Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Armatury podobne brzmieniowo (czyt. lepsze) do Apple In Ear do 300 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

jak lubisz mało basu to odrzuć na pewno x5 i x10 z klipscha szczególnie te drugie to basowe potwory. X10 powodują u mnie ból głowy spowodowany przesyceniem basem a dodam że etern słucham z przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn bas jest potrzebny w muzyce metalowej moim zdaniem. Nie lubię jak uderzenie stopy np. gdzieś tam słychać i trzeba się dobrze wsłuchać aby to dostrzeć. To uderzenie musi być jednak wyraźnie zaznaczone.

 

Powiem tak: słuchałem ostatnio SHE9700 i tam jest dla mnie basu za dużo. Z kolei w XBA-3 muszę powiedzieć, że było w porządku. Napisałem wcześniej, że B2 mają troche więcej basu niż addiem ale teraz się z tym nie zgodzę, bo tak nie jest. Także może te Klipsche były by w porządku, aczkolwiek ich kable i wtyki wyglądają tragicznie. Eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wg mnie triple.fi są uniwersalne, kompletne i względnie tanie

 

x10 to basowy muł, x5 z kolei są bardzo wrażliwe na źródło z nano6 grały jak kupa co zapowiada podobne problemy na taczu. Z kolei z sgs2 grały już znacznie lepiej. Pewnie z soniaka z sygnaturki by poszły przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę te X5 podobnie jak XBA.

 

Fajne triple, ale aby je dostać to chyba musiał bym szukać na innym kontynencie ;) Poza tym B2 tez miały być niezle a wyszło co wyszło, dlatego najpierw musiał bym je przesłuchać.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurop, membrany w ostateczności, na razie pozostaje przy armaturach. Zawsze mogę wrócić do addiem ;) Fajnie by było też posłuchać kiedyś pozostałych z serii XBA. Myślę, że coś ciekawego tam się znajdzie.

 

Chyba spróbuję zdobyć na testy triple.fi albo ich rebrand. Napisałem już temat w Komisie, może ktoś się znajdzie chętny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na czym polega Twój problem? Szukasz słuchawek które nie istnieją ;)

 

Kup sobie jeszcze raz ADDIEMy, bo nic lepszego do Toucha 4G z takim charakterem brzmienia nie znajdziesz, są to poprostu słuchawki "strojone" pod Jabłuszka.

 

Także ja bym kupił ponownie ADDIEMy i po problemie ;)

 

Ja też tak zrobiłem i już więcej nie popełnię tego błędu ;)

Kupiłem raz, po jakimś czasie sprzedałem.. i kupiłem znowu ;)

 

x X x, miałem ten sam problem co Ty sprzedając addiem, żadne słuchawki nie mogłby im dorównać.. niby mają wady, ale nie można o nich zapomnieć i przesiąść się całkiem na coś innego, bo zostaje niedosyt ;).

 

Aha, od siebie polecam do nich Comply Whoomp! Addiem dostają nowe życie z nimi ;)

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

po co na siłę kombinować z armaturami do taczki skoro wszyscy zgodnie twierdzimy że większość armatur gra z jabłkiem poniżej oczekiwań i możliwości to właśnie dlatego proponuję Ci membranę. Jeżeli DBA02 mają za dużo basu to poproś Ralphiego o udostępnienie do przesłuchania RE272 które poza basem którego jest bardzo mało zamiatają jak chcą Brainwavz B2 czy też DBA. Mają dużo lepszą barwę, są bardzo szczegółowe i pięknie wybrzmiewają w nich wysokie, chyba najlepiej ze wszystkich znanych mi IEMów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurop ale czy ja gdzieś napisałem, że B2 mają za dużo basu? Nie, właśnie nie ma go dużo i brakuje go do cięższej muzyki. Z tym, że tutaj nie chodzi o bas w nich, ale o wysokie, dlatego są dla mnie, przynajmniej z T4, skreślone. Myślę, że przed odsyłką będę miał okazję przesłuchać ich z P3 i Meizu M6.

 

Addiem zostawię sobie na deser, znalazłem człowieka chętnego na Triple, dlatego chętnie bym ich posłuchał. Tylko znowu czy te słuchawki Touch będzie w stanie nie tyle wysterować odpowiednio, co napędzić?

 

Jeśli miałbym kupić dynamiki to musiały by to być słuchawki o charakterystyce bardzo zbliżonej do armatur, tzn: wysoka, szczegółowa, wybrzmiewająca, ale nie kłójąca góra (o to, aby kłóła martwie się jak namniej w przypadku dynamików), średnica z w miarę naturalnymi, mocnymi gitarami, no i basu aby nie było za dużo - taki punktowy, dobrze kontrolowany bas, nie zalewający reszty pasma. Są takie? Nie kosztujące fortunę?

 

Ja nie chcę mieć doków zadowalających, ja chcę mieć słuchawki wybitne, trafiające w moje gusta :) Będzie ciężko, wiem, ale coś się znajdzie.

 

devil, myślałem nad tymi Comply. Żeczywiście są takie fajne?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kurop ale czy ja gdzieś napisałem, że B2 mają za dużo basu? Nie, właśnie nie ma go dużo i brakuje go do cięższej muzyki. Z tym, że tutaj nie chodzi o bas w nich, ale o wysokie, dlatego są dla mnie, przynajmniej z T4, skreślone. Myślę, że przed odsyłką będę miał okazję przesłuchać ich z P3 i Meizu M6

 

 

Napisałeś w status updates ;) A SE215 w porównaniu do DBA, RE272, triple.fi to ścierwo zupełnie nie ta półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurop ale czy ja gdzieś napisałem, że B2 mają za dużo basu? Nie, właśnie nie ma go dużo i brakuje go do cięższej muzyki. Z tym, że tutaj nie chodzi o bas w nich, ale o wysokie, dlatego są dla mnie, przynajmniej z T4, skreślone. Myślę, że przed odsyłką będę miał okazję przesłuchać ich z P3 i Meizu M6

 

 

Napisałeś w status updates ;) A SE215 w porównaniu do DBA, RE272, triple.fi to ścierwo zupełnie nie ta półka

 

No ja nie widzę tam tego ;P Pisałem tylko o wysokich.

 

Bardzo jestem ciekaw tych Triple, jak one wypadają w porównianiu do XBA. Bo Sony to był fajne słuchawki, ale coś mi w nich nie pasowało do końca. Ta średnica była czasami taka dziwna, nienaturalna, wysokie podobnie jak w B2, ale nie na taką skalę. Nie wiem jak mam to rozumieć, że takie addiemy wybrzmiewają dla mnie na wysokich bardo fajnie, naturalnie, a słuchawki kilkaset złotych droższe są tym wybrzmiewaniem już przesycone - to pewnie wina mojego słuchu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sleek Audio SA7, Westone 2 albo Audio-technicka CK90Pro - wszystko na "tych samych" driverach co ADDIEM. Specjalnie użyłem cudzysłowu bo to są te same modele, ale inaczej strojone drivery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak samo B2 (czy tylko tweeter?). Ale w nich po prostu wystrojony jest za wysoko. Gdyby nie było w nich tej piasakownicy byłbym w stanie je zaakceptować.

 

A może opcją, której potrzebuje jest jakiś przenośny, ocieplony wzmak?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADDIEM są (podobnie jak w2, ck90 i sa7) oparte o przetwornik GQ składający się z woofera ED i tweetera FK, B2 są oparte o TWFK który składa się z woofera WBHC i tweetera FK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma znaczyć dla zwykłego użytkownika, takiego jak ja? :) Bo ja wnioskuję tyko tyle, że wszystko w tych 5 modelach zależy od strojenia tweetera.

 

Mowa tutaj o ATH ck90, a jak wypadają na tym tle ck9? Piszę o nich, bo widzę, że są dostępne w Polsce i nawet nie są drogie. Jeszcze chciałem spytać o UE 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma znaczyć? w sumie nic :P Chodzi mi tylko o to, że jeśli szukasz czegoś co ma podobny sposób prezentowania wysokich tonów to powinieneś lookać za czymś co ma podobne drivery. A będzie troszkę bardziej dopracowane dźwiękowo.

 

Ck9 nie słyszałem, ale będzie to grało w okolicach Aurvan Zen

UE700 także nie słyszałem. Są oparte o TWFK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności