym z roboty i dość szybko zeszło :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie zależy co jest, mam blisko Auchan, kiedyś dawno dawno temu to były Ballantines Finest, Tullamore Dew lub właśnie Jack D no 7 i właśnie zamiast tego czy najtańszych Singli, właśnie Buffalo albo 101ka to najlepsza opcja z w/w powodów, każdy będzie happy

Z kolei w domu mogę sobie odpalić „Wersal”

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiętam jak kiedyś @Palpatine wspominał że to bardzo dobre. Kupiłem ze 4 miesiące temu przy okazji jakiś zakupów ale było okazji aby otworzyć. No dzień akurat nastał więc trzeba spróbować
3df482f025e9f06337dbd0159e1dcc97.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał(a):

@disaster3slodziak. Tym można przekonać każdego do picia na czysto burbona/whisky 

A gdzie i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wegiel21 napisał(a):

A gdzie i za ile?

M. in. tu 259,00 pln

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wegiel21 napisał(a):
A gdzie i za ile?


Brałem w Dom Whisky razem z Baker’s 57 obie były na mojej liście już długo więc w końcu zamówiłem. Michter’s przeslodki, chyba nie piłem takiej słodkiej jeszcze i bardzo delikatna.

Edytowane przez disaster3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś degustacja po lewej Bushmills 10-letni single malt, po prawej Wild Turkey Rare Bread 

20240413_203231_HDR.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tymi dwoma Jasiek nie ma szans. Nawet w ślepym teście 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Ciekawiej by było jakbyś nie wiedział co jest w którym szkle. Tylko w takim teście czasem wygrywa Wędrowniczek. Wiem, wiem. Ślepe testy to zło.


Trzeba by się postarać żeby pomylić burbon z single maltem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dirian napisał(a):


Trzeba by się postarać żeby pomylić burbon z single maltem.

Niektóre testy trwają długo, są tacy co robią kilkudniowe maratony, goniąc króliczka i szukając bez końca tego jedynego, ulubionego smaku i wtedy o błąd nie trudno. Są tak zdyscyplinowani, że wstają wcześnie rano.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności