Skocz do zawartości

iMod 5g, czyli co się da wycisnąć z popularnego iPoda 5g Video


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Apple iPod 3G

Apple iPod 4G

Apple iPod 4G photo

Apple iPod 5G/5.5G

Apple iPod mini 1G

Apple iPod mini 2G

Apple iPod nano 1G

Apple iPod nano 2G

Apple iPod touch 1G

Apple iPhone 1G/2G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ualberta....Mod/guides.html także mam :) ale thx

 

A powiedzcie coś o innych ipodach/iphonach, jak to z nimi jest gdy się je zmoduje ? jaka różnica w dzwieku jest miedzy iphone 1/2g a ipod 5g ??? bo nie wiem co kupić, czytałem że ogólnie ipod 5,5g czy 5g classic czy video gra najlepiej, ale nie napisali tam chyba jak gra iphone 1/2g. A może ipod touch ?? Zastanawiam się nad iphonem ponieważ by chyba najtaniej kosztował a tak wgl to mógłbym z niego dzwonić + miałbym fajne gry. Doradzicie coś ? z góry thx

 

Kurrrrrrrrrrrr... przed nosem ktoś kupił ipoda 5g 80 gb za 199zł ........... Jakbym wiedział że 80gb maja tlyko ipody 5 i 6 g to był od razu brał .....

Edytowane przez Lukasz12PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz12PL nie denerwuj sie ja miałem tak samo jak ty poniewaz nie znam sie na tym wogóle.

Później wypisałem sobie listę i szukałem i trafiłem na forum w super stanie.

Spokojnie też znajdziesz w swoim czasie nie śpiesz się a kupisz w bardzo dobrym stanie a jak bedziesz sie jarał to jeszcze jakiś bubel kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko ile kosztuje przeróbka ipoda classic na imoda u forumowiczów np Forzy ? musze policzyć co sie bardziej opyla.

 

Lukasz12PL nie denerwuj sie ja miałem tak samo jak ty poniewaz nie znam sie na tym wogóle.

Później wypisałem sobie listę i szukałem i trafiłem na forum w super stanie.

Spokojnie też znajdziesz w swoim czasie nie śpiesz się a kupisz w bardzo dobrym stanie a jak bedziesz sie jarał to jeszcze jakiś bubel kupisz.

 

ok i masz racje :-)

 

 

PS jakie kondensatory najlepiej do IMODA ? chodzi o jakość dzwieku tych bg nx hifi czy jak im tam to raczej nigdzie sie nie kupi ....... wgl dosc ciezko dostac jakiekolwiek kondy dobrej jakosci.

 

AA i zwykły kabel lod np od

FiiO nie będzie działał z imodem tak ? trzeba zrobić samemu kabelek lod i podpiąć te kondensatory ? czy może być kabel fiio do tego celu ?

 

 

HMMMMM ale czym sie różny kabel robiony od fiio ?

chyba fiio lod tez bendzie pasował. Czy jakość dzwieku będzie słabsza od homemade lod ? doradzi ktoś coś w sprawie lod ? bo ogólnie dużo zachodu z zrobieniem kabelka lod, trzeba z Holandi wtyczke zamawiać, no i czas ......

 

 

A i mam pytanko jak niby kondensatory zamątować w lodzie ? jest jakiś tutorial ?

Edytowane przez Lukasz12PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko ile kosztuje przeróbka ipoda classic na imoda u forumowiczów np Forzy ? musze policzyć co sie bardziej opyla.

 

Lukasz12PL nie denerwuj sie ja miałem tak samo jak ty poniewaz nie znam sie na tym wogóle.

Później wypisałem sobie listę i szukałem i trafiłem na forum w super stanie.

Spokojnie też znajdziesz w swoim czasie nie śpiesz się a kupisz w bardzo dobrym stanie a jak bedziesz sie jarał to jeszcze jakiś bubel kupisz.

 

ok i masz racje :-)

 

 

PS jakie kondensatory najlepiej do IMODA ? chodzi o jakość dzwieku tych bg nx hifi czy jak im tam to raczej nigdzie sie nie kupi ....... wgl dosc ciezko dostac jakiekolwiek kondy dobrej jakosci.

 

AA i zwykły kabel lod np od

FiiO nie będzie działał z imodem tak ? trzeba zrobić samemu kabelek lod i podpiąć te kondensatory ? czy może być kabel fiio do tego celu ?

 

 

HMMMMM ale czym sie różny kabel robiony od fiio ?

chyba fiio lod tez bendzie pasował. Czy jakość dzwieku będzie słabsza od homemade lod ? doradzi ktoś coś w sprawie lod ? bo ogólnie dużo zachodu z zrobieniem kabelka lod, trzeba z Holandi wtyczke zamawiać, no i czas ......

 

 

A i mam pytanko jak niby kondensatory zamątować w lodzie ? jest jakiś tutorial ?

U Forzy teraz nie zamówisz iModa, bo go nie ma , ale są też inni na forum którzy zajmują się takimi sprawami, ja wczoraj odebrałem swojego iModa od retter6, on się na tym zna, robi szybko, bezboleśnie i ma super podejście, wszystko ci wyjaśni w razie wątpliwości. Polecam!

Co do LOD'ów, to ten od FiiO różni się od innych (handmade) w zasadzie tylko tym że nie ma kondensatorów (a bez nich iMod nie zagra tak jak powinien - odsyłam do 1 postu) i rodzajem użytego przewodu, użyty kondenstaor (jeśli będzie na odpowiednio dobrym poziomie, a nie jakiś pierwszy lepszy) nie ma za bardzo wpływu na dźwięk (post #115)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie techniczne odnośnie modyfikacji - czy prócz kondensatorów (Z-caps) i cewek (L2/L3), trzeba jeszcze usunąć te malutkie kondensatory (C64/C74)?

 

Jeśli jest to jakaś "tajemna wiedza odbierająca komuś chlebek", to prosiłbym o prywatną wiadomość :) Ja iModa robię czysto hobbystycznie.

 

uprzedzając sugestię - tak, przeglądałem temat na headfi

 

//mysle, ze pytanie jest na tyle błahe, iz nie wymaga nowego tematu - dlatego zadałem je tutaj :)

 

//Edit2 - okee nieaktualne

 

Zrobiłem własnego iMod-a :) Miałem małe obawy, bo ostatni raz smd lutowałem na studiach inżynierskich i to bardziej jako ciekawostkę przy zabawie z attinami/diodami i innym syfem. W każdym razie, jak juz miałem wybebeszonego ipoda przed sobą pomyślałem sobie, że porywam się z motyką na słońce. No ale jak już się za to zabrałem to trzeba to skończyć - tak też zrobiłem.

 

Cała zabawa (dla mnie to zabawa) w modowanie, zajęła mi niecałe 2h, łącznie z powtórnym lutowaniem cewki L4, bo przez własną głupotę również i ją usunąłem (gdybym nie miał ostrej/spiczastej pęsety, to byłoby kiepsko z powtórnym lutowaniem). Dalej było już górki :)

 

W chwili obecnej przesłuchałem tylko kilka utworów na nowym/starym playerku (oczywiscie + wzmak i lod z kondami) i jestem bardzo zadowolony.

 

Dla niektórych z was taki wpis moze być smieszny, bo jakiś randomowy kolo z 10 postami na karku, jara się, że zmodyfikował sobie playerka. Ja sie po prostu ciesze, że udało mi się zrobić coś co wymaga jednak nieco większego skilla, niz to co zwykle robię w ramach zabawy audio (wymiany kabli/jacków w słuchawkach).

 

btw. teraz też już uzmysłowiłem sobie dlaczego usługa wykonania modyfikacji ipoda kosztuje tyle ile kosztuje :)

Edytowane przez CoATI
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiesz, szał na iMody był w czasach jak jeszcze FiiO czy iBasso nie zalało rynku swoimi wszystkomającymi odtwarzaczami, AK100 zdaje się też dopiero wchodziło na rynek. Teraz wybór jest jednak większy, a żeby korzystać z iModa to trzeba mieć wzmacniacz, kabelki, a jednak chyba większość preferuje jedną dużą cegłę, niż kanapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kanapki" to jest taki swoisty produkt. Powraca i ma sympatię wielu osób. Mimo pojawiających się coraz bardziej wyrafinowanych i drogich DAPów, nadal mamy przykłady nowych wzmacniaczy portable, które oczywiście mogą służyć w słynnym już "hotelu" do odsłuchu z iPada i słuchawek (no ale wtedy to musi być DAC/AMP) ale zdolne są do połączenia z iModem, ale także z innymi odtwarzaczami - choćby przez wyjście słuchawkowe (czyli niekoniecznie liniowe). Kanapka nie jest dla tych, którzy uważają ,że w tramwaju nie słyszą niuansów, więc mogą słuchać muzyki z byle g... na byle czym.

 

Jak pokazują przykłady produkty typu X5, DX50 niekoniecznie zadowoliły wszystkich. Podobnie Kałachy. Stąd pomysły łączenia X5 z E12 (zaplanowane przez FiiO) czy możliwość łączenia serii DX z odtwarzaną serią D (D14). A nawet AK ma swoje Glove Audio A1 (szkoda,że u nas niepopularne).

 

Kanapki po prostu będą, dopóki ludzie będa mieć fantazję noszenia połączonych 2 a nawet 3 sprzętów. Choćby na kanapę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea kanapki ma ten plus, że jak wychodzisz poza dom, to zabierasz samego iPoda, jak nie chcesz targać klocka. Jak wracasz, podpinasz pod wzmaka i jazda.
A iPodzina na wymienionej baterii na pewno dłużej podziała niż ajBasy, Fijaki czy Kałachy.

 

Ostatnio coraz mocniej tęsknie za moim Classiciem, ale że on w częściach, to zastanawiam się czy go składać z powrotem czy niewiele większym wydatkiem kupić tu w komisie od kogoś iModzinę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja się zastanawiam natomiast nad modowaniem ipoda mini 2g na imoda - nie chce sie go pozbywać, bo go lubię, a zawsze mogę coś mu polepszyć (a i tak nosze ze wzmakiem zawsze czy to w domu czy poza nim). Znalazłem już mniej więcej co trzeba połączyć - pytanie czy kondensatory gdzieś tam wcisnę (mam CFa wewnątrz, ale to raczej nie zmienia nic, bo rozmiary poza grubością te same co dysk)?

Edytowane przez Dszeffko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad modowaniem iPoda, tyle że Classica 5g. Kupiłem go ostatnio w może i średnim stanie, ale za to w bardzo okazyjnej cenie. Jak kosztowne jest lekkie "stuningowanie" go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad modowaniem iPoda, tyle że Classica 5g. Kupiłem go ostatnio w może i średnim stanie, ale za to w bardzo okazyjnej cenie. Jak kosztowne jest lekkie "stuningowanie" go?

 

Zależy co masz na myśli - ja w swoim zmieniałem obudowę, robiłem moda z kondensatorami w środku i cf moda. Razem z kosztem zakupu ipoda wyszło chyba ze 7 stówek - droga zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też się zastanawiam nad modowaniem iPoda, tyle że Classica 5g. Kupiłem go ostatnio w może i średnim stanie, ale za to w bardzo okazyjnej cenie. Jak kosztowne jest lekkie "stuningowanie" go?

 

Zależy co masz na myśli - ja w swoim zmieniałem obudowę, robiłem moda z kondensatorami w środku i cf moda. Razem z kosztem zakupu ipoda wyszło chyba ze 7 stówek - droga zabawa.

 

Bo taki wariant wybrałeś. Zależy co potrzebujesz, a co już masz. Ograniczenie się do samego iModa to ile? 10zł? Koszt dwóch kondów i przewodu. Reszta to ewentualnie LOD.

Wymiana pleców czy CF mody, to już dodatkowa, opcjonalna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też się zastanawiam nad modowaniem iPoda, tyle że Classica 5g. Kupiłem go ostatnio w może i średnim stanie, ale za to w bardzo okazyjnej cenie. Jak kosztowne jest lekkie "stuningowanie" go?

 

Zależy co masz na myśli - ja w swoim zmieniałem obudowę, robiłem moda z kondensatorami w środku i cf moda. Razem z kosztem zakupu ipoda wyszło chyba ze 7 stówek - droga zabawa.

 

Bo taki wariant wybrałeś. Zależy co potrzebujesz, a co już masz. Ograniczenie się do samego iModa to ile? 10zł? Koszt dwóch kondów i przewodu. Reszta to ewentualnie LOD.

Wymiana pleców czy CF mody, to już dodatkowa, opcjonalna zabawa.

 

 

Dla każdego koszty będą inne, bo i zakres modyfikacji może być różny i robiony np. na własną rękę (ja nic takiego nie potrafię i nie mam czasu się nauczyć). Pisałem o swoich kosztach, a nie o kosztach "generalnie".

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej jedynie o wymianie kondensatorów. Nie chcę w to "inwestować" wiele pieniędzy, bo po prostu tylko i wyłącznie - jestem ciekaw - jak może on zabrzmieć. Póki co nic nie jest ruszane, a dysk jest fabryczny z Toshiby. Niestety sam również nie mam takich zdolności, chyba, że jest to równie proste, jak np. wymiana baterii. Z tego, co przeczytałem, to kondensatory mogę zamontować w środku, gdy mam "CF moda", zaś gdy go nie mam, to jedynie w kablu, który kosztuje dość sporo. Kupiłem go naprawdę okazyjnie, obudowa jest w kiepskim stanie - stąd też nie myślę o odsprzedaży. Ale zastanawiam się, czy inwestując w niego do około 50-100 zł, jestem w stanie w jakikolwiek sposób poprawić jego brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wersja tylko 30gb. Doświadczenie jakieś minimalne mam, ale nie przy lutowaniu tak niewielkich elementów. :)
Niedawno pozbyłem się E07K, w przyszłości planuję kupić Aune B1. Teraz na szybko być może mógłbym sprawić sobie jakiegoś Toppinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki wariant wybrałeś. Zależy co potrzebujesz, a co już masz. Ograniczenie się do samego iModa to ile? 10zł? Koszt dwóch kondów i przewodu. Reszta to ewentualnie LOD.

 

Wymiana pleców czy CF mody, to już dodatkowa, opcjonalna zabawa.

 

Ja już do mini mam LODa, bo i tak nosze ze wzmakiem i CF też siedzi wewnątrz więc koszt 10zł to max - zastanawiam sie tylko czy warto robić coś z nim :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności