Skocz do zawartości

Philips SHP5401 - Następca CAL


Gdak

Rekomendowane odpowiedzi

No i kabel zmieniony. Na najzwyklejszy w świecie kabel mikrofonowy stereo. Firmy Lextan najprawdopodobniej ( kabelek kupił jakiś czas temu brat ).

 

Wtyk zmieniony na czarny złocony neutrik ( dzięki jawor121 ).

 

Teraz czy zaszła jakaś zmiana ? Mogę porównać bezpośrednio , bo mam drugą parę.

Słuchawy stały się minimalnie głośniejsze. Bas jest lepszy . Zdecydowanie lepszy.

Tyle , że nie jestem pewna , czy jest to efekt kabla , czy wyrobienia się gąbek padów .

Jest to pewnie to i to , bo po miesiącu pady dograły się z uszami wyśmienicie.

Po wymianie kabelka ( przedwczoraj ) pojawiły się też zaczątki zjawiska masowania uszu :) .

Nie twierdzę , że teraz są to basowe słuchawki , bo nie są , ale gdzieniegdzie , rzadko , ale jednak pojawiły się drgania subsoniczne :D

Srednica nadal doskonała , jeśli do tej pory uważałam Creative Zen Aurvana za mistrzostwo średnicy to z całą odpowiedzialnością mówię , że SHP5401 są lepsze.

 

Góra stała się gładsza i mniej ostra , jest świetnie , mam tylko nadzieję , że już nie będzie się wygładzać , bo pazur jest jej mocną stroną. Nie sądzę że jest to wpływ kabla , pewnie jeszcze się wygrzewają. W każdym razie wyjęłam całkowicie tą cieniusieńką ligninę z pod pada i nic nie kuje. O jakimkolwiek syczeniu nie ma nawet mowy.

 

Nie powinnam tego robić , bo to nie ta klasa słuchawek , ale kos UR40 nie ma do nich startu.

A doki o nazwie EX85 ( doki tak chwalone przez Rolandsingera ) dają dźwięk będący marną popłuczyną dzwięku SHP5401. Pod każdym względem są lepsze. I co ciekawsze , usłyszy to każdy , nawet z drewnianym uchem , bo różnica co najmniej klasy dźwięku ( po wymianie kabla i wtyku ). :)

 

EDIT : Nie mylił się ten gość z Head-fi . Te słuchawy to jest cholerna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryzykownie Gdak

kopaczmopa , z całą odpowiedzialnością stwierdzam , że są bardziej szczegółowe i rozdzielcze na średnicy niż Knowles 26877. Poważnie :) Do 595 niestety już nie startują , nawet z kablem z platyny :lol:

 

Z ex85 robią miazgę po wymianie kabla . Wszystko mają wielokrotnie lepsze , nawet bas. Jak się zima skończy to będę je brać na zewnątrz zamiast doków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryzykownie Gdak

stwierdzam , że są bardziej szczegółowe i rozdzielcze na średnicy niż Knowles 26877.

Hmm biorąc pod uwagę że przetworniki BK nie są mistrzami średnicy szczególnie tej "rozdzielczej" to trochę kiepskie porównanie. ;)

Nie mniej jednak za niedługo prawdopodobnie będę miał okazję posłuchać tych słuchawek [shp5401] to się wypowiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryzykownie Gdak

stwierdzam , że są bardziej szczegółowe i rozdzielcze na średnicy niż Knowles 26877.

Hmm biorąc pod uwagę że przetworniki BK nie są mistrzami średnicy szczególnie tej "rozdzielczej" to trochę kiepskie porównanie. ;)

Nie mniej jednak za niedługo prawdopodobnie będę miał okazję posłuchać tych słuchawek [shp5401] to się wypowiem.

Czekam na Twoją opinię, bardzo chodzą za mną chłodne słuchawki z mniejszą ilością basu do ultraciepłego i przebasowionego (w połączeniu z CAL!) Technicsa stojącego przy kompie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dynamiczne , półotwarte , supra aural , nauszne ( leżą na małżowinach nie obejmując ich – jak Grado , tylko wygodniejsze ).

Nawet Wam się nie chce recenzji przeczytać.

 

Wokółuszne.

Po co bzdury piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, nie wiecie może gdzie je można dostać? W marketach typu carrefour itp dużo jest takich modeli słuchawek do 100zł. Nie widział ktoś może w takim miejscu?

 

W marketach ciężko, przynajmnie w Krakowie. Przy okazji wizyty w każdym markecie z elektroniką wypatruje tych słuchawek gdzieś na półce i nic... Trzeba chyba zamawiać w sklepach internetowych, bo ciężko je dostać. Poza tym zawsze jak grzebę na tych półkach i przerzucam stos słuchawek to podchodzi ktoś z obsługi i kiedy powiem czego potrzebuje to na siłę wciskają mi inne Philipsy, bo "to jest prosze pana wyższy model i na pewno grają lepiej". Zamiast tłumaczyć tym ludziom czemu szukacie akurat 5401 pytajcie na złość o charakterystykę itp., tzn. o wszystko, co ludzie tak dokładnei opisują w recenzjach. Myślę, że w tym tygodniu troszkę przeszkoliłem kilku pracowników krakowskich Saturnów, MM i podobnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u siebie w Carrefourze :) Oj grają naprawdę zjawiskowo :) Bardziej mi się ich brzmienie podoba od HD485. Piękne detale, bas i jednocześnie nic nie zamulone choćby od basu. Będzie więcej czasu, postaram się coś napisać bardziej szczegółowego :)

Ciekawostka - z Clipem mało basu mają, co jest dziwne bo jest to ciepły player, za to pod Sb Live 24 bit jest super i basu jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to taka wysoka ocena, bo jak już ustaliliśmy w recenzji porównawczej choćby, którą pisałem HD485 vs. HD555, te pierwsze to słuchawki typowo nastawione na "fun" i grają dość specyficznie. Może będę miał okazję porównać do czegoś bardziej podobnie grającego. Tak czy siak podoba mi się brzmienie Philipsów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności