Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, nietypowe pytania żółtodzioba.

 

1) Mam TV tak ustawiony we wnęce, że miejsca po jego lewej i prawej stronie prawie nie ma. Z lewej strony TV na bocznym panelu mam wejście mini-jack i odległość od mebla wynosi 4,5 cm. Jako że 681 nie mają kątowego jacka, to muszę to wpasować prostopadle i tu pada pytanie. Ile cm mierzy przestrzeń od końcówki wtyku jacka do tej białej naklejki (łopatologicznie mówiąc)?

 

http://www.easymar.p...-polotwarte.jpg

 

2) Na allegro znalazłem 3 wersje 681 - czerwone, białe i szare. Jedne niby normalne, drugie zróżnicowane i płaskie czy jakoś tak. Czy ktoś w ogóle słuchał innych niż te czerwone? Czym się tak naprawdę różnią, bo suchy opis na stronie producenta niewiele mi daje.

 

3) Głównie będę używał do filmów i gier z PS3, ale na Clipie też dadzą radę podziałać? Czytałem, że nie trzeba wiele, aby je napędzić.

 

4) Dużo słucham przed snem - nadają się do leżenia?

 

5) Jestem totalna noga jeśli chodzi o rzeczy praktyczne typu modyfikacje itp. - czy zrobienie tego skarpetowego moda dla kompletnego laika jest trudne? Z techniki i plastyki miałem zawsze 2 :P

 

6) Kupował ktoś ostatnio 681 z allegro? Chodzi mi o to z jakim kablem przychodzą, bo widziałem, że niektórzy mają czerwony kabel - wygląda to paskudnie i nie chciałbym dostać takiej wersji.

Edytowane przez Fanatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Clip napędzi te 32 ohmowe słuchawki, sam ich używam z Sansą, koledze Marcelowi chyba coś się pomyliło albo ma problem z obsługą Clipa...

 

dodam, że w Sansie należy nie tylko ustawić głośność w ustawieniach systemowych na wysoką, lecz również ustawić ustawienia fabryczne na cały świat a nie na Europę, bo w przeciwnym razie poziom głośności może być obniżony (w Unii Europejskiej producenci stosują się do zaleceń KE pod tym względem i przycinają głośność)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zrób, zlec komus zrobienie przedłużki na kontowym jacku neutricka, nie tania impreza odrazu mówie

 

2. http://www.superlux....ries_web_en.pdf

 

3. u mnie ot grały, rewlacji nie usłyszałem wole dzwiek ipoda ale on znowu basu nie da:/

 

4. ja w nich odpływam :) sa duze i to przeszkadza i ile mamy duzą poduche

 

5. nie ,ale możesz kupic gotowe AKG

 

6. to był raczej wymieniany

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pkt 1 - jakbym miał robić coś takiego to wolałbym już kupić coś z mniejszym wtykiem lub od razu kątowym.

 

Co do pkt 2 - to właśnie czytałem, chodziło mi raczej o to czy ktoś sprawdził te teorie w praktyce.

 

Ostatnie pytanie do tych co mają je już parę miechów - jak z awaryjnością? Nie dzieje się nic złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Clip napędzi te 32 ohmowe słuchawki, sam ich używam z Sansą, koledze Marcelowi chyba coś się pomyliło albo ma problem z obsługą Clipa...

Tak tylko, że napędzenie słuchawek nie oznacza tylko wysoki poziom głośności, chodzi o jakość dźwięku w większości. Słucham ich na ihp120 i imp550 które to są znacznie mocniejsze od Clipa i uważam, że nawet one nie wyciskają z nich pełni możliwości. Słuchałem ich ze wzmaka lampowego i to już było coś, wszystki grajki pozamiatane. Ale skoro uważasz, że Clip je napędza i taki dźwięk Ci odpowiada mnie nic do tego, posłuchaj ich na stacjonarce to może odkryjesz prawdziwe znaczenie słów ''porządnie napędzić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu przedłużka? Wywal stary wtyk, wlutuj neutrika i po sprawie. 10 zł, 5 minut roboty.

 

Wytyk katowy neutricka to ok 19-20zł +kp.

 

@luki1906

W takim razie nie widze problemu mozesz kupic kazde inne słuchawki nie muszą być SL. Wywalenie orginalnego jacka to jakby porwanie paragonu gw już niemamy. A z takim przedłużaczem nie ingerujemy w produkt, rozumiem gw niema wielkiego znaczenia ?:)

 

A tak btw hd681 do TV uszu ci nie szkoda ? SL mogą ci ogrom szumów wyciągnać z TV, nie wiem nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel, ale w mojej ocenie to nie chodzi o napędzenie tylko o jakość dźwięku, dla mnie Sansa jest istotnie gorsza od integry Realteka ALC269, więc zgodzę się, że 681 lepiej zagrają na laptopie z nowszym układem Realteka niż na Sansie, ale ja odróżniam napędzenie (czyli sprostanie impedancji słuchawek) od jakości dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napędzić słuchawki nie ozncza tylko sprostać impedancji słuchawek. (pomijam już spl, które też ma na to wpływ). Można słuchać 681 z clipa ale jakość wydobywającego się dźwięku będzie słaba w porównaniu ze sprzętem stacjonarnym lub takim imp więc to się trochę mija z celem podłączać te słuchawki do clipa. Raczej nie po to zostały stworzone. W każdym bądź razie jeżeli komuś się takie połączenie podobaj to nikt nikomu niczego nie zabrania. Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu przedłużka? Wywal stary wtyk, wlutuj neutrika i po sprawie. 10 zł, 5 minut roboty.

 

Wytyk katowy neutricka to ok 19-20zł +kp.

 

Oj, chyba lubisz przepłacać :) można znaleźć za 11-12 zł.

 

Gdzie ? Patrzyłem. Chetnie zobacze ciekawe źrudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie za odpowiedzi, raczej się zdecyduję na czerwone 681.

 

@retter6 O co chodzi z tym wyciąganiem szumu z TV? Bo telewizji jako telewizji nie oglądam (może raz na miesiąc mecz), pod tv mam podpięte dvd i konsolę i z tego głównie korzystam. Do tego pociągnąłem HDMI z pc do tv i czasami oglądam jakieś blu-raye z dysku czy gram na tv, ale wtedy dźwięk napędza rzecz jasna karta dźwiękowa. Parę opinii czytałem i nikt nie narzekał na współpracę 681 z tv.

Edytowane przez Fanatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dzisiaj hd681. skoro nie ma różnicy jeśli chodzi o integrę to jaką niedrogą kartę warto kupić, żeby jakoś to grało?czytałem na forum o creativie sb0090, sb0100, sb0410. opłaca się kupić w granicach 15-50zł którąś z nich czy jest może coś ciekawszego do ok 60-70zł?

uzupełniając moja integra to VIA VT1708S.

Edytowane przez luki1906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dzisiaj hd681. skoro nie ma różnicy jeśli chodzi o integrę to jaką niedrogą kartę warto kupić, żeby jakoś to grało?czytałem na forum o creativie sb0090, sb0100, sb0410. opłaca się kupić w granicach 15-50zł którąś z nich czy jest może coś ciekawszego do ok 60-70zł?

uzupełniając moja integra to VIA VT1708S.

Jeśli już coś z tanich to SB Audigy SE i wgrać sterowniki od X-Fi (tzw X-Fi mod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znałem tego moda... do audigy 2 zs też pójdzie? no i najważniejsze - co to zmienia skoro crystalizera nie ma w ZS?

Z tego co wiem x-fi mod jest tylko do kart low-profile (audigy SE i Live 24bit). Co on zmienia to nie mam pojęcia (chyba właśnie dodaje crystalizer tylko że software'owo), ale ludzie sobie chwalą. W każdym razie nawet i bez tego audigy SE oferuje duży SNR co jest jeną z istotniejszych rzeczy przy słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co poszukałem i poczytałem to:

SB Audigy Series Support Pack 4.0 jest dla kart :Audigy, Audigy 2, Audigy 2 ZS, Audigy 4.

SB P17X Series Support Pack 2.7 dla: - Audigy Value, Audigy SE, Audigy LS, Audigy 2 LS, Li've! 24-bit, SB 5. VX, X-Fi Xtreme Audio (PCI only)

Dzięki nim mamy np odblokowany crystalizer, poprawioną ogólną funkcjonalność itd. Są jeszcze edycje dla innych kart ale to w tej chwili nieistotne.Bardzo łatwo wszystko wygooglować.

Jeśli już coś z tanich to SB Audigy SE i wgrać sterowniki od X-Fi (tzw X-Fi mod).

nie wiem czy masz racje, ponieważ wymieniłem w tych kartach sb0090 (czyli Audigy), a z tego co patrzę modowane sterowniki do niej mają większe możliwości niż te od SE.

Edytowane przez luki1906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie za odpowiedzi, raczej się zdecyduję na czerwone 681.

 

@retter6 O co chodzi z tym wyciąganiem szumu z TV? Bo telewizji jako telewizji nie oglądam (może raz na miesiąc mecz), pod tv mam podpięte dvd i konsolę i z tego głównie korzystam. Do tego pociągnąłem HDMI z pc do tv i czasami oglądam jakieś blu-raye z dysku czy gram na tv, ale wtedy dźwięk napędza rzecz jasna karta dźwiękowa. Parę opinii czytałem i nikt nie narzekał na współpracę 681 z tv.

 

Przez analogie może ale nie musi cos takiego wystąpić Superlux-HD681- szumy

(sory za inne forum ale może to być komus przydatne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to jest pytanie ogólne i równie dobrze ja Ci mogę odpowiedzieć - szansa jest duża - muszą tylko pograć parę setek godzin - przy zwykłym użytkowaniu ze 3 miesiące, przy skondensowanym - to już zalezy od Ciebie. Nie wazne na czym wygrzewasz, tylko czym. Ja wygrzewałem najpierw normalnie, czyli po prostu słuchając muzy, później parędziesiąt godzin waliłem samplami do testowania subwooferów i tą druga metodę będę już zawsze promował, mimo licznych głosów sprzeciwu, że nic to nie daje - u mnie dało i to bardzo dużo - bas się zrobił taki jak ma byc ... no i najwazniejsze - 681 nie są i raczej nie będą basowymi słuchawkami. basowe musiałyby być zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pytanie ogólne i równie dobrze ja Ci mogę odpowiedzieć - szansa jest duża - muszą tylko pograć parę setek godzin - przy zwykłym użytkowaniu ze 3 miesiące, przy skondensowanym - to już zalezy od Ciebie. Nie wazne na czym wygrzewasz, tylko czym. Ja wygrzewałem najpierw normalnie, czyli po prostu słuchając muzy, później parędziesiąt godzin waliłem samplami do testowania subwooferów i tą druga metodę będę już zawsze promował, mimo licznych głosów sprzeciwu, że nic to nie daje - u mnie dało i to bardzo dużo - bas się zrobił taki jak ma byc ... no i najwazniejsze - 681 nie są i raczej nie będą basowymi słuchawkami. basowe musiałyby być zamknięte.

 

Jeśli basowe równa się zamulone to rzeczywiście nie są. Ale basu mają duuużo. Odpowiednio napędzone trzęsą banią ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności