Skocz do zawartości

FiiO E7


Rekomendowane odpowiedzi

Własnie kupiłem z mp3store ;)

Mam pytanko gdy Wam ładuje się to ta bateria też tak szalenie szybko ikonka baterii się ładuje?

A jeszcze jedna sprawa gdy podłączam go do komputera i chwile po tym gdy go włacze to na moment ukazuje sie napis LOCK

Edytowane przez xkarionx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie

Pozwolę sobie podzielić się moim problemem związanym z tym urządzeniem. Otóż… mój E7 szumi. Nie ważne czy używam go jako DAC czy jako portable amp, on po prostu szumi. Gdy działa jako DAC, najczęściej podłączam do niego Grado sr60i, natomiast w wersji kieszonkowej jest to połączenie = Samsung ace 2 + E7 + soundmagic e10 (czasami również grado). Pomijam całkowicie różną charakterystykę słuchawek i różne formy zastosowania ale za każdym razem E7 szumi. Gdy wzmak nie jest podłączony do źródła (na cicho) to szum zaczyna dokuczać przy głośności ustawionej na 10 przy soundmagicach i około 17-18 przy grado. Przy odsłuchu jako DAC ustawiam głośność między 10-15 dla soundmagiców i 15-20 dla grado i w tym wypadku nie jest jeszcze tak źle. Inaczej sprawa ma się podczas użytkowania jako przenośny amp. Po podłączeniu pod aux źródła, muszę ustawić głośność wyżej niż przy używaniu E7 jako DAC więc i szumu jest więcej. Szum ten ma też ciekawe właściwości, nie jest jednostajny lecz przerywany (trochę podobny do radiowego) no i występuje tylko w prawym kanale. Będę wdzięczny za pomoc lub wyjaśnienie w czym może tkwić problem (oprócz tego, że to tani, chiński produkt za 300zł :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje FiiO E7 w roli wzmacniacza, jeśli chodzi o szerokość sceny? Czytałem, że jednak jest ona bardziej "narrow" i nie kreuje zbyt dużego romachu.

 

Najlepiej prosiłbym o na Tubular Bells Mike Oldfielda, czymś z repertuaru Klausa Shulze, Tangerine Dream, kawałkach z Silent Hill OST (pierwszego!), X-Files OST Marka Snow, może być również Alien OST Jerryego Goldsmitha, takie cechy jak holografia (dobry jest w tym przypadku Adreas Vollenweider Caverna Magica), oraz tekstura - Isis Oceanic, choć Tool też jest dobry.

Wybacz mikolaj612, ale na thrash/industrial metalu (poza teksturą) nie sprawdzisz tych cech, jakkolwiek subiektywny byłby ich odbiór ;)

 

Szukam po prostu toru pod Takstary hi2050, a w ich przypadku trzeba bardzo szerokiej sceny oraz porządnej tekstury :D

 

btw. Oryginalne wydanie The Sickness jest okropne :D To już na Believe jest niebo, a ziemia w jakości produkcji, gitary nie są takie rozlazłe i zamulone. Słuchałem aniversary edition i rzeczywiście jest zmiana na plus

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przepraszam za góry dla wszystkich pewno idotyczne pytanie (nie znam się na tym i dopiero czytam) czy DAC usb może działać jako portable mp3 player tj czy można do niego przeucić muzykę i słuchać muzyki na "mieście" jako typowego źródła.

 

za jakiś czas będę musiał kupić nowe źródło (mam obecnie iriver h10 20 gb) i szuka czegoś co nie będzie combem (bo nie potrzebuje oglądani filmów i innych bajerów), będzie miało jakiś wyświetlacz i przede wszystkim będzie miał b.dobry dźwięk. i tak się zastanawiam czy DAC usb to możliwa alternatywa dla jakiegoś playera irivera (rozważam e50 lub e300)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności