Skocz do zawartości

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

a mój starszy fon zaczyna mi brzydko wpieprzać reklamy jako powiadomienia i ikony, chyba za sprawą Google Play

 

raczej za sprawą śmieciowych i spamowych aplikacji poinstalowanych ;-) powiadomienia same z systemu nie wyskakują tylko z aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać, aż kurier zadzwoni do drzwi i wręczy mi paczkę z nowym Fiio :)

 

A póki co, wrzucam zdjęcia bebechów Fiio, znalezione na forum anythingbutipod.com

 

 

x3 front.jpeg

 

x3 tył.jpeg

 

 

I jeszcze, na deser, link do tematu z head.fi, w którym to ClieOS opisuje i pokazuje jak wymienić amp'a w Fiio na inny (plus kilka fotek).

http://www.head-fi.org/t/669830/fiio-x3-mod-ad8397-to-ad8620

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój starszy fon zaczyna mi brzydko wpieprzać reklamy jako powiadomienia i ikony, chyba za sprawą Google Play

 

raczej za sprawą śmieciowych i spamowych aplikacji poinstalowanych ;-) powiadomienia same z systemu nie wyskakują tylko z aplikacji

 

Możliwe, chociaż aplikacji mam bardzo mało - jedyna podejrzana to stroik gitarowy. Ale zdarza się to bardzo rzadko - wgrałem Air Push Detector i nic nie wykazał. Coraz bardziej jestem przekonany, że to Google Play...

 

Żeby nie było offtopa - kurier, kurier, gdzie jesteś?:P

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomagic i firma kurierska spisali się na medal, zamówiony wczoraj późnym popołudniem Fiio X3 już dotarł.

 

Na szybko, po przesłuchaniu kilku utworów z dostępnych na odtwarzaczu, na Fidelio L1, HD238 oraz TH-7B, wrażenia bardzo pozytywne. Na ustawionym fabrycznie Low Gain bez problemu radzi sobie z w/w słuchawkami.

 

Na chwilę obecną to tyle, uszy i mózg zagotowały mi się od gorąca... jak temperatura nieco spadnie, przysiądę przy nowym playerku nieco dłużej ;)

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także bardzo pozytywne... wydaje się byś cieplejszy niż e07k (acz mówię to z pamięci). Cały dzień przechodziłem z Music One i bardzo fajnie się zgrywa. Jest naprawdę głośny. Mimo gain na 0, wyżej niż 29 nie dojechałem.. a skala jest do 60:) Jak wrócę do domu posłucham trochę na hp-100.

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut muli to FiiO. Poza tym (i kondomem z zestawu który mógłby być przezroczysty a nie szary) to wygląda spoko. Jackzor, masz opcję porównać go do AK100? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mercury:

 

I jak gra Fiio w połączeniu z HP-100? Bo zastanawiam się nad tymi słuchawkami lub K550. I napisz proszę, którą masz wersję Hp-100 (rev.2)??

 

@4ndr3:

 

Jak w porówaniu do E10. Bo bebechy mają bardzo podobne, grają identycznie?

 

 

Orientujecie się, czy Fiio X3 będzie mógł w przyszłości być wykorzystany jako DAC USB, czy ma jakieś ograniczenie sprzętowe (a może to kwestia tylko i wyłącznie softu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem. Prezentuje się całkiem PRO, fajnie leży w dłoni, wygodny i prosty w obsłudze. Lordzie, jest gapless :)

 

Mam pierwsze porównania do E17 za sobą - brzmi inaczej (pełniej), ale jeszcze muszę sobie posłuchać, żeby się upewnić. W sumie najtrafniej porównał go Mike na Headfonii, rzadko się z nim zgadzam, ale jest właśnie "more laid back" niż E17.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4ndr3:

 

Jak w porówaniu do E10. Bo bebechy mają bardzo podobne, grają identycznie?

Nie mam X3 ani nie słuchałem. Odniosłem się do flmiku i rozmowy z Jackzorem o FiiO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapless był zapowiadany więc to nie nowina. Czy X3 bliżej do E17 czy do E12 ?

 

Maciux - podłącz go do E12 przez Line out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie żartuję z tym gapless ;)

 

Jeśli do E12 podłączyłbym ODACa, a E17 podłączony byłby przez USB, to X3 jest bliżej E17, brzmi jednak pełniej, ale nie jest tak bezpośredni.

 

Gdy podłączyłbym ODACa do E12 i do E17, to X3 będzie bliżej E12.

 

Niedługo się lepiej wsłucham - sprawdzałem spdif i sporo słuchawek. Mocy ma. EQ, niestety/stety podbija tak jak E17 - bardzo skrajne pasma, efekt syntetyczny.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HP100 (rev2) zaskakująco dobrze. Gra bardzo równo, a x3 jest wystarczająco ciepły żeby przekaz się podobał. Co prawda jako że głównie słucham rocka, to do tych słuchawek idealnym połączeniem jest mój stary sony , który jest cieplejszy acz mniej bezpośredni i trochę mniej szczegółowy, ale to na nim się zakochałem w tych słuchawkach, jak poszedłem testować cresyny 750 które mi się nie podobały i tak od niechcenia sprawdziłem soundmagici:) Ostatecznie wiele zależy z jakim źródłem podobają Ci się HP100. Ale trochę jeszcze posłucham to opiszę bardziej szczegółowo wrażenia.

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się wreszcie od Was dowiedzieć, czy "góra urodziła mysz", czy też mamy na arenie nowego zawodnika wagi ciężkiej (a może tylko średniej) ?

Tak sobie piszecie, po parę słów, a to przecież najbardziej oczekiwany od 2 lat player ! Macie go w domu i.... nic ? Jakoś brak entuzjazmu. A może za długo czekaliśmy na niego, okazał się za drogi i niczym się nie wyróżnia na tle Automatów Kałasznikowa, latarek HajFajmena czy składanek w typie Sokoła Millennium (iMody plus Ampy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tle AK100 wyróżnia się tym, że nie ma spieprzonej impedancji na wyjściu, znacznie więcej mocy i wygodniejszą obsługę, a do tego line out, coaxial out :P

 

Hifimanów nie słuchałem, ale 601 ma 10x mniej mocy niż X3, a do tego ma 10 Ohm na wyjściu, więc u mnie również skreślony.

 

X3 to brzmienie na poziomie E17 przez USB, moim zdaniem trochę lepsze (ale nie jestem pewien, bo przy niektórych połączeniach zmieniam zdanie), ale tym samym inne - mniej rozdzielcze, ale pełniejsze i bardziej rozrywkowe. Do tego jednak nie zgrywa się ze wszystkim jak trzeba, ale o tym niedługo, bo dziś kontynuuje odsłuchy i wezmę się wstępnie za recenzję. Nie chcę zdradzać teraz szczegółów... powiem tylko, że gdyby została cena z preorderu to byłoby świetnie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wiadomo, kto dzisiaj na meetcie będzie główną atrakcją ;) gdyż mnie on też ciekawi jak gra

 

jak Audiomagic bedzie mialo na stanie 232 to moze ktos przeslucha na meecie, ja sie nie podejmuje, bo 232 to dla mnie zepsute sluchawki.

ale z tego co tu można wyczytać o X3 to 232 nie będzie dobra synergia że względu na bas i na średnicę, ale to tak mówię że może, gdyż znana jest nam jeden przypadek, który nie powiniem dobrze zagrać jak HiSound Studio z Shure 940, a gra rewelacyjnie
@Zawish
dla mnie też 232 to zepsute słuchawki, tylko wysokie są w nich bardzo dobre, a tak to ten rozlazły, bumowaty bas oraz średnica, która jest nijaka to są podstawowe wady tych słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności