Skocz do zawartości

Mini-recenzja NuForce Icon HDP


Rekomendowane odpowiedzi

Nie pytałem o uDAC-2 tylko o Icona. Widzę, że to są tylko twoje domysły. Lecz nawet jakby się potwierdziły to co to zmienia? Patrze po ich produktach i nie są wcale tanie. Tak więc co wynika z niepotwierdzonej informacji, że oni robią Icona dla NuForce? Dokładnie nic.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jak co, ale MIkolaj mogl wiecej napisac na temat brzmienia. Piszac, ze jest dzwiekowo kiepski, powinienes napisac co tak naprawde jest z tym dzwiekiem nie tak, a jezeli wszystkie sprzety nagle graja do siebie bardzo podobnie i nie jestes w stanie wskazac roznic, to czas isc do laryngologa :P Albo dac sobie na wstrzymanie i sluchac urzadzenia przez tydzien by sie z dzwiekiem oswoic, Predkosc z jaka pojawiaja sie te wszystkie recenzje nie pozwala moim zdaniem na pelne obeznanie sie ze sprzetem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poda ktoś przykład urządzenia za 400 PLN lepszego od HDP? Chętnie bym takowe kupił, czekam na propozycje.

 

EDIT: Do każdego, co nie wypowiadał się na temat: porąbało Was? Dajcie sobie na wstrzymanie, następnym razem nie skończę na sprzątaniu tematu. Siekiera.

Edytowane przez Siekiera
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icon HDP vs MM02us

 

1. jako całe urządzenie.

 

Wzmacniacze słuchawkowe wbudowane, są tak różnej klasy że nie ma co nawet porównywać (oczywiście na korzyść Icona). Jeśli chodzi o charakter to MM02us jest ocieplony z podbitym lekko basem w porównaniu do Icona, co nie znaczy że lepszej jakości.

 

2. MM02us + Forum608 IV @ 2xOPA228. vs Icon HDP

 

Musiland tworzy nawet dobrą scenę, ma dobrą głębie. Ale wyraźnie brak mu wypełnienia, faktury i rozbudowanej struktury dźwięku taką jaką możemy spotkać w Iconie. Ma trochę słabszą szczegółowość, choć tutaj różnicy klas nie będzie. Charakterystyka tego zestawu będzie nawet podobna do Icona, ale Icon jest moim zdaniem lepiej zbalansowany i bardziej bezpośredni. Ogólnie Icon wypada lepiej niż to zestawienie, choć różnice nie są już takie wielkie.

 

3. DACi

 

Tutaj wszystko podobnie jak w pkt. 2. Dużych różnic nie ma, ale jednak Icon w każdym aspekcie dźwięku okaże się lepszy. Szczególnie dźwięk puszczony na kolumny z Icona daje więcej satysfakcji, jest bardziej szlachetny i wyrafinowany w przekazie.

 

4. Funkcjonalność.

 

Musiland jest mocno skrojony. Ma tylko wejście USB i wyjście optyczne oraz analogowe RCA. W dodatku nie ma automatycznie ładowanych sterowników tylko z płyty. Działa tylko pod Windowsem. Nie ma potencjonometru. i wejścia na duży jack, a te wejścia co są to rysują i ścierają jacki w słuchawkach.

 

Maya U5 vs. rest of world.

 

Tak jak MM02us i Icon są delikatnie do siebie podobne w charakterze, tak maya u5 to zupełnie inna charakterystyka. Jest jasna i chłodna (ja bym powiedział, że neutralna, ale to raczej nie odda jej charakteru dobrze). Poziom podobny do MM02us z odrobinę słabszą szczegółowością i delikatnie mniejszym wypełnieniem. Jest malutki szczebelek za Musilandem, ale ogólnie różnica jest mała w porównaniu do różnic w jakości między MM02us i Icon HDP.

 

Czekamy na dalsze propozycje.

Również jestem ciekaw czy coś się znajdzie.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Natrafiłem na tą recenzję HDP i trochę jestem w szoku jak można pobieżnie ocenić sprzęt bez żadnych praktycznie sensownych opisów dźwięku itd. Później przyjdzie jakiś mało doświadczony użytkownik i zrazi się do marki Nuforce po tym artykule. Trochę więcej pokory i skromności by wypadało mieć. Najbardziej rozbawiło mnie że recenzent Mikolaj 612 testował na HDP jakieś słuchaweczki które według mnie nijak się mają do HDP. Zdobądź na testy i posłuchaj czegoś lepszego niż te zabawki i dopiero wyciągaj wnioski i pisz recenzje. Wielki mi recenzent podłączający słuchawki za 200zł. W takim segmencie cenowym/jakościowym nie poczuje się klasy tego sprzętu. Polaki biedaki podłączają byle co bo ich nie stać, chłopie ogarnij się, byle g....a nie podłączaj pod HDP. Jak ktoś ma rozeznanie w temacie i porównywał o wiele droższy sprzęt to inaczej patrzy na nie pozorną skrzynkę HDP, w prostocie jest siła. Ja podłączałem i AKG Q701, Beyerdynamic T1, Denona D7100...to jest klasa sprzętu godna tego Nuforca. Co wcale nie oznacza że jest idealny, ma dużo wad jak dla mnie, bo jestem wymagający, ale gra jak za tą kasę wyśmienicie. Choć cenowo jak na Polskę to powinno być 1200zł. Wnerwiła mnie ta recenzja nie powiem, ludzie myślą że sprzęt wyższej klasy to gra adekwatnie do ceny, im wyżej to te różnice się zacierają i nie zawsze 2*2=4. Jakbyś Mikolaj612 podłączył swoje słuchawki do wzmacniacza za 10tys też byś płakał że słaby i dziadostwo bo za mała różnica w dźwięku, podłącz pod ten wzmacniacz słuchawki za 3/4tys to wtedy go docenisz w pełni. Co zrobić w światku audio żeby mieć lepiej trzeba o wiele więcej zapłacić, często niestety nabierają człowieka w butelekę. Więc Mikolaj612 zostań lepiej ze swoją integrą jak dla Ciebie ok., tak powinno być , poziom słuchawek/kolumn adekwatny do wzmacniacza. Trochę mnie wnerwił dzieciak , bo ja już nie młody i trochę sprzętu mi się przewinęło, ale nie mogłem się opanować że takie głupoty pisze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 i D7100 ? To jest sprzęt z którego ta zabawka nawet 50% nie wyciąga :)

 

NuForce to dla mnie producent generic, o ile doki ma spoko, o tyle reszta jest mocno dyskusyjna.

 

Tyle co mi się przez ręce przewinęło i miałem na własność to masakra, przeważnie recki są pozytywne, ale HDP sobie nie zasłużył absolutnie na taką ani rok temu, ani dziś by ode mnie nie dostał takowej :)

 

Bo taniej można poskładać sobie samemu lepszy sprzęt, albo nabyć gotowca z Chin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q701 faktycznie z icona graja swietnie. Ale cena sprzetu nijak sie ma do jego zdolnosci odtworczych. Sa gowniane sluchawki za tysiace zlotych, sa i genialne A kilka stowek. Sa super ampy za setki, i kupa na maksa za tysiace...

 

Nie kasa sie liczy tylko sparowanie sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności