Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Armatury podobne brzmieniowo (czyt. lepsze) do Apple In Ear do 300 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Był już taki temat? ;>

 

Pomyślałem sobie, że fajnie by było rozpocząć zapoznawanie się z rynkiem niedrogich a dobrych armatur. Audeo już znam, dlatego interesowało by mnie coś innego. Addiem jak i Audeo to świetne słuchawki i oczekiwał bym dynamiki brzmienia przynajmniej takiej jaką oferują addiem. Grać to będzie oczywiście z toczydłem. Fajne te Shure 215 ale rozczarowałem się doczytując, że to dynamiki. Konstrukcja nie gra roli, przez krótki czas w którym obcowałem z audeo przywyczaiłem się do ich konstrukcji, także obojętne czy będą to zwykłe czy over the ear.

 

Cena w tym momencie myślę tak do 300 złotych, pewnie sprzedał bym K450 i HD661. Nie chcę szaleć z kasą na początek. Czy oprócz addiem i audeo znajdę w ogóle coś odpowiedniego w tych widełkach cenowych?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko o wiele wygodniejsze

To zdecydowanie. B2 to chyba najwygodniejsze IEMy jakie miałem w uszach. Pięknie się chowają i są malutkie. I kabelek jest taki przyjemny w dotyku. :) I o ile fakt faktem od SE530 są fajniejsze dla mnie tak TF mają jedną znaczną przewagę, mocniejszy dół który jednak lubię.

 

Na pewno B2 były by bliżej charakterem do Audeo (ADDIEM pewnie też) niż TF które są jednak mocno V.

 

All in all, jak ma być ten sam charakter co Audeo i ADDIEM to B2 się spodobają, jak coś innego i bardziej dociążone to chyba średnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie i Audeo i Apple mi się podoba, dlatego chciałbym przy nim pozostać. Ciemniejsze słuchawki raczej mnie nie interesują, aczkolwiek mogło by być odrobine więcej basu, ale odrobinę.

 

Te B2 fajne, kabel podejrzewam, że sztywny, a jak z efektem mikrofonowym? Konstrukcja zamknięta? Bo ten otwór z tyłu dość duży. Hmm a co właśnie z Fisherami, np. DBA 02?

 

A wygoda cóż, przydało by się, aby te słuchawki jednak pewnie trzymały się w uchu, może aby dało się też na nich położyć, w sensie na poduszce głowe oczywiście :D

 

Tak patrzam na B2 i DBA - czy to nie są te same słuchawki, różniące się brandem?

 

http://forum.mp3stor...__fromsearch__1

 

Czy ten temat odpowie na moje pytanie? Tylko gdzie ja je w takiej dobrej cenie znajdę, o której piszesz Owieczko... :(

 

A coś od Shure poza 530?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A coś od Shure poza 530?

Jak sam w komisie zauważyłeś Sheffunio sprzedaje SE310 - podobno udane słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te B2 fajne, kabel podejrzewam, że sztywny, a jak z efektem mikrofonowym? Konstrukcja zamknięta? Bo ten otwór z tyłu dość duży. Hmm a co właśnie z Fisherami, np. DBA 02?

 

A wygoda cóż, przydało by się, aby te słuchawki jednak pewnie trzymały się w uchu, może aby dało się też na nich położyć, w sensie na poduszce głowe oczywiście :D

 

Tak patrzam na B2 i DBA - czy to nie są te same słuchawki, różniące się brandem?

B2 to takie poprawione DBA-02... Fischery lubiły (ponoć) sybilizować, w B2 tego nie uświadczyłem. Kabel B2 jest cudo, mięciutki i taki delikatny w dotyku. Serio. Wygoda... jak dla mnie B2 biją Audeo w tej kwestii. Malutkie i filigranowe, znikają w uchu. I tak, są zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Shure 215 ale rozczarowałem się doczytując, że to dynamiki.

 

A dlaczego? To dynamik z gory gorszy nawet bez odsluchu?

tutaj raczej chodzi o poszukiwanie konkretnego brzmienia :)

 

Kolega szuka ewidentnie armatury, o czym sam pisze, wiec konieczność odrzucenia kolejnego polecanego modelu z racji bycia innego typu konstrukcją, co prawie na pewno skutkuje zupełnie innym brzmieniem(i tak w rzeczywistosci jest), może rozczarować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Shure to chyba wolałbym podwójny przetwornik, ten z 425. Aczkolwiek audeo pokazuje klasę i na pojedyńczym przetworniku :)

 

Z dynamikami Drogi pięknychłopcze, którego opinie o armaturach już znam na wylot miałem całe dotychczasowe życie do czynienia i cóż, w porównaniu do armatur to nie to samo. Niech sobie grają jak chcą, ja do dynamików prędko nie wrócę, bo po prostu tego nie potrzebuję. Z resztą z czasem człowiek przywyczaja się do takiego czy innego brzmienia. Przed addiem miałem SHE9750 które uwielbiałem. Niedawno natomiast nabyłem po okazyjnej cenie SHH9750, czyli to samo tylko z pilotem. Już ich nie mam, nie tylko dlatego, że nie były mi potrzebne, ale dlatego, że mój słuch za nic nie chciał się do nich przystosować, po prostu przestały mi odpowiadać.

 

Twoje zdanie o dynamikach vs. armaturach to jest z góry takie, że jedne musi być gorsze od drugiego, co już udowodniłeś. I za nic nie chcesz pogodzić się z tym, że tu nie chodzi o to co jest lepsze, a o to kto jakie brzmienie woli. Nie będę rozpisywał się nad tym, bo już dość zostało powiedziane w tym temacie. Więc albo się z tym pogódź, albo zdystansuj się do tego, bo ludzi na siłę nie zmienisz, wierz mi.

 

Te 315 zagrają na poziomie Audeo?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem 425, ale z różnych opinii które czytałem nie są to wybitne słuchawki, tak samo było z 420. Polecę za to B2 jako ciekawe słuchawki, choć nie wiem czy to taki super upgrade po Audeo i raczej poleciłbym polowanie właśnie na triple w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na pewnym meecie m.in. z Calebem stwierdzilismy, ze poziom se315 jest zblizony do se420, czyli jego słuchawek. Mnie się wyraźnie bardziej podobają se315 od se310, ze względu na większy bas(ktore najpierw parę dni miałem w domu, po odesłaniu jakies 2-3 pozniej przyszly se315, niestety nie porownywałem bezposrednio, tutaj jednak mozesz spytać się xara o opinię, ktoremu parę dni temu wysłałem moje shure do porownania z jego se310, ktore to zresztą miałem wtedy właśnie u siebie:P).

Nawiązując do mojej opinii nt porównania se310 vs. se315, przypomnę opinię sheffunia, jakoby dla niego se310 były lepszymi od Audeo ;) W tym zgrabnym połączeniu różnych opinii można wywnioskować, że se315 są lepsze od Audeo. Niemniej jednak, nie napiszę tego wprost, bo Audeo niestety nie słyszałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, piszesz, że porażka, bo że niby czemu ? :P Brak tam ciepła, barwy, czy wypełnienia, czy po prostu bas nie istnieje ? Ja ostatnimi czasy(zanim wysłałem) słuchałem sporo SE315 na Video, i mimo, że wolałem połączenie z R0, to nie cierpię, przyjemnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po prostu bas nie istnieje ?

Szare plus Video i owszem, bas nie istnieje. Ale reszta jest super. ;)

 

choć nie wiem czy to taki super upgrade po Audeo

Podpisuje się pod tym obiema rękami.

 

A co do SE425 to kubus_pl je ma (ponoć), można by go podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, nie zielone :D Szare, sory. Teraz sobie przypomniałem, że prawie każdy odradza zielone, i mi też odradzono je, z resztą i tak nie miałem z nimi do czynienia, bo nie było do nich dostępu. Troy bezbasie to jest pojęcie względne, nikt nie napisał, że basu jest mniej niż w audeo, więc Twoją opinię mogę wsadzić między książki, chyba, że ktoś to potwierdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności