Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

mimo mocnego basu 681 to słuchawki raczej jasne, z ostrą nierzadko świdrującą górą, ja bym nie wykluczał na dłuższą metę korekty EQ na większości źródeł, które nie sa wyraźnie ciepłe

 

to ja mam podobne zdanie na temat hd668B - moze nawet siedza w nich takie same przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo mocnego basu 681 to słuchawki raczej jasne, z ostrą nierzadko świdrującą górą, ja bym nie wykluczał na dłuższą metę korekty EQ na większości źródeł, które nie sa wyraźnie ciepłe

 

to ja mam podobne zdanie na temat hd668B - moze nawet siedza w nich takie same przetworniki.

Mam HD681 i słuchałem HD668B zawisha i... HD668B są duuuużo bardziej sterylne i przy nich HD681 są kolorowe i ciepłe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD681 i słuchałem HD668B zawisha i... HD668B są duuuużo bardziej sterylne i przy nich HD681 są kolorowe i ciepłe. :)

 

Mam oba egzemplarze od dość długiego czasu i mam odmienne zdanie. Zgadzam z opinią jaka jest na Inner Fidelity, a tam jest powiedziane, że jest dokładnie odwrotnie.

 

Oba modele mają na pewno charakter monitorowy. Oba też reagują na barwę jaką podaje źródło.

 

Niewygrzane HD668B, grają bardzo sterylnie. Przed wygrzaniem bardzo mi to przeszkadzało i pewnie bym je sprzedał, ale po wygrzaniu zyskały dużo luzu i dalej jest to charakter monitorowy, ale ni jak nie mogę napisać, że grają sterylnie. Mają więcej wyższego basu i mają go całkiem sporo, wyższa średnica i góra są wyraźnie ocieplone. Charakter grania będzie uzależniony od źródła. Mają mniej góry, ale dalej jest jej dużo, więc w tym kontekście można napisać że są jasne, ale z wieloma źródłami na jakich ich słuchałem barwa zmierza w stronę ciemności - klimat/tło jest ciemne. Przez to ocieplenie które posiadają mają dźwięk wygładzony.

 

W HD681 można dopatrywać się ciepła z pewnymi źródłami. Dla mnie same w sobie są neutralne - podkolorowane i owszem, ocieplone ni w ząb. Są już wyraźnie jasne i ostrzejsze (chudsze) w sposobie grania niż HD668b. Nie wiem, czy to kwestia wygrzania, gustów, czy źródła, ale tak jak na początku potrafiły zassssyczeć, tak teraz po skarpetowym modzie nie dostrzegam żadnych takich symptomów, wyjątkiem są słabo zrealizowane nagrania. Nawet na maya słucham ich z przyjemnością, a góra jest wyrazista i właśnie dlatego przyjemna, w żaden sposób mnie nie męczy.

 

Obie pary cenie i obie cenie za coś innego. HD681 są bardziej wyraziste i potrafią zejść bardzo nisko. HD668B maja dużą scenę i charakter ich grania w wielu sytuacjach mi bardzo pasuje (np. wysunięta gładka wyższa średnica)

 

Ostateczny efekt będzie zależeć od źródła. HD668B nie chciały się zgrywać z musilandem (bezpośrednio podpięte), za to HD681 było bardzo dobrze. Z neutralnymi źródłami można powiedzieć było na odwrót. Teraz mam szczęście bo z i20 i hybrydą oba się zgrywają choć efekt końcowy jest z goła odmienny.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekablowanie sprawi, że 668B dostaną mocny schodzący nisko bas czy też że 681 zostaną z tego basu wykastrowane? ;) - bo nie rozumiem jakim sposobem te dość inne oryginalnie słuchawki mogą się zrównać brzmieniem poprzez wymianę kabla... :huh:

 

Zrecablujcie 681, robią się bardzo pdoobne do zrecablowanych 668b. 668 nie są wtedy tak męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra w Cal i denonkach masz ten sam przetwornik- ale brzmią zupełnie inaczej :) (tzn. te z pierwszych produkcji) Nie mówię że identycznie, ale zaczynają podobnie grać do siebie. W sensie że 681 zaczynają dostawać dobrej góry, lepszy bas- przestaje być misiowaty trochę, bardziej staję się ogładzony .Wysokie tak samo- w końcu brzmią jak powinny. Nic nie zostanie zdegradowane, inaczej- wszystko zostanie poprawione. Nie spodziewałem się, że da się coś jeszcze poprawić i to kablem.

 

I czy są inne- polemizowałbym nad tym :) są dosyć podobne- to nie różnica między dj a 668b :) I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie oryginalnie one się różnią dość znacznie, obie mają stosunkowo jaskrawą górę, ale góra 681 jest gorszej jakości, jakby nieoszlifowana w stosunku do 668B no i ten bas - w porównaniu do 681 w 668B niknie i urywa się, ponadto scena jest inna w obu (pamiętajmy, że mają inną impedancję, więc są różnice natury fizycznej między tymi słuchawkami), nie kwestionuję oczywiście, że rekablowanie zmienia coś na lepsze, byłem tylko zdziwiony i niedowierzałem, że zmiany mogą pójść w taką stronę - brzmieniowego zrównania obu tych słuchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681 zaczynają dostawać dobrej góry, lepszy bas- przestaje być misiowaty trochę, bardziej staję się ogładzony .Wysokie tak samo- w końcu brzmią jak powinny. Nic nie zostanie zdegradowane, inaczej- wszystko zostanie poprawione. Nie spodziewałem się, że da się coś jeszcze poprawić i to kablem.

Masz na myśli jakiś kabel szczególnie godny polecenia, w celu osiągnięcia takiego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostateczny efekt będzie zależeć od źródła. HD668B nie chciały się zgrywać z musilandem (bezpośrednio podpięte), za to HD681 było bardzo dobrze. Z neutralnymi źródłami można powiedzieć było na odwrót. Teraz mam szczęście bo z i20 i hybrydą oba się zgrywają choć efekt końcowy jest z goła odmienny.

 

Cos wiecej? Jaki jest mmo2us?

Co do samych 668, będe sobie poruwnywał wygrzane i nie wygrzane hd668b, pozniej wygrzane i wygrzane z canarkiem.

 

Wiem tylko tyle ze na ipodzie 5g hd681 nie maja basu, poza tym wyższym i to taki hmm pusty konturowy walnie i znika, natomiast na ciepłym lub nawet bardzo ciepłym grajku ws331 olympusa maja niesamowcie sporo basu az mi kopara opadła normalnie jakbym słuchał zaknietych (charakter playera jest taki ze ma sporo basu miesieste podbicie i obcieta góre) a hd681 to doskonale to ukazują, choc nie wybrzemiwa az tak jak w zaknietych .

 

Jaki sprzety ampa szczególnie proponujecie do 681 i 668?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w tej materii oferują 681, czyli analitycznego, wyraźnego i szczegółowego grania z mocno eksponowanym środkiem i górą, ale też dobrą reprodukcją niskich tonów

 

W większości się zgadzam, ale ja tam słyszę wycofany środek. One grają ostrą Vką, co nie znaczy, że środek ginie, bo są to monitory, ale stwierdzenie "wyeksponowany środek" nijak się ma do nich.

 

668B sa wlasnie takie sterylne - to moge potwierdzic. rzeklbym nawet, ze az nazbyt sterylne. jesli 681 sa cieplejsze - to znaczy, ze wolalbym jednak 681.

 

Ok, kwestia interpretacji. Ale HD681 byś znienawidził.

 

góra 681 jest gorszej jakości, jakby nieoszlifowana w stosunku do 668B no i ten bas - w porównaniu do 681 w 668B niknie i urywa się, ponadto scena jest inna w obu (pamiętajmy, że mają inną impedancję, więc są różnice natury fizycznej między tymi słuchawkami),

 

Do tej góry bym się nie zgodził. Pewnie to zależy od źródła. W HD681 jest na pewno bardziej podbita, ale też jest klarowniejsza. Lepsza/gorsza kwestia gustu. Z basem masz racje, w HD668B nie schodzi tak nisko i niema takiej obiętości, ale jego umiejętności i charakter to coś dla HD681 jednak niedostępnego, odwzorowanie kontrabasu jest wzorcowe jak na mój gust. Różnica w scenie wynika głównie z wielkości padów, a moje poprzednie HD681 były mniejsze (są dwie wersje tego modelu, tego drugiego chyba też). Mi jakoś ta różnica w scenie nie robi różnicy, ot, inna scena. Chcę zaznaczyć, że ja zdjąłem te śmieszne papierki znad przetworników.

 

@blueme przypomnij mi na czym słuchasz.

 

No dobra w Cal i denonkach masz ten sam przetwornik- ale brzmią zupełnie inaczej :)

 

Masz na myśli D1001? To ciekawie, bo wszędzie czytam, że grają prawie tak samo.

 

W sensie że 681 zaczynają dostawać dobrej góry

 

w jakim sensie?

 

lepszy bas- przestaje być misiowaty trochę, bardziej staję się ogładzony

 

Zawsze myślałem myślałem, że misiowaty to taki ocieplony z przewagą wyższego basu. Te ocieplonego aż tak nie mają, a i wyższego trochę mało... co znaczy że staje się ogładzony, bo nic mi to nie mówi?

 

Wysokie tak samo- w końcu brzmią jak powinny.

 

A jak powinny brzmieć wysokie? Chodzi ci o to że są odjęte?

 

I czy są inne- polemizowałbym nad tym :) są dosyć podobne- to nie różnica między dj a 668b :)

 

No wiesz, jeśli słuchawki (napiszę symbolicznie) z zupełnie innym basem, cofniętą/wysuniętą średnicą, ostrymi/gładkimi wysokimi tonami, ogólnie z zupełnie innym brzmieniem i charakterystyką są dla Ciebie podobne... to ja nie mam więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler naucz się dobrze czytać- napisałem że są do siebie po recablingu podobne, i że różnica między 681 a 668b- to nie różnica typu djki a 668.... (nie jak tak duża, jak Tu niektórzy to opisują)

 

D1001 miałeś? :) bo ja tak i porównywałem z Cal i zdziwiłbyś się jaka jest przepaść... Prawie- to jeszcze nie- identycznie.

 

Góra w 681 nie jest górnych lotów, jest skrzecząca momentami, w wiercająca się w łeb. przy niektórych kiepskich nagraniach to już w ogóle dobija ;p

 

Misiowaty bas to nie tylko, ocieplony- chodziło mi o sam charakter basu. Że nie ma tego, jak Ci to ująć, hmmm... Nabrał teraz powagi, dosadności- jest go więcej teraz, dodatkowo zachował dalej kontrolę.

 

Słuchaj dla mnie klasowość wysokich to np. k701, shellz aiwa (przy dobrym ampie), k1000.... Więc odnoszę się tutaj... Chodzi mi o to że wysokie wkońcu dostały takiego ostatniego szlifu. Choć dalej po paru h pewnie typowego użytkownika zmęczą po prostu. Są bardziej wyraziste w swoim przekazie, nie klepią już tak po uszach, tylko ładnie, ogładzone klarują nam dźwięk.

 

 

 

 

 

:) one są dosyć podobne na ampy więc.

 

kabel- canarek 5c :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wiecej? Jaki jest mmo2us?

 

Musiland jest (z dziurki) ocieplonym (ale nie ciepłym, zrozumcie różnicę ;) ) i wygładzonym źródłem, zmodowana (mod padów) i wygrzana para HD681 grała na nim bardzo dobrze, w niektórych kawałkach wręcz bajecznie. Nie będę Ci mówił jak pasma wyglądały, ale było bardzo synergicznie. (z HD668B było już za ciepło... chociaż po wpięciu Forum608 też to grało bardzo dobrze)

 

Co do samych 668, będe sobie poruwnywał wygrzane i nie wygrzane hd668b, pozniej wygrzane i wygrzane z canarkiem.

Fajnie ;) pamiętaj wygrzanie to jakieś 300-350h :)

 

Wiem tylko tyle ze na ipodzie 5g hd681 nie maja basu, poza tym wyższym i to taki hmm pusty konturowy walnie i znika, natomiast na ciepłym lub nawet bardzo ciepłym grajku ws331 olympusa maja niesamowcie sporo basu az mi kopara opadła normalnie jakbym słuchał zaknietych (charakter playera jest taki ze ma sporo basu miesieste podbicie i obcieta góre) a hd681 to doskonale to ukazują, choc nie wybrzemiwa az tak jak w zaknietych .

 

Nom akurat jeśli chodzi o bas, to tak samo miałem z nimi... raz mi brakowało.. a raz się tłusty trząsł uszami. Wszystko zależy od źródła.

 

Jaki sprzety ampa szczególnie proponujecie do 681 i 668?

 

szczególnie to nie polecę żadnego. kwestia osobistych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prwda, tutaj akurat Superki grają na wielu wzmakach fajne i tak naprawdę co kto lubi... mnie np. bardzo się podobają 668b na lampach tesli na soha 3. Ale z kolei na holdku też jest fajnie.

 

co do wygrzania to co Syler mówi- one dosyć dużo czasu potrzebują- czy 350h, to bym polemizował ale 150-200 tak.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie zerwałes ten biały papier czy te smieszne naklejki z napisame "nie zrywać" :)

I jaka zmiana? z tym białym mam trochę wątpliwosć jest to odwracalne? Sa tez papierki w srodku. Te które osłaniją otwory zewnetrzne chyba zeby nie było widac bebechów muszli.

 

Ja to bez zastanowania te z napisem zerwałęm. Teraz myslałem nad tymi białymi.

 

ja w sumie moge i nawet jutro wam powiedzieć, posłucham świeżych w sklepie :D

 

Psłuchac samemu to co innego niż usłyszec opinie kogos, ale bardzo chetnie, dziekowac i życzę obys miał wiecej słuchawek :D, ja to bede miał okazje mozę za ok poł miesiaca jakis spokojniejszy czas na odsłuchy:/

A juz mnie palec kreci zeby juz lutować a moje maja wygrane 70h.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz @Aza dalsza wymiana argumentów powinna nastąpić w jednym pomieszczeniu z egzemplarzami i źródłami obok siebie.

 

Jest wiele czynników które wpływają na nasze komunikaty na forum. Moim zdaniem jest to kwestia wygrzania/modowania/źródła. Przykładowo: na rega było basu tyle, że trzęsły się muszle (nie pamiętam co było źródłem), a teraz słucham na hybrydzie słucham i basu jest dla mnie w sam raz - nie dużo, ale tyle ile trzeba. Tak samo z wysokimi, połączenie i20 z hybrydą oceniam jako dosyć jasne, podpinam SL i nie powiem, że jest to relaksujące połączenie bo jest dosyć energiczne, ale góry aż przyjemnie mi się słucha - nic się nie skrzy nie kuje itd. Jest całkiem przyjemna - w całkiem dobrej ilości. Nie musiałem ich rekablować. a nie mam problemów z górą czy basem jakie to opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności