Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Padło na HD681 Evo V2, mam je właśnie na uszach. Prosto z pudełka grają lepiej od wcześniej użytkowanych Sony MDR-XD200, z tym że nie podłączone bezpośrednio do integry Realtek ALC892 a przez aktywne komputerowe głośniki ze wzmacniaczem. Pod integrą są cichsze od Sony i grające podobnie, niewiele lepiej. W grze BF4 pozycjonowanie jest dobre, wszystko brzmi jakoś inaczej - to jest spora niespodzianka(!). Rzekłbym, że w grze jest większa różnica pomiędzy tymi słuchawkami niż podczas odsłuchu muzyki.

 

Grają nieźle, bas nie do końca jest taki jak się spodziewałem, mógłby być bardziej miękki i schodzić niżej ale najważniejsze że przy rapie i hip-hopie wysokie tony nie wkurzają. Jest ich w sam raz, jak dla mnie mogłoby być ich jeszcze ciut mniej. Da się poprawić ten bas modami?

 

Nie są specjalnie wygodne, brak regulacji długości pałąka daje o sobie znać, może się jeszcze wyrobią.

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają regulację długości tej opaski na głowę, tylko na bardzo mocnych gumkach zrobioną - z czasem będzie lepiej, a na początek możesz je pomęczyć odkładając np na piłkę, tak, żeby mocno napinać te gumki, to się trochę rozciągną.

 

Co do modu to wymyśliłem coś takiego http://forum.mp3store.pl/topic/117422-superlux-hd681-evo-antybas-mod/ aczkolwiek to raczej w celu zdyscyplinowania basu a nie zmiękczania, no i wysokich też przybywa po modzie, więc to raczej nie dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoje mody do tych i innych słuchawek jeszcze przed zakupem. Ten się nie nada. Prędzej te: http://forum.mp3store.pl/topic/115841-modowanie-hd681-evo-mk2 Czy wymiana kabla cokolwiek pomoże mając na uwadze do czego to jest podpinane? Na razie i tak się z tym wstrzymam, niech pograją te 100- 150h.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej role DACa jeżeli w ogóle można to tak nazwać pełni integra, a z doświadczenia wiem ze w takich glosnikach nic specjalnego nie siedzi i często podnosząc głośność nawet psuje resztę aspektów brzmienia. Serio te 20zl zainwestowane w kartę dzwiękowa wpłynie znacznie bardziej na dźwięk niż wymiana kabla za która swoją droga zapłacisz znacznie wiecej.

 

 

Sent from my iPod touch 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację. Z tym, że te głośniku pomimo wielu lat na karku i niezliczonych przeprowadzek grają bardzo dobrze i czysto (podpięte pod integrę) więc chyba zrobione są z dobrych podzespołów. Wspominałem już o tym, że był to swego czasu najwyższy model Logitecha. Po podłączeniu słuchawek pod głośniki nie tylko można było podgłośnić ale jakość dźwięku wyraźnie wzrosła.

 

Czy ta zaproponowana karta umożliwi odsłuch dosyć głośno? Ewentualnie jaka inna używka do powiedzmy 50zł z wliczoną w cenę wysyłką nadała by się do tych słuchawek? To jest moja płyta główna: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-sata3-in-b85-pro4-581488/ Mam wolne gniazdo PCI.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zapędzał się z twierdzeniem, że lepiej kupić kartę dźwiękową za 20zł i ona lepiej zagra od integry. To nie te czasy. Nie wiem jak ALC892, ale ALC889 to już w miarę przyzwoita integra, podpięta pod wzmacniacz ujdzie w tłoku. Jak przesiadłem się z niej na XMOS+PCM to była duża różnica na plus, ale czy karta za 20zł pobije najnowsze integry? Nie byłbym tego taki pewien;) A bas potrafi przywalić na integrze, wszystko od wzmacniacza zależy. Lepiej już wydać trochę więcej pieniędzy i kupić już coś przyzwoitego a nie pakować się w muzeum, takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intuicyjnie od samego początku skłaniałem się ku opinii kolegi Tybysh. Moja integralka nie jest jakaś tragiczna: http://www.gmaptool.eu/audio/Realtek_ALC892.htm Link pobrany ze strony: http://forum.purepc.pl/topic/357109-pomiary-realtek-alc892/

 

No nic, odsłucham te 100+h, może pobawię się w wygrzewanie basem: http://forum.mp3store.pl/topic/43301-skuteczne-wygrzewanie-sluchawek-grado/ http://forum.mp3store.pl/topic/87040-wygrzewanie-sluchawek-samym-basem/ i wtedy zdecyduje co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, to nie chodzi o to żeby było go więcej tylko żeby był lepszej jakości. Te słuchawki mają potencjał, grając w BF4 usłyszałem jak przy wybuchu C4 czy jakiegoś rpg w pobliżu bas zszedł naprawdę nisko i tak fajnie miękko (nie potrafię tego opisać - jestem laikiem). Podczas odsłuchu muzyki jeszcze czegoś takiego nie uświadczyłem. Reggae fajnie się na nich słucha, instrumenty nie zachodzą na siebie tak jak w Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filas dobrze prawi, ja też już to wcześniej napisałem - kup wzmacniacz do integry. Integra sama w sobie nie jest beznadziejna, tylko nie potrafi sama napędzić dobrze słuchawek. U mnie po podłączeniu integry do wzmaka nie było aż takiej tragedii jak ludzie myślą, jedyne braki były w wybrzmiewaniu góry, lepiej brzmią talerze perkusji, lepsze mikrodetale na oddzielnej karcie, ale dla budżetowego słuchania wystarczy dobra integra i wzmacniacz, tak na sam początek.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając pady na welurowe zajrzałem pod gąbkę i okazało się że ten okrągły krążek filcu (?) jest w jednej słuchawce krzywo przyklejony, z jednej strony wystaje z innej nie zasłania. Po oderwaniu czym go można unieruchomić, jakim klejem? Zakładam, że nie da się go ponowne przykleić bez posmarowania czymś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkleiłeś ten krążek to już nie przyklejaj i z drugiej tez oderwij - imo zyskują brzmieniowo po takim zabiegu :)

 

A jak już koniecznie musisz przyklejać, to jakiś gumowaty klej będzie chyba najlepszy - np. szewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podzielę się swoją opinią co do welurów.

Kupiłem te z ebay od użytkownika: wang_yifei (14335 ) z Chin:

http://www.ebay.de/itm/251577481647?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Tak więc ten welur jest nieprzyjemny, kłuje lekko skórę. Średnica otworu na ucho jest minimalnie mniejsza niż w oryginalnych, przez to moje ucho się nie mieści. Poza tym po zmianie na welury słuchawki tłumią dźwięki jeszcze mniej i jakiekolwiek dźwięki z zewnątrz zaczynają przeszkadzać - nie czuć intymności słuchania. Poza tym zmniejsza się bas i wysokie, które dla mnie wcześniej były OK.

 

Podsumowując zdecydowanie nie polecam. Jedyna zaleta to większy przewiew dla uszu, ale zbyt dużym kosztem. Może jest jakiś sens zmiany na inne skórzane pady?

Edytowane przez darck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w swoich mam welury od akg i rzeczywiście dźwięk zmienia się znacząco i również uważam, że ogólnie nieco na minus.Zaletą jest to, że możliwości zmodowania jest masa.

 

- zostawienie damperów (bardziej wyczuwalny bas, gorsza przestrzeń, wywalenie damperów (owrotnie) lub zrobienie podwójnych jak w poradniku Perula, dla mnie najlepsza opcja

- dziurka jak w modzie Perula, polecam tak zakleić plastrem lub gdy nie zakleimy nie podbijać basu w eq bo wyjdzie rozdmuchany i męczący

- zaklejenie przetwornika filcem jak w evo, ucina nieco góry i wyższych średnich, tutaj można próbowac różnych grubości weluru

- wywalenie gąbek ze środka

- zaklejenie dużych otworów pod gąbką (mocny bas, niekoniecznie lepszy jakościowo)

- skarpetowy mod
- filter mod

- zmiana kabla, najdroższa opcja i niekoniecznie powodująca wow

- ostatni mod o którym mało pisano (znalazłem na 100 którejś stronie na forum rockgrotto w jakimś linku). Chodzi o zamianę tych cienkich płatków na inne, nim gość pisał o żółtej ścierce z mikrofibry :P jak próbowałem wsadzić tam gęstą gąbkę oraz filc, zmiany wyraźne dźwięk bardziej dociążony ale brzmiały jak zamknięte no i w końcu tłumiły. Ten mod polecam koledze darck, bo wtedy mamy wygodę welurów, lepsze tłumienie i bas.Na head-fi polecają również wsadzenie tam zwykłej kartki papieru, moje wyzionęły ducha a zamówiłem już takstary więc nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumiak, a co w nich padło? Ktoś niedawno szukał dawcy na obudowę do przetworników 50mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności