Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do metalu/rocka do 250 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Senki HD 201 baaardzo mnie rozczarowały, postanowiłem kupić coś z wyższej półki. Z wielu recenzji wyczytałem, że jedne z lepszych w tej cenie to HD 681 i CAL! Głównie będę słuchać z empetróchy (Zen Xf-I 2 [średnio głośne]) i czasem z kompa tudzież lapka. Słuchać będę w szkole, w drodze do domu i leżąc w łóżku ( :3 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Panasonic RP-HTX7 lub AKG K414P jak chcesz coś malutkiego - grają niewiele gorzej od niemodowanych HTX7 a na pewno mają więcej basu.

HD681 wg mnie za duże jak na przenośne. CAL też mogą być, chociaż nowe ponoć nie dorównują starym. HTX7 po modyfikacjach http://www.audiohead...panasonic-htx7/ powinny być lepsze od CAL zwłaszcza dlatego, że lepiej izolują.

Ponoć niezłe w tej cenie są jeszcze Shure SRH240 ale nie miałem okazji posłuchać więc nie potwierdzę i nie zaprzeczę.

Z mniejszych konstrukcji można jeszcze rozważyć Urbanears Plattan, ale to dość ciemne granie - jak dla mnie wymagają ingerencji korektora (ale po korekcji jest całkiem OK).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już miałem okazję posłuchać Shure SRH240 - rzeczywiście lepsze od CAL. Lepsza izolacja, lepiej kontrolowany bas, lepsza scena, tylko wygoda jak dla mnie nieco gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tych Shurach jakiejs masakry jeśli chodzi o wygodę to nie ma?

przede wszystkim pałąk jest mniej miękki od CAL i dobrze leżą, tylko jak pałąk przechodzi przez czubek głowy. Jak pochylisz do przodu to zaczynają uwierać. Na pewno jest lepiej niż K414p czy innych słuchawkach bez wyściółki na pałąku. Z reszta to trochę kwestia indywidualna - każdy ma inną czaszkę ;)

Izolacja sporo lepsza niż w CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ustawiłem sobie mały ranking (wielkie dzięki Perul :) ):

1. Shure SHR240

2. AKG K530/CAL!

3. Panasonici, chociaż strasznie się boje przeróbek.

4. Superlux, ale ostateczna ostateczność ;) .

Co do pkt 2 to masz małą podpowiedź http://forum.mp3store.pl/topic/40243-akg-k530-vs-creative-aurvana-live/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 3, to właśnie jedne HTXy przerabiam. Mod piotrusia-g i wytłumienie sporo poprawiają w jakości dźwięku, takie bardziej sterylne się robią i obcina im trochę midbasu. Jeszcze tylko nad sybilantami trochę popracuję i powinny być na niezłym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shure SHR240

2. AKG K530/CAL!

 

Hej, słuchałem AKG K530 i grają super, ale żeby ładnie zagrały wymagają dobrego źródła, i są to słuchawki otwarte, więc musisz zastanowić się jakich potrzebujesz, ja osobiście skusiłem się na CAL bo nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na pytania odnośnie Shure SRH440, jeśli chodzi o dźwięk jestem zadowolony, ale mi zależało w dużej mierze na izolacji i wyciszeniu, a tutaj CAL sprawują się słabo i teraz kupiłbym Shure. Słucham także muzyki typu trash/death metal i rocka, chociaż po kupieniu CAL i przejściu z ****ianych słuchawek za 20zł, przyjemnie się słucha także spokojnej muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności