Skocz do zawartości

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Pantaki a co byś mógł powiedzieć o HD660 w kontekście HD330? Co w nich zmieniałeś ? Zależy mi na słuchawkach do każdego rodzaju muzyki... nie lubię przebasowania, lubię dobrze wybrzmiewające talerze, naturalny fortepian, skrzypce, kontrabas ale również żeby były w stanie dobrze odtworzyć coś elektronicznego również żeby przy metalowych kawałkach nie robił sie kleks dźwiękowy, oraz żeby był pełny wyraźny wokal.. i mnóstwo detali ale w granicy przyjemności :P ... i mam mały problem bo na HD681 czasami przy odtwarzaniu dźwięków o dużej amplitudzie słyszę jakieś mechaniczne szelesty dochodzące z przetworników .. nie jest to takie wyraźne i zastanawiałem się czy to może niedostatek mocy ? Mam to na U5 a tam siedzi wzmacniacz philipsa TDA1308, oraz dwa scalaki Via : VT2021(ADC/DAC często spotykany na płytach głównych), VT1728A(USB audio, montowany w Audinst HUD-mx2/mini)

MrBrainwash co mógłbyś powiedzieć o tych hifimanach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam mały problem bo na HD681 czasami przy odtwarzaniu dźwięków o dużej amplitudzie słyszę jakieś mechaniczne szelesty dochodzące z przetworników .. nie jest to takie wyraźne i zastanawiałem się czy to może niedostatek mocy ?

 

No to są objawy przesterowania. Przyczyna może pochodzić, ze źródła dźwięku (chociaż czasami w nagraniu samym zdarzają się takie fragmenty).

 

 

MrBrainwash co mógłbyś powiedzieć o tych hifimanach?

 

 

W kontekście superluxów? Nic ;)

Inna kategoria słuchawek - audiofilska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wysokimi tonami między różnymi egzemplarzami jest chyba na prawdę coś na rzeczy, w moich hd330 na moim sprzęcie wysokie są krystaliczne, nie takie znów wycofane i potrafią na prawdę pięknie zagrać, o sybilizacji nie ma absolutnie mowy, hd330 mam mimo moich dt880 i na pewno się ich nie pozbędę, bo są to słuchawki które dają mi ogromną radość, są super-funowe, nie jest to klasa hd600 czy dt880, ale od audiofilskiego jazgotu mam dt880, a hd330 jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, pany, 150zł, a tyle radości, a skoro tyle osób je dalej ma i używa mimo tego że posiadają parę razy droższe nauszniki to coś jest na rzeczy :))

Tak ode mnie, jak ja je u siebie słysze - Mega głębokie, mega potężne basisko, dosyć dobrze kontrolowane, szału i punktowości pod tym względem nie ma, ale dzięki temu np. metal dostaję masy i mocy. Średnica jest poprawna, nijak to sie ma do dt880 czy hd600, ale jest na prawde ok, wysokie kryształ, świetnie wybrzmiewają i nie męczą. Scena niezła, gorsza niż dt880.

Pragnę zaznaczyć iż moje posiadają skórkowe pady od beyerów co moim zdaniem wpływa na wygodę (w końcu wokółuszne, można w nich siedzieć i całą dobę, wygoda pokroju beyerów, troszke większy ucisk, ale mnie to nie przeszkadza.) Ogólnie charakterystyka grania się nie zmieniła, ale odbiór jest przyjemniejszy, a i bas się trochę zmienił, jest bardziej mięsisty, a jako iż ucho znajduje się troche dalej od driverów scena wydaje się być troche większa co wpływa na troszkę inny odbiór, polecam te pady ze zdrowym sumieniem, zrobie jeszcze kiedyś recabling i będę miał świetne zapasówki/funowe zamienniki na gorsze dni.

 

 

Porównywałem je przez 10-15 minut do denonow 1001, i MOIM ZDANIEM (nie musicie się z nim zgadzać) Superluxy zjadły denony na śniadanie :) - ale, ja już mam tendencję do lekkiego przesadyzmu :P

Edytowane przez rev92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rev, jakbyś posłuchał 662f, to byś zmienił zdanie przede wszystkim co do wysokich tonów. Basu jest mniej, ale nie odczuwa się tego tak bardzo, bo jest bardzo zwarty i lepszej jakości niż w 681 i 330, co daje moc i super brzmienie gitary basowej i rytmicznej. Także kontrola basu na wysokim poziomie. :-) nie będę się rozpisywał, bo to nie temat o 662f, ale 330 ma dużo wad, do 681 miałem kilka ale, a 662f mnie oczarowały, w pierwszej kolejności jakością basu :-) Także 330 się kurzą :-D

 

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to opinia, każdy ma też inne preferencje dźwiękowe, a słowa ze jakbym posłuchał tego i tego to bym zmienił zdanie są absurdalne, miałem i mam słuchawki które mają na prawdę świetne wysokie, i wiem jak ocenić te w hd330, oczywiście pisze to pokojowo, po prostu nie rozumiem co masz na myśli, za 150 dostajemy fantastyczną jakość w stosunku do ceny, i jeśli ktoś uważa inaczej to ja już chyba na prawdę nie wiem o co w tym audio chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rev, też byłem na początku zachwycony 330, bo rzeczywiście jakość do ceny jest rewelacyjna. Ale wysokie są po części wycięte, jakby za cienkim kocem. Perkusja nie jest taka żywiołowa, a ogólna szczegółowość jest gorsza niż w 681/662F. Jest dość ciemno, basik jest dobry, owszem, ale moim zdaniem ten z 662F jest lepszej jakości, bardziej zwarty i kontrolowany. No i w 662F jest lepsza szczegółowość, klarowność i dźwięk jest bardziej naturalny, wyważony, poza sporadycznymi peakami wysokich (cecha SLów, akurat 330 tego nie ma, co może być zaletą), ale nie powoduje takiego krwawienia z uszu jak np. 681 nawet z uciętymi wysokimi na -8.

 

Po prostu proponuję posłuchać 662F jako ex-słuchacz 330 :) W Polsce może są mało popularne, ale za granicą wielu sobie chwali, szczególnie słuchacze metalu/rocka. Cena SLów śmieszna, a jak sam zauważyłeś jakość do ceny fenomenalna. Co szkodzi więc spróbować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam że warto mieć kilka modeli Superluxów w swojej kolekcji ;) Są tanie, zróżnicowane w brzmieniu, czyli nie na zasadzie jeden przetwornik i różne modele, a dźwięk taki sam :P Mogą wskazać drogę w szukaniu dla siebie słuchawek idealnych... są wzorowane na markowych modelach nawet jeśli nie oddają w pełni ich brzemienia to mogą być takim kilkukrotnie tańszym drogowskazem. Ja przygodę ze słuchawkami dopiero zaczynam... :) Planuje kupić między innymi właśnie: 330, 660 i 668B.. kto wie może i na 662F się skuszę.

Edytowane przez Jarmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, bardzo fajne są 662F. Proporcja pasma chyba najfajniejsza z całej rodziny 662. Co do wysokich w 330 to już ze dwa razy pisałem, że można się kłócić i przepychać do upadłego, ale sam doświadczyłem kompletny brak powtarzalności w nich - miałem dostarczone do domu dwie pary z Thomanna o bardzo różnej górze - jedna znacznie ciemniejsze od drugich, właśnie z lekkim kocem, a drugie klarowne. Ja mam te klarowne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... właśnie tego się obawiałem po tym spadku entuzjazmu... że nie ma w nich powtarzalności... niedobrze

 

teraz patrzę 1313 spadłeś mi z nieba... mógłbyś coś napisać o tych prodipe pro880 w porównaniu do 330 i 681 ? Też jestem tym modelem zainteresowany, a nie ma o nich za wiele w necie. :P

Edytowane przez Jarmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Cordiale dają taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak ktoś bedzie chciał, żeby mu zrobił kabelek jack-jack to sprawdzę, ale nie wydaje mi się, teraz mam 422, bo całkiem dobre się sprawda jako dlugi kabel, nie trzzeba oploty, w miarę elartycny i bez napisów na gumie więc dobrze wygląda, a chciałem mieć jak najtańszy kabelek ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... właśnie tego się obawiałem po tym spadku entuzjazmu... że nie ma w nich powtarzalności... niedobrze

 

teraz patrzę 1313 spadłeś mi z nieba... mógłbyś coś napisać o tych prodipe pro880 w porównaniu do 330 i 681 ? Też jestem tym modelem zainteresowany, a nie ma o nich za wiele w necie. :P

PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też zgadzam się , że mają lekkiego koca , odpowietrza :ph34r: je wymiana padów na welury , lub zawinięcie oryginalnych tzw. podkolanówkami od żony :) , tak samo zrobiłem z oryginalną gąbką z przed przetwornika. Po tych zabiegach jest bardzo dobrze , plus ze 150 godz. grania i powiem coś jeszcze, bez lekkiego przyciemnienia w tle i bardzo dobrej kontroli basu , i łupnięcia, nie ma naturalności w muzyce . A 330 to mająąąąąą !!!!

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie odgrzać i zadać pytanie...

Chcę zamówić HD330 i odtwarzać na Galaxy Note II, z tego co się dowiedziałem Notek ma w sobie Wolfsona WM1811 który to według producenta produkuje 5.3 mW (5.3mW total power for DAC playback to headphones)?

Domyślam się że nie bedą one na nim zbyt "szałowo" grały? Myślałem żeby dokupić do tego Fiio E6, czy ktoś ma z tą konfiguracją jakieś doświadczenia, ewentualnie może mi coś podpowiedzieć?

Generalnie myślę o zakupie HD330 i rekablowaniu ich w przyszłym miesiącu - razem coś około 300 zł, czy będą warte tych pieniędzy? Czy może poczekać do przyszłego mieśiąca i kupić coś innego za te pieniądze? Słuchawki mają mi posłużyć powiedzmy jakieś pół roku i przejść do rezerwy. Docelowo chcę kupić V mody M80, lub Custom One Pro lub coś tego pokroju. Odtwarzacza nie planuję zmieniać chyba że na Note 3, prędzej dokupię DACa E07k lub E18...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie mam przyjemność słuchać tych słuchawek (nowe, niewygrzane) w połączeniu z Audigy 2 ZS Gold, daje to nawet radę. Jednak dopiero, gdy podłączyłem je przez pilota w głośnikach Creative G500, gdzie mam możliwość wzmacniania oraz korekty basu, wysokich dostały kopa. Posiadam także Cresyn CS-HP500, Philips: SHP3000, SHL8800 i chyba nie muszę mówić, jak wypadają te słuchawki w bezpośrednim starciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się jak potrafią SHL8800 po modzie zagrać, ale fakt HD330 są dobre jak na swoją cenę zwłaszcza dla miłośników basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim modzie mowa do SHL8800?

 

Właśnie chyba nie trafiłem idealnie w mój gust z HD330 :P mając Cresyn CS-HP500 pasmo było równiejsze tzn. mniej basu, więcej średnicy i wysokich, większa scena, nie było tego łupnięcia i mocy. HD330 grają naprawdę fajnie, ale te wysokie są nieco okrojone, gdybym dostał to co mam w Superluxach + wysokie i średnica, byłbym usatysfakcjonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ej ludzie, powiedzcie, bo ciemny jestem. Wyrzucenie tych gąbek, które trochę rozjaśniają HD-330, to które to gąbki? Myślałem że te wewnętrzne, te które są przy uchu. Ale ktoś wcześniej pisał o odrywaniu tych zewnętrznych przyklejonych do tej środkowej belki z nazwą słuchawek. Już głupi jestem... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności