Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips SHP5401 - Następca CAL


Gdak

Rekomendowane odpowiedzi

Z niejakim zdziwieniem przeczytałem ładnych parę stron tego wątku... Zakupiłem ok. rok temu rzeczone shp5401 - wcześniej oddałem w dobre ręce Cal, lecz z czasem zatęskniłem do słuchawek, ale nie chciało mi się znów Cal kupować, wybór padł na 5401, motywowała mnie ciekawość, czytałem na ceneo ! jedną ! recenzję, która mnie przekonała, aby 90 pln zaryzykować. Miałem je na głowie kilka(naście) razy, konfrontowane z wygrzanymi hd 681 przegrały. I poszły na półkę. Prawie rok tam leżąc... Wczoraj nawet chciałem je wygrzewać... Ale nasadziwszy tą słabiutką konstrukcję na boxy po cd, wystraszyłam się, że się rozwalą... I poszły znów na półkę... Teraz chociaż z ciekawości posłucham ich z e09k i z e17, których wcześniej nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zabawię się w archeologa, a co tam.


Słuchawki posiadam od 2011 roku, grały ok. Jeszcze w tym samym roku pod wpływem forum usunąłem trochę gąbki i papieru spod nauszników. Efekt nie spodobał mi się. Dałem sobie luz z usuwaniem reszty gąbki i papieru (przywróciłem gąbkę, to co się dało). Po tej modyfikacji już nie były takie fajne jak wcześniej, wylądowały w szufladzie.
W zeszłym roku wygrzebałem je z otchłani, aby mieć coś mobilnego do pracy. Do podpięcia pod wyjścia słuchawkowe w kompie. Na krótkie odsłuchy były ok. Dłuższe obcowanie z nimi było irytujące. Chuda góra, mało basu, ostre.
Ostatnio stwierdziłem, że trzeba coś z tym zrobić, albo zaczną jakoś grać albo w śmietnik. Usunąłem cały papier i skruszałą gąbkę nad przetwornikami, a pod nausznik włożyłem płatki kosmetyczne i... zaczęły grać.
Dokupiłem do nich taniego grajpenka DAC Audio (dzięki @pekin93 za pokazanie go w "Muzyczne zakupy" ^_^) https://pl.aliexpress.com/item/SA9023A-ES9018K2M-przeno-ny-USB-DAC-AMP-HIFI-zewn-trzna-karta-d-wi-kowa-dekoder-wzmacniacz/32874764555.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.78305c0fVcWKq9

Muszę przyznać, że dobrze im zrobił. Dźwięk poprawił się całościowo i stał się gładszy. Dobrze się tego słucha, dźwięk nie męczy.


Zawsze wierzyłem, że mi jeszcze kiedyś te filipy ładnie zagrają :lol::rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności