Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne słuchawki 200zł+


Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach powinna dotrzeć do mnie MAYA U5, ale do pełni szczęścia brakuje mi słuchawek. Mam już dokanałowe, ale chcę też nauszne. Szukam nausznych (okrywających całe małżowiny - takie chyba nazywają się wokółuszne, czy jakoś tak), zamkniętych słuchawek, o ciepłej charakterystyce i dużej mocy w cenie około 200zł (dorzucę trochę jeśli warto). Muzyki słucham przeróżnej, ale głównie rap, regge, r&b, pop, ale lubię też posłuchać muzyki klubowej. Od słuchawek wymagam dużej mocy i mocnego, głębokiego basu - powinny się sprawdzić zarówno grając dynamiczną muzykę klubową, jak i wolne regge. Ważnym aspektem jest również wygoda przy korzystaniu ze słuchawek oraz jakość ich wykonania. Dodam, że interesują mnie nowe i łatwo dostępne słuchawki.

Bardzo proszę o jakieś propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest gorzej z CALlami niż rok temu to imho słaby wybór. Kolejny raz polecę Superluxy HD660 - większa przestrzeń, niższy i lepiej kontrolowany bas no i wysokie i średnie są też fajne. Bardzo fajnie sprawdzają się w drum and bassie więc w twoich gatunkach też powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, CAL! słuchałem na 25% a przy HD660 i 30% jest już głośno na Live! 24bit. Nawet beznadziejnego chat 335 jest ok z głośnością. Zawsze możesz sprzedać maye z dużym zyskiem i kupić coś innego.

 

Ja nie słucham na 1/4 mocy, przeważnie blisko maxa także zależy mi na dużej mocy, bo po prostu lubię.

 

Krecik może ty polecisz jakieś mocne słuchawy ?

 

Edit: MAYA nie sprzedam bo to jest właśnie to czego potrzebowały moje głośniki, jest pięknie. :woot:

 

Co myślicie o Sennheiser HD 438 ?

Mają niezłą skuteczność, słyszałem, że to dobre słuchawki i cena się zgadza, bo za około 220zł można je mieć.

Przeczytałem też gdzieś, że są to ciepłe basowe słuchawki. Czy to prawda? Jak z jakością odtwarzanej muzyki?

 

Sennheiser HD 428 podobno mają więcej basu i gorszą scenę. Zna ktoś jaką opinię o nich?

Btw. są trochę droższe niestety. :unsure:

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd 438 nie posiadam. mam hd 448 i jestem z nich bardzo zadowolony. moze troszke tlumienie jest slabsze - ale dzwiekowo nawet niezle.

 

najglosniejsze jakie znam to nausze akg k26p (akg 414) - jesli chodzi o "mocne" sluchawy - bo tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie się pomyliłem. Chyba były to AKG k44, albo jakieś podobne i na pewno to AKG jakieś z tańszych modeli. Grały baaardzo głośno, aż nie dało się wytrzymać i miały strasznie zimną charakterystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to raczej bylo jak piszesz. akg k26p maja swoje wady i zalety. ogolnie jednak da sie wybrac cos lepszego z obecnej oferty. ja je kupowalem chyba w 2005 lub 2006 roku. swoje juz sie nagraly i czas ustapic miejsca nowszym konstrukcja. ale glosne sa niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do tematu - możesz zaproponować coś co odpowiada moim kryteriom ?

 

jak juz wspominalem - ja bym wybral CAL. najlepiej zrekablowane z komisu, uzywane. jak nie podpasuja - sprzedasz bez wiekszej straty. niewiele ryzykujesz. to wg mnie idealne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips SHP 8900 (trochę wyższa cena)

Sennheiser HD 418

generalnie jak chcesz wygody to szukaj dużych muszli, żeby otaczały uszy i do nich nieprzylegały i najlepiej z welurowymi albo materiałowymi a nie skóropodobnymi padami

z najtańszych rozwiązań to chyba można rozważyć Pioneera M390 z tymże one mają dość płytkie muszle, które mogą dotykać uszu

z tańszych Philipsów możesz też sprawdzić w jakimś sklepie SHP 8000

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuużo poszperałem i znalazłem takie modele jak Sony MDR-XB500 i Shure SHR 240, które z tych lepiej wybrać?

Rzuciły mi się w oczy również Philipsy SHP8000 i JVC HA-M750.

 

Jeżeli się nie mylę to moim wymaganiom chyba najlepiej pasują Soniacze, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem Sony, ale zrekablowane Shure w mojej ocenie są lepsze od rekablowanych CAL - mają lepiej kontrolowany bas (jest trochę mniej tego wyższego basu) ale przede wszystkim lepszą scenę.

Poleciłbym jeszcze AKG K520, ale one są nauszne więc tak jakby poza kryterium. Za to w mojej ocenie lepsze nawet od Shure, mają solidny bas, fajną przestrzeń, ale mnie najbardziej urzekła ilość tzw. powietrza (są to słuchawki półotwarte). Charakterystyką będą spełniać twoje wymaganie, tylko, że są mniejsze niż chciałeś (ciut większe od K518DJ). Są bardzo wygodne (jak dla mnie) - mogę w nich słuchać godzinami, przy okazji łatwe do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności