Skocz do zawartości

Pomocy/ Jaki wzmacniacz do IpodNANO6g + Shure SE 215 ?


ssss

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ssss. Jak piszę kurop, sprawdź nim kupisz. Bo w przypadku wzmaków to różnie bywa. W jednych słuchawkach zmiany będą spore, w drugich minimalne.

Sam posiadam E6 i sprawdzałem ją na różnych kanalarzach. Szczerze, różnica zerowa. Wzmak ma sens przy większych konstrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E1 zjada baterie... i kabel w se215 jest długi więc razem z E1 było by nie wygodnie... Ale tak na wstępie o czym mógłbym sobie poczytać i czym warto by było się zainteresować do tego sprzętu ?

Bo 6G i se215 gra bardzo fajnie ale jestem ciekaw czy da się coś jeszcze z tego wykrzesać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssss, powiem tak. Posiadając Amp/DAC iBasso D4(koszt teraz to 200$ nie licząć dodatkowych kosztów przesyłki, opłat przy granicy, a były w nim jeszcze wymieniane OPy), Samsunga R0 i shure SE315, mogłem powiedzieć, że odczuwałem różnicę podpinając D4 do R0. Wolałem tak słuchać. Wolałem na tyle, że chodziłem z tą cegłą. Ale czy dałbym za to 200$, gdybym nie posiadał tego wzmaka wczesniej do innych celów? Nie dałbym nawet 100zł. Nad kwotą 50zł MOŻe bym się zastanowił.

Im gorszy wzmak, tym odczuwalna różnica jest mniejsza. Cena, którą dałbyś za ampa też się zmniejsza, aż do zera.

 

Są doki do których warto mieć wzmaka pokroju FiiO E6, np BsCDD, one lubią moc. Ale nie shure...

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają SE215. Lecz jeśli chcesz poprawić jakość to poszukaj muzyki z najlepszą realizacją i dynamiką która jest po za loudness war. Serio w takim zestawieniu chyba więcej do szczęścia nie potrzeba. Spróbuj E6 bo naprawdę fajny wzmacniaczyk. Tylko ja używam z nausznikami, nie wiem jak w przypadku doków, a tym bardziej shure będzie. Z BSCDD pomaga wycisnąć jeszcze więcej, ale jak dla mnie brooky mogą obyć się bez wzmacniacza.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dla Sylera BsCDD mogą się obyc bez wzmaka, a to akurat jeden z przykładów doków bardziej wymagających, względem większości. Do nausznych(i tak nie wszystkich) jest sens kupowac wzmak, do doków to przerost formy nad treścią, taniej będzie Ci kupić mocne, porządne źródło niż wzmak, a efekt będzie lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ciekawości podpiąłem pod E5 doki - efekt dodanie szumów. Tanie wzmacniacze mają mniejszy odstęp od szumów niż dobry player. Przeznaczone są do małoskutecznych słuchawek, gdzie ten szum będzie niezauważalny, podczas gdy na wysokoskutecznych dokach będzie słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie jest fajnie, ale zastanawiałem się czy nie może być lepiej ?

 

więc podłącz nano, tylko dla testu, do wzmacniacza stacjonarnego. jeżeli odczujesz jakąś zauważalną różnicę, wówczas będziesz miał odpowiedź "może być lepiej". wtedy rozpocznij poszukiwania wzmacniacza przenośnego... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności