Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne słuchawki 200zł+


Rekomendowane odpowiedzi

A jak wypadają HD439 ?? Nie ma w internecie za dużo konkretnych opinii na ich temat. Fakt, że kosztują 350 zł ale za to mają możliwość wymianiania kabla co może być przydatne w korzystaniu ze słuchawek w domu jak i na mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde Sennheisery są dobre niestety - wtedy byłoby łatwo z wyborem ;)

Co do tego ile warto płacić za słuchawki, to dobre słuchawki za 200 potrafią grać lepiej niż kiepskie za 300, ale raczej nie będą grały lepiej niż dobre za 300.

Zatem zapytam czy są jakieś szczególnie warte uwagi w cenie 200-300zł, nadające się do rapu, r&b, popu i regge. O ciepłej charakterystyce, budowy wokółusznej i najlepiej nie otwarte, ale ciepłe granie to raczej słuchawki zamknięte i półotwarte. Dodam jeszcze, że słuchawki będą podłączone pod MAYA U5 i będę z nich korzystał przeważnie w domu więc nie zależy mi na jakimś mega tłumieniu, chociaż fajnie jakby cały dom ze mną nie słuchał tego co właśnie leci w słuchawkach. No i to chyba tyle co do moich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te wymagania świetnie wpisują się AKG K540 - półotwarte, ale tłumią nienajgorzej bo wokółuszne, bardzo wygodne a basu to w nich chyba nikomu nie zabraknie. Dla mnie czasem aż za dużo, ale ja lubię neutralną charakterystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są wokółuszne ? Na zdjęciach wydają się małe. Nie chcę być wybredny, ale one kosztują ponad 320zł najtaniej, a to znaczy, że dość dużo dokładamy. Może dokładając tak dużo znalazłoby się coś lepszego? Przeczytałem, że mają bardzo kruchy pałąk, czy to prawda, że tak łatwo pęka? Nie wątpię, że są to złe słuchawki, ale moje pytanie to czy warto na nie wydać tyle pieniędzy, czy lepiej kupić coś trochę tańszego i cieszyć się podobną jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wydają się małe na zdjęciach, ale są sporo większe od CAL, które dla mnie są już wokółuszne. Co do pałąka, to mam K520, które mają identyczny pałąk (tylko muszle mniejsze - nauszne), mają już na pewno ponad rok (jestem 3 właścicielem) i nic nie pęka - zależy jak kto używa (mam tez K540 ale dopiero parę dni). Jakbyś nie musiał mieć koniecznie wokółusznych to właśnie K520 bym polecił. K540 to takie rozwinięcie K520 w stronę funu - bardziej podbita góra i dół, szersza scena.

o0570042811010741584.jpg

 

Porównanie do K520

 

 

o0570042811010741585.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K540 to takie rozwinięcie K520 w stronę funu - bardziej podbita góra i dół, szersza scena.

 

K540 niewygrzane czyż nie? ;)

Wg poprzedniego właściciela mają niecałe 100h. Z tego co czytałem to po ok 70h jest przełom, ale to były tylko luźne uwagi więc nie wiem - ile im potrzeba?

No i źródłem póki co jest samsung P3 (gdzieś około pół skali jest wystarczająco głośno), więc chyba też mogłoby być lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na amazonie (nie w PL) jakiś czas temu były poniżej 400. Jak nie D1100, to może CALe (jeśli możesz przesłuchać dany egzemplarz w sklepie) lub shp5401 (dla niektórych wygodniejsze od CALi ;) ).

 

@Perul

Słyszałem, że mają mniej basu niż K520, dlatego pytałem.

Ja swoje wygrzewałem 100h (i to chyba starczająca ilość), tylko, że byłem drugim właścicielem, więc wcześniej mogły trochę przegrać. W moim przypadku trochę się odmuliły i ciepło zleciało.

Do nich to najlepiej coś z uwypukloną średnicą albo EQ po prostu :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na amazonie (nie w PL) jakiś czas temu były poniżej 400. Jak nie D1100, to może CALe (jeśli możesz przesłuchać dany egzemplarz w sklepie) lub shp5401 (dla niektórych wygodniejsze od CALi ;) ).

 

@Perul

Słyszałem, że mają mniej basu niż K520, dlatego pytałem.

Ja swoje wygrzewałem 100h (i to chyba starczająca ilość), tylko, że byłem drugim właścicielem, więc wcześniej mogły trochę przegrać. W moim przypadku trochę się odmuliły i ciepło zleciało.

Do nich to najlepiej coś z uwypukloną średnicą albo EQ po prostu :)

 

W Olsztynie w MM nie ma CAL! więc nawet sobie nie przymierzę. Są takie Denony (D310 chyba) o bardzo podobnej budowie do CAL! i jakoś nie bardzo mi leżą. Co do K540 to powiem, że mnie zainteresowały, ale musiałbym jakąś sensowną recke przeczytać, a nie mogę nic znaleźć. Może ktoś poratuje. Warto zainwestować w te AKG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto, bo im się nagminnie łamią pałąki, te słuchawki podobnie jak model GHS 1 z mikrofonem ewidentnie mają wadę fabryczną

kluczyk, już bym sobie szybciej kupił kombajn do ziemniaków niż ty słuchawki, męczysz ten wątek 7 stron... :wacko:

kup sobie jakieś słuchawki które ci się spodobały w sklepie internetowym, tylko najpierw sie upewnij czy nie mają zgrzewanego opakowania i będziesz je mógł zwrócić w ciągu 10 dni jak ci nie przypasują (CALE mają niezgrzewane opakowanie, Sony XB 500 też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony 1100 za 370 zł NOWE przesyłka free

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003YUBE4E/ref=s9_simh_gw_p23_d0_g23_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1YWGVWC93YVXAYJNVN8V&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

 

dolicz 3% vatu bo w Uk jast 20% a w PL jest 23 % wyjdzie coś koło 74,5 funta

Edytowane przez Endemit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale wciąż nie znalazłem odpowiednich słuchawek. No i zwiększyłem też kwotę jaką chcę przeznaczyć na słuchawki. Ostatecznie odrzucam zatem K540, i CAL! Sony XB500 też.

Zostają:

- Fisher Audio FA-004

- Sennheiser HD429

- Sennheiser HD438

- Sennheiser HD439

- Shure SHR 240

Które wybrać ?!

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czekałem kupę czasu na Brainwavz HM3. Dzisiaj przyszły. Nie miałem na nie zbyt wiele czasu, ale moje pierwsze odczucie to...

 

 

jednak nie te słuchawki ! Może jeszcze się wygrzeją i nabiorą charakteru, ale nie mają przysłowiowego kopa. Grają całkiem ładnie, ale jak dla mnie bardzo delikatnie. Nie mają takiej mocy, jakiej wymagam. Byłem bardzo rozczarowany, gdy głośność na MAYA U5 była ustawiona na jakieś 80%, a po podłączeniu słuchawek przy mocniejszym bicie się przesterowały. Pod moim telefonem (SE Neo V) grają cicho, a przy lekko podkręconym basie tak jak zawsze słucham na a-Jays Two delikatnie charczały. Pod kompem grają ładnie, ale cicho. Jak dla mnie nie mają wystarczającej mocy. Są zbyt delikatne, choć jakość dźwięku jest zadowalająca, a słuchawki jeszcze się nie rozbujały bo grają jakieś dwie godziny.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to jest ciekawe, powiedz dokładniej co ci nie pasuje w HM3, czego jest za mało - szczegółowości, basów...? one są ciepłe, graja przyjemnie i są racej zbalansowane

w sumie może lepiej jak byś wziął Sony XB skoro potrzebujesz jakieś wyrazistości

a może zadowoliłyby by cię już tańsze Superluxy 681

(btw ostatnio miałem okazję przymierzyć i posłuchać Philips SHP6000 i wg mnie one i pod względem wygody i brzmienia przypominają HM3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej nie podoba mi się w nich to, że bardzo łatwo je przesterować. Pod MAYA U5 przy niektórych utworach słuchawki charczą już przy ponad 60% głośności. Tak jak wcześniej pisałem wymagam mocnego brzmienia. Nie chodzi o to, żeby słuchawki trzęsły się na głowie, ale HM3 zanim zagrają głośno już im za dużo mocy i niestety nie wyrabiają. Przyznam, że jestem trochę rozczarowany tym faktem. Nie mówię, że to złe słuchawki, bo mają wiele zalet, ale nie będę o nich pisał bo wystarczy, że co do brzmienia zgodzę się z większością recenzji. Mi dźwięk wydaje się być zbyt mało prawdziwy, dźwięki trafiają do głowy tak jakby z przestrzeni znajdującej się ok. 5 cm za uchem, także scena kuleje, jedynie wokale słuchać oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności