Skocz do zawartości

Armatura-jakosc dzwieku czy placebo?


pieknychlopiec

Rekomendowane odpowiedzi

Armatura armaturze nie równa - większość słuchawek na takich przetwornikach do mnie nie przemawia, ale jest jeden model który uwielbiam - Fischer Audio DBA-02 :) Na żadnych dynamikach nie osiągnąłem takiej satysfakcji z odsłuchu, pomimo lekkiego niedoboru niskich częstotliwości (ukłon dla autora wątku :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieknychlopiec jeśli liczyć na armaturowy odpowiednik px100 to daj sobie spokój z Audeo. Żadna armatura nie da Ci tak intensywnego nasycenia barwy dźwięku jak te senki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo podałem jako ciekawostke, choć nie radze ich kupować- zostałbym wrogiem :D Ich nie da się zamulić chyba, że zielonymi filtrami. Iriver E10 dysponującym świetnym basem bardzo dobrze je dopełnia, zmulony meizu m6 również gra bardzo dobrze. Niezależnie do czego podepniemy mamy bardzo szybki, punktowy i niski bas. Są gatunki muzyczne w których bardziej preferuje szybkie uderzenie basu niż długie i głębokie wybrzmiewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kolege zadowoli:

 

http://www.audiofly.com/products/headphones/af78-detail.html

 

Hybryda :D Bardzo ciekawe słuchawki.

 

Jako właściciel audeo powiem, że bas jest w nich poprawny i dokładny. Nic więcej. To nie słuchawki do słuchania basowej muzyki. Ale takie słuchawki znacznie łatwiej kupić. Jak jesteś bassheadem, to masz szeroki wybór. Za to detal, przestrzeń rórwonowaga tonalna audeo to coś niespotykanego za 380 zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kolege zadowoli:

 

http://www.audiofly....f78-detail.html

 

Hybryda :D Bardzo ciekawe słuchawki.

Taniej (zapewne) można próbować hybrydowych Super.fi5EB tyle że są wieeeeelkie i bas stoi w nich w pierwszym rzędzie (ale d&b na nich brzmi super).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem jeszcze poswiecic 3 dni i dac szanse w4.

 

Skupilem sie tylko na tych 2 parach czyli PX100II i Westone 4 (w moim przypadku tak jest lepiej).

Sluchawki byly podpinane pod Iriver PMP-140, Iriver H10, Iphone 4, Cowona x7, do karty muzycznej wprost z laptopa (dell N5110 i7 - z opcja dellowskiego oprogramowania audio SRS premium sound HD i do sony vaio NR-11s bez zadnych efektow) i do DACA E7.

 

Muzyka - Lata 80 (wszystko po troszce), Kolekcje GOA-Psycho (x-dream, astral projection), Troche elektroniki (tej starszej Koto, Kraftwerk, Marek Bilinski i nowszej Enya, nowe albumy Jarrea). Byl takze dance DJ Bobo, 2 Unlimited i tym podobne no i lupanki Blumchen, Scooter, U96, itd - Generalnie to co wpadlo mi pod reke - wybor przeciez jest. Byla tez muzyka nowoczesna (kolekcje stirance, czy mixy hivera i hammera, urban collection i wiele wiele innnych bzmien gdzie basy schodza nawet do 30-20HZ).

 

Niestety nie porownywalem w muzyce metalowej i tym podobnej :( Poprostu nie jestem tego fanem bo mnie draznia te wszyskie krzykliwe dzwieki i w sumie nie moge sie skupic na testach za bardzo (slysze tam z regoly jakas stope i basowa gitarke, ale to tez jest w rocku czy popie) Posluchalem w to miejsce troszke: Dire Straits, Queen, U2 czy Depeche Mode

 

Przemyslenia:

 

Za nic w swiecie nie moge tutaj napisac, ze westony graja lepiej. Rozumiem, ze kazdy czlowiek jest inny i chwala stworcy za to. W moim przypadku westone nie dorastaja PX-om do piet. Zaznaczam, ze skupiam sie tylko na doznaniach dzwiekowych pomijajac komfort, czy izolacja od otoczenia (bo tutaj wygrywaja w4 bez dwoch zdan).

 

Jak dla mnie dzwiek jest rzecza najwazniejsza zarowno w swiecie kolumn jak i sluchawek. Wyglad stanowi dla mnie mniejsza wartosc. Jesli kolumny sa brzydkie i oblesne a graja wysmiecicie to ja jestem potencjalnym kupcem zawsze. Podobnie ze sluchawkami - maja grac rewelacyjnie.

 

Ale do rzeczy. W westonach tony srednie i wysokie sa ok, a nawet przepiekne ale tak mniej wiecej od 150 hz w dol zaczynaja sie schody. Trzeba uzywac dosc mocnych equalizerow by uslyszec porzadniej basy. W PX-100 bez korektora podlaczane nawet do kiepskich zrodel mamy efekt od razu.

 

Ponizej 50 HZ to juz istna tragedia. I tu ciekawostka. Na opakowaniu nigdzie nie moge znalezc ich zakresu przenoszenia -zdziwienie?

 

Technical Specifications:

 

Sensitivity: 118 dB @ 1mw

Impedance: 31 ohms

Driver: Balanced armature

 

Nic wiecej, dlaczego? - Dobre pytanie..

 

Za to mamy na opakowanku ladnie i kolorowo opisane ze sa tam az 4 przetworniki w jednej sluchawce i same pochlebstwa - miod miod miod..

 

Powiem tak. Slucham kazdej muzyki i jestem szczesliwy jak mam sprzet grajacy, ktory nie ogranicza mnie w jakis sposob do moich potrzeb. Dlaczego kupujac sluchawki armaturowe musze sie ograczyczyc do sluchania praktycznie tylko muzyki powaznej, jakiejs symfonii czy odglosow natury? A co z muzyka w takim razie?

 

Wedlug moich spostrzezen niestety westone 4 wycinaja (badz nie przenosza) pewne czestotliwosci w przedziale basowym ,a ktore przeciez sa dla nas slyszalne. Osmielam sie stwierdzic, ze od 150hz do zera to niemal 1/3 zakresu pasma akustycznego (i tu uwaga prosze mnie zle nie zrozumiec. Basy sa dluzsza fala i stad takie nierowne dzielenie pozniej na oktawy, ze oktawa oktawie przeciez nie rowna - nie zawiera sie o staly okres/liczbe hercow). Patrzac na zestawy glosnikowe to jak dla mnie armatury graja basem takim jak sredniej klasy monitory a w skrajnych przypadkach (shure e4c) nawet tak jak satelity (skupiam sie caly czas na tym co sie dzieje ponizej 100-150 hz).

 

Mysle, ze fani armatur ktorzy takze lubia porzadny bit i wibracje maja rozryte serca, bo sa skazani na dotatkowe wzmacniacze sluchawkowe z porzadnymi silnymi equalizerami (cos jak w rockboksie). Niestety nie jest to rozwiazanie dla audiofila. Zdaje sobie sprawe , ze nie wszyscy jestesmy nimi - tez nie jestem audiofilem, ale swoje wymagania odnosnie dzwieku mam i od razu jestem w stanie wychwycic niedogodnosci.

 

Jeszcze na koniec tylko napisze ze taki band jak scooter czy chi-ad a nawet tiesto - (ogolnie muzyka trance czy rave) bzmi bardzo chlodno na w4 i ku niezliczonym probom ustawien equalizera nie znalazlem dla siebie zlotego srodka. W przypadku PX-100 czlowiek jest wstanie sluchac liniowo bez wiekszych potrzeb podbijania basow. Oczywiscie wszystko takze zalezy od danego utworu (muza muzie nie rowna przeciez).

 

W podsumowaniu moge tylko napisac, ze nie ma co ulegac zludzeniom. Armatura gra niezwykle w przedzialach od 100-150 HZ wzwyz i jesli Tobie to nie przeszkadza to OK - nie mam nic przeciwko. Dla mnie zakres pasma akustycznego to 20-19000 HZ - i tego oczekuje zarowno od urzadzenia nadawczego (playery, odtwarczacze,itp) jak i urzadzenia odbierajacego przetwarzajacego sygnal elektryczny na akustyczny (wszelkiego rodzaju wynalazki kolumn i sluchawek)..

 

Jesli macie cos do zaproponowania na obrone armatury (zwiazanej z basami ma sie rozumiec) to bardzo prosze o konkretne tytuly piosenek, utworow. Chetnie jeszcze potestuje przez odstatecznym wrzuceniem westone na aukcje.

 

Z powazaniem

pieknychlopiec

Edytowane przez pieknychlopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej swoje. Po prostu przyjmij do wiadomośći to, że żadne armatury nie zagrają tak, aby Ciebie zadowoliły. bo po prostu nie mają takich możliwości. Są one stworzone do czegoś innego i tyle. Tyle razy to już było tu pisane a Ty dalej swoje, nie wiem do czego zmierzasz, ale ja już Ci napisałem, że na siłę ludzi i ich przekonań nie zmienisz. Przetwornik armaturowy nie wyciągnie tak niskich częstotliwości jak dynamiczny ze względu na swoją charakterystykę. Za to potrafi niskie tony oddać dokładniej, bardziej technicznie.

 

Nie wiem po co ten temat nadal istnieje, przecież to zwyczajne nabijanie sobie postów w wojnie, w której nie ma i nie będzie wygranego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a Westone 3 słuchałeś? Bo one z kolei grają dużo bardziej agresywnie niż W4. Mają spooooro więcej dołu i gęstsze brzmienie. Bo tak to wychodzi troszkę stwierdzenie że wadą W4 jest fakt że grają dość delikatnym charakterem. IMHO to raczej nie jest ich wina a raczej cecha. To tak jakbym ja zemścił na Audeo że nie walą basem... a one takie są, to ich cecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx - mysl swoje i cicho siedz. Taki temat jak ten powinien byc juz od dawna wtedy zapewne oszczedzilbym troche kasy i czasu. To powinno byc wyjasnione juz dawno wtedy temat by nie powracal. Natomiast coraz wiecej w necie klamliwych i subiektywnych recenzji ktorym ulegaja potencjalni laicy szukajacy nowych doznan i mozliwosci audio

 

4ndr3- Tak, mialem westone 3 pozyczone tuz przed zakupem i graly faktycznie glosniejszym basem i myslalem ze westone 4 to bedzie wisienka na torcie zwlaszcza, ze tam niby sa az 2 przetworniki do basow na kanal (low bass i mid bass - sugerujac sie zwrotami z recenzji o tych phonkach)

Edytowane przez pieknychlopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego słuchałeś z dynamików? Podobały Ci się jakieś? I na czym aktualnie słuchasz?Bo tak myśle, że może powodem nie jest bas tylko prezentacja dźwieku w dokanałowych. Ja mając do wyboru nauszne i doki zawsze wybiore te pierwsze. W przypadku dokanałowych zawsze licze się z tym, że musze wydać kilka razy więcej niż wydałbym na nauszne, by być zadowolony z ich dźwięku.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie czat mi nie wyswietla informacji - jak cos po prosze na PW - nie zasmiecajmy tega watku - byc moze komus sie naprawde przydadza te info..

 

gumiak9 - do niedawna nie bylo dla mnie nic innego poza dokanalowymi sluchawkami - pozniej dokanalowe armaturowe (pozostawiajace wieele do myslenia, musialem inwestowac w dodatkowe wzmacniacze sluchawkowe z podbiciem basow).

Otoz nie sam bas sie liczy ale caly zakres akustyczny slyszalny przez nasze uszy. (bass musi poprostu byc i tyle). Zupelnie przypadkowo pare miechow temu dla zartow wrecz zalozylem sluchawki PX-100 (ktore przypadkiem dostalem za free) i zarty sie skonczyly..

 

Obczajam temat dynamikow od bardzo niedawna i zamowilem juz kilka par sluchawek nakladanych, ale kurde wada potezna jest to , ze nie izoluja - dlatego bede poszukiwal zamknietych glownie.

Edytowane przez pieknychlopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

W moim przypadku westone nie dorastaja PX-om do piet.

(...)

W westonach tony srednie i wysokie sa ok, a nawet przepiekne ale tak mniej wiecej od 150 hz w dol zaczynaja sie schody.

Średnie i wysokie są przepiękne, ale nie walą basem na lewo i prawo, to nie dorastają do pięt :) ? Gruby bas jako warunek konieczny i wystarczający do bycia dobrymi słuchawkami ?

 

Ja wiem, że w niektórych gatunkach ciężko o satysfakcję ze słuchania, gdy sprzęt nie reprodukuje odpowiednio danego pasma. IMO nie jest nawet problemem sama jego odczuwalna ilość, to, że bas łupie i łamie żebra, ale ogólne dociażenie dołu. Pamiętam SM PL10, jak na swoją cenę bardzo udane tanie doki, ale... zupełnie niedociążone. Tam nie ma w ogóle basu ! Mimo, że dynamiki, moje SE315 mają go wyraźnie więcej, na dodatek całość jest odpowiednio dociążona, przez co nie potrzebuję baso-łamacza-żeber, by muzyka elektroniczna dobrze brzmiała(wspomniany kiedyś już Deadbeat).

 

Skreślając Westony zupełnie, robisz to na dziwnej podstawie braku basu. Staramy się Ciebie zrozumieć, i każdy przywołuje swoje wspomnienia, doświadczenia. Piszesz, że na różnorodnej muzyce słuchałeś, ale jednak głównie była to elektronika, na to wychodzi. Z czego nie tylko ta ambitna, czasem bezmyślne łupanie ;) W tym repertuarze, jak już pisałem, nie ma się co dziwić, tutaj im wiecej basu "tym lepiej". Co jednak z tym U2, albo Dire Straits ? Nie wierzę, że gdybyś brał TYLKO i WYŁĄCZNIE te 2 zespoły pod uwagę, W4 by nie wygrały. Tak samo, co ze wspomnianym jazzem i klasyką? Choć jeden album przesłuchałeś na nich? Bo tak, to jest nierówny pojedynek, nie poznajesz całego spektrum możliwości tego sprzętu.

 

Czytając recenzję np. piotrus-g, można dowiedzieć się, ze:

. Osoby oczekujące tłustego, grubego basu mogą się zawieść.

albo

Pomimo iż poradzą sobie z każdym gatunkiem muzycznym, to jednak nie dadzą takiej frajdy ze słuchania muzyki wymagającej więcej werwy, w szczególności w muzyce klubowej.

 

Dziwi mnie, że Tobie jako osobie wymagającej od słuchawek sporej uniwersalności, oraz słuchającej w pewnej mierze muzyki klubowej, zdecydowałeś się na zakup tych doków.

 

Mysle, ze fani armatur ktorzy takze lubia porzadny bit i wibracje maja rozryte serca, bo sa skazani na dotatkowe wzmacniacze sluchawkowe z porzadnymi silnymi equalizerami (cos jak w rockboksie). Niestety nie jest to rozwiazanie dla audiofila. Zdaje sobie sprawe , ze nie wszyscy jestesmy nimi - tez nie jestem audiofilem, ale swoje wymagania odnosnie dzwieku mam i od razu jestem w stanie wychwycic niedogodnosci.

Lubię armatury(SE315), i lubię też bas. Pod tym względem bardzo podobają mi się np Pioneery M390, albo ATH T500, na iBasso D4. Jednak bas to nie wszystko. Najważniejszy jest środek. Od niego zaczyna się, idąc w dół- bas, idąc w górę - wysokie tony. Większość instrumentów muzycznych swój zakres dźwięków zawiera właśnie w tonach średnich, nie basie czy wysokich. To muzyka elektroniczna ew. wypacza( :D) tę kolej rzeczy. Choć znam też osoby, które lubią słuchać m.in. takiej muzyki na neutralnym sprzęcie(srh240).

 

Jeszcze na koniec tylko napisze ze taki band jak scooter czy chi-ad a nawet tiesto - (ogolnie muzyka trance czy rave) bzmi bardzo chlodno na w4 i ku niezliczonym probom ustawien equalizera nie znalazlem dla siebie zlotego srodka. W przypadku PX-100 czlowiek jest wstanie sluchac liniowo bez wiekszych potrzeb podbijania basow. Oczywiscie wszystko takze zalezy od danego utworu (muza muzie nie rowna przeciez).

nikt się temu nie dziwi :)

 

Armatura gra niezwykle w przedzialach od 100-150 HZ wzwyz i jesli Tobie to nie przeszkadza to OK - nie mam nic przeciwko. Dla mnie zakres pasma akustycznego to 20-19000 HZ - i tego oczekuje zarowno od urzadzenia nadawczego (playery, odtwarczacze,itp) jak i urzadzenia odbierajacego przetwarzajacego sygnal elektryczny na akustyczny (wszelkiego rodzaju wynalazki kolumn i sluchawek)..

Wiele armatur reprodukuje te niskie częstotliwości, nawet w niemałych ilościach. Tylko inaczej :)

Ten podany zakres też jest nad wyrost, bo na pewno nie słyszysz ani 20Hz(zresztą kto używa takich częstotliwości w muzyce ?) ani 19kHz... Radzę raczej opisywać zakres na podstawie konkretnych utworów, a nie liczb :) Będzie to na pewno bardziej zrozumiałe, i prędzej wolne od błędów.

 

Jesli macie cos do zaproponowania na obrone armatury (zwiazanej z basami ma sie rozumiec) to bardzo prosze o konkretne tytuly piosenek, utworow. Chetnie jeszcze potestuje przez odstatecznym wrzuceniem westone na aukcje.

westone3, może triplefi ?

 

 

 

 

 

A czego słuchałeś z dynamików? Podobały Ci się jakieś? I na czym aktualnie słuchasz?Bo tak myśle, że może powodem nie jest bas tylko prezentacja dźwieku w dokanałowych. Ja mając do wyboru nauszne i doki zawsze wybiore te pierwsze. W przypadku dokanałowych zawsze licze się z tym, że musze wydać kilka razy więcej niż wydałbym na nauszne, by być zadowolony z ich dźwięku.

myślę, że główny problem leży nawet nie w rodzaju konstrukcji, ale w muzyce.

 

piękny, powiedz, gdybyś miał wybrać 8 utworów reprezentujących Twoje gusta, a zarazem będących majstersztykiem realizatorskim. Tak, by były to możliwie wybrane najlepsze, spośród słuchanej przez Ciebie muzyki, utwory testowe, zachowując przy tym odpowiednią dozę różnorodności gatunkowej. Wtedy będzie Nam łatwiej rozmawiać, ściągniemy sobie utwory, posłuchamy na swoim sprzęcie, ocenimy różnice gustów w temacie "ile to dla mnie wystarczająca ilość basu".

 

BTW, wiecie, że dla mnie na iModzie +D4 wielce polecane i uber w ogóle zamknięte nauszne ATH M50 mają za dużo basu ? No po prostu, dla mnie dudni i już, nie mogę słuchać tego w bardziej basowym repertuarze, czy wszelkim metalu/hardcorze. :)

Edytowane przez wrq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRQ - po raz pierwszy sie z Toba zgodze, tak chodzi wlasnie o muzyke jaka sluchamy (sa utwory ktorym armatury wystarcza, natomiast nie ma armatur ktore zagraja od 20 hz) - to tak jak z telefonem - przeciez nie potrzeba zbyt szerokiego pasma przenoszenia by uslyszec druga osobe i ja zrozumiec

 

OVER

Edytowane przez wrq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w Twoich wypowiedziach jakoś nie wyczuwa się chęci pomocy, tylko próbę na siłę udowodnienia, że nie warto kupować armatur, bo Ty tak uważasz i dlatego, że Tobie one do Twoich preferencji muzycznych nie podeszły. Nie rozumiesz tego, że wszystko tak naprawdę opiera się na guście? Dlaczego ja mogę słuchać trance na względnie neutralnym T4 i na armaturach i jakoś szczególnie basu mi nie brakuje? Sam sobie odpowiedz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małym problemem na forum jest też to, że niewiele osób posiada topowe dynamiki, które w ostatecznym rozrachunku brzmią zdecydowanie lepiej od swoich tańszych modeli + konkurują z najdroższymi armaturami na rynku. Możecie napisać, iż minusem jest brak izolacji, ale filozofia ta nie sprawdza się w każdym przypadku (FX700/GR07).

 

Osobiście uśmiałem się po pachy jak ludzie z forum zaczęli nałogowo brać BSCDD i nagle twierdzili coś w stylu: "grają lepiej od B2, phonaków", bla bla bla.... Tutaj właśnie potwierdziło się to, co mówię --> wiara bardziej ufa armaturom. Dlaczego? Bo nie chcą wydawać 500+ na dobre dynamiki, a w tańsze lepiej nie inwestować, gdyż w niższym przedziale cenowym lepiej wypadają armatury.

 

Dochodząc do sedna sprawy ludzie wręcz masowo mówią, że nie wyobrażają sobie życia z dynamikami lub zamiennie bez armatur i mogą pojawiać się wątpliwości ludzi bardziej kasiastych, którzy od samego początku kupili topowe armatury i dynamiki. Dla mnie nawet nie ma dyskusji, które mają bardziej zrównoważoną sygnaturę. W armaturach brakuje mi czystego pier-dal-nie-cia w rocku. Oczywiście porównując je do dynamików pokroju FX700 czy Radius DDM (tragiczna izolacja niestety).

 

Na HF ktoś stworzył nawet temat, w którym ludzie w większości twierdzili, że dynamiki brzmią lepiej tylko ta izolacja w nich kuleje.

 

Edit. pieknychlopiec --> kiedyś bardzo chętnie stworzyłbym podobny temat do Twojego. W ogóle od samego początku nie wiedziałem co ludzie widzą w armaturach. Myślałem nawet, że mam coś ze słuchem. Może mi na mózg padło czy coś... Ale jednak przestałem się tym przejmować i z góry założyłem, że moje "złote uszy" nie lubią wybrakowanego dźwięku armatur, toteż bawię się w dynamiki i nie zamierzam prowadzić forumowej propagandy na temat wyższości jednych nad drugimi. Nie ma to najmniejszego sensu. Ludzie będą brać to, co im się podoba, a nie to, co poleca jakiś Troy, czy każdy inny "czort" z forum.

Edytowane przez Troy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

Mialem nic nie napisac ale niemoge normalnie. Jako ze sledze watek od poczatku przyznaje racje dla autora watku. staram sie zrozumiec i wczuc w jego problem tymczasem te wszystkie ataki ktore na kolege przeprowadzacie nie maja w sumie nic wspolnego z tym co on pisze - czytacie bez zrozumienia siejac chaos. Chlopak przynajmniej podaje wam konkretne czestotliwosci i utwory do testow a nie suche nic nie warte informacje

 

BRAVO TROY - w koncu odwaznie ktos tu pisze procz chlopca

Edytowane przez robsonic
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRQ - po raz pierwszy sie z Toba zgodze, tak chodzi wlasnie o muzyke jaka sluchamy (sa utwory ktorym armatury wystarcza, natomiast nie ma armatur ktore zagraja od 20 hz) - to tak jak z telefonem - przeciez nie potrzeba zbyt szerokiego pasma przenoszenia by uslyszec druga osobe i ja zrozumiec

Ale przecież w żadnej muzyce nie ma tych 20Hz, ani żadne słuchawki z przetwornikiem dynamicznym czy jakimkolwiek innym nie przenoszą tego pasma w takiej ilości, by było ono słyszalne, nawet dla osób, które potencjalnie sa zdolne to usłyszeć(a nikt z Nas pewnie nie jest, może jakiś niemowlak). Jak też pisałem na przykładzie słuchawek PL10, nie jest to problem rodzaju przetwornika tylko charakterystyki, planowanego brzmienia nadanego przez inżynierów danej firmy. Najbardziej basowe armatury mają mniej basu, i innego rodzaju, niż bardzo basowe dynamiki, to się zgadza. Ale nie można pisać, że armatury nie nadają się do muzyki elektronicznej :)

Są osoby, które potrzebują dużo basu, i w danej muzyce nie żadna armatura ich nie zadowoli, ale są też osoby, które potrzebują tego basu mniej(być może między innymi przez mniej "basową" muzykę elektroniczną), i jakaś tam armatura istnieje, która będzie zupełnie wystarczająca do zadowolenia.

 

Nie generalizujmy.

 

Mialem nic nie napisac ale niemoge normalnie. Jako ze sledze watek od poczatku przyznaje racje dla autora watku. staram sie zrozumiec i wczuc w jego problem tymczasem te wszystkie ataki ktore na kolege przeprowadzacie nie maja w sumie nic wspolnego z tym co on pisze - czytacie bez zrozumienia siejac chaos. Chlopak przynajmniej podaje wam konkretne czestotliwosci i utwory do testow a nie suche nic nie warte informacje

 

BRAVO TROY - w koncu odwaznie ktos tu pisze procz chlopca

ale co nam po "nie-suchych"(zawsze myślałem, że dane techniczne się określa w ten sposób :) ) informacjach, skoro są one wyssane z palca, niepotwierdzone niczym :) ? Kolega piękny wymaga 20Hz, a tego nie dadzą mu przecież żadne słuchawki, żadne sprzęt. Nawet 30Hz mało co jest w stanie wydobyć w sposób słyszalny... Na wypisane wątpliwości co do jego wymogów nie otrzymuję żadnej odpowiedzi. Rozumiem, że po prostu autor tematu nie zweryfikował swoich wymagań, i nadal tkwi we wcześniejszym przekonaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Troy mnie tam do armatur nigdy nie ciągnęło i bardziej jestem za dynamikami do 200zł niż za armaturami 400+zł, a tańsze armatury padanie pytanie? No tak są ale mają chyba jeszcze większe wady niż dynamiki. Chyba nie należę do wiary... kupiłem bscdd :woot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nic nie napisac ale niemoge normalnie. Jako ze sledze watek od poczatku przyznaje racje dla autora watku. staram sie zrozumiec i wczuc w jego problem

To zamiast się wczuwać od razu napiszę jaki ma problem - przeleciał pobieżnie recenzje i bez sprawdzenia ani chociaż przemyślenia wydał sporo kasy na słuchawki, które z samego założenia nie są przeznaczone do muzyki której słucha.

A teraz ze swojej ignorancji robi krucjatę przeciwko armaturom, jakby obowiązkowo każdy musiał podzielać jego gust.

Natomiast pisanie o czymś takim jak obiektywny odbiór muzyki, to zwykłe szarlataństwo i próba mieszania ludziom w głowach.

 

Troy, pewnie masz rację co do jakości dynamików z topowej półki. Tylko nie każdy ma środki lub ochotę się w nie ładować. Znacznie taniej wychodzi kupić niezłe armatury i niezłe dynamiki i dobierać je w zależności od nastroju i potrzeb.

Jest to półśrodek, jasne, ale tak samo jak większość osób nie rzuci się na Audeze LCD-3, bo Superluxy ich w pełni nie zadowalają, tak większość musi sobie radzić w kompromisie pomiędzy własnym gustem, a zasobnością portfela.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego że większość dynamików w cenach tańszy armatur dławi się taką ilością informacji którą spokojnie łyka armatura? ;P

 

Ostatnio pisałem o tym jak trafiła mi się możliwość przesłuchania ortodynamicznych słuchawek. Które cały czas mam przed sobą. Po nich żaden klasyczny dynamik już nie brzmiał tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler --> zmieniłem już tę nazwę, bo mi się pokręciło :P.

 

Inszy --> doskonale rozumiem, że nie każdy ma możliwości, więc specjalnie się nie wzburzam jak ktoś mi pisze, że "dynamiki to syf" po odsłuchu kilku modeli wartych razem 200zł.

 

Darkside --> słuchałeś JVC FX700 ? Bo IE8 to przy nich totalny syf. Przy EX1000 pewnie też, ale to tylko domysły (rzekomo EX1000 > FX700)

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie miałem okazji tego ani tego sprawdzić. -_-

 

A co do muzyki i 20Hz. Takie cuda to tylko w elektronicznej. Do tego ktoś zapomniał. Ze im niższa częstotliwość tym bardziej ją czujemy niż słyszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności