Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne słuchawki 200zł+


Rekomendowane odpowiedzi

SRH240 obejmują całe ucho, przynajmniej moje, średniej wielkości. Na pewno są większe od CAL . Czy stockowe grają w porządku to nie wiem, bo kupiłem z uwalonym wtykiem, to przy okazji cały kabel wymieniłem. Niektórzy narzekają, że mają słaby bas - ja nie narzekam, może to zasługa kabla.

Co do SHL5800 to poza dziwną charakterystyką, prezentują poziom zbliżony do CAL. Dziwna (dla mnie) to znaczy, że podbite ma ok 300Hz i obcięte ok 8kHz - z reguły robi się odwrotnie jak choćby w Shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najarałem się na Soniacze i znalazłem ja za dobrą cenę, w MM kosztują 250zł, ale tutaj mam taniej - dużo taniej. I właśnie chyba za dużo... Jakie macie na ten temat zdanie?

Tutaj link:

http://www.twenga.pl/cena-MDR-XB500-SONY-Sluchawki-535357-0

 

Czy to oryginalne słuchawki Sonego ? W MM kosztują 250zł, a tutaj są nawet za 150zł ! Także wydaje mi się to podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kluczyk - znaczy to że w tych słuchawkach jest duużo bassu, więc pewnie są one dobre do techniawki czy dubstepu... Ja z mojej strony polecić mogę CAL!. Sam je mam (w tym dziale jest mój temat gdzie podałem dokładne wymiary muszli więc możesz sobie zmierzyć czy będą dla ciebie wygodne czy nie...) i polecam. Słucham głównie odmian rocka i metalu, ale na odtwarzaczu mam parę utworów "orkiestrowych" (np Hans Zimmer) czy "techniawke" (np Gigi d'Agostino) albo hiphop (52 dębiec, stare utwory peji itp) i słuchawki się bardzo dobrze sprawdzają. Bas jest dobry, ale nie przysłania wyższych tonów. A jeszcze się nie wygrzały i z godziny na godzinę dźwięk jest coraz lepszy !

Ja swoje CAL!-e kupiłem na allegro za 204zł plus wysyłka.

 

Wysłano z HTC Pyramid/Sensation Z710e z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk to jest wersja navy blue MDR-XB500 BLUE i stąd może się brać ich niska cena, może wyprzedają bo im nie schodzą... w Olsztynie jest pewnie MM i saturn, więc sugeruję sprawdzić brzmienie jeśli mają tam ten model słuchawek (poza tym pamiętaj, że jak kupujesz przez internet tp masz prawo do zwrotu przez 10 dni bez podania przyczyny - nie są one w opakowaniu zgrzewanym jak widać

, więc bez problemu możesz je kupić i ewentualnie odesłać jak się nie sprawdzą)

a te wykresy pokazują, że słuchawki odkształcają oryginalne brzmienie muzyki, zabarwiając ją basowo i grają znacznie głośniej dźwięki basowe niż wokale i dźwięki o wysokich częstotliwościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueme powiedz mi proszę czym się różni wersja navy blue, od zwykłych, czy to tylko kwestia koloru? Byłem wczoraj w MM i niedługo będą je mieli, także pojadę ze swoją płytką i je obadam. W takiej dziurze jak Olsztyn nie ma niestety Saturna... :P Boję się żeby to nie były podróby. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnią się tylko i wyłącznie kolorem, one mają 3 wersje kolorystyczne:

http://www.sony.pl/product/hps-extra-bass-and-dj/mdrxb500l.ae

(prawdopodobnie je wyprzedają, ostatecznie mogą mieć jakiś egzemplarz ze zwrotu, zapytaj ich czy są nowe i fabrycznie zapakowane zamiast snuć domysły, że sklep sprzedaje podróby :wacko: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szkoda. Myślałem, że spoko są no i fajnie wyglądają. Zatem szukamy dalej. CAL! raczej nie chce. Może jakieś sennki by mi pasowały? Głównie pod rap i r&b.

 

Przypomniałem sobie czego zapomniałem dopisać. Ważne jest też dla mnie żeby słuchawki spisywały się w filmach bo często oglądam do późna i jestem zmuszony do korzystania ze słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z tych słuchawek będą lepszym wyborem?

 

-Sennheiser HD 438

-Sennheiser HD 429

 

HD429 wg mnie lepiej wyglądają, ale czy lepiej grają? W HD438 trochę odrzuca mnie ich wygląd, ale i tak wybiorę te, które lepiej brzmią.

 

@blueme jeszcze się upewnię czy dobrze zrozumiałem xb700<xb500, ale xb500 i tak nie polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem zwolennikiem "basowych" słuchawek, gdyż one reprodukują dźwięk zazwyczaj kosztem wyższych rejestrów

więc uświadamiam ci jakie są wady tych słuchawek, ale jeśli czegoś takiego właśnie szukasz to bierze te sony 500, przynajmniej na próbę, to się przekonasz (albo sprawdź je w sklepie)

sennheisery z serii 4xx (też przebasowione) wg opinii mają całkiem niezłą scenę i grają podobnie, HD 439 mają wygodniejsze pady od 429 i odpinany kabel od słuchawek (z tych 2 wolałbym więc już dopłacić do 439)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser HD439 to koszt ponad 300zł ja nie chciałbym przekraczaj tej kwoty. I chyba trochę źle przeczytałeś bo ja brałem pod uwagę HD438 i HD429, a nie HD439. Chyba, że literówkę zrobiłeś, to rozumiem, że bardziej polecasz 429.

 

Btw. będę miał niedługo okazje posłuchać w MM Sony XB500 to się przekonam co to jest na własne uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wg mnie bardzo fajnie wyglądają. Niestety nie mam gdzie takowych przymierzyć. Jak już wspominałem Olsztyn to dziura i nie ma tutaj takich luksusów, żeby sprawdzić sobie słuchawki. Jedynie w MM jak się dobrze pogada to dadzą, ale tam nie wszystko jest, a raczej mało co jest. Chciałbym słuchawki z mocnym basem, ale nie takie zasłaniające resztę dźwięków.

Zapytam jeszcze z ciekawości czy można gdzieś kupić Sennheisery HD555? Kolega kupił je kiedyś na allegro za 300zł i mówi, że kozackie są, ale nie mogę ich nigdzie znaleźć, a na allegro teraz za dwa razy tyle są. Ma do mnie wpaść z nimi żebym sobie obadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem rekonesans. Biorę pod uwagę:

- CAL! (jadę do MM przymierzyć)

- Fisher Audio FA-004 (ekstra wygląd)

- Sennheiser HD429 (trochę droższe, ale spodobały mi się)

- Sennheiser HD438 (brzydkie, ale podobbo dobrze grają)

 

Które z tych słuchawek spełniają najlepiej moje wymagania? CAL! jeszcze przymierzę i posłucham.

FA vs wcześniej polecone HD438, które wygrają pod względem charakteru brzmienia (przypomnę, że szukam ciepłych)?

HD429 trochę droższe niż reszta, ale gdzieś czytałem, że warte uwagi, no i podoba mi się ich wygląd, a może w ich cenie jest coś lepszego?

Nie ma co już dłużej tego ciągnąć, trzeba się na coś zdecydować. :woot:

 

Do listy dopisuję również Brainwavz HM3 - bardzo fajnie wyglądają, tylko zastanawiam się czy obejmują całe uszy.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zweryfikujesz CALe i będą niewygodne albo nie spodoba ci się ich brzmienie (w to ostatnie akurat wątpię) to ja bym szedł na twoim miejscu w sennheisery - kup najlepszy model w kwocie jaką przeznaczasz na zakup słuchawek

(FA-004 to prawie to samo co HM3, ja mam średniej wielkości uszy i obejmojmowały mi całe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy to znaczy, że każde Sennheisery są dobre ?!

Czy warto wydać trochę więcej pieniędzy ? Tak się złożyło, że będę mógł wydać trochę więcej.

Słyszałem taką teorię, że nie koniecznie warto płacić za słuchawki 300zł bo praktycznie nie ma różnicy pomiędzy takimi za 200zł+.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy to znaczy, że każde Sennheisery są dobre ?!

Czy warto wydać trochę więcej pieniędzy ? Tak się złożyło, że będę mógł wydać trochę więcej.

Słyszałem taką teorię, że nie koniecznie warto płacić za słuchawki 300zł bo praktycznie nie ma różnicy pomiędzy takimi za 200zł+.

Nie każde Sennheisery są dobre niestety - wtedy byłoby łatwo z wyborem ;)

Co do tego ile warto płacić za słuchawki, to dobre słuchawki za 200 potrafią grać lepiej niż kiepskie za 300, ale raczej nie będą grały lepiej niż dobre za 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności