Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K370 vs. Phonak Audeo PFE 112.


Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, że nawet około 90$. Przeczytałem gdzieś, że już nie ma jednak tych OEM-ów w sprzedaży. Jeśli są to byłbym chętny ;)

 

Pierwsza lepsza recka o klipsch S4: "Cables don’t inspire confidence, can be too bass heavy for some, hint of harshness/sibilance, prone to hissing."

 

Nie sadzę, żeby to był godny konkurent dla K 370.

 

M2 są ciekawe, bardzo chciałbym ich posłuchać ale to raczej bardziej funowe słuchawki i konkurencja dla Xears a nie dla AKG.

Ponoć jeszcze są w sprzedaży.

Bez przesady - K370 mają mikrofon na który prawie każdy narzeka że psuje jakość, wysokie tony jakie mają nie muszę mówić (mówię tu o stockowych tipsach).

Basu S4 mają sporo, ale nie jest on ani rozlazły ani zły. Po prostu jest go sporo. O hissie nie mogę nic powiedzieć bo słuchałem ich z s:flo który jak wiadomo jest "dead-slience"

 

M2 funowe? Też nie wiem, jak dla mnie one są podkolorowane, ciepłe ale nie funowe. Przez funowe granie rozumiem coś w stylu loudness, który raczej jest obecny w NE700 czy A2, bądź poprzez zupełnie basowe np. NE6 czy Eterny.

M2 na pewno nie są żadnym z tych brzmień.

 

Stockowe tipsy są jednak marne jak w większości zestawów.

 

Ok, na wyrost nazwałem M2 funowymi - takie są faktycznie NuForce'y. Ale Twój opis, że są podkolorowane utwierdza mnie w przekonaniu, że to konkurent Xears, gdzie wyższe modele też graja "kolorowo". Jakby ktoś z Krk miał te doki i chwilę czasu aby spotkać się na mieście to proszę o PM ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrofon w k370 można wyciąć i "wkleić" kawałek innego kabla; można zmienić kabel. no dobra, może gdybym kupił te słuchawki za 300zł, to bym inaczej śpiewał. jednak wg mnie to są najnaturalniejsze słuchawki z przedziału >800 jakie słyszałem. właśnie dzięki średnicy. a góra? zależy kto co lubi. nie będę się wypowiadał nt. tych, którzy uwielbiają górę sennek, choćby za porównywalne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej namieszam. Czy Sennheiser IE6 są warte swojej ceny (~400 PLN nowe) ?

 

Nie są. Porównywałem niedawno z IE8 i TD100-II (obecnie TD-II) i grały dla mnie gorzej niż Xearsy, więc wnioski możesz wyciągnąć sam. Polecam Radiusy TWF11 DDM (jeżeli się dogadasz ze sklepem musicaacoustics.com) i Shure SE310 - ostatnio mnie zaskoczyły te słuchawki, spodobały mi się bardziej niż Audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś Westone 1 / UM-1 ?

Oba. O ile Westone 1 uszło by gdyby kosztowały 150zł a nie 500 o tyle UM1 nie polecam, choć sam użytkowałem długi czas. UM1 to zdecydowanie monitory sceniczne a nie słuchawki audiofilskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję. Wybór padł na Audeo. Teraz pozostaje tylko czekać na fundusze.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi podjąć decyzję, a jest Was naprawdę sporo.

Z pewnością podzielę się wrażeniami z odsłuchu.

Pozdrawiam ;).

 

Napewno będziesz zadowolony, ale na Twoim miejscu wziąłbym Shure SE310 (za 230 w komisie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień proszę doki z lepszym basem i średnicą do 300 zł.

Oczywiście shure scl2 :) Bas jest pełniejszy w porównaniu do Phonaków. Jeżeli chodzi o średnie tony to shure z nich słyną, średnica wysunięta do przodu, genialne wokale. Do tego brzmienie równe i mało kolorują. Nie wiem czemu nadal są tak mało popularne. Przegrywają górą, bo mają jej mało, Audeo wygrywają pod tym względem zdecydowanie. Se102 to co innego (ostatnio sprawdzałem), wg mnie lepiej brać scl2, upgrade zarówno dźwiękowy jak i akcesoria. Pazurki pokazują na lepszym sprzęcie, stąd może mylne opinie o tym samym przetworniku. Akg k370 mają również swoje grono fanów, wg mnie Audeo nie mają monopolu w tej cenie i jest w czym wybierać :)

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Gumiakiem scl2 zdecydowanie poważny konkurent do walki z AKG370. Dla mnie bardzo podobne naturalne brzmienie. Shure nie mają ostrych/syczących wysokich tonów i są dość wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrus-g a znasz dla nich jakąś konkurencje jeżeli chodzi o te wokale i średnie tony? SCL-2 są neutralne i właśnie dla mnie to zdecydowanie zaleta. Myślałem nad wyższym modelem shure ewentualnie coś z Westone, bo sa chwalone właśnie za wokale i średnie tony. Góry nie musi być dużo, ale bas dobrej jakości i nie poszarpany. I jak to jest z westonami, UM to seria profesjonalna a np westone 1 konsumencka? Choć pewnie jakbym kupował to wersje dwuprzetwornikową.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se102 w moim odczuciu są gorsze od scl2. Miałem gdzieś tabelke i widać wyraźne różnice w zastosowanych głośniczkach w poszczególnych modelach. F_Alonso shurki generalnie są jasnymi słuchawkami z nie wybijającym się, lecz dobrym basem. Do elektroniki bym ich nie kupował, ale do gestej muzyki z wieloma instrumentami tak. No i sprawdzają sie w różnej muzyce, ale chyba metal lubią najbardziej. WojtekC a co powiesz o wyższych modelach, tzn se310 i może se530?

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem, ale myślę, że mi 102 wystarczą. To mają być słuchawki do używania podczas jazdy pociągiem, itp. Nie potrzebuję superjakości, głównie chodzi mi o izolację (w recenzji na forum jest napisane, że ta jest całkiem niezła). A do zaoszczędzonych pieniędzy jeszcze trochę dozbierać i kupić jakieś lepsze "domowe" słuchawki.

Edytowane przez F_Alonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja jest bardzo dobra. W se102 masz tylko czarne gumki w 3 rozmiarach. Jeżeli Ci nie podpasują masz możliwość kupienia pomarańczowych pianek (mi osobiście nie podeszły, poza tym ucinają nieco góre, przez co dźwiek wydaje sie ocieplony), przezroczystych od scl-2 (twarde, dla mnie najlepsza izolacja) lub comply foamy z allegro. Do wyboru do koloru :) Dźwiękowo shurkom najbliżej do ksc75 z Twojej sygnatury, choć sa bardziej neutralne w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to fajnie, że brzmią podobnie do KSC, bo Kossy bardzo przypadły mi do gustu. Tylko one mi zostały z nausznych portable, inne poszły do komisu. Spróbuje też Comply z nimi użyć - recenzent je zachwalał. Ale najpierw trzeba kupić te słuchawki. :D

PS. Kurcze trochę zjechaliśmy z tematu. Czas kończyć offtopic, bo nas zbanują... :P Może jakiś mod/admin przeniesie wpisy o szurach do wątku z ich recenzją, aby nie zaginęły w dziale Co Kupić.

Edytowane przez F_Alonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ostatnio słuchałem SCL-2 i bardzo mi się podobały. IMO to taka membranowa wersja Audeo. Mają bardziej dynamiczny i wypełniony bas, który schodzi całkiem nisko, jednak chyba nie aż tak nisko jak w Phonakach. W każdym razie ma bardziej masywne uderzenie niż armaturka.

 

Góry jest faktycznie mniej niż w Audeo ale ma za to przyjemny, monitorowy charakter. Nie tnie po uszach, jest delikatnie zapiaszczona ale podejrzewam, że na źródle z dobrą górą (np. J3) mogłyby zagrać bardzo naturalnie.

 

Średnica bliska, szczegółowa, podobna do tej z Phonaków jednak nieco bardziej wypełniona. Scena bliższa, nie aż tak rozległa ale przestrzenność na całkiem niezłym poziomie.

 

Trochę nie pasował mi gruby kabel ale sądzę, że dla niektórych może on być zaletą - z pewnością jest bardzo wytrzymały. Słuchawki nie wchodzą zbyt głęboko do kanału, trochę szersza tulejka (T200) uniemożliwiała mi 'głęboką penetrację' :lol: Zauważyłem, ze dociskając obudowę słuchawek do ucha (konkretnie do conchy) można uzyskać jeszcze przyjemniejszy basik z racji przenoszenia wibracji przetworników przez obudowę na małżowinę. Preferowałbym słuchać Shurków właśnie w ten sposób ale nie było to łatwe do osiągnięcia, ponieważ słuchawki delikatnie odstawały od powierzchni conchy.

 

W każdym razie mam bardzo pozytywne odczucia po kilku chwilach z SCL-2, za około 250 zł to bardzo dobre słuchawki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, do Audeo koniecznie trzeba dobrać odpowiedni odtwarzacz. Jak kupiłem je do iPoda Touch 3G to się słuchać nie dało, dźwięk był cholernie analityczny i wręcz kujący. Postanowiłem zaryzykować i kupiłem je pół roku później do Wave, tutaj jest idealnie, po prostu Phonaki grają tak, jak tego chcę.

 

hahaha ale mnie śmieszą takie opinie, słucham Phonaków na iPhonie z szarymi filtrami i nie jest wcale analitycznie, jest neutralnie to co najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w opinii Diriana nie ma nic śmiesznego. Po prostu każdy słyszy inaczej i ma swój gust i preferencje co do dźwięku. Poza tym każdy ma swoją definicję tego, co jest neutralne, a co nie podchodzi pod neutralność. ;) Tak więc pisanie postów w stylu "ale jesteś śmieszny koleś" nie jest na miejscu. Jeżeli dla Ciebie dźwięk iPhona i Phonaków jest neutralny i przyjemnie Ci się słucha, to pisz o tym uzasadniając dlaczego tak uważasz, jednocześnie nie wyśmiewając się z opinii innych osób. Najlepiej napisz recenzję Phonaków w połączeniu z iPhonem - każdy chętnie sobie poczyta i wyciągnie wnioski, a może nawet ktoś skusi się na takie połączenie, posłucha i będzie zadowolony tak, jak ty.

Edytowane przez F_Alonso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności