Skocz do zawartości

Recenzja słuchawek Takstar Hi-2050


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaką dokładnie synergię stworzą TS z Bravo v2. Jednak jeśli podoba Ci się granie Bravo to TS z pewnością wyciągnął jego charakter bardzo dokładnie. :)

 

Devil92 ma jakąś obsesje z tymi minusami, oczywiście tą wypowiedź zaraz też zminusuje xD

1285734.jpeg

:lol:

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki kusicie... kusicie...

 

w momencie kiedy stałem się posiadaczem Hi2050 w moim systemie mam ochotę kupować jedynie płytki :)

 

A tak jakbym dzisiaj kupował to bym wybrał Takstary, a nie k550 jako słuchawki domowe, a że reszte to bym wolał kupić płytki

 

Trochę płytek mam, na inne czekam... wiec chyba już tylko takstarów brakuje mi do pełni szczęścia :) Mają te słuchawki szanse na dobre zgranie z Bravo v2? Chętnie wymienie SL681 na te Takstary :)

 

Kapsel jak nadal słuchasz takiej muzy jak Celldweller czy Blue Stahli to się niezawidziesz na Takstarach, wyciągniesz z tej muzyki wszytsko co najlepsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapsel jak nadal słuchasz takiej muzy jak Celldweller czy Blue Stahli to się niezawidziesz na Takstarach, wyciągniesz z tej muzyki wszytsko co najlepsze.

 

tak, słucham, słucham :) W takiej muzie SL681 wg mnie nie dają rady.. przynajmniej mnie nie porywają. W ogóle wydają mi się jakieś takie nijakie.

 

Jednak jeśli podoba Ci się granie Bravo to TS z pewnością wyciągnął jego charakter bardzo dokładnie.

 

A no podoba, więc zapowiada się ciekawie.

 

Syler na tej stronie z której Ty je ściągałeś można płacić PayPalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W http://www.aliexpress.com/ nie oferują płatności PayPale'em, za to masz moneybookers, mastercard/visa.

Dodatkowo zainteresuj się http://www.taobao.com/ gdzie te hypowskie słuchawki dostaniesz ~100zł + przesyłka, gdzie cena uzależniona jest od wagi przedmiotu - tutaj musisz zakupić przez agenta, chyba że chiński jest twoim językiem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta wąska scena... Potwierdzam, że to jak zagrają zależy w dużej mierze od źródła - choć sceny zapewne z nich się nie wyciągnie ogromnej. Pierwszy raz miałem tak czułe na źródło słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta wąska scena...

 

Hehehe Arthass nie przesadzaj. Może nie jakaś wielka i przepastna ale wąska to ona nie jest. No chyba, że zapodasz do nich jakieś klaustrofobiczne źródło. Wtedy może Cię "przybić dźwiękiem", ale z takim Bravo V2 i jakimś otwarcie grającym DACiem "wąskość" to ostatnia cecha jaka może się z nimi kojarzyć.

 

Potwierdzam, że to jak zagrają zależy w dużej mierze od źródła - choć sceny zapewne z nich się nie wyciągnie ogromnej. Pierwszy raz miałem tak czułe na źródło słuchawki.

 

Ja również pierwszy raz czymś takim się spotykam i ciężko mi było je testować, gdyż nawet nie źródło, a zmiana realizacji płyty odbijała się wyraźnie na cechach dźwięku. Podczas testu na pewno byłem na to bardziej wyczulony niż podczas normalnego słuchania co nie zmienia faktu, dostajemy tutaj tyle i włożymy.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recablował ktoś te cudeńka? Ja sie pewnie zabiore za to prototypowo w tym tygodniu jeszcze, ponieważ te kablo włosy ktore zobaczylem w muszli niezbyt mi sie podobaja.

 

własnie siedze w mojej parze i podobaja mi sie coraz bardziej z minuty na minute. Bas zabardzo dudni, mam nadzieje ze sie troszke ogarnie, a jak nie to troche sie pozatyka za przetwornikiem i bedzie wporzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z HD600 też miałem wrażenie, że bas dudni - na pewno jest go więcej, może stąd to wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wiedzieć o jaki zakres pasma wam chodzi?

 

Mógłbym nawet przyznać na to, że K860 dudnią - bo dudnienie jak na mój gust jest wtedy gdy jest dużo niskiego basu i nie ma on ujścia czy też wytłumienia. A tutaj jest konstrukcja otwarta nawet z niedoborem niższych rejestrów. Nie wiem czy jest to poprawne rozumowanie, aczkolwiek nie spotkałem się z żadnym dudnieniem w tych słuchawkach i też na własny rozum nazywanie tego basu dudniącym jest dla mnie "technicznie" nie możliwe.

 

@Perul jeśli przechodzenie ze słuchawek mniej basowych na bardziej basowych określiłbym inaczej. Teraz obecnie porównuje HP200 ("względnie" dużo basu nie mają) na Hi2050 to ocieplenie jest wyraźnie odbierane i dość znaczące w odbiorze. Za to przejście z Hi2050 na K860 jest bardzo "dudniące" dopiero po jakimś tam czasie słuch się oswaja i inaczej zaczyna to się odbierać.

 

BTW. Jak przykrywałem muszlę ręką nie otrzymywałem dobrych efektów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była bezpośrednia przesiadka, tylko pierwszy kontakt z HI2050 takie wrażenie dał. Dopiero później porównywałem z HD600. Aha - pierwszy kontakt, był ze słuchawkami prosto z pudełka, więc może stąd to dudnienie (niewygrzane) i z tego co pamiętam szybko ustąpiło. Albo się słuch przyzwyczaił, albo słuchawki poprawiły (kwestia max pół godziny).

Co do zakresu pasma to ten odpowiedzialny za gitarę basową.

Co do K860 to wg mnie one nie dudnią tylko mruczą (niższe częstotliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie też nie dudnią, ale bliżej im do dudnienia niż takstarom. Jeśli chodzi Ci o pasmo, to pewnie masz na myśli wysoki bas/niską średnicę (tutaj granica jest tak naprawdę płynna). To pasmo robi najwięcej zamieszania w brzmieniu Takstarów i to słychać. Jest coś w tym co piszecie i ogólnie nie twierdzę, że tego nie słyszycie, jednak dobór słownictwa ma dość spore znaczenie ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie chodzilo mi o ten zakres od gitar basowych, pierwsze podpiecie mialem pod motorole milestone, takze mocy moglo braknac na wysterowanie tego ustrojstwa. Niemniej na wzmaku z Zero DAC'a, diy Lampie i Yamaszce cr-620 ktora mocy ma krocie, nadal dzwieki z tego zakresu wydaja sie byc lekko przesadzone i nieakceptowalne na dluzsza mete ;), niemniej faktycznie po 2h grzania widac juz poprawe w tym terenie.

 

Graja troche sztucznie puki co, chociaz przy T1,k340 i hd565 to ciezkoby mialy inaczej. Za te pieniadze, przy tak solidnym na pierwszy rzut oka wykonaniu nic tylko je polecac na lewo i prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy inaczej je będzie odbierał. Dla mnie to takie ulepszone Grado (mniej basu (ale charakter gitary basowej został ^^ ), bez kującej średnicy, z lepszą przestrzenią i ogólnie większą kulturą grania, chociaż na pewno nie tak bezpośrednie), a jakby ktoś nie znał mojego zdania to grado, przynajmniej MS1i grają dla mnie bardzo naturalnie i lepszych słuchawek do takiego new age, czy world nie znałem "do tej pory" (do momentu znalezienia TS).

 

Brzmienie TS ciężko bardzo opisać... jest trochę ocieplone, ale ocieplone w neutralny sposób, gdyż nie wprowadza to, żadnej słodyczy do dźwięku, on jest dzięki temu bardziej wszechobecny, bliski i właśnie naturalny (dla mnie). Jeśli chodzi o aspekt techniczny, to w konwersacji na PW @wrq wytłumaczył mi że prawdopodobnie obniżenie częstotliwości w omawianym zakresie oddala dźwięk, tutaj jego jest dość sporo, więc jest bezpośrednio.

 

Co do samego pojęcia "naturalność" - może mieć ono tyle znaczeń ile jest ludzi. Ogólnie wiele osób kojarzy naturalność z neutralnym dźwiękiem, a to też co innego ;). Dla mnie naturalny dźwięk nie musi iść w parze z sygnaturą dźwięku (np. nasze głosy w różnych otoczeniach, warunkach, stanie organizmu mogą brzmieć i inaczej a cały czas są naturalne), naturalny dźwięk to dla mnie łatwo przyswajany przez ucho, bez zniekształceń i jakiś udziwnień (te udziwnienia najczęściej wprowadza zamknięta konstrukcja). Osobiście naturalniej odbieram lekko ocieplone brzmienie niż do bólu neutralne (bliskie sterylności pod względem barwy). Dla przykładu dla jednych neutralny, dla drugich lekko ocieplony Touch 4G daje dla mnie naturalny dźwięk, a taki Video czy Sony X właśnie przez swoją neutralność (ochłodzenie) brzmią nienaturalnie i sztywno. Chociaż dla wielu może być na odwrót, w zależności jak ktoś podchodzi do tematu i co kto lubi.

 

Ogólnie ja zacząłem ich słuchać tak naprawdę dopiero po 200h wygrzaniu i może dlatego tak dziwią mnie wasze opisy. Chociaż jak sprawdzałem efekty co kilkadziesiąt godzin to nie zauważałem jakiś wielkich zmian. (właśnie teraz gdy mają ponad 250h grania mam wrażenie że robią się jaśniejsze). Więc może ominęły mnie sensacje młodzieńczego wieku tych słuchawek ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ja troche z innej beczki co proponujecie do takstarów, moje TSy "ts-671" zagrały tonalnie przyjemnie z clipem. Jednak wiadomo detali clip dużo nie pokazuje detali moca też nie nie zabardzo umie wysterowac wiekszych słuchawek.

 

Z ipodem 5g jakos tak annemicznie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem fiio e6 do hi2050 i powiem wam ze dopiero teraz pokazuja jakosc. mr brainwash wspominal ze te takstary nie potrzebuja ampa i nie sa trudne do napedzenia, otoz wg mnie potrzebuja, na clipie i integrze sie strasznie dusily, uzywam ich z clipem i fiio e6 i jest zajefajnie, do lapka nie podlaczam bo przenosza mi szumy z niego wprost do uszu ;p do lapka mam SL 681 ;)

 

pzdr

Edytowane przez ColdWarKid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki potrafią „zagrać” już z dobrej „integry” i DAPa. Jednak mają w sobie dużo potencjału, co czyni sensownym dobieranie pod nie dobrego toru stacjonarnego.

 

Ja to rozumiem w inny sposób. Ale może muszę poprawić recenzje, aby lepiej można było ją zrozumieć ;)

 

Napędzienie, a wysterowanie słuchawek to dwie różne rzeczy :)

 

Miałem na myśli w cytacie dobrego DAPa. Clip+ nie nadaje się do napędzania pełnowymiarowych nauszników. Z moich mp3-jek którym mocy nie brakuje takstary grają bardzo dobrze, natomiast po podpięciu do wzmacniacza zyskują i co raz częściej się o tym przekonuję. Zatem słowa Claus-DK na głowie uważam za prawdziwe, że by dostać z nich wyśmienity dźwięk, trzeba je podpiąć pod wyśmienity wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i do mnie przyszły omawiane Takstary. Nie czekałem na nie długo, bo tylko tydzień (i tu ukłon w stronę Sylera za pomoc) Dzięki! :)

 

Słuchawki w cenie jaką przyjdzie nam za nie zapłacić prezentują się znakomicie. Wszystkie elementy są idealnie ze sobą spasowane, metalowy pałąk, użyte materiały i welurowe pady robią wrażenie.

 

Słuchawki wygrzewałem na razie 4 godziny i zabrałem się za słuchanie. Cóż mogę powiedzieć… to chyba jest mój charakter grania. Od razu na ruszt poszła muzyka hybrydowa/industrialna. Takstary czują się w niej jak ryba w wodzie (Misiek miałeś rację!) :) Słuchając płytki Celldwellera w pewnym momencie odleciałem. Słuchawek w ogóle nie czuć na głowie. Jak dla mnie TS deklasują pod tym względem SL HD681 (na oryginalnych skóropodobnych padach).

Słuchawki wcale nie mają takiej małej sceny, dużo zależy od konkretnego nagrania. Jak dla mnie jest w sam raz :) To na razie tyle, zabieram się za słuchanie :) Jaki wpływ na te słuchawki ma wygrzewanie? Nie słuchałem ich od razu po wyjęciu z pudełka… Wiec nie wiem czy coś się zmieniło po tych 4 godzinach grzania… no ale pewnie te 150 godzin jeszcze pograją, tak dla świętego spokoju :P

Edytowane przez Kapsel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapsel może nie grają w głowie w stylu Alessandro MS1, ale grają blisko głowy. Takie Beyerdynamic DT 235 robią z Takstarów troszkę klaustrofobicznie brzmiące słuchawki - jeśli chodzi o szerokość sceny, bo znów głębię Takstary mają bardzo dobrą czego nie można napisać o DT 235 (te grają troszkę płasko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci na takie pytanie nie odpowie raczej, za mało popularne słuchawki, żeby ktoś je testował pod rożnej maści sprzętem. Ja używam ich z HA INFO U2 Plus i moim zdaniem graja świetnie, raczej niczego im nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności