Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Fischery FA-004 vs Superlux HD661 vs Brainwavz HM3 vs Cal


Rekomendowane odpowiedzi

@Syler - to może Superlux te przetworniki z podróbek Sony kupuje, bo one też podobno grają jak oryginały dla niektórych ;)

 

@Chevy

Pod niektórymi względami pewnie lepiej, pod niektórymi gorzej - które komu spasują nikt nie zgadnie. Gdyby to była przepaść w klasie dźwięku - to wtedy można byłoby poradzić. Ponadto, jeśli słuchawki są lepsze technicznie, to niekoniecznie lepsze dla każdego, a co dopiero dla nieosłuchanej osoby z kiepskim DAP - powie ona, te gorsze, bo mniej basu (a te drugie będą miały więcej basu, ale pierdzącego..). Jak Ci się podoba - nie zmieniaj, a jak chcesz mieć najlepsze audio dla siebie - to odsłu**** jak największą ilość sprzętów. Czy warto? Zależy czy masz dużego hopla na punkcie muzyki, dużo czasu i wielki portfel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nastolatek jakoś nie mam nadmiaru gotówki czy to czasu ;d Jakimś tam hmmm maniakiem słuchawek nie jestem, po prostu chcę dowiedzieć się od osób które są w danym temacie obeznane co i jak.

 

Poza tym wciąż chciałbym usłyszeć opinie osób, które miały możliwość odsłuchu SJ55 i hd661. Samemu moge sprawdzić tylko sj55 (kumpel je ma ;p) niestety 661 w mojej miejscowości nie ma nigdzie. A mp3store najbliższy ponad 100 km ode mnie. A że rzadko jeżdżę do Wrocka to nie prędko będe miał możliwość odsłuchu ;). I ostatnie pytanie mam. Czy w cenie hd 661 czyli powiedzmy ok 180 zł lepiej jakościowo (oczywiście według was, bo wiem że każdy ocenia indywidualnie...) zagrają dokanałówki czy może jednak nauszne - czyt HD661?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokanałówki zwłaszcza w tej cenie nie mają pełnej barwy, tzn. nie poczujesz masy instrumentów. Tak HD661 są bardzo uniwersalne, zagrają dobrze+ prawie w każdej muzyce, podczas gdy HM3 niestety do cięższej muzyki się nie nadają, za to zagrają przepięknie w klasyce, jazzie, blues, hip-hopie, czy elektronice. Miałem Fa004, poźniej na testy miałem HM3, a teraz mam HD661. I to właśnie HD661 zostały u mnie, ale tylko dlatego że są uzupełnieniem do HD668B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m390 słuchałem z normalnym kablem. Są one mniej szczegółowe od HD661, ale one mają po prostu bardzo przyjemny sposób grania, fajny basik, szeroka scena, grają tak relaksująco. Po za tym są to raczej słuchawki do domu, choć szkoda, jakby była wersja portable to pewnie bym ją kupił. HTX7 nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę troszkę...

 

Jadę jutro do mp3store w poznaniu kupić ath sj55/hd661/HM3. Mógłby ktokolwiek napisać czy po wygrzaniu któreś z wymienionych słuchawek zmieniają diametralnie charakterystykę dźwięku po wygrzaniu, czy są to może tylko zmiany "kosmetyczne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HM3 nie zauważyłem zmian. HD661 się dość znacznie zmieniły. Jednak powinni mieć tam jakiś wygrzany egzemplarz.

A te HD661 to długo się zmieniają, 150h wygrzewania starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je wygrzewałem jakieś 170h nontoper. Więc nie wiem kiedy dokładnie się zmieniły. Po tygodniowym wygrzewaniu ich posłuchałem i były dużo łagodniejsze - gładsze w brzmieniu. Takie same zmiany opisywali na zagranicznych forach.

 

@Jakubek, jakich by nie wziął z tego zestawienia to powinieneś być zadowolony. Najbezpieczniejszym i najpewniejszym wyborem byłyby chyba CAL albo HM3, w zależności czy lubisz ciemniejsze czy jaśniejsze granie. Tego soniacza i tak trzeba pod siebie ustawić i w ustawieniach DACa i w EQ. Po drobnej zabawie gra dość przyjemnie :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole jaśniejsze granie, czystą i przejrzystą górę. CAL nie są przypadkiem ciepłymi słuchawkami?w połączeniu z ciepłym sony nie będzie za "gorąco"?

Nie przepadam za mułem. Lubię szybki i agresywny dźwięk.

Dodam, że to będą moje pierwsze nauszne słuchawki...(noob)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole jaśniejsze granie, czystą i przejrzystą górę. CAL nie są przypadkiem ciepłymi słuchawkami?w połączeniu z ciepłym sony nie będzie za "gorąco"?

Nie przepadam za mułem. Lubię szybki i agresywny dźwięk.

Dodam, że to będą moje pierwsze nauszne słuchawki...(noob)

To tutaj fajnie pasują Shure SRH240 i Panasonic RP-HTX7, z tym, że te drugie to raczej zmodować by wypadało, chociaż na początek to pewnie i bez tego będą się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko słucham na Wave, gra on jednak za bardzo kolorowo jak na moje gusta. Teraz sobie porównuje hm3-hd661-htx7 na nim i muszę powiedzieć, że są to słuchawki podobnej klasy, różnice są raczej w charakterystyce niż w jakości grania. Poziom zgrania jest dla mnie podobny, tak jak mówię, nie trafia w moje gusta, więc ciężko mi ocenić poziom brzmienia. Jakościowo jest ok, jak na ten poziom cenowy słuchawek. Moim zdaniem najlepsze do rocka, a zarazem najjaśniejsze są HD661, mają też najmniej basu, ale jest zbity z świetną kontrolą, dobry jakościowo. HM3 są ciemniejsze trochę, ale dalej jasne, mają tak samo klarowną górę albo nawet klarowniejszą, mają trochę więcej basu, również dobrze kontrolowanego, choć trochę luźniejszego, średnicą nie grzeszą przy superluxach, natomiast mają lżejszą scenę, dzięki temu trochę lepiej wygląda ta przestrzeń. HTX7 mają sporo więcej basu, ale jest on trochę dudniący, na średnicy jest pogłos, ale jest ona jednocześnie bardziej nasycona, góra też jest wyraźna ale trochę zapiaszczona, scena jest węższa, ale jednocześnie bardziej rozrywkowa i głębsza.

 

Moim zdaniem wszystkie trzy pary są dość uniwersalne i tak jak mówiłem reprezentują podobny poziom. Jeśli mają być portable, to bym do samsunga wybrał HP525 nie mają sceny :P ale sam dźwięk jest stopień wyżej, zgranie z wave drugi stopień. :) A z tych trzech to ciężko mi byłoby wybrać, choć będę chciał sobie zostawić jedne, a drugie sprzedać (a HM3 oddać bo pożyczone). Jeszcze nie wiem które.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci podpowiem - sprzedaj HD 661, to chętnie kupię po jakiejś niewygórowanej cenie :D

 

Właśnie nie mają być portable, tylko do domu. Nie mam obecnie żadnego stacjonarnego źródła i na razie takowego sprawiać sobie nie będę, stąd chcę słuchać na Wave. Na razie najbardziej jestem za HD 661, głównie z powodów cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności