Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że w przypadku 3GSa nie muszę się martwić o stan itp, bo to nowy egzemplarz, ew. wgram nowszy os i tyle. Zależy mi na opinii dot. dźwięku właśnie tej generacji iPhone'a, a zabawy z Androidami i Symbianem mam już za sobą, nie będę do tego wracał.

 

Wszystkie iphone'y za wyjątkiem 1G (który ma wolfsona) mają chip cirrus logic, czyli grają tak samo.

[...]

 

Nie grają tak samo.

 

Iphone'y 1 i 3G mają różne chipy wolfsona

3GS i 4 mają ten sam chip CL

4S ma inny chip CL niż 3GS i 4

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_iOS_devices

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z Xperia S lub P ? Producent na stronie podaje czas odtwarzania muzyki dla poszczególnych modeli 25h i 80h? Ma ktoś rozeznanie jak to wygląda w rzeczywistości? Bo nie wiem którego wziąć.

 

No i ewentualnie jak z jakością dźwięku? Tak samo grają?

Edytowane przez music freak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Grają na moje ucho praktycznie tak samo, bateria w jednym i drugim trzyma krótko, ładuje się je codziennie. Czas działania 80h jest podany dla trybu offline bez korzystania z ekranu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słyszał ktoś jakieś zakulisowe recenzje Lumigon'a T2 (albo chociaż jest w stanie powiedzieć jak się ma ten chip MobileSound3 od B&O względem tego co wszyscy producenci kładą do smartfonów)? Wygląda, że powinien zmieść całą konkurencję jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale jakoś się nie można na niego doczekać...

 

http://lumigon.com/products.html

http://www.icepower.bang-olufsen.com/en/solutions/mobile/

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to android ma wiele wad, ale za to bardzo ważną zalete. Mianowicie mogę bez problemu na tel zgrac muzykę przesłać zdjęcia na komputer itp. Miałem okazję pobawić się lumią 800 kolegi i pierwsze odczucia były dobre: szybki tel, funkcjonalność nakładki. Niestety bardzo się zaskoczyłem kiedy chciałem z nokii zgrać zdjęcia na kompa. Musiałem ściągnąć na komputer kilka programòw nokii i przeczytać instrukcje ich używania bo nie dawałem rady nic zrobić, strasznie to nieintuicyjne. Kolejna wada to brak możliwości rozszerzenia pamięci w smartfonach nokii i w iphonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to trzeba go będzie kupić przez Internet, ale sprawy dystrybucyjne nie są rozwiązane, więc dlaczego sądzisz, że trzeba będzie go ściągać z UK? Cena jest zapowiadana na poziomie iPhone'a, a może nawet trochę niżej, a akcesoria? Jakie akcesoria, po co?

Nie obchodzą mnie dodatki do telefonu, ma grać najlepiej jak można obecnie i mieć możliwie najwięcej pamięci (64GB to minimum), dlatego Lumigon z obsługą SDXC jest kuszący...

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zaskoczyło mnie połączenie Nokii 6303i z AKG K420. może to nie jest muzyczny high end, ale jest bardzo fajnie. mega głębia, bas niesamowity i z zejściem do podziemi, fajna barwa, zero zamuły, wysokie nie są metaliczne. o wiele lepsze połączenie, niż z E2. chyba sobie sprawię ten telefon, bo jego prostota mnie urzekła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci znać po weekendzie ok ? Bo wujas ma ten telefon , w Playu wziął rok temu to go przesłucham .

 

EDIT:

 

Faktycznie kurde...te nokie mnie zadziwiają.

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6720_classic-review-381p5.php

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia 808 to najlepiej grający smartfon, jakiego słuchałem.

Ma "tylko" dwie wady. Posiada Symbiana i kosmiczna (z Marsa?) cene. Przy takij cenie to lepiej kupić zwykłą komórke i bardzo dobry odtwarzacza przenośny.

 

Znasz może jakieś bardziej przyZiemne dobrze grające telefony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest takich telefonów , jak dla mnie nowe smartfony nie umywają się np. do Nokii N82 , Nokia 5630 Xpress Music . Sony Ericcson W890i po zmianie akustyki również rewelacyjnie gra , wiele jeszcze można by było wymieniać. Jeśli o Androidy to nic z tej półki dobrze nie zagra i niestety trzeba szukać telefonu powyżej 1000 zł min HTC Sensation , EVO 3D , SIII , 4S , Motorola Razr . . Do 500 zł rewelacyjnie gra Samsung Wave oraz Wave II , pod wrażeniem byłem SE X10i , po wgraniu romu nastawionego na muzykę szczęka mi opadła także mnie więcej te telefony wg mnie nadają się spokojnie by zastąpić odtwarzacz mp3. Nokia N82 kosztuje dziś 300 zł w bdb stanie więc uważam że nie ma żadnych konkurentów , audio jest genialne + aparat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia 808 to najlepiej grający smartfon, jakiego słuchałem.

Ma "tylko" dwie wady. Posiada Symbiana i kosmiczna (z Marsa?) cene. Przy takij cenie to lepiej kupić zwykłą komórke i bardzo dobry odtwarzacza przenośny.

 

Znasz może jakieś bardziej przyZiemne dobrze grające telefony?

 

I zapomniałeś dodać, że ta Nokia 808PV zastępuje mi system Nikona za 7kzł. Pokaż mi telefon, na którym osiągniesz podobne rezultaty (losowe fotki):

2012-09-22-0117.jpg

2012-09-23-0127.jpg

2012-09-01-0038.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z Nokii faktycznie robia wrazenie, ale raczej rozmawiamy tu o dzwieku, a nie :P I szczerze to faktycznie.... Za ta cene mozna kupic normalny telefon+porzadny odtwarzacz+cyfrowke i moze by na sluchawki jeszcze zostalo :P Nokia uwielbia popelniac te same bledy wiec mamy bardzo dobry aparat + odtwarzacz http://www.gsmarena....eview-776p5.php + system symbian.

 

W sumie z tego co widze moja Defy http://www.gsmarena....review-546p5.php nie gra tak wcale najgorzej. Teraz tylko czekac na stabilnego ICS lub JB i zainteresowac sie AC!D AUDIO ENGINE, ktory bedzie sie moze spisywal ciut lepiej niz Beats Audio :)

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z Nokii faktycznie robia wrazenie, ale raczej rozmawiamy tu o dzwieku, a nie :P I szczerze to faktycznie.... Za ta cene mozna kupic normalny telefon+porzadny odtwarzacz+cyfrowke i moze by na sluchawki jeszcze zostalo :P

...

 

Fotki robią wrażenie, dźwięk nie odstaje jakością od fotek :).

 

Oczywiście, że można za te pieniądze kupić te 3 różne rzeczy. Jest tylko później taka mała kwestia, trzeba ze sobą targać te trzy rzeczy, żeby móc z nich skorzystać, jeśli przyjdzie nam ochota, albo po prostu nadarzy się okazja do wykorzystania. Trzeba dbac o to, aby te trz rzeczy były akurat naładowane jak ich potrzebujemy. Trzeba żonglować trzema ładowarkami, nierzadko trzema różnymi kablami do komunikacji, itd. itp.

 

Stara prawda dotycząca aparatu foto, że najlepszy aparat to ten, który mamy akurat przy sobie, w momencie gdy jest potrzebny. Tę samą zasadę można przenieść zapewne i na odtwarzacz audio. Poza tym, pytanie tytułowe wątku : telefon z najlepszą jakością dźwięku. nie było tam żadnych innych ograniczeń i warunków wstępnych. I tutaj zgadzam się z Kolegą Rolandsinger. Było pytanie, pojawiła się odpowiedź. Akurat 808 ma świetną jakość dźwięku bez dwóch zdań. A Symbian niespecjalnie przeszkadza w odtwarzaniu dźwięku wysokiej jakości, zapewniam :) . Poza tym warto wspomnieć o takiej funkcjonalności jak transmiter FM. Nie mylić z radiem FM. Co potrafi w niektórych sytuacjach mocno ułatwić życie. No i obsługa Dolby Headphone, co w pewnych okolicznościach może być przydatne.

 

 

.....

W sumie z tego co widze moja Defy http://www.gsmarena....review-546p5.php nie gra tak wcale najgorzej. Teraz tylko czekac na stabilnego ICS lub JB i zainteresowac sie AC!D AUDIO ENGINE, ktory bedzie sie moze spisywal ciut lepiej niz Beats Audio :)

 

Akurat te wszelkie programowe ulepszacze to są typowe protezy, jedno poprawią, coś innego zepsują. Raczej nie używałbym ich jako argumentów w określaniu "najlepszości" dźwięku :). Dobry dźwięk, to, w pierwszej kolejności, jak najmniej zmordowany przez soft, a później przepuszczony przez odpowiednią kość przetwornika cyfrowo-analogowego i ostatecznie wysłany na wzmacniacz słuchawkowy. Zabiegi "czary mary" na pierwszym etapie, aby usunąć niedostatki kolejnych, to taka sobie metoda. Z g..na bata nie ukręcisz.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

808 zmiata całe komórkowe towarzystwo jeśli chodzi o fotki, tu nie ma najmniejszych watpliwości. Jednak jeśli chodzi o porównanie z aparatami to jest mniej więcej kompakt klas srednie a nie nikon za 7k...

 

Oczywiście takie porównanie to lekko naciągane. Myślę, że Kolega miał przede wszystkim na myśli kompaktowość i użyteczność sprzętu, czyli to co napisałem wyżej, że najlepszy aparat to ten, który mamy przy sobie. A trudno mieć zawsze przy sobie 7 kilo sprzętu i szklarni, w nadziei że nadarzy się okazja do zrobienia ciekawego zdjęcia, a telefon, cóż telefon jak to telefon, czy ktoś nie ma, w dzisiejszych czasach, przy sobie telefonu? A wracając do tematyki wątku, nie ulega wątpliwości, że Nokia 808 zdecydowanie lepiej odtwarza pliki muzyczne jak rzeczony Nikon :).

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

808 zmiata całe komórkowe towarzystwo jeśli chodzi o fotki, tu nie ma najmniejszych watpliwości. Jednak jeśli chodzi o porównanie z aparatami to jest mniej więcej kompakt klas srednie a nie nikon za 7k...

 

Mam też Sony DSC H90, niestety nie chce podskoczyć Nokii 808PV. Zwłaszcza jakość detali jest w Sony wyraźnie słabsza na tle 808PV. Nie może to dziwić biorąc pod uwagę, że Nokia dokonuje downsamplingu z 41Mpix do np. 8Mpix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności