Skocz do zawartości

iMod 5g, czyli co się da wycisnąć z popularnego iPoda 5g Video


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Do T4 możesz wejść sygnałem cyfrowym tylko przez USB. Z kompa zrobisz to łatwo, wystarczy kabel i już idzie strumień bitów. Natomiast jeżeli chciałbyś z przenośnego źródła zrobić transport sygnału cyfrowego do zewnętrznego DACa to musiałbyś zrobić, np. w przypadku iRivera, konwersję toslink/USB, która po drodze wymaga jeszcze kilku innych konwersji (I2S), więc ogólnie jest to nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak ciągle się zastanawiam: co w Waszej ocenie nada się lepiej jako DAC w cenie 500-1000 zł: iMod, czy jakiś stacjonarny DAC w stylu iBasso D4, Matrix Cube, YULONG U100, czy np. coś takiego: http://www.ebay.pl/i...B-/120794825137

Edytowane przez 007andrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przebierałem DACami więc hierarchii nie będę robił, ale jakbym miał robić upgrade DAC to albo sobie kupię VALAB do swoich wzmacniaczy, albo po prostu Styleaudio Carat Ruby2 w polskiej cenie jest bardzo smakowity :)

 

iMod jest świetny, ale raczej w kategorii portable. Jakmu dorzucisz dobry wzmacniacz typu D4 otrzymasz bardzo dobry dźwięk na poziomie stacjonarki ze średniego poziomu (`400-600zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o własnych preferencjach a oczywiście DACów jest dużo w tej cenie. Rozważałbym jeszcze Matrix Mini-i lub Cube.

 

Sam bym myślał o Ruby2 jako o mixie DAC+AMP bez bawienia się wzmacniacze a wybrałbym go ze względu na to, że skoro MM02us na kości najsłabszej z całej serii 179x gra tak przyjemnie (mój dźwięk :D ) to Styleaudio na lepszych komponentach na lepszej kości i odpowiadającym mi dźwiękiem byłby dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciągle się zastanawiam: co w Waszej ocenie nada się lepiej jako DAC w cenie 500-1000 zł: iMod, czy jakiś stacjonarny DAC w stylu iBasso D4, Matrix Cube, YULONG U100, czy np. coś takiego: http://www.ebay.pl/i...B-/120794825137

iMod ma jedną wadę względem reszty USC DAC: musisz wgrać na niego muzykę, by działało, bezposrednio z komputera(czy z internetu) muzyki nie posłuchasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 2g ma chip brandowany przez Apple, jednak jego pinout jest praktycznie taki sam jak w Wolfsonie WM8750. Nie sposób jednak tego stwierdzić na 100%, że to ten Wolfson. Zakupiłem przed świętami Nano 2g 8gb i będę go po świętach męczył - dam znać co i jak ;)

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra - czas na coś naprawdę portable z zabójczym dźwiękiem ;)

 

Oto ziModowane Nano 2g wraz z ultra slim LODem z kondami BG PK. Pod spodem iBasso T5 - idealnie się komponuje z Nano. Pochlastałbym się za slot do kart SD...

 

P1010699.JPG P1010697.JPG P1010705.JPG

 

P1010710.JPG

Edytowane przez Forza Lazio
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest szansa na zahaczenie kondem o jakas czesc kieszeni i zrobienia im kuku? :P ten kabel to trzeba bylo jakos z drugiej strony wyprowadzic bo tez wydaje sie zahaczajaco-lubny ;)

 

wyglada bardzo ladnie, to fakt, osobiscie dla mnie rozmiar dlugosc x szerokosc nie maja takiego znaczenia przy portable, liczy sie grubosc, ktora w tym wypadku ma kolo 1,6cm... nie jest zle :D

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego mógłbym je schować na ok 1,5-2mm w głąb wtyczki iPoda, ale niewiele by to zmieniło ;)

 

Kondy są przyklejone, więc trzeba byłoby naprawdę mocno zachaczyć aby je urwac. Zresztą, mało kto lepiej przetestuje ten LOD w boju - używam playera ok 4h dziennie na mieście i absolutnie go nie oszczędzam ;)

 

Set ma dokładnie 1,67cm grubości ;)

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności