Skocz do zawartości

iMod 5g, czyli co się da wycisnąć z popularnego iPoda 5g Video


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam biggrin.gif

 

Wielkim plusem iModa jest transparentność i neutralność brzmienia, które są wysoce modyfikowalne właśnie przez wzmaki. Swoją drogą iBasso wypuścił kilka dni temu T5. Mam na niego ochotę jednak 160$ to sporo kasy jak za takie maleństwo - czekam na pierwsze recenzje i okazje na Head-fi ;)

 

@Kadargo, wystarczy jeden PM ;)

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w głównej mierze będzie zależało od wzmaka. iModa na wypasie można mieć za około 500 zł (?). Reszta zostaje na ampa. Za taką siapę można mieć chyba każdy portable wzmak jaki jest na rynku, więc należałoby wybrać najlepszy dla siebie i mamy zestaw jak talala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iMod z LODem to ok 500zl + do tego wzmak za ok 1500zl (RSA Shadow) i IMO masz zestaw grajacy na poziomie C4 (albo nawet lepszym) bijacy go na glowe ergonomia, bateria i softem ;) Dodatkowo Shadow jest tak maly ze bedzie to porownywalne na grubosc z C4.

 

Za pozostale 500zl mozna sobie zafundowac karte cf 64 gb lub dysk 160/230gb ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi :) o2 jaki ma charakter?

 

Mi by wystarczył iMod + ZO2:P Napiszę list do smerfowego ;)świętego Mikołaja :lol:

 

Syler... zaczynasz nowy hype
.

 

to nie moja sprawka, produkty Forza nie potrzebują reklamy, one się same reklamują :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie moja sprawka, produkty Forza nie potrzebują reklamy, one się same reklamują :)

 

ehh, racja :)

 

mimo ze ipod duzy nie jest to wzmak im mniejszy tym lepszy, produkty rsa czy shadow czy mustang, sa malutkie i daloby rade je nosic, o2... no chance

 

w nim sie miesci 1 karta pamieci? teraz max jakie robia to 64GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią i 128GB, ale na obecna chwilę cena jest zaporowa ;)

 

Co do wzmaków to bardziej niż szerokość i długość liczy się grubość - ma to największy wpływ na przenośność sprzętu (nikt nie lubi nosić czegoś o grubości cegły). Dlatego też Shadow IMO jest najlepszym rozwiązaniem - szkoła dźwięku Ray'a + malutkie rozmiary (grubość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portable ? Nah...

P1010457.JPG

 

Ipod miałby solidny fundament :)

 

 

 

 

 

 

Robią i 128GB, ale na obecna chwilę cena jest zaporowa ;)

 

ok 3tys zł

 

 

 

 

 

 

no 64 to tez tania nie jest... ale i 32 jest wystarczajaca pojemnoscia

 

Patrzyłęm cf 64gb na ebayu, najtaniej i dobrze jest patriot ok 180dolców (free ship) daje ok 600zł jest to cena lekko zaporowa:/

 

 

A tak żeby z chin sciagnać w grupowym zamówieniu, był by ktoś chetny ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Świetna recenzja Forza, gratuluję.

Ja z początku również byłem sceptycznie nastawiony do iModa, nie sądziłem że może być aż taka zmiana dźwięku w porównaniu do zwykłej 5/5.5g

Dźwięk jest znakomity, niesamowicie szczegółowy, z bardzo dobrym basem oraz górą, przestrzeń najlepsza jaką dotąd słyszałem w urządzeniu przenośnym.

Jeśli ktoś szuka "najlepszego" dźwięku w niewygórowanej cenie to tylko iMod.

Z powodzeniem również może służyć jako źródło stacjonarne, w połączeniu z Fiio E9 mamy całkiem przyjemnie grający zestaw, który może spokojnie konkurować z Audinstem czy uDac'iem.

Co do wzmacniacza to uważam że już z MxM'em jest świetne połączenie i nie trzeba dalej kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma MxM to ok, jeśli nie a chce wzmaka to jest jeszcze o2, którego kilku userów kupiło i czeka na części min Forza. W podobnej cenie bardzo możliwe że będzie, że jest znacznie lepszy od mxm.

Dla zainteresowanych wzmak O2

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ale tylko w przypadku wersji z grubymi pleckami. Z doświadczenia wiem, że nie jest to najlepszy pomysł bo kondensatory leżą na cewkach i są dociskane przez plecki ipoda. Mocniejsze zgniecenie iPoda w okolicach docka = prawdopodobne zgniecenie cewek/wyrwanie punktów lutowniczych z płytki. Jeśli ktoś chce ryzykować - proszę bardzo ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oceniał iModa bo nie miałem przyjemności go używać w swojej bogatej choć krótkiej i mało obiektywnej karierze z protable hi-end audio.

 

Odniosę się tylko do kwestii LOD + portable Amp oraz portable wzmiacniaczy za 300-500$.

Generalnie odradzam Mustanga...

Miałem przez kilka miesięcy fabrycznie nowego(wygrzewałem go kilkaset godzin) Protectora, który w trybie unbalanced, zdaniem Skylab'a(minister propagandy Mustanga i iQube'a) oraz Headphoneaddict'a jest na równi z Mustangiem a balanced jest znacznie powyżej poziomu Mustanga.

Używałem go ze słynnymi TWAg oraz Crystal Piccolino i co? Szkoda pieniędzy... Poczytajcie u mnie w temacie o JH13Pro znacznie więcej na ten temat.

Podobnie było z Pico Slim i zwykłym Pico od Headamp'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, fakt zapomnniałem jeszcze o iBasso'ach i Fiio ;)

Miałem przecież również iBasso T4, iBasso D4, iBasso D10 i Fiio E1. Ostatniego pozostawię bez komentarza. Pierwszy natomiast sprzedałem kuzynowi chwilę po jego zakupie(kupiłem go w zestawie z iBasso D10).

Problem w tym, że owe wzmacniacze miałem jeszcze gdy posiadałem jedynie HD600 i Westone 3.

Oczywiście HD600 dało to ogromnego kopa, co jest sprawą raczej naturalną, bo ipod/sony/cowon/iphone raczej nie pociągnie HD600...

Westone 3 w połączeniu z Protectorem unbalanced czy iBasso D4 poprzez LOD z iPoda Nano 2g/5G i iPhone 3G dawało dobry rezultat, a dokładniej o jakieś 20% lepiej niż z samymi Westone 3 i playerem. Poprawiał się bas, był lepiej kontrolowany i był odrobinę lepszy jakościowo ogólnie rzecz biorąc np. w Brothers in Arms, średnica była bardziej uwypuklana - Norah Jones czy Joanna Newsom śpiewały jeszcze piękniej, natomiast wysokie łagodniały i nabierały więcej szczegółowości, ale nie miało to większego wpływu na nie lub ja nie potrafiłem jeszcze wtedy odróżnić średniego od wysokiego pasma. Generalnie pamiętam też, że wrażenie robiła lepsza rozdzielczość całości.

 

Fajnym połączeniem było iRiver iHp140 + iBasso D10 poprzez światłowód. Naprawdę przyjemne połączenie, jednak jak to brzmiało dokładnie, zabij mnie, nie pamiętam bo korzystałem z tej koncepcji bardzo krótko - dokładnie dwa tygodnie, gdyż szybko znalazł się klient na D10. Ponadto H140 wizualnie i wymiarami mi nie odpowiadał, a tym bardziej z D10'tką w zestawie.

 

Świetna sprawa to Pico Slim, nie trzeba balansować jak w SR71B czy Protectorze, fantastycznie wykonany, niewielkie wymiary, prostota wykonania, skórzany pokrowiec, świetna regulacja głośności, poprawa brzmienia na poziome wyższym niż dziurka unblanaced Protectora, ale owa poprawa nie warta 400$... Gdyby to było 200$, max 250$ za nówkę, zmieniłbym zdanie.

 

Bardzo lubiłem Pico amp/dac - naprawdę świetnie współpracował z laptopem, JH13Pro i z HD380Pro, a czasem z HD600 ojca. Nie porównam tego do D4, bo nie miałem jednocześnie(ba, nawet zdążyło minąć kilka miesięcy) Pico amp/dac'a i D4'ki.

Napiszę tylko subiektywnie - na podstawie wspomnień - Dac Pico był moim zdaniem lepszy, ale wzmacniacz wolałem ten z D4'ki lub D10'tki - dodam, że nie majstrowałem nic w iBasso'ach.

 

Pamiętam też, że praktycznie wszystkie wzmacniacze redukowały szum(hiss) w stosunku do połączenia: sam player + Westone 3. Pod tym względem rządził Pico Slim.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IHP fajny sprzęt, ale na pewno szczegółowością przegrywa z iModem, a brzmienie możesz sobie dobrać kupując odpowiedni wzmacniacz. Jakość tego zestawu jest już na poziomie, średniego poziomu, a dobre zestawu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności