Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, zgreg napisał(a):

Mam jeden przewód ( z kilku) od TRN TA4 (modułowy z wym. wtykami) i ten akurat bardzo stwardniał od zauszników do ściągacza pod szyją. Być może światło słoneczne się do tego przyczyniło lub i tak by się tak stało?

Tak się dzieje prawie w każdych słuchawkach. Te tworzywa z których się robi izolację kabli chyba nie lubią się z ludzką skórą. Jedne bardziej inne mniej. Pewną profilaktyką są oploty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sirJax napisał(a):

Myślę, że wyjście dual mono w sluchawkowcu może być lepsze niż wyjście zbalansowane XLR 4 pin.

Nie wydaje mi się, po to wymyślono "balans", by zredukować przesłuchy, a przy okazji łatwiej też na takim wyjściu zaaplikować większą moc.

Poza tym zakładając, że wzmacniacz ma wyjście zbalansowane, tak bym to nazwał "dwupołówkowe" tzn, za to co na wykresie (muzyki) pod osią X odpowiada jedna końcówka, a za to co nad osią druga (czyli cały wzmacniacz dla stereo składa się z 4 końcówek), to robiąc wg wrzuconego przez Ciebie schematu możesz uszkodzić wzmacniacz. Zwłaszcza jeśli nie posiada zabezpieczeń, bo robisz zwarcie minusa do masy (łącząc 1 z 3). Łączysz też to z 3 (minusem) dla drugiego kanału, który przecież gra co innego, więc też się robi "sieczka" i "przepięcia".

Taki schemat jedynie ma rację bytu, gdy w rzeczywistości wzmacniacz jest zwykłym wzmacniaczem (niezbalansowanym), a tylko wyjścia ma zaaplikowane jak w "balansie". Ale taki wzmacniacz będzie też dobrze działał z kablem zrobionym wg tego co ja podałem i moim zdaniem robienie wg twojego schematu nawet jeśli masz wzmacniacz "normalny tylko z wyjściami zbalansowanymi", to proszenie się o kłopoty, gdy komuś potem taki zestaw pożyczysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Perul napisał(a):

Taki schemat jedynie ma rację bytu, gdy w rzeczywistości wzmacniacz jest zwykłym wzmacniaczem (niezbalansowanym), a tylko wyjścia ma zaaplikowane jak w "balansie". Ale taki wzmacniacz będzie też dobrze działał z kablem zrobionym wg tego co ja podałem i moim zdaniem robienie wg twojego schematu nawet jeśli masz wzmacniacz "normalny tylko z wyjściami zbalansowanymi", to proszenie się o kłopoty, gdy komuś potem taki zestaw pożyczysz.

Po co zatem producent wyprowadza takie wyjścia słuchawkowe 2 x XLR 3pin? 

Z tego wyjścia gra podobno lepiej, dynamiczniej z lepszą separacją niż z XLR 4 pin.

Zamówiłem przejściówkę 2 x XLR 3 na XLR 4 pin. pomierze ją i zobaczę jak jest ...

A wzmacniacz jest zbalansowany poczytaj o Moon 430HA.

11 godzin temu, Perul napisał(a):

Nie wydaje mi się, po to wymyślono "balans", by zredukować przesłuchy, a przy okazji łatwiej też na takim wyjściu zaaplikować większą moc.

A dual mono po co wymyślono, jak myślisz? 

11 godzin temu, Perul napisał(a):

robiąc wg wrzuconego przez Ciebie schematu możesz uszkodzić wzmacniacz.

Masz rację, nie zwróciłem uwagi na tamten schemat, stąd to nieporozumienie.

Moim zdaniem raczej powinno wyglądać to tak, a nie jak poprzednio, nie wiem skąd tamten ściągnąłem.  🙂

 

 

IMG_20240429_085042.jpg

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sirJax napisał(a):

Po co zatem producent wyprowadza takie wyjścia słuchawkowe 2 x XLR 3pin? 

Żeby w inny sposób wyprowadzić to samo wyjście co na XLR-4pin, bo tak się robiło w latach 70, 80-tych.

 

Rób jak uważasz, jak koniecznie chcesz 2x XLR-3, to ja bym zrobił wg poniższego schematu, będzie działało i z dual mono, i balanced. Jeśli kabel ma ekran to podłączyć go do pinu nr1.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perul napisał(a):

Żeby w inny sposób wyprowadzić to samo wyjście co na XLR-4pin

Może, w specyfikacji 430HA są oznaczone jako dual mono.

11 minut temu, Perul napisał(a):

Rób jak uważasz, jak koniecznie chcesz 2x XLR-3, to ja bym zrobił wg poniższego schematu, będzie działało i z dual mono, i balanced.

Sprawdzę jak to jest zrealizowane w adapterze 2 x XLR 3>XLR 4.

A nie powinno być czasem do pinu 1 GND?

 

XLR.jpg

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmajstrowałem dziś kabelek zbalansowany 4.4mm dla HiFiMAN HE-R10D. Przewodnik Canare Starquad L-4E5C. Schemat połączenia może również przydać się posiadaczom innych modeli tj. HE-R9, R10P, Deva, Deva Pro czyli wszędzie tam gdzie moduł BT Bluemini jest kompatybilny.

 

HiFiMANkabelR102.JPGHiFiMANkabelR101.JPGHiFiMANkabelR103.JPG

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, x86 napisał(a):

Schemat połączenia może również przydać się posiadaczom innych modeli tj. HE-R9, R10P, Deva, Deva Pro

Jak również Fostex T60 i wszelkie słuchawki, które ja przerabiam na gniazdko 3,5mm 4-pin :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał(a):

Jak również Fostex T60 i wszelkie słuchawki, które ja przerabiam na gniazdko 3,5mm 4-pin :) 

Jakoś tak dziwnie kiedy kabel jest prowadzony z jednej strony ... człowiek się odzwyczaił :) SHP9500, DT150, SHR440 tak miały ale nie zagościły na stałe. Ma to swoje plusy i praktyczność jeżeli akurat po tej samej stronie jest źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności