Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Armatury podobne brzmieniowo (czyt. lepsze) do Apple In Ear do 300 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w B2 i DBA-02 są te same przetworniki (oba) co w Addiem, tylko inaczej zestrojone? Jak mam odbierać to zestrojenie, to tak jakby inne ustawienia eq? To nie znaczy znowuż że musi to grać tak samo, może gorzej albo lepiej, wszystko zależy od ustawień. Nikt tutaj nie napisał, że słuchawki te będą grać gorzej od addiem, jednakże różnica może być niewielka. I podobno więcej różnić można wyróżnić między dba a b2.

 

Podobają mi się te słuchawki, wydają się być wygodne. Bo co innego? Audeo mi się zaraz znudzą tak czuję, a addiem trochę mnie wkurzają w kilku kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B2 I DBA mają te same drivery. Ich różnica polega na tym że Brainwavz robił słuchawki później - eliminując wady, które są w DBA. Dla mnie B2 są bardzo dobre a DBA bardzo słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo co wybrać pomiędzy B2 a DBA. Natomiast Shure... Z nowych modeli biorę pod uwagę jedynie 315 bo na resztę mnie nie stać. Ale to podobno, wg devila92 przebasowione i grające głęboką sceną słuchawki i wg niego nie spodobają mi się, a opiera swoją opinię na tym, że obaj lubimy addiemy hmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli 02 potrafiły sybilizować wg niektórch, a następca ma mocniejszą górę... Chociaż zależy jak kto odbiera sybilizacje, jak dla mnei dotychczasowym mistrzem tej dziedziny były Klipsch S4 które niemiłosiernie kłuły.

 

Dobrze, że nie miałeś tych she9850, zdziwiłbyś się jakie są beznadziejne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych podstawowych modelach Westone w cenie do 500 złotych? Nikt nic nie pisał o nich, podejrzewam więc, że albo nie warto, albo to nie ta specyfika brzmienia.

omijaj z daleka :D

Czego nie było tu wymienionego to Sleek SA6. Mogłyby Ci się spodobać. Bas mają trochę twardy ale bardzo dobry, a wysokie w dużej mierze możesz dopasować sobie do upodobań. Do tego są niesamowicie małe i wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo co za customizzable doki :D Głowa boli, albo pasowała by tutaj grafika z serii Star Trek o treści "łeb roz***any" ;)

 

To może kiedyś z czystej ciekawości, na razie zaa droogie.

 

No to co tu więcej mówić, zostają mi B2. Muszę je skądś skołować na odsłuch, może w Krk dostanę je w MP3store? Hmm z zakupem też ciężko, w sklepach trochę drogo, ale czy w ogóle warte są swojej sklepowej ceny? Podobnie jak z addiemami. Z tym że tutaj, gdybym był bardzo zesperowany, wydał bym te 400 złotych na nie.

 

Edit:

 

Chociaż powiem Ci Piotrze, że te Twoje audeo kuszą...

 

Super.fi 5 v2 ? Z tego co wyczytałem podobne brzmieniowo do audeo z mocniejszych basem.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doków raczej nie. Kiedyś chciałem u nich kupić pewien model tylko do odsłuchu i oddać w przeciągu 10 dni. Dla pewności zadzwoniłem zapytać czy nie będzie problemu ze zwrotem. Pracownik odpowiedział, że nie przyjmują zwrotów dokanałówek, bo mieli by problem z ich ponowną sprzedażą ze względów higienicznych i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo stara konstrukcja? Oni nic nowego w ofercie nie mają, triplefi, 700 oraz 600 to ich topowe modele. Te 600 poczytałem o nich trochę, wg head-fi mniej klarowna góra od audeo, ale za to genialna przestrzeń. Ocenione na takie funowe słuchawki, więc troche boje się, czy mi to podejdzie po doświadczeniach z addiem i audeo. Ja kocham sie w wybrzmiewającej górze, addiem naprawde pięknie potrafi oddać talerze w perkusji, w świetnej separacji. Są te superfi na allegro, jest problem z jackiem ale nie wielki.

 

B2 w tym momencie i tak nie ma skąd dostać, przynajmniej na tyle ile szukam, bez sprowadzania zza granicy. Więc może się zdecyduję na nie i zobaczymy co to będzie. Tylko boje się, aby później nie było problemu z odkupieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niektórym wiadomo nabyłem Sony XBA-3. Jednakże nadal biorę alternatywny zakup pod uwagę i nadal na pierwszym miejscu są u mnie B2.

 

Chciałem spytać co sądzicie o słuchawkach Klipscha, mianowicie modelach Custom oraz X5/X10 ? Mam niemiłe doświadczenia z modele S4, więc nie wiem czego się spodziewać po ich armaturach.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serię Custom odpuść - ma tragiczny kabel i tylko model 3 gra nieźle. Model X5 jest znakomity, jedne z moich ulubionych armaturek, ale raczej Ci się nie spodobają, bo mają dość mało góry. Model X10 góry ma sporo, bardzo dobrej jakości i do tego imponujący bas, niestety średnica jest nieco wycofana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i mam problem...

 

Polecano mi tutaj Brainwavz B2, do Touch 4g, jako upgrade (nawet jako niewielki wg niektórych) po addiem i audeo, a jest coś, czego kompletnie się nie spodziewałem. Dla mnie te słuchawki po prostu sypią basem. Jest gorzej niż w XBA-3. O reszcze nie wspominam. Basu jest może na poziomie addiem, może trochę więcej. Fajna, szeroka i głęboka scena. Ale poza tym nie są to słuchawki dla mnie.

 

Co teraz? Klipsch? Czy coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamienisz się ze mną za Etymotic ER6i one na pewno basem Cię nie zasypią (mogę coś jeszcze dorzucić do wymiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ich jeszcze posłuchać, może się przekonam. Ale trochę wątpie.

 

Dzięki Perul za ofertę, ale ja ich jeszcze nie kupiłem. Na razie testuje

 

Nie mówię, że są to złe doki, bo tak nie jest. Średnica brzmi bardzo fajnie np. Bardzo podoba mi się scena, którą prezentują. Ale dla mnie jest po prostu za jasno. Brakuje im wykopu na basie i średnicy do metalu. No i jest za dużo tych wysokich. Może na jakimś ciepłym źródle zagra to lepiej i będzie mi się podobało, ale połączenie z T4 nie wypada dobrze.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności