Skocz do zawartości

Philips SHP5401 - Następca CAL


Gdak

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie z e30 i swoją wieżą. Tymczasem je już rozebrałem na części pierwsze, sądziłem że da się przepchać ten kabel w pałąku a tu guzik- jest gdzieś zalany i nie chce drgnąć. Zostaje więc wiercenie.

 

jeszcze z bruno myślimy czy nie zmienić padów na welurowe (na zamówienie u krawca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem je już rozebrałem na części pierwsze, sądziłem że da się przepchać ten kabel w pałąku a tu guzik- jest gdzieś zalany i nie chce drgnąć. Zostaje więc wiercenie.

 

Uprzedziłeś moje starania - czyli wychodzi na to, że nie ma sensu rozkręcać pałąka (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się go rozkręcić- jest to kawał zalanego plastiku. Próbowałem ciągnąć, drzew- no wszystkiego- i ****o. Za to śmieszne jest to że można je rozebrać na części pierwsze całe- te białe plastiki można zdjąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam u siebie te słuchawki. Posłuchałem ich troszkę i powiem tak...

Miłe zaskoczenie, po pierwszych dźwiękach. Dość trudno je napędzić. Z lapka musiałem rozkręcić na maksa żeby jako tako grały.

 

Dźwięk ma potencjał, ale pomiędzy słuchawkami wymienianymi tu w temacie: grado, CAL etc jest jednak przepaść.

Brzmienie jest całkiem ok, bas ma ładne zejście i naprawdę niskim rejestrom nie mogę słownie! nic zarzucić. Basy są typowe jak dla słuchawek zamkniętych. Co mi jednak przeszkadzało to wyższa średnica - mocno podbita i czasem wokale w wyższych partiach stawały się dość nachalne.

Wysokie bardzo ok, nawet bardzo. Nie za dużo, nie za mało. Wybrzmiewanie na dobrym poziomie.

Scena jest ok, ale brakuje jej czegoś... Poza tym bardzo ładna.

Separacja, tu jest pewien problem, bo słuchawki średnio dają sobie z nią radę. Tam gdzie powinny być pewne dźwięki ich nie słyszałem.

Wygoda jest również całkiem niezła.

 

Ogólnie słuchawki grają całkiem ładnie i przystępnie. Za 50zł to kradzież. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za to źródła dźwięków poszczególnych instrumentów,odległość w głąb,poszczególne plany są w tych słuchawkach łatwo słyszalne,czego nie potrafią KPP czy tym bardziej KSC75...

 

poza tym nie podoba mi się tu że one rzężą przy niektórych dźwiękach ,tak jakby tam wpadł włos...

 

nie wytłumiał bym ich w muszlach tak jak ktoś tam pisał że tak zrobił bo to skróci wybrzmienia i spłyci bass,za to zerwał bym tą przesłonę zakrywającą otwory z tyłu muszli...a jak chodzi o wymiane kabla ,to poprawia szczegółowość ale nie jakoś drastycznie.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem mniej więcej wszystkie strony tego tematy może z 2 minołem .

zastanawiam się nad kupnem Philips shp5401 albo Sennków hd 202.

Nie wiem które jak ktoś miał oba to proszę o odpowiedź .

Wole rock i dźwięk gitarki .

Przeczytałem że Philips shp5401 mają lipny kabel a u sennków jest bardzo dobry .

Jeżeli ktoś się orientuje to w tych sennkach bardzo bas jest podbity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche juz potestowalem swoje shp5401 i ciesze sie bardzo ze trafilem na ten temat :) Za ta cene watpie zebym cos lepszego znazl wiec wypada podziekowac gdak za odkrycie tego "diamentu" i reszcie za pozytywne opinie ktore mnie sklonily do tego zakupu ;)

...Dziekuje...

 

Wg mnie warto bylo i teraz nawet sekundy bym sie nie zastanawial!

 

 

Ps. Biedrona jesli chodzi o kabel to naprawde jest slabiutki. Cieniutki i delikatny max...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie stalem sie kolejnym posiadaczem tych sluchawek. Pierwsze wrazenie dosc dobre, jednak dostrzegam dosc nierowne granie. Srednica strasznie poszarpana ( szczegolnie jej wysokie rejestry ) . Nie wierze w magie "wygrzewania glosnika" ale zobacze, czy jutro sie cos zmieni :).

Ogolnie przy cenie 64zl te sluchawki sa bezkonkurencyjne w kategorii jakosc oraz cena/jakosc do 130zl . Na dniach porownam je do Philipsow hp890 oraz hp910.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzej je i zmień kabel ;p ten idący pomiędzy głośniczkami jest mniejszy niż do słuchawek włos i skąłda się może każdy z 3 kabelków... Ja czekam na kabel, umieszczę zdjęcia jak wszystko już zrobię i dam znać co się zmieniło :)

na razie czekam na kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o jakość/cena w tym przedziale cenowym to są lepsze IMHO słuchaweczki, mianowicie Koss KTX Pro1...na allegro moża je trafić za ~69zł...

 

jakość wykonania jest jak słuchawek za 15zł ale dźwiękiem rozjeżdżają te philipsy...przetwornik ten sam co ksc55 i UR40...po zmianie kabelka to zupełnie inne słuchawki,grają wszystko i naturalnie...tak naprawde dopiero przy wzmocnieniu pokazują co potrafią...ja wymieniłem im kabelek na sygnałowy 2x żyła w ekranie ,całość 2x2mm więc nie wiele więcej jak orginalny,koszt 1,10zł za metr + najtańszy neutrik 4,5zł + koniecznie dodatkowa para gąbek....efekt jest taki że rozjeżdżają stockowe KPP pod każdym względem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnym wygrzaniu brzmienie sie lekko zmienilo. Bas, ktory byl zbytnio wyeksponowany troche sie uspokoil. Teraz gra w miare neutralnie i jest go w sam raz. Srednica nadal jakas dziwna. Brzmienie takie matowe, ciezkie. Wysoka srednica wciaz piskliwa. Co do wysokich tonow to czuje jakis niedosyt. Mam wrazenie, ze brakuje ich troche nawet. O ile wczoraj graly dosc dobrze, tak dzis juz wyraznie oslably. Pamietam, ze ktos wczesniej je okreslil jako szkliste, tez odnosze podobne wrazenie. Gdyby aproksymowac charakterystyke to wyszlaby linia prosta, jednak wciaz uwazam, ze jest strasznie poszarpana. Gdybym mial okreslic ogolna jakosc dzwieku to dalbym tym sluchawkom 7.5/10. Gdzie Philipsy hp890 dostaja 9/10 a Sennheisery HD202 3.5/10 .

Sluchawki bardzo wygodne sa, budowa bardzo przypominaja senki hd495. Praktycznie zerowe tlumienie dyskfalifikuje uzywanie tych sluchawek na zewntarz, jednakze do komputera przy sluchaniu muzyki, ogladaniu filmow czy tez graniu spisza sie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas, ktory byl zbytnio wyeksponowany troche sie uspokoil. Teraz gra w miare neutralnie i jest go w sam raz. Srednica nadal jakas dziwna. Brzmienie takie matowe, ciezkie. Wysoka srednica wciaz piskliwa. Co do wysokich tonow to czuje jakis niedosyt.
 

 

Podłącz do E30 jeśli masz możliwość w każdym sklepie mp3store udostępnią - świetnie zgrywaja się z tym playerkiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o jakość/cena w tym przedziale cenowym to są lepsze IMHO słuchaweczki, mianowicie Koss KTX Pro1...na allegro moża je trafić za ~69zł...

 

jakość wykonania jest jak słuchawek za 15zł ale dźwiękiem rozjeżdżają te philipsy...przetwornik ten sam co ksc55 i UR40...po zmianie kabelka to zupełnie inne słuchawki,grają wszystko i naturalnie...tak naprawde dopiero przy wzmocnieniu pokazują co potrafią...ja wymieniłem im kabelek na sygnałowy 2x żyła w ekranie ,całość 2x2mm więc nie wiele więcej jak orginalny,koszt 1,10zł za metr + najtańszy neutrik 4,5zł + koniecznie dodatkowa para gąbek....efekt jest taki że rozjeżdżają stockowe KPP pod każdym względem...

Śmiała teza. 60 ohm słuchawki i z tak małymi przetwornikami grają lepiej? Może zdałbyś głębszą relację, a najlepiej zrobił recenzję. Do jakiego modelu tym słuchawkom najbliżej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pharoh, czy my słuchamy tego samego modelu? :D

Mam 5500, czyli wersję z wokółusznymi padami i przedłużką z osobnymi suwakami głośności na kanał. Kosztuje 170zł, kupiłem za 60. Niestety (dla mnie) wersja tylko czarna.

 

Wykonanie jak to w słuchawkach za 60zł. Wygoda jak to w słuchawkach za 60zł. Izolacja jak to w słuchawkach za 60zł.

 

Dźwięk zamkniętych słuchawek.

Wolę ich słuchać głośniej żeby wyczuć ten fantastycznie głęboki basik. Dla mnie jest go w sam raz, choc trzeba wytężać słuch, żeby go wydobyć z całego hałasu. Grają dosć lekko, ale dźwięk nie jest zawieszony w powietrzu i ma tę podstawę z miękkiego spodu.

Średnica gładka i miejscami lekko sina. Im wyżej tym bliżej - głos wychodzi bardziej z gardła wokalisty niż z klatki.

Góra twarda i analityczna. Podoba mi się bardziej niż igrado, gdzie jest dociążona przez wyższą średnicę. Ogólnie grają dźwiękiem jaśniejszym, lepszym jakosciowo, z niższym, spokojniejszym basem oraz trochę mniej bezposrednio (czyli po prostu bezposrednio).

 

Podsumowując grają jaskrawo, wesoło, bardzo równo i bez nieprzyjemnych wad jak CAL. Reszta cech poza dźwiękiem identyczna - trzeszczenie plastików i ogólna taniość. Co najważniejsze ani dziewczyna, ani znajomi, ani sumienie nie zlinczują nas za nie. Nie w takiej cenie :)

 

Oko Eksperta

>>dQob<<

uważa, że nic tylko brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o jakość/cena w tym przedziale cenowym to są lepsze IMHO słuchaweczki, mianowicie Koss KTX Pro1...na allegro moża je trafić za ~69zł...

 

jakość wykonania jest jak słuchawek za 15zł ale dźwiękiem rozjeżdżają te philipsy...przetwornik ten sam co ksc55 i UR40...po zmianie kabelka to zupełnie inne słuchawki,grają wszystko i naturalnie...tak naprawde dopiero przy wzmocnieniu pokazują co potrafią...ja wymieniłem im kabelek na sygnałowy 2x żyła w ekranie ,całość 2x2mm więc nie wiele więcej jak orginalny,koszt 1,10zł za metr + najtańszy neutrik 4,5zł + koniecznie dodatkowa para gąbek....efekt jest taki że rozjeżdżają stockowe KPP pod każdym względem...

Śmiała teza. 60 ohm słuchawki i z tak małymi przetwornikami grają lepiej? Może zdałbyś głębszą relację, a najlepiej zrobił recenzję. Do jakiego modelu tym słuchawkom najbliżej?

 

nie podejmuje się napisania recenzji ,nie umiał bym tak opisywać dźwięków i poszczególnych pasm jak niektórzy tu na forum....jak czytałem opisy słuchawek-monitorów to dźwięk po zmianie kabla pasuje mi do tych opisów,jest bezpośredni wszystkie pasma rozdzielone,wszystko się ułożyło tak jak trzeba,bas nie zachodzi na średnice ale ma walnięcie wtedy kiedy trzeba,dźwięki są klarowne i czyste,słuchawki teraz są jaśniejsze i ostrzejsze od stockowych a także szybsze.jak zmieniłem kabelek i włączyłem megadeth z ostatniej płyty to mnie zatkało,wszystkie instrumenty słychać wyraźnie,nic się nie zlewa,słuchaweczki nadążają z reprodukcją wszystkich dźwięków...grają fajnie wszystko od muzyki klasycznej przez jazz ,pop,rock po trash metal...w szafce leżą kpp,cal!,philipsy a ja słucham w zasadzie tylko na nich...

 

 

jakieś opisy stockowych ktxpro1 z audiostereo:

 

Ja używam od dłuższego czasu KTX Pro1. Wyglądają może delikatnie, ale w rzeczywistości są bardzo solidne. Już wiele przetrwały (szczególnie kabel i jego mocowanie). Bardzo wygodne. Opierają się na głowie na elastycznej podkładce (czy jak to nazwać) żelowej pod pałąkiem.

 

Przetworniki mają identyczne jak Porta/Sporta pro. Grają ocieplonym, bardzo przyjemnym dźwiękiem. Może lekko eksponują bass, ale całość jest spójna. Przed zakupem porównywałem z HD500 Sennheisera na wyjściu słuchawkowym we wzmacniaczu NADa (CD NAD 520), tylko nie pamiętam już oznaczeń. HD500 odpadły. Grały tak sucho, zimno jakoś.

Świetne do discmana i w domu też mi się dobrze sprawiały. Bardzo telerancyjne dla źródła. Już z badziewnego boom-boxa potrafią cos wyciągnąć. Używałem ich z Sony D-EJ611, teraz Grundig 4302 AS45 (jest brzydki,ale ma lepszą jakość dźwięku niż Sony :) ).

 

Nie muszę rozkręcać na max głośności w discmanie. Też się tego obawiałem zanim je kupiłem,że bedą grały cicho bo są 64Ohmowe, tu się pozytywnie zaskoczyłem dzięki skuteczności na poziomie 103 dB/1mW.

Jestem z nich bardzo zadowolony. To napewno jedne z najlepszych słuchawek przenośnych.

 

 

http://www.audioster...466.html#bottom

 

Ja je bardzo dobrze oceniam. "Neutralność" to ja rozumiem,że jest po żadnej stronie :) Jakby Ci to powiedziec.... brzmienie jest raczej masywne niż lekkie. Aż dziw. Z takich maluchów. Discmany mają zwykle niedostaki basu (stąd te Super Hiper Mega BASSy, których niecierpie) to się akurat kompensuje z tymi słuchawkami. Żebyś mnie źle nie zrozumiał. To podbarwienie niskich częstotliwości jest niewielkie. Bas jest miękki, schodzi nisko. Średnica bardzo przyjemna, ciepła i bardzo kulturalna góra. Wszystkim moim znajomym się podoba.

Słuchałeś kiedyś PortaPro? To jest to samo tylko wygląda inaczej.

 

http://www.audioster...ugie_15334.html

 

tylko jedna uwaga do tych cytatów - to nie jest to samo co porta pro,inny przetwornik ,również nie to samo co ksc75,chociaż też pokryte tytanem...

 

i przepraszam za OT

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności