Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne słuchawki 200zł+


Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej nie podoba mi się w nich to, że bardzo łatwo je przesterować. Pod MAYA U5 przy niektórych utworach słuchawki charczą już przy ponad 60% głośności...

Z tym przesterowywaniem to trochę dziwne - może masz uszkodzony egzemplarz. W moich (byłych) HD380pro było podobnie - po wymianie przetworników wszystko wróciło do normy.

Na twoim miejscu odesłałbym je, bo chyba jeszcze 10 dni nie minęło a tak to potem będziesz się musiał z gwarancją użerać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się to dziwne, dlatego o tym napisałem. Wczoraj dopiero dotarły słuchawki także mam czas. I chyba właśnie je odeślę. ;( Chyba nikt nie ma takiego pecha jak ja... Czwarte słuchawki, które zamówiłem dotarły do mnie uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, akurat pani listonosz jest spoko. Zdziwiło mnie kiedy oczekując na przesyłkę usłyszałem dzwonek i w drzwiach ukazała mi się sąsiadka z moją paczką w rękach zamiast kuriera. Paczka była wysłana siódemką. Podziękowałem sąsiadce, ale byłem bardzo zły, w końcu przesyłka była do mnie i pomijając to, że sąsiadka (niezbyt rozgarnięta) powinna go skierować do moich drzwi (naprzeciwko). Kurier nie powinien jej wydać przesyłki. Zastanawiałem się czy nie zrobić o to jakiegoś dymu, ale już napisałem do sprzedawcy, że chcę zwrócić słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAYA jest w porządku, inne słuchawki grają pod nią świetnie. I już nie będę opisywał co się działo jak podłączyłem HM3 pod amplituner i dałem mocy. Być może były uszkodzone, a może po prostu grają dobrze tylko przy małej głośności.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tańszych rozwiązań możesz jeszcze wypróbować Superluxy 668B, które są w otwieralnym pudełku (więc będziesz mógł je bez problemu zwrócić), bo obawiam się, że wymagasz od słuchawek w tym przedziale cenowym grania, jakie dają słuchawki ok. 500 zł, jak np. Audio-Technica ATH-M50, Fischer Audio FA-003 czy Sennheiser HD558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak te już zwrócisz radzę rozejrzeć się za Shure SRH240, bardzo uniwersalne słuchawki. Dzisiaj dałem posłuchać koledze w pracy, który na codzień słucha na CAL i Shure bardziej mu się podobały, nie wspominając o Superluxach HD661, które mu w ogóle nie podeszły. Może jakieś super basowe nie są ale w mojej ocenie jest go wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj je spakowałem i zaniosłem na pocztę. Nie wiem co teraz wybrać, ale jestem przekonany, że będę zwracał uwagę na czułość słuchawek i nie kupię takich, które nie mają przynajmniej 100dB/mW (czy jakoś tak). Może moim wymaganiom lepiej sprostałyby jakieś Sennheisery, albo AKG ?

 

Które są głośniejsze i bardziej basowe Sennheiser HD438 czy CAL! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem HD438 i CAL-e (chyba nawet w tym samym czasie) i jedno co na pewno mogę powiedzieć to to, że Senki ciężko wysterować i dysponują mniejszą ilością basu od CAL, chociaż ten przy odpowiednio mocnym wysterowaniu potrafił niżej zejść. IMO do muzyki, której słuchasz to one raczej się nie nadają, a zwłaszcza, że Maya porządnie ich nie wysteruje. Na Twoim miejscu celowałbym w coś pokroju Sony XB lub zapolował na używki HD380 Pro tudzież SRH750DJ (jest jedna ciekawa oferta na allegro od naszego forumowicza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Które są głośniejsze i bardziej basowe Sennheiser HD438 czy CAL! ?

Najgłośniejsze z "testowanych" przeze mnie słuchawkach zamkniętych (CAL, Shure, K518, Panasonic HTX7, Plattan) w tych granicach cenowych były Urbanears Plattan. Basu mają tyle, że nikomu chyba nie zabraknie z tym, że brzmieniowo to poziom co najwyżej K518DJ, ale za to wygoda sporo lepsza.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem, że HD438 brakuje basu. To prawda ? W tym wypadku lepszym wyborem będzie CAL! Chyba, że coś innego, tylko "over ear".

Chyba Syler je testował swego czasu. Ja słuchałem 448, to basu im nie brakowało. Jak chcesz z dużą ilością basu "around ear" to AKG K540 polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki świetne tyle, że pałąk szybko pęka, a miałem już takie problemy z innymi słuchawkami i chciałbym tego uniknąć (nie żebym jakoś rzucał słuchawkami, po prostu pech). I trochę droższe, ale chyba jednak przeznaczę trochę więcej pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem, że HD438 brakuje basu. To prawda ? W tym wypadku lepszym wyborem będzie CAL! Chyba, że coś innego, tylko "over ear".

 

Używam HD438 od prawie dwóch lat. Bardzo solidne i niezwykle wygodne słuchawki, nie czuć że się je ma na głowie. No i jeszcze welurowe pady w tej cenie... CAL! słuchałem tylko przez kilkanaście minut, ale to wystarczyło żeby zanotować różnicę; są na pewno głośniejsze od 438, grają bardziej bezpośrednio (ostrzej w całym paśmie), basu jest więcej, ale za to nie schodzi tak nisko jak w 438. Jeśli chodzi o wygodę użytkowania CAL! to jest zdecydowanie gorzej niż w przypadku 438, nawet nie ma czego porównywać.

K518DJ to IMO praktycznie sam bas, nie mają podejścia w kwestii dźwięku ani do CAL! ani do 438, ale to moje subiektywne odczucie.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecasz bardziej HD438 niż CAL! ?

 

Sprawdzą się w rapie i r&b ?

 

Nie napisałem że HD438 są lepsze niż CAL!, tylko ze są całkowicie inne brzmieniowo. Czy 438 się sprawdzą w rapie, r&b też ci nie powiem, bo raz nie znam palyera, którego używasz, a dwa każdym ma inną percepcję dźwięku. Po twojej sygnaturce widzę że używasz a-Jays Two, jeśli dla ciebie mają odpowiednią ilość basu to brzmieniowo powinny ci bardziej podpasować CAL! niż 438. Problem w tym że ergonomia CAL! ociera się o nieużywalność.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek raczej do domu choć pewnie okazyjnie też portable, ale głównie pod pc z MAYA U5. Jeżeli portable to SE XPERIA Neo V, ale głównie MAYA U5. a-JAYS Two wg mnie mają jak najbardziej wystarczająco basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności