Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K370 vs. Phonak Audeo PFE 112.


Rekomendowane odpowiedzi

Co możecie powiedzieć o FA DBA-02 i Sennheiser IE 7 w kontekście Audeo i K370 ?

Radziłbym się poważnie nad nimi zastanowić. Testowałem je bardzo dokładnie przez 2 tygodnie i jak dla mnie jest to półka EarSonics SM3 i niższych modeli Customów (np. Spiral Ear 2Way). Są bardzo uniwersalne - genialnie mi zagrały zarówno w Rocku jak i w Trance czy D'n'B. EDIT: Mam na myśli oczywiście DBA-02, IE7 są bardzo przeciętne (w tej cenie wręcz słabe).

 

 

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o FA DBA-02 i Sennheiser IE 7 w kontekście Audeo i K370 ?

Radziłbym się poważnie nad nimi zastanowić. Testowałem je bardzo dokładnie przez 2 tygodnie i jak dla mnie jest to półka EarSonics SM3 i niższych modeli Customów (np. Spiral Ear 2Way). Są bardzo uniwersalne - genialnie mi zagrały zarówno w Rocku jak i w Trance czy D'n'B. EDIT: Mam na myśli oczywiście DBA-02, IE7 są bardzo przeciętne (w tej cenie wręcz słabe).

 

W kwestii basu - czy jest lepiej niż w Audeo ?

Reszta na porównywalnym poziomie ?

Co z jakością wykonania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o FA DBA-02 i Sennheiser IE 7 w kontekście Audeo i K370 ?

Radziłbym się poważnie nad nimi zastanowić. Testowałem je bardzo dokładnie przez 2 tygodnie i jak dla mnie jest to półka EarSonics SM3 i niższych modeli Customów (np. Spiral Ear 2Way). Są bardzo uniwersalne - genialnie mi zagrały zarówno w Rocku jak i w Trance czy D'n'B. EDIT: Mam na myśli oczywiście DBA-02, IE7 są bardzo przeciętne (w tej cenie wręcz słabe).

 

W kwestii basu - czy jest lepiej niż w Audeo ?

Reszta na porównywalnym poziomie ?

Co z jakością wykonania ?

 

We szystkich aspektach przebijają Audeo, a jeśli chodzi o bas - tu szczególnie, Audeo są z niego okrojone, w DBA-02 ładnie "łupie" nawet bez udziału EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co prezentują czarne filtry? Więcej basu, ale to za sprawą uciętej góry i znacznie wycofane średnie. Na szarych nie ma takiego poszarpania, jest w miare neutralnie z zaakcentowanymi średnimi tonami. Góry jest więcej i przez to ma sie wrażenie, że basu ubywa, a jest go tyle samo. Ja ich słuchałem z różnymi grajkami i najlepiej wg mnie wypada ciepły grajek + szare filtry. Już chyba lepiej założyć comply jak brakuje basu. Czarne zabijają ich urok (nie mówiąc o zielonych), starają się zrobić z nich funową armature ale niezbyt im to wychodzi.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra DBA nie jest lepsza od Audeo szczególnie że ma tendencję do sybilowania. Nie mówię tu o jakiś tipsowych kombinacjach, tylko o stockowych tipsach z zestawu.

 

A koledze RS5 życzę więcej pokory. Jesteś na forum trochę ponad miesiąc a rozpychasz się łokciami.

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se102 w moim odczuciu są gorsze od scl2. Miałem gdzieś tabelke i widać wyraźne różnice w zastosowanych głośniczkach w poszczególnych modelach. F_Alonso shurki generalnie są jasnymi słuchawkami z nie wybijającym się, lecz dobrym basem. Do elektroniki bym ich nie kupował, ale do gestej muzyki z wieloma instrumentami tak. No i sprawdzają sie w różnej muzyce, ale chyba metal lubią najbardziej. WojtekC a co powiesz o wyższych modelach, tzn se310 i może se530?

 

Gdzies uciekło mi to pytanie. Długi czas SE310 to był mój ulubiony model szczórków, wyparł SE102 i SCL2. Ich główna zaleta jest cena przy tak dobrej jakości. Trafiaja się okazje na allegro po 140 zł. Świetne szczegóły, zrównoważone pasma, bas nie jest powalający, ale tu tak ma być, bardzo dobra izolacja i trwałość samego produktu. W SE530 mozna wszystko pomnożyć x2 basu też jest dwa razy więcej, ale cena też juz nie taka jak w 310Se. Na pewno unikałbym Se420 to jakiś nie wypał.

 

 

 

 

Phonaki, podchodziłem do nich dwa razy. Zawsze na poczatku rewelacja i oklaski na stojaco....tak około przez 5-6 dni, potem znajdowałem tyle wad w brzmieniu, że szły pod młotek na sprzedaz. Drugi raz uwierzyłem w te peany, pomyslałem że moze ja cos żle w torze dobrałem. Ogólnie Audeo nie dla mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Ja zamieniłem Audeo na Super.Fi 5 V2 na kilka dni i DnB słuchało mi się bardzo przyjemnie. Brzmienie zdecydowanie bardziej funowe, trochę bardziej dociążone ale wciąż słychać, że to armatura. Basu więcej, góry mniej, cieplejsze, bardziej kolorowe, bliższe granie.

 

Niestety z racji budowy przetwornika (top- fire BA) lubią często padać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AH są o wiele tańsze które miałem kilka miesięcy wersja z mikrofonem ale z założonym neutrikiem więc nie gada :)

W rapie potrafią fajnie wyciągnąć wokal jakby leciał z innego źródła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nienawidzę Was. Wczoraj pożegnałem się z HJE900, a mogłem ich jeszcze z J3 posłuchać. Wg mnie robią fantastyczny dźwięk, tylko trudno dostać równie zniekształcone źródło. Genialny bas. Dłuuugo szukałem źródła, ale w końcu przyznałem, że wolę ich basik od tego w Audeo :)

 

K370 mogą niezwykłym produktem dla skromnego studenta, ale nie wyjątkowym jakościowo w swojej cenie. Są na pewno świetnym wyborem, ale nie jedynym.

CX21 to te bardzo sympatyczna alternatywa. Mają może trochę bardziej zwykły, spokojny i mniej bezpośredni dźwięk, ale równocześnie ciut bardziej precyzyjny, lepiej kontrolowany. Dodatkowo są lepiej zbudowane i lepsze ergonomicznie.

Poza tym są Bullety. Można powiedzieć, że mają te same wady i zalety co AKG, ale mogą zagrać lepiej. Wystarczy w miare dobre źródło i tę różnicę słychać.

Jeśli zaś chcemy sięgać za granicę to jest bez liku opcji:

Xcape, xcited, maximo, CKS90, HJE700, HJE900, Shure SE215, cała linia Mee od CX21 wzwyż, Denon AH-C710, małe Superluxy, Monster Turbine Pro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na Head-fi jak zwykle porównują je do topowych modeli i piszą, że są niewiele gorsze, lub po prostu inne. Potem był wielki hype, a potem cisza. Który to już raz :D

 

Zdaje się, że można je dostać za 100zł w Niemczech. Są zbudowane jak Ex85, więc pewnie nie można ich zbyt bezpośrednio porównać do K370, ale czemu nie próbować.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na Head-fi jak zwykle porównują je do topowych modeli i piszą, że są niewiele gorsze, lub po prostu inne. Potem był wielki hype, a potem cisza. Który to już raz :D

 

i za to tak lubimy hf :D z każdym takim artykułem coraz mniej wierzę w ich rzetelność. nie mam nic do sl, ale do tego w jaki sposób są prezentowane, te i inne "odkrycia", przez ten serwis. jakby kurde ze złota były :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie Audeo z piankami to klapa. poprawa w izolacji jest niewielka, a brzmienie znaczaco traci na jakosci (co szczegolnie slychac na szarych filtrach). dzwiek ogolnie robi sie przymulony, gora przygaszona, dol lekko dudniacy.

dla mnie optymalnym rozwiazaniem sa szare filtry+przezroczyste silikony z jaysa. na phonakowych silikonach dzwiek jest troche bardziej zbity i intensywny, na jaysach bardziej naturalny, lagodny i zyskuje jeszcze wiecej powietrza (chociaz powiedzialbym, ze jest to subtelna roznica).

poza tym pfe bardzo dobrz reaguja na korektor jak wiekszosc wie, wiec w razie czego mozna bardzo ladne skorygowac sobie brzmienie w odpowiadajacy nam sposob.

 

a pomysl czarne filtry+comply proponuje z gory olac...

 

 

a super.fi fajne, tylko czuc, ze jest to troszke podkolorowane granie, stawiajace na dobra zabawe, brakuje im troche precyzji audeo, poza tym jak wspominal pasiasty, lubia sobie pasc... zalezy co kto lubi i czego slucha ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum miało mnie upewnić. Przyszedłem, zapytałem. Przez was cały czas się zastanawiałem, zmieniałem decyzję. Wystartowałem z myślą kupna Etern. Potem przewijały się AKG K370, UE Super.Fi 5, Westone 1, Monster Turbine, Sennheiser IE6/7, Shure SE310. Poważnie zastanawiałem się nad Phonakami. W ostateczności wybieram FA DBA-02.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w podjęciu tej decyzji. To chyba jeden z najdłuższych wątków dot. wyboru słuchawek.

Pozdrawiam ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalnym rozwiazaniem sa szare filtry+przezroczyste silikony z jaysa. na phonakowych silikonach dzwiek jest troche bardziej zbity i intensywny, na jaysach bardziej naturalny, lagodny i zyskuje jeszcze wiecej powietrza (chociaz powiedzialbym, ze jest to subtelna roznica).

poza tym pfe bardzo dobrz reaguja na korektor jak wiekszosc wie, wiec w razie czego mozna bardzo ladne skorygowac sobie brzmienie w odpowiadajacy nam sposob.

 

pod tym się podpiszę. nie dość, że lepiej brzmią to są wygodniejsze i lepiej leżą na tulejce, bo te oryginalne szybko się rozciągają i łatwo zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności