Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K370 vs. Phonak Audeo PFE 112.


Rekomendowane odpowiedzi

Radziłbym posłuchać z czymś, z czym one sie zgrywają (e2, d2, v39, e10, P3, clix). Z touchem 2g też grały, ale na pewno nie było w tym synergii. Kupowanie Audeo "do wszystkiego" jest bez sensu, bo idąc tym tokiem myślenia to każde słuchawki ~400zł "zagrają" z Iphonem. Założe się, że połowe tańsze Ne700 czy Monster Turbine stworzą z 3gsem dużo lepszy zestaw.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założe się, że połowe tańsze Ne700 czy Monster Turbine stworzą z 3gsem dużo lepszy zestaw.

Nie zakładaj się tak szybko bo "dużo lepszy zestaw" w tym hobby to termin tak nieostry że nie udowodnisz drugiej osobie że jest on faktycznie "dużo lepszy".

Dla mnie NE700 to tak różne słuchawki od Audeo że nie ma co ich porównywać. Mocno basowa membrana kontra ostrzejsza i punktowa armatura. Każdy wybierze zestaw dla siebie. Słuchałem Audeo z różnymi odtwarzaczami i z iPhonem i iTouchem połączenie nie było wcale takie "złe" jak się o nim mówi.

Sporo osób powtarza opinię innych, lub wnioskuje to na zasadzie: chłodniejszy player + chłodniejsze słuchawki = kaszan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, do Audeo koniecznie trzeba dobrać odpowiedni odtwarzacz. Jak kupiłem je do iPoda Touch 3G to się słuchać nie dało, dźwięk był cholernie analityczny i wręcz kujący. Postanowiłem zaryzykować i kupiłem je pół roku później do Wave, tutaj jest idealnie, po prostu Phonaki grają tak, jak tego chcę.

 

hahaha ale mnie śmieszą takie opinie, słucham Phonaków na iPhonie z szarymi filtrami i nie jest wcale analitycznie, jest neutralnie to co najwyżej.

 

Nikt nie karze ci się zgadzać z moją opinią, ale też nie widzę w niej niczego śmiesznego. Mnie takie połączenie kuło po uszach i nie dawało mi frajdy z słuchania, dlatego podzieliłem się moim zdaniem na ten temat. W tym wypadku bardziej śmieszna jest twoja opinia, bo wynika z niej, że coś co podoba się tobie, musi podobać się i mi, a moje zdanie jest w tym przypadku śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdziekolwiek napisałem, że mi się to podoba?...

 

Rozumiem, że dla większości dobre brzmienie= dobry bas, nie inaczej dobre brzmienie= MOCNY bas i, że jak już więcej na słuchawkach słychać niż bas to są one kiepskie, Ale to nie oznacza, że słuchawki w których słychać więcej niż tylko mocny bas są słabe i nie warte słuchania.

 

A najgorsze jest jak wypowiadają się osoby które porównują do siebie np: Ne700 do Phonaków... tu dobrze napisał piotrus-g. No ale jak słycha sietylko hiphopu rapu to i dobre będą takie za 50 zł podróbki.

Edytowane przez Siekiera
Uważaj na słownictwo!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak słycha sietylko hiphopu rapu to i dobre będą takie za 50 zł podróbki.

:blink: Bo? To że nielegale mają z reguły kiepski mastering nie znaczy że to reguła. Polecam posłuchać na przykład CunninLynguists - Oneirology, płytka strasznie klimatyczna i świetnie zrealizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham każdego rodzaju muzyki tak w ogóle :) dla mnie chodzi o to, że słuchawki i grajek muszą tworzyć synergie. W zestawieniu Touch 2g i Audeo tej synergii nie ma, nie wiem jaki touch siedzi w 3gsie ale dużych różnic raczej nie będzie. Do Audeo cuepły grajek ze złagodzoną górą i to nie tylko do elektroniki czy rapu. Poza tym jak może być mowa o basie, skoro Phonaki basu mają mało (praktycznie sam niski) a Iphone też ma go mało. Wobec tego taki s638 tworzyłby ekstremalne ciepło z nimi, a e10 byłby przebasowiony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Phonaków i iPhona, fakt że ja mam 2G, czyli wersję, która ma trochę więcej basu, synergia była zależna od muzyki, bardzo dobrze mi się słuchało klasyki, ambietów, trip-hopu, czy muzyki hybrydowej Celldweller, Blue Stahli, Fluffy Star, żadne połączenia, czy nawet słuchawki, które miałem/testowałem z iphonem nie tworzyły tak dobrej synergi, ale kompletnie takie połączenie nie nadaje się do realizacji nagrania w stylu loudness war oraz różnego rodzaju metalu, rocka. Dlatego tutaj Xeasy N7i wygrały, mimo że narzekam na nie i wciąż jestem w pogoni za "białym królikiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 z Audeo na czarnych filtrach jak sprawdzałem u znajomego, była kompletna klapa, dźwięk był zabardzo przymulony, brak było dynamiki. Nie miałem przy sobie akurat szarych filtrów, ale tu by pewnie była bardzo dobra. Tak jak uważam i kolega. On słuchał wtedy E10 z Senkami HD25 i myślał że Phonaki będą to douszne HD25, ale zawiódł się bardzo, że względu na ten brak dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak słycha sietylko hiphopu rapu to i dobre będą takie za 50 zł podróbki.

 

Napisał człowiek, który nie potrafi sklecić poprawnego zdania.

 

Poza tym rap nie równa się hip-hop. To dwa pojęcia różniące się znaczeniem.

 

Napisał człowiek, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Nigdzie nie napisałem, że rap równa się hiphop.

Od razu napiszę, ze nie napisałem też, że lubię różowy kolor, lody waniliowe i zimne lata, tak na wszelki wypadek żeby jakiś "znafca" nie stwierdził tego po przeczytaniu porannej gazetki

Na czarnych filtrach mają duuużo basu jak dla mnie o wiele za dużo i za mało wysokich tonów, na szarych basu jest mało (jakoś nie płaczę z tego powodu) za to grają bardzo czysto.

 

Aha i ktoś powiedział, że phonaki z iphonem nie nadają sie do rocka, akurat rock gra baardzo przyjemnie, słuchać idealnie kazdy instrument (zwłaszcza perkusję i gitarki) wokale też bez zarzutu. Muzyka elektryczna ze spora ilością basu tj D&B gra tu najsłabiej co jest oczywiste.

Edytowane przez RS5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zaleciało tu audio-rasizmem.

 

osoby słuchające takiego gatunku muzyki nie rozróżnią słuchawek za 50 zł z tymi za 500 zł

 

Myślę, że rozróżnić to rozróżnią tylko często jest im to obojętne, bo w hh i rapie chodzi głównie o to by było słychać rytm (bas, sample z perkusją), reszta dźwięków to ozdobniki. Ma być TuDuTuDu tutu du jee, jeee... :lol:

 

Nie dyskryminujmy też słuchawek. Ładnie mogą zagrać i te za 50zł, ważne by czerpać z muzyki przyjemność. Chociaż to co raz zobaczyłem (katowanie uszu jakimiś pierdziawkami z rapem non stop przez 8h jazdy pociągiem) to było małe przegięcie :blink:

 

Wracając do tematu to ja stawiam na K370 bo jeśli miałbym sobie składać burżuazyjny zestaw to pomyślałbym o tych K370 i X1050 z którym podobno ładnie grają.

Edytowane przez noir7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hip hopie muzyki prawie nie ma więc nie jest to na wyrost, zwłaszcza że osoby słuchające takiego gatunku muzyki nie rozróżnią słuchawek za 50 zł z tymi za 500 zł.

Koleś, daruj sobie te farmazony. Jakiś raper kiedyś Ci coś zrobił? Przeżyłeś traumę na koncercie? Skoro nie chcesz uwierzyć, że rap może być opatrzony piękną muzyką to albo jesteś głuchy albo nie słyszałeś L.U.C'a na ten przykład.

 

 

Poza tym, skąd znasz te wszystkie osoby słuchające tego gatunku muzyki? Skąd wiesz, że nie odróżnią słuchawek za 500 zł od tych tanich?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hip hopie muzyki prawie nie ma więc nie jest to na wyrost, zwłaszcza że osoby słuchające takiego gatunku muzyki nie rozróżnią słuchawek za 50 zł z tymi za 500 zł.

 

Rozwalają mnie takie komentarze. Słuchałem takich nagrań rockowych, w których loudness war był tak natrętny, że nie pozwalał praktycznie słuchać dry.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hip hopie muzyki prawie nie ma więc nie jest to na wyrost, zwłaszcza że osoby słuchające takiego gatunku muzyki nie rozróżnią słuchawek za 50 zł z tymi za 500 zł.

Koleś, daruj sobie te farmazony. Jakiś raper kiedyś Ci coś zrobił? Przeżyłeś traumę na koncercie? Skoro nie chcesz uwierzyć, że rap może być opatrzony piękną muzyką to albo jesteś głuchy albo nie słyszałeś L.U.C'a na ten przykład.

 

 

Poza tym, skąd znasz te wszystkie osoby słuchające tego gatunku muzyki? Skąd wiesz, że nie odróżnią słuchawek za 500 zł od tych tanich?

 

 

 

koleś, czy ja napisałem że nienawidzę raperów bo to ścierwa?????? Odpowiem że NIE. Widzę logiczne myślenie sprawia ci ogromny problem. Streszczę krótko swój komentarz, bo widzę że ty tego zrobić nie umiesz. Napisałem że hiphop to słaba muzyka jako muzyka w pełnym tego znaczeniu słowa.

Aha i po przesłuchaniu tego luc'a potwierdziłeś moją teorię, że rap to marna muzyka.

 

Proszę cie nie odpisuj na moje komentarze już bo nie ma sensu skoro nawet nie rozumiesz co do ciebie się pisze. Skoro z czytaniem jest problem to co dopiero mówić o logicznym myśleniu...

Edytowane przez RS5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rapu jak najbardziej potrzeba dobrych słuchawek. To tak jakby do metalu słuchawki miałyby mieć same średnie i wysokie. Audeo nie sprawdzają się głównie w 2 gatunkach: reaggae ( gdzie brakuje funu a one stawiają na dokładność, brzmienie jest suche) i ostrym metalu (gdzie brakuje mięcha, właśnie przez ten odchudzony bas). W elektronice mogą się wielu osobom podobać, bo zamiast łupiącego średniego basu mają niski, przez to nie ma mowy o muleniu czy łupaniu, a jakaś przyjemność jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo w moim odczuciu najlepiej brmią na szarych filtrach. Czarne ucinaja górę przez co ma się wrażenie większej ilości basu a średnie tony są bardzo schowane .

 

A w moim odczuciu lepiej grają na czarnych. Przynajmniej z E2.

 

Kurcze, czytam ten temat i zaczynam mieć wątpliwości, czy do rapu, d&b Audeo to będzie odpowiedni wybór.

 

Chyba Ci w PM pisałem, że ja słuchałem jakieś 60% tego co miałem w grajku. Pozostałem 40% brzmiało jakoś nie tak jakbym tego chciał (albo po prostu słabo). I tu nawet nie chodzi o gatunki tylko o poszczególne utwory. To nie są uniwersalne słuchawki, potrafią zauroczyć w jednym kawałku a w drugim zagrać bardzo niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności